Keresés

Részletes keresés

The_Rible Creative Commons License 2021.08.16 -7 0 149649

Szerintem félreértetted ezt itt. Nem a balesetről volt szó. Arról, hogy mi a fenének kell egy napra elmenni a tengerre.

 

Baleset megtörténhet egy hónapos, vagy egy napos nyaralás után is. Nincs a kettőnek köze egymáshoz. A tragédia szörnyű így is, úgy is, akár műszaki hiba volt, akár emberi.

 

De MIÉRT KELL egy napra a tengerre lemenni?

Előzmény: hul (149645)
laca5 Creative Commons License 2021.08.16 0 1 149648

Októberben és májusban nagyon sok ilyen van. A kettő között?? Ha lenne, akkor mindenki oda menne, tehát nem lenne.

Marusici? Az óvároshoz autózni kell de amúgy ilyesmi.

Magyarok ott is lesznek, de nem sokan. 

Előzmény: 2016 (149608)
hotblood Creative Commons License 2021.08.16 -1 0 149647

100 % ban egyetértek veled!

 

Amúgy mi is nagyon sokszor (számtalanszor) megjartuk Ho-ot autóval, nem egyszer Dubrovnikig is. Járható, fárasztó, észnél kell lenni

Előzmény: hul (149645)
totopad Creative Commons License 2021.08.16 0 4 149646

Már bocs, de, ha a gyerek valamilyen okból helyhez kötött, akkor bizony nehéz és ez csak 1 példa. 

 

Lehet gyerekkel utazni, de ez nem ennyire egyszerű.

Előzmény: The_Rible (149642)
hul Creative Commons License 2021.08.16 0 5 149645

Olvasom es sajnálom ezt  a vitát, ami már társadalmi problémát mutat, pedig baromi egyszerű az egész. 

Rettenetes, sajnálatos baleset, ha muszaki okból, ha emberi hibából pl elalvásból v bármiból keletkezett. 

Nem tudjuk az okokat még. Vagy soha se fogjuk pontosan tudni.

 

Aki olvasott már itt tőlem, az tudja, aki nem, kérem, annak mondom, 15-20 közötti Adriai utam volt már, 2-3 gyerekkel és egyéb felállásokban, Horváto. a legtöbb alkalommal, de voltak további görög utak is. A nyugatiakat nem sorolom ide. Szóval csak hogy hitelesebb legyen a mondandóm: van tapasztalat.

Sőt van idei oda-vissza is 1000-1000 km kerekítve, ahogy lehetett menni, mentünk:-)  

Szóval ha az ember fia-lánya ismeri a képességeit és felkészült, kipihent és van kellő rutinja siman teljesíthet  Bp-Korcula utat pl. de kb. bármit. A feltétel az önkontroll, jó ha más is tud és hajlandó vezetni, akár éjjel is és nincs ezzel probléma. Nem számít, hogy ki miért indul, mi a cél,  milyen társadalmi v anyagi helyzetben van, egyetlen dolog számít a személyes felkészülés. A vezetési tapasztalat. Ismerni kell magunkat és koncentrálni, ill felismerni a korlátainkat, hősködés nélkül... ha kell kiállni és aludni egyet, v átadni időben a volánt a társaink közül annak, aki jobb állapotban van és vállalja. Önfegyelem. Ha csak 1 napos út, akkor arra is vonatkozó, nyilván nem mennék 1 napra, de más meg igen. 

 

A baleset akar személyes okból, fáradtság, rosszullét, figyelem-kiesés, majd kiderül, ha kiderül v ugye lehet műszaki ok is esetleg. Végtelen tragédia, nagyon sajnálatos és rettenetes. Na alázzuk, aki ha csak egy napra is látni akarta az Adriát... mély meghajlás az emléküknek. 

KawaBazsy Creative Commons License 2021.08.16 -1 0 149644

Velük nem akarsz..

Előzmény: The_Rible (149642)
Bombyna Creative Commons License 2021.08.16 0 1 149643

Ahelyett hogy sörről és kunáról firkálsz inkább szavazz mi legyen a horvát eurón mert 2023tol nem ér semmit majd a drága kunád. https://euro-hr.translate.goog/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=ajax,nv,elem

Előzmény: The_Rible (149626)
The_Rible Creative Commons License 2021.08.16 -5 0 149642

Nincs ilyen szituáció, hogy két kisgyereked van és miattuk nem tudsz elmenni kalandozni a világ végére.

Előzmény: KawaBazsy (149637)
The_Rible Creative Commons License 2021.08.16 -6 0 149641

És ez hogy jön most ide? Akkor nyilván nem rólad van szó, ezért nem ültél azon a buszon. Ennyi.

Előzmény: Ingarian (149636)
The_Rible Creative Commons License 2021.08.16 -1 1 149640

Ez se nem új, se nem magyar jelenség. Leginkább az Instagram építette fel arra az üzleti modelljét, hogy az emberek az egész világon szétphotoshoppolt képekkel akarnak fiatalabbnak, szebbnek és gazdagabbnak látszani. A magyar dzsentri kifejezés sem ma keletkezett, és nagyon jól leírja a lecsúszott emberek magamutogatását.

Ki az a hülye, aki a pénzét, vagyonát kirakja egy kirakatba? Egy jómódú ember inkább el akarja rejteni a vagyonát mások elől, az a nép szórakozása volt és maradt, hogy többnek akar látszani, mint ami. 

Előzmény: oldmumus_v.2 (149635)
Ingarian Creative Commons License 2021.08.16 -1 1 149639

Sokan kijártak dolgozni Németországba, lásd Surda! A hazaküldött pénzek is tolták a gazdaságot. ;) 

 

Előzmény: portugéza (149638)
portugéza Creative Commons License 2021.08.16 -1 0 149638

USA (nyugat) finanszírozta, geopolitikai érdek volt.

Előzmény: KawaBazsy (149634)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.08.16 0 0 149637

Angkor megvolt, Macchu Picchu viszont még bakancslistás, szigorúan az Inca trail-en fel(le) mászva. :-)

Van azért olyan szitu is, amikor 2 kisgyereked van, h nem tudsz, s nem is akarsz felfedezni menni, mer az ő szórakozásuk az első, ilyenkor kerülnek elő ezek a fekszek és pihenek típusú nyaralások. Nekünk először volt ilyen, h 1 hét alatt nem indítottam be a kocsit, de tkp jól viseltük.. :-) aztán nőnek a kölkök, mehetünk egyre többet.

Előzmény: Ingarian (149636)
Ingarian Creative Commons License 2021.08.16 -1 0 149636

Én a fél világot bejártam muszájból, a partner fizetett ingyenutakat, hülye lettem volna kihagyni. Ami nekem bakancslistás és még nem jártam, Machu Picchu, Angkor Wat, Bali na meg a piramisok. Nem kivagyiságból, én imádtam a történelmet világéletemben, a keleti kultúrák meg egyenesen a mániám. Viszont ahhoz, hogy azt átéld ott is kell lenned. Soha nem érdekeltek a menő nyaralóhelyek, mint akár a Seychelles szigetek, szerintem halálra unnám magam ott. Az meg nem érdekel, hogy mit pakolgatnak fel egyesek face-re. Van olyan ismerősöm, szerintem csak azért megy, hogy legyen mit felrakni, ha nincs úton, akkor a régi utazásokat pakolgatja fel. Ez tényleg kicsit szánalom, kivagyiság.

Előzmény: oldmumus_v.2 (149635)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2021.08.16 0 0 149635

Ez szerintem is többségében így van. Hiszen aki 4-5 napra megy annak a pénztárca határozza meg az ilyen rövid utat.
Aki viszont nem anyagiak miatt megy a horvát tengerre az tudja, hogy 1-1 nap utazás után 1 nap Akklimatizálódás legalább kell.
Ezáltal nem marad csak egy nagyon kis idő a kikapcsolódásra. Min. 10 nap ami tényleg pihenés, emiatt min. 2 hetes szabadság javasolt.

Ez a bezzeg én is voltam itt meg ott vagy van ez meg az nekem - bármi áron - a feltűnősség nem mai dolog.
Nekem ami elsőre feltűnt az amikor kb. 2014-ben egy osztrák/magyar határ utáni közismert településen egy bevásárló centrumhoz kötött vendéglátó helyen (osztrák oldalon) mint helyi/környékbeli hallotta a megérkező magyar
csoportot akik valahova síelni tartottak. Megálltak bevásárolni és enni. Ment nagyba a fotózás meg a telefonálgatás. Egy páran olyan hangosan olyan dumát levágtak, hogy csak na. Tehát alig 20km-el a határ után olyan dolgokról beszéltek ami még meg sem történt, még oda sem értek...

Vagy olyan is aki igaz fent van a pályán, de fel sem csatol csak ül eszik-iszik, telefonálgat, fotózgat. Ennek borzasztóbb esete az amikor semmi bemelegítés meg gyakorlat/kondíció nélkül játszotta a pálya ördögét.
Sajna volt ilyen aki hátulról belém szaladt mert nem tudott kikerülni. Sok baleset ilyenek miatt akár tragikusabb is lehet, nekem csak 2 bordám bánta. De hallottam olyan esetet amikor a helikopter vitte el akár mindkét részest.
Amikor is esetleges sérülésből felépülve megérkezik a hegyi mentés számlája.


nagyon ON téma amikor is talán 2017 volt első alkalom amikor ilyen típus megjelent Brač szigeten is. 3-4-5 naposak, illetve a sziget másik felén lakva egy napra ellátogatva. Totál mindegy a szarvon vagy valami vendéglátó helyen ment a nagy szöveg, stb. De a kompozáskor is nagyon a középpontban szerettek lenni.

Igazán nem akarok senkit sem megsérteni, de ez a jelenség saját tapasztalat szerint nem új dolog. Amikor én középiskolába jártam, elkezdtem akkor még 1 év után lett rendszerváltás, amikor pedig egy kamu technikummal befejeztem kaposvári pályafutásom akkor eltelt pár év. Majd most pár évtized után értettem meg honnan lett egyes tanároknak és iskola társak családjainak hatalmas pénze.
A volt iskola társak esetében azok haverok akik követni akarták a színvonalat. Nos itt volt ahol a család hitelt vett fel, a rosszabb eset az volt amikor a gyerek a szülők jogos és aktív passzivitása után nem törvényes módon szereztek pénzt arra amivel magukat elismerté tudták tenni azokban a bizonyos körökben.

Előzmény: The_Rible (149630)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.08.16 -1 0 149634

JAh. A cocializmusban Jugoszlávia volt a "nyugat", jobban éltek, mint mi.

Előzmény: Ingarian (149631)
Rezsee Creative Commons License 2021.08.16 0 4 149633

Azért ezt gondold végig mégegyszer...! Szerintem menni fog! :-)

Előzmény: The_Rible (149630)
Rezsee Creative Commons License 2021.08.16 -1 0 149632

A kérdésedet nem teljesen értem, de azért válaszolok rá! :-)) Ha arra irányult, hogy Ho-on vagy Szlovánián keresztül menj-e, akkor teljesen jó az utóbbi, főleg Porecbe. Mi Umag mellett voltunk nem rég ugyanígy. Az egy hetes matrica 5.400 Ft. Pénteken mentünk csütörtökön éjjel jöttünk, sima út volt, mindenféle dugó nélkül. Eleve nem hétvége, plusz nincs kapu, jegyhúzás, fizetgetés. A hétvége nem tudom milyen arra felé. Egy szombati napon biztos nagyobb forgalom van. Portorozban, Piranban elég sok magyar szót hallottam, ehhez jöhet még a tengerpartról hazazúduló helyiek tömege. Hasonlóan, mint nálunk a Balatonról Pest irányába. Kb. 5x mentünk át oda vissza a szlovén-horvát határon, ebből 1x szkennelték be (ha jól láttam) a személyit, a többi esetben semmit nem kértek, csak intettek. Matrica egy hétre szól, tehát egy szombattól-szombatig turnus utolsó napja már nem fér bele, erre figyelni kell. Ebben az esetben havit kell venni, ami  duplája a hetinek, de még akkor is ott vagy, mintha a horvát pályán lemennél kb. Rijekáig.

Előzmény: rage. (149599)
Ingarian Creative Commons License 2021.08.16 0 0 149631

Kiskorom legszebb emlékei közé tartoztak ezek a táborozások. Mondjuk mi kijártunk "Jugóba" határmenti település révén, de folyamatosan jártak a FEP-esek a vonatokon, állandóan igazoltattak. Persze mi is csak Kaproncáig, csempésztük a sajtot, diót, visszafelé meg a Napóleon konyakot, Adidas cuccokat. Ott kint azért akkoriban jobb világ volt, mint nálunk, minden udvarban traktor Golától Peteranecig. Tegnap kisegítettem egy horvát csajt a Lidlnél, nagyon nézegette a kocsit, betoltam egy huszast a kocsiba, aztán otthagytam vigyorogva, nagyon köszönte. :D Kell egy kicsit az országimázst emelni. :D :D 

 

Előzmény: Törölt nick (149628)
The_Rible Creative Commons License 2021.08.16 -13 2 149630

"Egyszeűen vannak (sokan) akik még nem voltak a tengernél. Így aztán elmennek pl. egy ilyenre, kis városnézés, kis strandolás. "

 

Vannak (sokan) akik még nem voltak a holdon. Oszt?

 

Miért KELL, elmenni a tengerre, vagy bárhova? MIÉRT, MIÉRT, MIÉRT? Azé', hogy a szomszéd, meg a facebook, meg....

 

Szánalom.

Előzmény: Rezsee (149629)
Rezsee Creative Commons License 2021.08.16 0 4 149629

Nem hiszem, hogy csak erről szólna ez az egy napos történet. Egyszeűen vannak (sokan) akik még nem voltak a tengernél. Így aztán elmennek pl. egy ilyenre, kis városnézés, kis strandolás. Meg van a látvány, aztán vagy meg is elégszik ennyivel, vagy alig várja a jövő évet, hogy most már egy (kettő?) hétre is elmehessen, és akár visszatérő vendég legyen újabb és újabb helyeken. Én nem törnék pálcát felettük...

Előzmény: Törölt nick (149628)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.16 -1 1 149628

Sejtettem. Csak aztán nehogy ez legyen az "új normális".

A szoc-ban volt ugye a 2 hetes beutaló - 3 évente, papíron, de volt. 2 teljes hétig se internet (nem is volt), se telefon (az se volt), tv is csak a társalgóban - tiszta mennyország volt, rendes lángossal-keszeggel, nem olyan "kézműves" túlárazott xarokkal.

Aztán jött az Új Rend, és bedurvult a világ. A beutaló megszűnt, a szot-üdülők apartmanokká alakultak, a 2 hétből 1 lett. Aztán jöttek a fapadosok, az 1 hétből hétvégi városlátogatások lettek, még rosszabb esetben "tímbilding"-es 1 estés részeg, ill. "cuccos" duhajkodás, a hab a tortán a gyors menet volt a mélygarázsban a titkárnővel, bocs, asszisztenssel, másnap pedig munkanap. A munkaadó pedig elvárja, hogy ezért a Nagy Semmiért még hálával is tartozz.

Most meg ez. Jó, OK, hogy ez anyagi dolog, de én nem vállalnám be, akkor inkább a Balaton.

Meglehetősen xar irányba megy a világ.

Előzmény: dagnje (149612)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2021.08.16 -1 0 149627

én 2016-ban úgymint egy másik napon Milna volt a célpont ami kicsit civilizáltabb. Pučišća és környéke tényleg a mészkő bányászat meg feldolgozás miatt ismert.  Azért a Pražnica - Pučišća útvonalon jó pár luxus apartman lett ahol a mészkő, olvia, néhol bor is na meg szállás egybe lett kombinálva. Sokan busszal mennek naponta le Pučišća központba majd este vissza a szállásra

Előzmény: The_Rible (149626)
The_Rible Creative Commons License 2021.08.16 -3 2 149626

"...nem nagyopn volt külföldi szó a "hatalmas", több négyzetméteres strandon,..."

Mert Pucisca nem egy nyaralóhely, hanem egy kőbánya és kőfaragó telep. Az itt bányászott hófehér mészkőből/márványból jutott nem csak a Diocletianus palotába, de a római Szent Péter bazilikába és az USA Fehérházába is, és természetesen az itteni összes régi ház ebből a kőből van. Egyébként talán az egyik leghangulatosabb, legbájosabb eldugott hely, amit ismerek, nem tudom, most mi van vele, én is vagy 16-17 éve voltam ott utoljára.

Elnézést, hogy nem arról írtam, hogy mennyibe kerül egy rossz sör, meg hol lehet nyerni két fityinget a kuna váltásnál.

Előzmény: FOMA (149620)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2021.08.16 0 0 149625

jómagam is jártam ott, tényleg egy nyugis pontja a szigetnek. Ennél kihaltabb Farska ahol nincs se kocsma, se bolt, se semmi. Akik ott laknak azok járnak a vízhez vagy mi extrém biciklis háttérrel, mert vannak emelkedők oda-vissza rendesen. Hajnalba start, este vissza. Ott volt olyan, hogy villámcsapás elől a sziklák alá menekültünk 2016-ban.

 

Hol is van Farska?

 

https://www.google.com/maps/place/Bol,+Kroatien/@43.269842,16.5391534,273m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x134a840a67f1e685:0x77459af8abaeeb4!8m2!3d43.2622347!4d16.6541264

Előzmény: FOMA (149620)
hotblood Creative Commons License 2021.08.15 -1 0 149624

Olvastam.. 

Előzmény: Béci 72 (149623)
Béci 72 Creative Commons License 2021.08.15 -1 0 149623

Krk-szigeten voltak 

Előzmény: hotblood (149616)
FOMA Creative Commons License 2021.08.15 -1 0 149622

Azt szigorúan csak szolgálatban.:-)

 

Előzmény: Bombyna (149619)
FOMA Creative Commons License 2021.08.15 -1 2 149621

Azért Plitvice más kategória, az sokkal közelebb van, az egy ötórás út. Oda nem kell éjszaka elindulni, és esti visszaindulással sem kell a buszon éjszakázni.

 

Én egyszer vettem részt olyan utazáson, ahol a buszon volt az éjszakázás, pont 25 évvel ezelőtt. A görögországi érkezés napján azt sem tudtam, hogy hol vagyok, csak kóvályogtam. Akkor megfogadtam, hogy nincs buszon éjszakai szenvedés, vagy tranzitszállás, vagy hálókocsis vonat. A kilalvatlan sofőrben rejlő kockázatról nem is szólva, én biztosan nem tudnék egy órát sem aludni abban a kuckóban, ami ki van nekik alakítva.

Előzmény: Té (149617)
FOMA Creative Commons License 2021.08.15 -1 2 149620

Olyan hely, ami egyszerre felel meg a 8+2 elvárásdonak, szvsz nem létezik. Egyszer voltunk olyan helyen, ami majdnem mindegyik feltételedet kielégítette volna, ott az óváros hiányzott, lévén egy kis falu. (Pučišća, Brač-sziget). Viszont a "közeli" történelmi óvárosba pont az ablakunk alól indult a hajó. Cserében a mi társulatunkon kívül vaklóban nem nagyopn volt külföldi szó a "hatalmas", több négyzetméteres strandon, meg este a kocsmában, ahol viszont a harmadik estétől már mindig volt ajándék ital.:-)

 

Úgy hallom, azóta már sajnios az is egy felkapott hely lett, és sok a külföldi.

 

  

 

 

Előzmény: 2016 (149596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!