Keresés

Részletes keresés

HORI Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2639

"Apropó. Mesélj az orbán-torgyán kormányról, hogy mennyit fejlődött a mezőgazdaság. A nyugdíjasok helyzetéről, meg az egészségügyről."

 

Az, hogy 2002-ben a kormányváltás után a komcsik 50 %-kal megemelték az egészségügyi dolgozók bérét, az az érintetteken kívül kinek volt még jó?

 

És mennyivel emelte a hazai betegellátás színvonalát?

 

És mennyivel növelte a 2002-es büdzsé hiányát??? (gyengébbek kedvéért: büdzsé = államháztartás)

Előzmény: Törölt nick (2618)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2637

köszi neked is!

nem én aláztam őket, hanem a számok!

amikor meg jönnek a számok, akkor jön a visszamutogatás az MDF és  Fidesz kormányra

az ő két kormányuk mindent jól csinált, csak a "mi" 2 kormányunk csinált minden szarul, amit ők jól rendbehoznak/tak

Előzmény: Törölt nick (2633)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2636

fegyukám!

 

leállították légy nyugodt!

csak a már nyerteseket nem akarták pofán köpni, azoknak kifizették a lét.

aztán lop start az elvtársaknak

na meg üvegzseb

duplaannyiért építsük kartellben az autópályát

rulez!

Előzmény: fegyu (2628)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2634
És még sose volt ilyen alacsony, mint most. Szóval megbuktál, mint ahogy 2 hónap múlva az elvbarátaid.
Előzmény: mash_d (2602)
Matt Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2632

a meglévő diákhitelem kamatát jelentősen megemelték. már nincs türemi idő a hitel lejárata, és a törlesztés elkezdése között, a kamat pedig csak gyűlik, csak gyűlik. a jelenlegi lakáshitelünk után igénybe vehető adókedvezményt 240 ezer forintról 120 ezer forintra csökkentették. a közigazgatási leépítések miatt új állás után kellett néznem. nagyapám kórházba került, és a híresen megreformált egészségügyben kishíján pofán kellett vágni a doktort, hogy egyáltalán foglalkozzon vele. a fejlődő és liberális Budapesten a lakásom és a munkahelyem közötti 5 kilóméteres útat egy óra alatt tudomm megtenni, gondosan ügyelve arra, hogy ne csukja oda a kabátomat a busz/hév retkes ajtaja.

Előzmény: Törölt nick (2630)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2629
http://poll.pollhost.com/QW5kcmFzc3kJMTE0MDM5MjQ3NQlFRUVFRUUJMDAwMDAwCUFyaWFsCUFzc29ydGVk/
fegyu Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2628
Hát, Mefike én azt tudom amit már leírtam!
Pontosítani azonban kell, mert valóban úgy hangzott el akkoriban, hogy majd a Széchenyi terv keretein belül fogják megépíteni!
Érted? Most akkor mi van, mégsem állították le a Széchenyi tervet vagy mi?
Nem kötözködni akarok, mert én a gyerekemmel igen s?rün járok oda kézi meccsre, örülök, hogy van!
Előzmény: mash_d (2625)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2627
Április 23-án nektek lesz k.o.
Előzmény: Törölt nick (2626)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2626
Hát igen...

Ennyit a Toncsi félék fél rokonságos okosságairól. MIndig mondtam, hogy hülye dolog ez a net. Vissza lehet keresni dolgokat.

Lesre futott ismét a maszopos támadósor. Lassan még technikai K.O. is lesz... :)
Előzmény: mash_d (2625)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2625

http://www.dabas.helyinfo.hu/gss/alpha?do=74&pg=924&m1671_doc=4882&m-1_curr=1&m1667_act=71&st=1715

 

ezt találtam

http://www.osa.ceu.hu/pke?id=905

 

Kóczián Péter: Orbán Viktor, a Fidesz Szövetség elnöke a vendégünk. Folytatjuk a műsort. A kollégáimat megkérném, ezt a plakátot odaadom, ez már Híradóban is ment, olvassa el, ez a Dabasi Sportcsarnoknak a megnyitóján készült. A kollégáimat megkérem, hogy tegyék ki ezt a plakátot az adásba. Nekem nagyon tetszett, amikor megláttam. Ugye arról szól, hogy az MSZP dabasi szervezete meghívja a város lakóit a Medgyessy-kormány támogatásával felépített Dabasi Sportcsarnok átadási ünnepségére 2004. április 3-án. Alatta, kisebb betűvel: Köszönjük Orbán Viktor, köszönjük MSZP, nagy betűvel: Köszönjük Medgyessy Péter miniszterelnök úr. Ünnepeljünk együtt! Ugye ezt Széchenyi-tervből csinálták ezt a sportcsarnokot, a Medgyessy-kormány idején fejezték be. Nekem azért tetszik ez a plakát, mert számomra nagyon jól mutatja azt, hogy milyen sajátos, szkizofrén helyzetben van ez az ország, ahol a helyi MSZP-s szervezet azt nem akarja eltagadni, hogy Orbán Viktor miniszterelnöknek is szerepe volt ebben és kormányának ebben a megnyitóban, de az ő nevét kicsivel írja ki, majd a létesítményt befejező Medgyessy-kormánynak pedig nagy betűvel írja ki, hiszen mégis csak egy MSZP-szervezetről van szó, amely - és ez az én értelmezésem -, hát hogy mondjam, nem engedheti meg magának a mai viszonyok között, hogy Orbán Viktornak ugyanakkora betűkkel köszönje meg ezt, mint Medgyessy Péternek. Hogy ez a kettéosztottság, nem kettéosztottság. Nem a dabasi szervezeten akarok viccelődni. De érez-e szerepzavart, ilyen típusú szkizofréniát, és nem gondolja-e azt, hogy ez a mi és ők típusú megosztás, amivel mindig a másik oldalt vádolja az egyik oldal azzal, hogy ők terjesztik, hát az most ilyen mulatságos esetekhez vezet, mert valójában itt például egy ilyen rendezvény esetén, egy ilyen létesítmény esetén képtelenek ezt úgy kezelni, ahogy volt. Az Orbán-kormány elkezdte, a Medgyessy-kormány befejezte.


Orbán Viktor: Nézze, nagyon szép ünnepségben lehetett részünk tegnap Dabason, köszönöm is a helyieknek, mármint a dabasi polgároknak, hogy kedvesen fogadtak, és egy ilyen szép együttlétben lehetett részünk. A csarnok egyébként gyönyörű, nagyon remélem, hogy sok dabasi gyermek fogja majd örömmel használni. Ehhez képest kell megmérni mindazt, amiről Ön beszél. Na most ehhez képest nem gyerekes dolog ez? Most nem mindegy egy dabasi MSZP-snek, hogy Széchenyi-tervből készült ez a csarnok, hogyha egyszer a gyereke oda elmehet, és egészséges, kulturált körülmények között töltheti az idejét, ahelyett, hogy egyébként csellengene valahol az utcán vagy videót nézne otthon vagy a jó ég tudja, mit csinálna. Tehát azért örülni is tudni kell, ez az első tanulság. A második dolog, azt Ön nem tudja, én tudom, ezért egy kicsit talán én komolyabban vettem ezt a plakátot, hogy ez a Dabasi Csarnok ez azoknak a döntéseknek az eredményeképpen született meg, amelyekért egyébként a döntésben közreműködő tisztviselőket, meg a volt minisztert is meghurcolták, és büntető eljárással fenyegették. Tehát itt Deutsch Tamás neve nem hangzott el, de a volt ifjúsági és sportminisztert több hasonló beruházásért, amelyet már nagyon a kormányzásunk hajrájában fogadtunk el és tettük rá félre a pénzt úgy, hogy hiába akarták elvonni utána - ez is a történethez tartozik -, nem tudták. Szóval őket eléggé meghurcolták, és mindenfajta csúnya dologgal fenyegették. Most ehhez képest mégis létrejött a csarnok, mert az emberek akarták, és ügyesen kötötték meg a szükséges megállapodásokat még az utolsó napokban Deutsch Tamásék. Tehát én csak annyit szeretnék mondani, hogy ha ráadásul az egész történetet elejétől a végéig ismeri az ember, akkor különösen érdekes fintora a sorsnak ez a szórólap. De ez mind nem érdekes, szeretnék visszatérni a válaszom elejéhez. Most már mindez nem érdekes, mert mögöttünk van. Ami érdekes, az az, hogy a dabasiak örülnek, és a gyerekek használni fogják a sportcsarnokot.

 

Előzmény: fegyu (2623)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2624

köszi

Széchenyi terv esetleg?

Előzmény: fegyu (2623)
fegyu Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2623
A 2002-es választások elôtt pár héttel került szóba egy ilyen jelleg? építmény létrehozása. Úgy tervezték, hogy a választások után megépítik. Konkrétumok azonban nem voltak. A választások után a városi vezetés (Fidesz) levette a napirendrôl, mondván, hogy az új kormánytól erre úgy sem kapunk pénzt, hangzott el a testületi ülésen!
A testület ellenzéki része végül révette ôket arra, hogy indítsák el a projektet, ennek az lett a vége, hogy 2003 ôszén elkezdôdött az építkezés és 2004 áprilisában átadták.
Az Önkormányzatnak 170 milliója van benne amit hitelbôl fedez, 100 milliót kaptak a sportminisztériumtól, 500 milliót a kormánytól.
Arról nem tudok, hogy lett volna kezességvállalás az 500 millióra az elôzô kormánytól, de utánanézek!
Előzmény: mash_d (2617)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2621

mihez nincs köze kicsi komcsi?

sorold már faszkalap!

Előzmény: Törölt nick (2618)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2620

csak annyit tudok mondani, hogy megint hüje vagy

 

Előzmény: Törölt nick (2619)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2619
Igen-igen szükség volt a megszorításokra a pártodnak köszönhetően.
Előzmény: mash_d (2613)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2618
Ezekhez nagy részben semmi köze nem volt a fityesznek. A horn kormány készítette ezeket elő. Apropó. Mesélj az orbán-torgyán kormányról, hogy mennyit fejlődött a mezőgazdaság. A nyugdíjasok helyzetéről, meg az egészségügyről.
Előzmény: mash_d (2600)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2617

erről majd megkérdezzük a Fegyu véleményét, mint helyi lakost

 

 

 

 

 

 

Előzmény: tóni a hadvezér (2612)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2616

köszi! :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (2606)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2615

a másik amit nem vettél észre:

2003. 104,7

2004. 106,8   itten úgye felvitték, ettől lettek magsak a lakás/diák/egyén hitelek

2005. 103,6

4,7-ről indulva 3,6-ra

komoly -1.1%

a 2004-es magasabb kamatok elől mentek át  ahitelek egyrésze deviza hitelekbe

 

tehát megint buktad az infláció témát!

 

az egyetlen kormány, aki alatt VÉGIG lefelé ment az az ORBÁN KORMÁNY

ha tetszik, ha nem!

 

megbuktál!

egyes!

ahogy a Polyci mondaná

Előzmény: Törölt nick (2607)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2614
Toncsi olvass egy kicsit. Rádfér.
Előzmény: tóni a hadvezér (2612)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2613

Tehát:

1994. 118,8

itten jöttek a  pufajkások és 18-ról felküzdötték 28-ra

1995. 128,2

1996. 123,6

1997. 118,3

1998. 114,3

amit szépen levittek 14-re

tehát 18.8-ról 14.3-ra, ami 5.5%

de azzal kezdték, hogy feltornázták 28,2-re, rányomtak 9%-ot plusszba!!!

Előzmény: Törölt nick (2607)
tóni a hadvezér Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2612
Hú vazze! Ha most ô lenn én egyszer?en csak annyit írna: Hazudsz!

Nincs annyi idô, hogy végig bogarásszam sajna az egészet, de pl. esztergomi híd:
20% magyar pénz, 20% szlovák 60% EU amit ráadásul a szlovákok intéztek.
Dabasi Sportcsarnok: Hát történetesen a fél rokonságom ott él!
Ehhez a fidesz kormánynak 0 köze van! Az igaz, hogy mé az ô regnálásuk alatt volt egy ilyen terv, hogy jó lenne egy csarnok, de semmi nem törént akkor! Bôven a választások után kezdtek el ezzel foglalkozni és a szoci kormány oda is adta rá a lét!
Az már csak hab a tortán, hogy a megnyitóra Orbánt hívák meg, azt aki a pénz biztosította azt nem!
Előzmény: Törölt nick (2606)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2610
Demokrata(?), meg magyar(?) nemzet gondolom.
Előzmény: mash_d (2600)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2609
Idézek az elemzésből:

Ami azt a vitát illeti, hogy az Orbán- vagy a Medgyessy-Gyurcsány-kormány alatt éltünk e jobban, a számok alapján egyértelmű a válasz: 2002 óta előbb közel tíz százalékot javult az életszínvonal, majd egyet ugyan romlott, de magasabb, mint 2002-ben vagy azt megelőzően bármikor.
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2607
http://www.sulinet.hu/cgi-bin/db2www/ma/et_tart/lst?kat=Aeaj&url=/eletestudomany/archiv/1999/9910/mivan/mivana.htm

http://www.gondola.hu/cikk.php?szal=43593&part=1

Valóban emelkedett 95ig, de utána 28%-ról 14%-ra csökkent.
Előzmény: mash_d (2601)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2606
Két gyors, megrendítő erejű ütés Mashtől. Úgy érzem K.O. közeli helyzet alakult ki...
HORI Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2603

"Az miért igazságos pl., hogy egy olyan embertől, mint pl. én, aki meglehetősen jól keres..."Kérded! Az alapvetô eltérés a gondolkodásunk között itt van."

 

Hidd el én is elismerem, hogy szükség van szociális felelősségvállalásra és ennek ára van, sőt képzeld a magam szerény módján még jótékonykodni is szoktam, persze nem az aluljárókban adományt gyűjtő félcigány fiatalokon ikeresztül, hanem más módon.

 

A gond az, hogy én úgy képzelem el a segítségnyújtást, hogy valamit valamiért. Természetesen a segélyben részesülők nem mindegyike ugyanazt kellene csinálja, hanem mindenki a képességei szerint valami ellentételezéssel köteles lenne hozzájárulni a társadalmi jóléthez.

 

Felőlem pl. szedhetnék a szemetet, moshatnák a hidakat, vagy tökmindegy, csak csináljanak valami hasznosat.

 

Csak azért mert valaki van, létezik - én nem adnék semmit, ill. a Maslow féle szükséglet hierarchia piramisból kiindulva pont annyit, ami az éhenhaláshoz sok...

Előzmény: Törölt nick (2594)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2602

http://www.drkiraly.hu/inflacio.html

1992. 123,0

1993. 122,5

1994. 118,8

itten jöttek a  pufajkások és 18-ról felküzdötték 28-ra

1995. 128,2

1996. 123,6

1997. 118,3

1998. 114,3

amit szépen levittek 14-re

tehát 18.8-ról 14-re

 

 

jött fidesz, aki 10-ről

1999. 110,0

2000. 109,8

2001. 109,2

2002. 105,3

levitte 5-re 10%-ról

 

2003. 104,7

2004. 106,8   itten úgye felvitték, ettől lettek magsak a lakás/diák/egyén hitelek

2005. 103,6

4,7-ről indulva 3,6-ra

 

 

Előzmény: mash_d (2601)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2601
linket ide, de légyszives
Előzmény: Törölt nick (2599)
mash_d Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2600

Mondjatok meggyőző érvet a fityesz mellett. Nem tudtok.

 

Bocs ha hosszú lesz!

 

MIT ADOTT A MAGYARSÁGNAK AZ ORBÁN-KORMÁNY?

 

„... amit együtt felépítettünk, azt tőlünk már el nem vehetik, és az elkészült művek nem egyszerűen csak épületek, hidak és utak, hanem a nemzeti újraeszmélődés részeiként létező alkotások.” (Orbán Viktor, Kisújszállás, 2003. június 1.)

 

Mária Valéria hidat Esztergom és Párkány között (1945-ben felrobbantották)

 

Nagyrákosi völgyhidat. Közép-Európa legnagyobb feszített vasbeton völgyhídját 2001-ben avatták fel.

 

Szent László-hidat Szekszárdnál - ez Magyarország leghosszabb hídja; megépült a rávezető 25 km-es autóút és a várost tehermentesítő elkerülő út is.


Tiszaugnál hidat


M3-as autópálya új szakaszának Tisza-hidját Polgár és Oszlár között


Újjáépítések árvíz után 2001-ben a Felső-Tiszavidéken (Tarpa és Tivadar között szakadt szét a gát). Makovetz Imre és építész munkatársainak tervei alapján 711 új lakóházat építettek és 1476 épületet újítottak föl teljesen (Gulács, Tákos – Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei falvak).

 

347 kilométernyi belvízi csatornát újjáépítettek

 

203 km árvízi töltést (gátakat) építettek és erősítettek meg köztük a szolnoki tiszaligeti gátat.

 

160 km új autópályát, többek között az M3-ast Füzesabony és Polgár között, M30-ast Emődig... Az autópályán kívül 64 átvezető hidat, hét csomópontot és a 35-ös főút Polgárt elkerülő szakaszát.

 

38 városelkerülő, illetve kapacitásbővítő utat.

 

56-os főút bátaszéki átkelési szakaszát

 

20 km hosszú M9-es autóutat (Szekszárdnál), mely a 6. és az 51. számú főutakat köti össze. A kétszer egy sávos autóút érinti a Gemenci Tájvédelmi Körzetet, ezért jelentős környezetvédelmi fejlesztéseket végeztek el a beruházáskor. A húsz kilométer hosszú szakaszon 11 hidat építettek, amelyek vasút, közút és öntözőcsatorna felett haladnak át, ezen felül vadvédelmi kerítést, vad- és hüllőátjárókat, és környezetvédelmi térfigyelő rendszert helyeztek el. Az 1,7 millió köbméter föld megmozgatása és 750 ezer köbméter beton és aszfalt beépítése mellet 210 ezer cserjét, 5900 fát ültettek és 24 hektár erdőt telepítettek.

 

Nemzeti színházat (Budapest)

 

Budapesten a parkkal szegélyezett Millenárist. A Millenáris épületegyüttes két nemzetközi díjat kapott: a Nemzetközi Ingatlanszövetség Ingatlan-Oscar néven is emlegetett Prix d'Excellence-díját és az Europa Nostra-díjat.

 

Terror Háza Múzeumot (Budapest)

 

Eötvös Lóránd Tudományegyetem lágymányosi új épületét (Budapest)

Pázmány Péter Katolikus Egyetem központi épületét 2001-ben Piliscsabán (tervezte Makovecz Imre)

 

Sándor Palota (Budai vár) teljes felújítása eredeti stílusában

 

Uránia Nemzeti filmszínház teljes rekonstrukciója (Budapest)

 

Nemzeti Táncszínházat

 

Budapest sportarénát

 

Erzsébet-tér rendezett kiépítését parkkal, mélygarázsokkal, konferenciatermekkel, stb. (Budapest)

 

Népligeti autóbuszpályaudvart (Budapest)

 

Új szárnyat az Esterházy Kórháznak Pápán

 

Debrecen város főterének felújítását

 

Kisfogház Emlékhelyet

 

Sportcsarnokot Tapolcán

 

Sportcsarnokot Szegeden

 

Országszerte játszótereket

 

Millenniumi házat Bajóton, ahol a Millenniumi Gyűjteményt őrzik (felavatták 2002-ben)

 

Művelődési házat Gyálon

 

Katolikus Közösségi Házat Nagykátán

 

Újjáépítették a horvát-szerb háborúban lebombázott Kórogyi templomot (a mai Horvátország területén).

 

Gyimesfelsőlaki (Erdély) Árpádházi Szent Erzsébet Gimnáziumot. (Befejezni az iskolaépületet már nem lehetett, mert a Medgyessy-kormány beszüntette a támogatást.)

 

Kunszentmiklóson a rendőrkapitányság új épületegyüttesét (több mint fél milliárd forintos állami támogatással).

 

Kaposváron Európa legkorszerűbb, 450 férőhelyes, tornacsarnokkal (18x30m) és úszómedencével (16x25x1.50m) ellátott középiskolai kollégiumát. (A kétmilliárd forintos beruházást az Orbán kormány 1.6 milliárddal támogatta.)

 

Beregdarócon “Hét Csillag” üdülő- és konferenciaközpontot. A félmilliárd forintos beruházáshoz 2001. novemberében a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma a Milleniumi Vallási Alapból 290 millió Ft-ot, a Széchenyi terv pedig 70 millió Ft támogatást nyújtott.

 

"Aranyszöm" rendezvényházat és Klebelsberg-szobrot Mórahalmon. (Az Orbán-kormány 350 millió forint támogatást nyújtott, 40 milliót önerőből tettek hozzá.)

 

Harangi Imre Rendezvénycsarnokot Nyíradonyban. (Az ezerfős befogadó képességű, 25 méteres uszodával is rendelkező csarnok 1,150 milliárd forintba került, ehhez az Orbán kormány 600 millióval járult hozzá - egyik utolsó intézkedésével.)

 

Karcagon a Kátai Gábor kórház kilencszintes épületének felújítását. A felújítás első ütemére az Orbán kormány - utolsó nagyobb beruházásként - két milliárd forintot költött.

 

Csornán Arany János Általános Iskolát és Speciális Szakiskolát a rábaközi térségben élő sérült gyermekek részére. A Győr-Moson-Sopron megyei önkormányzat 2001-ben 687 millió forintos címzett támogatást nyert, amihez 31 millió forintot tett hozzá a megye.

 

Mohácson Széchenyi István Ifjúsági Centrumot. A másfél év alatt felépített, 2.671 négyzetméter alapterületű háromszintes létesítmény 90%-át az Orbán kormány (2002 elején), a fennmaradó részt az önkormányzat fedezte.

 

Nagykőrösön az Arany János Református Gyakorló Általános Iskola 173 év után tornacsarnokot és tanuszodát kapott. A 227 milliós beruházáshoz a polgári kormány 40 millióval járult hozzá.

 

Egerben 140 szociális bérlakást

 

Nyíregyházán új vasútállomást és új ügyészségi épületet

 

A SZÉCHENYI TERV SEGÍTSÉGÉVEL ÉPÜLT:

 

A Széchenyi Terv bérlakás-programjának keretében több mint 13 ezer lakás épült meg.

 

Soltvadkerten (össz. 1 milliárd forint értékű kormányzati támogatással): Művelődési központ, Anna étterem-panzió, a környék legjobb konyhájával, Materiál-Plastik Kft. (modern műanyagfeldolgozó üzem), Frittmann testvérek borászata technikai eszközeinek fejlesztése

 

Fecskeház Dél-Budán a szociálisan rászoruló fiatalok részére

 

Miskolc-Görömbölyön görögkatolikus paplak

 

Bővült a nyíregyházi állatpark, megnyílt a “sarkvidéki panoráma”.

 

Debreceni repülőtér fejlesztése

 

Demecseren (Szabolcs) 32 önkormányzati bérlakás

 

Tiszakécskén 39 önkormányzati bérlakás. A Széchenyi terv 216 millió 536 ezer forint állami támogatással járult hozzá a 362 millió forint összköltséghez.

 

Csepelen 73 költségalapú bérlakás. A bérlakások építéséhez a csepeli önkormányzat 442 millió forint támogatást kapott az Orbán-kormánytól.

 

Császártöltésen 28 személyes bentlakásos nyugdíjasház. (A Széchenyi-terv 102 millió forinttal segítette a 150 millió forintba kerülő nyugdíjasház felépítését.)

 

Hosszúpályin idősek otthona. Az otthon felépítése 208 millió forintba került, ebből 144 milliót a Széchenyi Terv keretében a polgári kormány adott.

 

Balmazújvárosban Koroknai Zoltán gazda fejő- és tejháza. Az Orbán-kormány a 40 millió forintos beruházáshoz több mint egyharmadával járult hozzá. (Az Orbán-kormány idején Balmazújváros mentőállomással, idősek otthonával, bérlakásokkal, fürdőfejlesztéssel gazdagodott, és hozzákezdtek a közvilágítás korszerűsítéséhez.

 

100 bérlakás Zuglón. A több mint félmilliárd forintos, Erzsébet királyné úti beruházáshoz a Gazdasági Minisztérium a Széchenyi Terv keretében 196 millió forint támogatást biztosított.

 

Dabason 3000 négyzetméter alapterületű sportcsarnok és konferenciaközpont. A 800 millió forintnyi beruházáshoz a Széchenyi Terv 500 millióval, a Sportminisztérium 100 millióval, a helyi önkormányzat 200 millióval járult hozzá.

 

A SZÉCHENYI-TERV EGÉSZSÉGTURISZTIKAI PÁLYÁZATAIN NYERT ÖSSZEGEK KÖVETKEZTÉBEN ÉPÜLT:

 

Várkertfürdő Pápán. A kétmilliárd forint összköltségből 782 millió forintot a Széchenyi-terv pályázatán nyertek.

 

Gyógy- és élményfürdő a Zala megyei Kehidakustyánon.

 

Tiszapüspökin korszerű tiszai szabad strand

 

Élményfürdő Kecskeméten. (230 millió forint támogatást kapott a város a Széchenyi Terv turizmusfejlesztési alapjából.)

 

Sárváron gyógyfürdő

 

Egerben uszoda és élményfürdő

 

Bük-i gyógyfürdő fedett élményfürdője és rekreációs parkja, amit a Széchenyi-terv 1 milliárd forinttal támogatott.

 

Cserkeszőlőn hullámfürdő öltözővel és vizesblokkal. A 240 millió forintos beruházásból 100 milliót a Széchenyi terv pályázatán nyert támogatás fedezett.

 

Nyíregyházán a Sóstó Gyógyfürdő új gyógyászati részlege, tanmedence és 360 köbméteres forró termálvizes medence.

 

Élményfürdő Debrecenben. A 2.2 milliárdos költséghez a Széchenyi-terv fürdőfejlesztési pályázatán egymilliárd forintot nyert Debrecen.

 

Szolnokon felújított strandfürdő. A 373 millió forintos beruházáshoz 258,2 millió forint támogatást nyújtott a Széchenyi terv. A fejlesztés során megújultak a termálfürdő gyógykezelésre használt fedett és nyitott medencéi is.

 

Hajdunánáson új sportmedence, két tanmedence és két gyógymedence. 155 millió forintot nyertek a Széchenyi terv pályázatán a 320 milliós beruházáshoz.

 

Új gyógyközpont Püspökladányban (330 millióból 150 millió a Széchenyi tervből).

 

A kisvárdai várfürdő teljes rekonstrukciója és bővítése. A szükséges 300 millió forintból 150 milliót a Széchenyi terv pályázatán nyertek.

 

Megújult és bővült a túrkevei gyógyfürdő. (378-ból 162 millió a Széchenyi tervből származik.)

 

Korszerűsítették és bővítették a Hajdúszoboszlói Gyógy- és Strandfürdőt.

 

Megújult az 1911-ben épült eklektikus stílusú Krúdy Vigadó a nyíregyházi Sóstógyógyfürdőben

 

Országzászlós emlékmű Bicske városában

 

TOVÁBBI FEJLESZTÉSEK, ÉPÍTKEZÉSEK, KULTURÁLIS ESEMÉNYEK, ALKOTÁSOK  

"Álmok Álmodói - Világraszóló Magyarok" kiállítás a régi Ganz gyár telepén (Budapest)

 

Hamvas Intézet

 

Megújult edelényi kórház. Az Orbán-kormány 1,384 milliárd forint címzett támogatást adott a rekonstrukcióra, melynek során teljesen megújult az intézmény.

 

Kunszentmiklóson a református templom tornyának és gyülekezeti háznak felújítása. (A torony felújítására a miniszterelnöki keretből 10 milliót, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumától 25 millió forintot kaptak.)

 

Pápán megújult vasútállomás

 

Egri színház felújítása. Az Orbán kormány erre a célra 1 milliárd forintot adott.

 

Nyíregyházán a főiskola és a városi színház felújítása

 

Közel 200 km felújított autópálya ill. főútvonalszakasz hazai cég kivitelezésében (Vegyépszer).

Bakonyszegi, dunaföldvári, bajai és sajókazali hidak felújítása.

 

Nemzeti Múzeum nagy felújítása

 

Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár rekonstrukciója

 

Szentlapos kápolna építéséhez Orbán Viktor közbenjárására segítségül egy millió forintot kapott a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumától.

 

Bethlen Gábor erdélyi fejedelem szobrának felállítása Nagyváradon.

 

Hídember (film Széchenyi életéről)

 

Bánk Bán (operafilm)

 

Nemzeti parkok létrehozása (Őrség, Bükki Nemzeti Park, stb.).

 

Szent István-bazilika teljes rekonstrukciója. 1999-ben és 2000-ben az Orbán-kormány csaknem akkora összeget szavazott meg a helyreállítási munkálatokra, mint amekkorát 1983 és 1997 között összesen utaltak át.

 

Erdélyben a Sapientia magyar egyetem létrehozása

 

Geszten a Tisza-kripta helyrehozása

 

Gróf Bethlen István, Magyarország miniszterelnöke síremlékének felállítása 2001-ben, 54 évvel halála után Budapesten.

 

Hozzájárulás a kisújszállási református templom felújításához. (A 94 millió forintnyi költség kárpótlási összegből, pályázat útján, egyházi és helyi önkormányzati támogatásokból és Orbán Viktor személyes adományából jött össze.)

 

22 millió forint támogatás a Sukoró-i református műemlék templom felújítására.

 

Ozorai Pipo vára teljes felújítása, állandó Illyés Gyula kiállítás a Széchenyi Terv segítségével.

 

Az esztergomi vár teljes rekonstrukciója, lovagterem újjáépítése, új feltárások, melyek üvegpadló alatt láthatóak.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az adatok újság cikkekből, internetről, személyes tapasztalatokból és Orbán Viktor vendégkönyvébe írt levelekből származnak.

 

* * *

 

· Gyurcsány minden nap egy milliót keres, hétfőn, kedden, vasárnap, karácsonykor és szilveszterkor?

 

· A luxus-baloldaliak pénzt keresnek pénzzel, de nem adóznak a tőkéből származó jövedelmek után. A mi melós fizetésünk felét bezzeg elviszi az APEH.

 

· Helikopterről nem nagyon lehet látni a kátyút a buszmegállóban, ahol a lábadat kitöröd hajnalban, és aztán se munka, se fizetés.

 

· Magyarország veri Európát a csődökben, üzem és gyárbezárásokban. Soha korábban ennyi embert nem rúgtak ki a rendszerváltoztatás óta. Nő a munkanélküliség. Mi leszünk a következők.

 

· Megkérdezték Gyurcsányt, hogyan lehet megélni szerinte a minimálbérből? Tudod mit válaszolt? MÁSAK AZ IGÉNYEINK!

 

· A főnök, ha neked 100 Forintot akar fizetni, az neki plusz 220 Forintjába kerül. Csodálkozol, hogy minimálbérre jelent be téged. Nem elég, hogy te adót csalsz, még nyugdíjad se lesz. Jó ez neked?

 

· Ha Gyurcsány és Kóka vagyonát te meg akarnád keresni, tudod, hogy 10.400 évet kellene dolgoznod ennyi pénzért? És ő énekli a szívére tett kézzel az éhes proletárt…

 

· Szerinted egy bankár azon fog dolgozni, hogy neked több pénzed legyen?

 

· 400.000 munkahelyet ígértek, és csináltak 400.000 új munkanélkülit.

 

· Mit ígértek nekünk 4 éve? Hogy minden jobb lesz. Az elmúlt négy évben a gáz, a villany, a benzin, a buszjegy, minden drágább lett. Kell ez neked?

 

· Legalább a gyerek tudna boldogulni, de minden ötödik pályakezdő munkanélküli.

 

· Kóka azt mondta az elbocsátásokról, hogy ha le akarsz csapolni egy mocsarat, akkor nem a békákat kell megkérdezni. Ez egy üzletember, nem érdekli, ha te elveszted a munkádat.

 

· Mikor találkozik Gyurcsány a munkásokkal? – Amikor az 50 milliós uszodából megy fel a liften a kastélyába.

 

· Mikor találkozik Kóka a munkásokkal? – Amikor a helikopterével le meg fel száll. Messziről nézi ő a nyomort.

Előzmény: Törölt nick (2595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!