Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2008.10.22 0 0 460
  

Sziasztok !

 

  Tőletek is megkérdezem, hátha valaki tájékozott !

 

 Érdeklődnék  - turbós,

 de nem kombi, tehát csak fűtésre való falikazánnál van e olyan teljesítmény,  ahol a  cső a csőben  , azaz koncentrikus levegő be füstgáz ki  - a méret  kisebb mint az előbb írt 125 / 80.

A kéményemen ugyanis,   igaz  14x14, de van egy szükölet, ezt onnan tudom, mikor a fiúk 4 éve bélelték a 130 -as cső nem ment bele, a 110 -es viszont simán !

  Ja a csöveknél hol megy (jobban mondva jön) a levegő és hol a füstgáz. Ami most van annál szét választott - külön a levegő külön a füst és mindkettő 80 -as.

 

 A teljesítmény nem nagy, kb 10 max 15 kW untig elég (ez csak onnan, hogy ajelenlegi   C12 -es kazánom  általában 10 kW-tal biciklizik, soha semmi probléma eddig.

 Elvileg mehetne a külön csöves szisztéma is, de sok lenne a törés.

 

 Vagy véssem meg a kéményt ?

 

 

 Üdv.  É.

M63FUN Creative Commons License 2008.10.19 0 0 459
teljesen off de tedd össze kezed lábad meg amit még találsz a környéken. nekem az ugrik be hogy a barátom felesége 5 hét alatt háromszor cseréltette a tuti mosógépét (persze hogy ariston) persze a negyedik gép más típus lett (nem reklámoznám mert nem ismerem) nem olasz de azóta is jó. szóval rá lehet bízni a fűtést + a fürdést is 1 darab gépre aztán vagy mákod van és nem érted mit írogat a sok marha, vagy anyázol párszor télen és rájössz hogy a sok javítás helyett vehettél volna egy rendes kazánt és nem kell izgulnod hogy mire hazaérsz vajon hideg lesz a lakásban avagy sem.
(persze mindenki másképpen látja, tulajok szidják a francia "kocsikat" aztán mégis rengeteget eladnak belőle)
Előzmény: FLA (453)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 458
Köszönöm, átmegyek és olvasok!
Előzmény: sjohn (455)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 457
azt értem, de a visszatérő határozza meg azt a hőmérsékletet, amely a hőcserélőbe fut, és azt, hogy az hány fokos lesz, azt gondolom (de tényleg laikusan), hogy nem csak az előremenő határozza meg, hanem pl. a szivattyú fordulatszáma, a radiátor méretek, stb. Igaz?
De feltehetem azt a kérdést is: hogy kell beállítani (=miket kell figyelembe venni a beállításhoz) nem kondis kazánon azt a minimális előremenő hőmérséklet, amelynél még nem történik a készülék belsejében kondenzáció (vagy legalábbis olyan helyen, ahonnan visszafolyva még károsíthatja az elemeket)? Egyáltalán a beszabályozásnál erre törekszenek-e, vagy arra, hogy még a kürtőben se legyen egyáltalán kicsapódás (=harmatpont feletti hőmérséklet meglegyen)?
Előzmény: sjohn (456)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 456
Nem a visszatérő hőfok a lényeges , általában nem azt szabályozod , hanem az előremenőt.
Előzmény: FLA (454)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 455
Azért nem szeretem őket , mert megbízhatatlanok , silány alkatrészekkel összetákolt masinák.
Gyere át a Viz -Gáz - Fűtésszerelés topicba , és ott olvashatsz pár elrettentő példát , 90 %-ban olasz készülékekről.
Nekem is van Ariston hűtőszekrényem , de mi most assszem gázkészülékről beszélünk.
A Te mosogatógéped az a kivétel amelyik erősíti a szabályt.
Előzmény: FLA (453)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 454
A nem kondisoknál valóban nem gondolnak erre, mondván, úgyis kell olyan meleg füstgáz, ami kiviszi a párát? Mi az a visszatérő hőfok, amely alá nem tanácsos menni?
Előzmény: sjohn (452)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 453
És megtennéd, hogy egy fél mondatnál bővebben is elmondod, hogy MIÉRT? Tehát hogy konkrétan milyen negatív tapasztalataid vannak, pl. ostyából csinálják a szelepeket vagy mittomén...
Ha az olasz cucc szar a pizzán kívül, akkor pl. az én Ariston mosogatógépem - ami x éve kifogástalanul működik - ezek szerint biztosan a csizmába csábított sváb vendégmunkások rakták össze, vagy a Maserati alkalmazottai másodállásban?
Elfogadom, ha ez a véleményed, de kérlek, tedd meg, hogy konkrét példákat említesz! Köszönöm!
Előzmény: sjohn (450)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 452
Mármint , hogy saválló anyagból van.
Előzmény: sjohn (451)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 451
A kondenzációsnál igen.
Előzmény: FLA (449)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 450
Egyszerűen azért , mert sz@r.
Olasz dolog ami jó , esetleg a pizza , fagyi , netán egy Maserati:))
'79 óta javítok ipari és háztartási készülékeket , van némi tapasztalatom.
Előzmény: FLA (447)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 449
Azaz a hőcserélőn kicsapódik a pára és oxidálja? Ezek nem olyan anyagokból vannak, amelyek ennek ellenállnak?
Előzmény: sjohn (448)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 448
Mert ha alacsony az előremenő , akkor a visszatérő még alacsonyabb , és jól tud kondenzálni.
Előzmény: FLA (446)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 447
Azt is elmondanád, miért nem vennéd? Volt vele tapasztalatod, vagy szervizes ismerős mondta?
Előzmény: sjohn (445)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 446
Az alacsonyabb előremenőtől miért döglik meg hamarabb a hőcserélő? Én azt gondolnám, a sűrűbb és nagyobb hőmérséklet-változást kevésbé bírják úgy általában az anyagok. Ha nem ettől, akkor mitől hal meg korábban?
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 445
A kondenzvíz leginkább a csatornába megy.
Beretta hmm , olaszt az életben nem vennék.
Akkor már inkább Wolf , Viessmann , ....
A Grundfosnál sokkal gyengébb a Wilo.
Előzmény: FLA (443)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 443
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy tetőtéri 80 nm-es, 35 fokos delta t-re számított 8,5 kW-os hőigényű, tisztán aluradiátoros lakás. Eddig D-ÉG Colibri kombi cirkóm volt, típushibás hőcserélős kazán (1x már cserélték időn túl, de még gariban ingyért, másodszor már eszemben sincs uezt cseréltetni már 60e pénzért, mivel újfent kilyukadt), a szerkezet szumma 5 évig bírta, de most a feledés homályába vész. Így tehát újfent cirkóvásárlás előtt állok.
Kérdéseim:
- 132-es füstcsövem van, csak ilyen cirkót választhatok vagy kisebb kimenetűt is, és ahhoz van valami szűkítő "interfész"?
- jól gondolom, hogy mindenképpen 8,5kw alatti modulációs min. telj. alattiakban gondolkodjak (és annál jobb, minél kisebb a minimum érték)?
- a nem kondis kazánoknál egy túl alacsony előremenő hőfoknál a füstcsőben lecsapódó kondenzvíz hová jut és mit károsíthat? A füstcső a kéménykürtő felé vezető vízszintes része a kémény felé lejt, ezért feltételezem, hogy a kondivíz ott folyik le a gyűjtőbe, hacsak nem csapódik ki valamennyi már a kazánból kivezető függőleges részen is a könyök előtt.
- az éves gázfogyasztásunk 1.000 m3 alatt van (, egy korábbi hozzászólást olvasva ennél túl hosszú megtérülési idővel kellene számolni, hogy kondis kazánban gondolkodjam, egyetértetek?
- a gázszerelőm szerint a Junkers-ekkel nincs gond, de túl vannak árazva, a Vaillantot az alkatrészellátás és -árak miatt nem ajánlotta (ezt már mástól is hallottam), helyette azt mondta, célszerűbb pl. közepes olasz típusokban gondolkodni - mint pl. a Beretta - az élettartam egészére értendő jobb ár/érték viszony alapján is, plusz a szervizelés is megfelelően biztosított. Mit gondoltok erről? (tudom, nemcsak az eladó, a szerelő is a legritkább esetben teljesen hiteles forrás... a tapasztalataitok és a gondolataitok érdekelnek). Ki mit gondol/tapasztalt még a többi olasz típussal kapcsolatban (Biasi, Ariston, Ferroli, Baxi, stb.), mit lehet ezekről tudni még, amit nyilván nem lehet a gyártótól (összeszerelésről, alkatrészek minőségéről, megbízhatóságról, stb.)?
- egy kazán mely egyéb jellemzőjének tulajdonítsak jelentőséget a döntésemben?(tudomásom szerint a hőcserélő, a szivattyú és a szelepek hibája okozza a legtöbb hibát, ebből talán az első kettőről kapott infó beszédesebb).
- úgy hallottam, a Grundfos-oknál jobbak (erősebbek, megbízhatóbbak) a Wilo motorok, ez mennyire lehet igaz?
Nagyon köszönöm a válaszokat, tanácsokat előre is (teljesen laikusként kérdeztem mindent, tehát nyugodtan le is lehet szólni a kérdéseket, túl azon persze, hogy van egy problémám, amit záros határidőn belül meg kell oldanom)!
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 442
" minél kisebb az előremenő annál jobb"
Hát persze , hadd rohadjon az a hőcserélő.
Előzmény: Törölt nick (435)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.10.19 0 0 441
Szerinted mennyi lenne az ideális?
Előzmény: Törölt nick (440)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.10.19 0 0 439
A szerelő azt mondta 65-70 közé állítsam.
Én ezt kicsit magasnak találom.
SZERINTED?
Előzmény: Törölt nick (435)
kaktusztea Creative Commons License 2008.10.19 0 0 437
+1: Kondenzációs kombi kazánnal mi a helyzet?

Olvastam, hogy a kondenzáció miatt jobb a hatásfoka.
Kinéztem ezt: Thermomax Inka 24k
http://gazcenter.hu/shop_artdet.php?shop_id=5430&cikk=TER-INKA24K

Ennél milyenek a járulékos költségek (kémény, stb)?
Előzmény: Törölt nick (433)
kaktusztea Creative Commons License 2008.10.19 0 0 436
Thnx Zöldövezeti!

> csak egyet nem írtál. Jelenleg milyen fűtés van ?

1 gázkonvektor, külső kimenettel. Több, mint 15 éves.
Fürdőben egy gázbojler szintén hasonló korú, már a végét járja.


>> mire számítsak kéménybélelés ügyben?
> Ha turbós /zártégésterű nin kell bélelteni - más rendszer !

"nin" = "nem"? :)
Tehát egyáltalán nem kell bélelés? Simán rákötik a kéményre és annyi?


>> Mennyibe jön egy ilyen akció kb?
> Sokba nagyon sokba - talán még a millió is kevés lesz rá !

Uhh..

És milyen márkát javasolsz?
Azt mondta egy szaki, hogy a Radiant, meg a Duval (?) van olyan jó, mint pl. a Junkers, de sokkal olcsóbbak.

Hogy jön ki az 1 milla amúgy? Csak hogy tudjam, hogy milyen anyagi összetevői vannak egy ilyen szerelésnek.
Előzmény: Törölt nick (433)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.10.18 0 0 434
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy egy kombi 24 KW turbós cirkón mekkora hőfokú előremenő vizet célszerű beállítani fűtésnél?
kaktusztea Creative Commons License 2008.10.18 0 0 432
A kép (megint) lemaradt :)
Alaprajz
Előzmény: kaktusztea (431)
kaktusztea Creative Commons License 2008.10.18 0 0 431
Üdvözlet mindenkinek!

Elnézést, a villanyos topikba is beírtam, remélem nem gond.
Igaz, itt mások a kérdések.

Tanácsot szeretnék kérni: teljes lakásfelújítás előtt állunk és meglehetősen kezdő vagyok a témában.

Adott a képen látható lakás (39m2).
A ház kb 40 éves téglaépítésű, 12 lakás van benne, 3 emelet.
Ez a lakás legfelül van, a plafon felett már a (lapos)tető van. A kép alján erkélyajtó, 2 ablak. A bejárat legfelül balra.

Cirkón gondolkozunk erősen.

2 kémény van, egyik a fürdőszoba-bejárattól rögtön balra, a másik a nappali ajtó mellett jobbra. Az éves rutin kéményellenőrzésnél azt mondták, hogy max turbós cirkó lehet, mert nincs meg a 6 méter.

Pár praktikus tanácsra lenne szükségem.
- Megéri-e a cirkó ekkora lakásba?
Mekkora teljesítményű legyen? Milyen típust ajánlotok?
- mire számítsak kéménybélelés ügyben?
- Ajtókat tényleg nem lehet leszerelni?!
- Mennyibe jön egy ilyen akció kb?

Előre is nagyon köszönöm.
sjohn Creative Commons License 2008.10.06 0 0 430
Vagy a kazántermosztát halott , vagy a vezérlés.
Nézd meg , hogy amikor leáll van-e utánkeringetés!
Előzmény: Törölt nick (429)
macinaci Creative Commons License 2008.10.06 0 0 428
Kikapcsolás után megjavul, csak idegesítő állandóan lesni, hogy jól működik.
Előzmény: memorix (427)
memorix Creative Commons License 2008.10.05 0 0 427

kihúzod a 220 ból és visszadugod és semmi problémája sem lesz...

 

Előzmény: macinaci (423)
r0li Creative Commons License 2008.10.05 0 0 426

Sziasztok!

saunier D cirkóm van. Megfigyeltem, hogy ha fűtőkör hőmérsélete eléri a beállított előre menő hőfokot az égés leáll, de a kazán szivattyúja keringeti a vizet a rendszerben /mint megtudtam ez teljesen normális/. A kérdésem részben vág ide, de felteszem itt is. Szeretnénk egy vizes kandallóval összehozni a rendszert. Leegyszerüsítve, ha a kandalló közveteve a cirkó visszatérő ágát fűti, akkor a cirkó szivattyúja /égés nélkül/ keringetheti a vizet a zárt rendszerben?

üdv r  

CanGuru Creative Commons License 2008.10.05 0 0 425
Ez konkrétan a másik műszer (tartalék), most a kombinált hőmérséklet- és nyomásmérő van üzemben, illetve jelenleg még csak az előbbi része. A műszer a cirkó mellett van, már szereztem Hilti szalagot, de még nem rögzítettem oda a csőhöz. Kicsit putter megoldás :), de olcsóbb, mint kazánt cserélni. De majd egy műanyag dobozba be fogom tenni és az a cirkó mellett lesz a falon. A műszer a töltőcsap mellé van bekötve, egészen pontosan úgy történt, hogy régi töltőcsap ki lett szedve, oda kerül 2 db T idom, majd ebbe kerül a töltőcsap, a biztonsági szelep és a nyomásmérő előtti csap is. A töltőcsap amúgy a cirkó hideg oldalán van.
Előzmény: Csaba110 (424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!