Keresés

Részletes keresés

wulfin Creative Commons License 2009.01.06 0 0 74929
A Gazprom europai gaz szallitasanak 60%-a leallt.

http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5hUJkiisyi9mPAeO0lEDHL1T3JkOw
dajtás Creative Commons License 2009.01.06 0 0 74928
Mikor megkaptuk az IMF segítséget, sejtettem hogy jól megszívjük.
Idő kérdése, hogy mikor fogunk csődbe menni.
Előzmény: Törölt nick (74927)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74926
főleg a szó közbeni méretváltások. Elnézést mindenkitől. Ez lesz az új indeksz-dizájn.
Előzmény: Törölt nick (74925)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74925
ja, most látom, jópofa :)
Előzmény: Törölt nick (74924)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74924
bocs, vördből kopiztam és nálam rokkantbetűre van állítva, azon nem látszik. (pontosabban minden egyformán nagy :)
Előzmény: dajtás (74922)
dajtás Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74922
Nem igazán értem miért kell ekkora gülü karakter, de ha jól esik :)

"Szívem majd meg szakadt", mikor ott hagytam a maradék 100db akkut, egyszerűen képtelen voltam fizikailag elhozni, így is túlteljesítettem a bevásárlást, mert szabályozható toroidot is vettem olcsóért komplett műszeres szekrénnyel.

Társszerzőt megkérdezem lehet-e publikálni, ha ok akkor oda adom az anyagot.

Kezdő lomis vagyok, sok dolgot még nem szereztem így. Környékbeli méhtelepeket akarom körbejárni, mert hidraulika alkatrészek kellenének egy projekthez.

Solar panel csak kp-ért eladó, nem megy bartelban :(

Vagy másfél hónapja nem lőttem, ki tudok még bulizni egy kedvezményes tagságot, de lassan nekem is sokba fog fájni. Mondjuk otthon csak végszükség esetén tartanék lőfegyvert, felkészülésben nálam ez lesz a legutolsó dolog. Annyira nem vagyok fegyverb.zi hogy élvezettel törölgessem esténként olajos ronggyal :) Csak akkor szerzek be valamit ha tényleg kell,remélem nem lesz rá szükség.
Előzmény: Törölt nick (74919)
krezidiesel Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74921
15 éve tárolt gázolajjal is találkoztam, semmi baja nem lesz tőle, ha jól zárt edényben van. Ahogy a pálinkának sem.
Előzmény: Törölt nick (74901)
krezidiesel Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74920

Az ötös pontot simán nem értem... A gépkocsi generátor pont semmire se jó, azt itt vége is mindennek ami vele kapcsolatos. Ékszijat se akarok az aggregátoromra, semmilyen segédberendezés nem lesz rajta, mert az veszteség, tehát törölve.

Radikális vagyok...

A részletekkel kapcsolatban vannak elképzeléseim és szerintem egyszerűek.

Pl hidegüzem: amikor 15kW-os generátorod van akkor meddig hideg a motorod?

15, vagy 20 másodpercig? Mert ennyi idő alatt fűti fel saját magát...

(sose értettem hogy egy autóban miért nincs legalább 10kW-os generátor..., lassan megérem hogy lesz.)

Üzemanyagtárolás:

minap kerestem 17m3-es tartályt itt a topicban... De stabilra kiépitett tartályokat és szivattyúkat akarok (mint pl egy hajón) nem fogok kannázni.

Az energiát meg pufferelni kell az egyértelmű, vagy hőt kell termelni a villannyal is.

Az egész cucc mindig maximális és állandó terhelésen kell hogy üzemeljen, legalábbis erre kell törekedni.

Előzmény: Törölt nick (74888)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74919

Magyar Honvédségnek köszönhetem, hogy felém dobták az akkukat...

Volt egy ilyen érzésem…

Össze lehet kukázni érdekes dolgokat

Én öreg kukás vagyok: (a kukázás a modern kor kincskeresése – ezt most találtam ki :)

www.zsambekimedence.hu/technobazar.html

Ha nagyobb autóval megyek dupla ennyit elvittem volna

Szívesen bedobom a Toyotát (Hilux pickup) a közösbe. Tényleg. Platót hátra szintben le lehet hajtani. Majd legfeljebb lebarterezzük. Alapszabály, hogy cuccot ott nem hagyunk. Pszichésen megviseli az embert :) (ezek szerint még kezdő kukás vagy :)

Hoztam 70 kg-os lézernyomit. Egyedül levenni sem bírtam, nemhogy felrakni, csak darabokban. 100+ kg-os rack szekrényt. A platóra billentéshez annyi vér kellett a combomba, hogy majdnem infarktust kaptam. (előtte két órát bontottam a tűző napon). Meg belül is meglepően sok a hely, csak ne legyen dzsuvás a lom.

Nálam alapértelmezett a DC törpefesz hálózat

Szóval lenyúlod a legjobb ötleteimet :)

Írtam társszerzőként tanulmányt a KörnyezetVédelmi Minisztériumnak a LED-ekről

Szívesen lehoznék egy rövidített változatot az “Energia” rovatunkban.

www.zsambekimedence.hu

ca. 3000 karakter + 1 kép. Mehet utána keretesben az elérhetőséged is, ha kötsz valami bizniszt, azt is lebarterezzük. :) (gondolkoztál már azon, mi lesz, ha meggazdagszol? A legtöbb embert váratlanul éri, nem tud vele mit kezdeni :)

Ha van kidobni való szolár paneled olyan 50-100 w körül, szólj. Cserealap a fentieken túlmenően mindenféle egyéb lom :)

Én meg a kukázásról írtam cikket:

www.zsambekimedence.hu/ehulladek_wettenberg.htm

Dobj egy mélt az ujsag kukac zsambekimedence hu-ra, ha érdekel a felsoroltak közül valami.

Aműgy én is puffogtattam a Hidvéginél olyan húsz éve :(. Mostanában agyaltam rajta – többek között a beírásaidat is olvasva – hogy meg kéne megint próbálni. Tavalyelőtt már majdnem elmentem a pátyi lőtérre, csak még a mostaninál is kevesebb pénzem volt, a lőszerárak meg eléggé felmentek.

Viszont jönnek a kemény idők – sajnos. Bár ebben az országban mindig kemény idők vannak az utóbbi ezer évben.

Tisztelettel

Tonio Zsámbékról

Előzmény: dajtás (74913)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74918
Gázával magyarázza a sajtó.

CLG09.NYM Crude Oil Feb 09 48.81 3:17pm ET Up 2.47 (5.33%)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74916
passz. hozzáértőtől csíptem fel eme tudásom. az ragadt meg, hogy nem áll el egyik sem, de ha mégis muszáj akkor 98-ast vegyek inkább.
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74914
A benzin is szarul áll el. A 95-ös kimondottan, ETBE az oktánszámnövelő adalék van benne. Bioetanol alapú az ETBE.
A 98-asban MTBE van, ez jobban el áll de szintén nem világszám. Már a benzin is just in time:)
dajtás Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74913
Magyar Honvédségnek köszönhetem, hogy felém dobták az akkukat... :)
24V 160Ah az össz kapacitásom, 1 cella 1,2V 80Ah, folyékony kálium-hidroxid elektrolitosak a cellák. Kemény 20.000 forintomba fájt az akku tömör réz áthidaló papucsokkal, mindennel együtt. Ha nagyobb autóval megyek dupla ennyit elvittem volna, de már így is ült szgk... Össze lehet kukázni érdekes dolgokat, pl 35eFt vettem kétsugaras digitális Tektronix szkópot 2 éve, jókor voltam jó leselejtezésen...

Inverter csak a 230V-os fogyasztóknak kell(leginkább motoros fogyasztók), lámpák, elektronikus kütyük,PC-k direkt 24V-ot kapnak majd. Nálam alapértelmezett a DC törpefesz hálózat, már eleve így tervezem a dolgot több éve.

Írtam társszerzőként tanulmányt a KörnyezetVédelmi Minisztériumnak a LED-ekről :) Ezen kívül több évig fejlesztettem egy cégnek LED-es elektronikákat. LED-ek, optikák,tükrök, kész fényforrások, LED-driverek, mind elérhető ha kell. Íróasztal lámpám 15W-nyi LED-el van megépítve, durván 1200lm ad le. Izzók ki lesznek tiltva a házamból, legócskább fényhasznosítású lámpám is a higanygőz lámpa lesz(van raktáramon több darab még).

Motorozás nem a piromán hajlamaim miatt lesz.Télen muszáj valamit járatni mert a PV gyászosan termel,lásd 1-2 hét pocsék időt most. Most árulom az amorf paneleket, mert szereztem 300W-nyi monokristályos napelem táblát. Kiegészítem majd kb 1,2kW-ra a jövőben.
Előzmény: Törölt nick (74894)
TaXiN Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74912
A könyv címe: Julius Caesar úr üzletei

Egy pár oldal bevezetéssel indul, hogy ez egy regényesen hiteles napló stb, de aztán üt...
Töredék maradt, mert meghalt. Nem csak a Julius :)
Előzmény: Törölt nick (74910)
TaXiN Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74909
Bocs, eltévesztettem a topicot
Előzmény: TaXiN (74908)
TaXiN Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74908
Mintha eltűnt volna pár hozzászólás...
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74904
Sőt, még kiderülhet, hogy a gabona ma is fontosabb, mint az olaj...
Előzmény: TaXiN (74903)
TaXiN Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74903
http://www.literatura.hu/irok/xxszazad/euproza/brecht.htm

itt is ezen a címen hozzák

NAGYON FONTOS KÖNYV

Egyszerűen nem tudom eléggé kihangsúlyozni a jelentőségét. Pénzrendszer, adósságok, kamat, adósságelengedés, globalizáció - tökéletesen benne van. És persze a gabona, ami abban a korban olyan jelentős volt, mint ma az olaj.

Előzmény: V.4_BlackVoid (74899)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74902
Ezért kell hozzá egy dízel autó, amibe bele tankolod a naftát időközönként.
Előzmény: V.4_BlackVoid (74900)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74901

benzin eláll, de benzint tárolni otthon egy kis kannán felül - hát - úgy mondanám, határeset.

A gázolaj viszont beparaffinosodik még normál hőmérsékletű helyen is (két-három év)

Előzmény: V.4_BlackVoid (74900)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74900
En ugy tudom, hogy sem a gazolaj nem all el evekig. Viszont olvastam, hogy Amerikaban lehet kapni a benzinhez valami tartosito adalekot. Tudja valaki mi ez es hol lehet Magyarorszagon beszerezni?
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74899
Ennek mi az eredeti cime?
Elvileg mar nem jogdijas Brecht, talan meg lehet talalni a neten, de ilyen cimu a bibliografiajaban nincs.
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74898
Ja..olvasni kéne. :)
Előzmény: Törölt nick (74896)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74897
74888
Előzmény: ayantaqe (74895)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74896

Nem én gondolkodom generátorban, hanem a generátorosok :) (én csak kötekszem velük)

 

Ha kicsit lejjebb is olvasol (ez nem kötekedés), akkor látod, hogy én is napelem párti vagyok az ára ellenére. Próbálok a generátorosok ellen mindenféle ész- (meg nem ész-) érvet felhozni :)

Előzmény: ayantaqe (74895)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74895
Miért csak generátorban gondolkodsz? Én csak vészmegoldásnak fogok egyet telepíteni márciusban (mármint nagy teljesítményűt, praktikeres van most is:), az önellátást kollektorral, széllel és egy kevés cellával szeretném megoldani. Szerintem nem jön kis sokkal drágábban, mint leásni a kertbe egy nagy tartályt és telerakni dízellel és azt égetni, ha nincs más..persze az utóbbit nem számoltam ki.
Előzmény: Törölt nick (74884)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74894

40db katonai Ni-Cd akkut, 1/3C tölthető, 54A-ek kell töltenem

 

Ezt mondtam, puffer, akkor nincs ingadozás valóban. 10-20 amperórásak? Többszáz Ah-s akkupack. Mekkora (méret)? Kukázott? Ez még a régi? (nátronlúgos elektrolit?). És van 24 V-od, jó esetben. Utána? (én nem invertereznék, komoly megfontosára javaslom a már említett ötletemet, külön törpe(egyen)feszültségű hálózat. Világítani pl. (ledekkel) jó lehet. Naja, az áramok persze nőnek.)

 

Gondolom, újonnan venni már nem olyan jó bolt 40 db-ot.

 

 

Előzmény: dajtás (74891)
TaXiN Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74893
http://www.vatera.hu/bertolt_brecht_julius_caesar_ur_uzletei_117555827.html

KÖTELEZŐ OLVASMÁNY !!!!!!!!

Én sajnos csak most a téli szünetben olvastam el és nem 20 éve...

Pénzügyi válság, adósságválság, globalizáció, olcsó munkaerő, munkanélküliség, adósságelengedés, demokrácia, választások stb.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74892

Falukban eltüzelt háztartási szeméthez képest ez a füst kifejezetten tiszta lenne...

 

bazz, mikor nejlonzsákkal tüzel a parasztja. Pedig ez egy "jó" környék.

Előzmény: dajtás (74886)
dajtás Creative Commons License 2009.01.05 0 0 74891
Soros rendszernél nincs terhelés ingadozás. Motor forog, generátort hajtás alatt, generátor tölti az akkukat, fogyasztók a legvégén. Akkukat kell úgy belőni hogy konstans nagy áramokat el tudjon viselni, én pl beszereztem 40db katonai Ni-Cd akkut, 1/3C tölthető, 54A-ek kell töltenem üzemszerűen a telepet motoros üzemben, de gyorstöltésnél megengedett nálam a 80A is. Generátor se egy nagy művészet, minden motorfajta működni képes generátoros üzemben is.
Szinkron gép alap, erőművek ezt használják, asszinkron gépnél is relatív egyszerű a generátoros üzem, csak meddő energiát kell biztosítani neki. Fapados 10kW-os kalickás forgórészű 3 fázisú asszinkron motor, 3000 ford/percnél vígan elpöfög generátorként.
Előzmény: Törölt nick (74888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!