Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

R5TL Creative Commons License 1999.11.17 0 0 6
csite: Az enyemmel is voltak hasonlo gondok. Egyszer az M3-ason kicsit megfoztem, mert Debrecenbol idore kellett a Deli pu-hoz erni. A futo radiatornal szetdurrant a vezetek es a vizet a jobb labamra nyomta. (A vonatot azert elertuk.) Utana hutos megjavitotta, de sajnos nekem is toltogetnem kellett bele rendesen javitas utan is, kb. 2 dl/100 km volt a fogyasztasa hutovizbol. Ezen kivul a kiegyenlito tartalyban a viz olajos illetve az olaj vizes volt. -> Hengerfej tomites ategett. Csere utan (kb.1500 ft +munkadij) tokeletes lett.
csite Creative Commons License 1999.11.17 0 0 5
igazi hős: kösz az infót! A Haynes-féle könyv pontos címét esetleg meg tudnád adni, előre is kösz. Az autó(m) amúgy tényleg 1.4-s, 3 ajtós, 5 sebességes, sötétített üvegű, elektromos ablakemelős, elég ritka darab, de hálás így a 17. évbében is. A tiéd is ilyen tulajdonságokkal bírt? Nem nagyon láttam TX-t sehol még eddig, tudsz valamit róla, mennyit gyártottak, ...?
A hűtővel valóban gondok vannak, kicsit folyat, de nem vészes, kb 2hét alatt 1-2 dl víz kell bele :-)
Neked milyen tapasztalataid voltak vele még?

Köszönöm az eddig segítséget is!!!

igazi hős Creative Commons License 1999.11.17 0 0 4
Peched van, nekem pont ilyenem volt, sőt kézikönyvem is hozzá, de sajnos (?) az angol Haynes-féle, s ráadásul az enyémet ajándékba adtam, persze az autó új tulajának. Egyébként ha megbírkózol az angollal, akkor inkább Haynes könyvet kutasd fel, eddigi tapasztalataim szerint az a legjobb: rendes A3-s kapcsolási rajzok, csak győzd kikieresni a megfelelőt, részletes ábrák olyan alkatrészek szétszedéséről (és összerakásáról) amihez hozzá sem mernék nyúlni, stb. Egyébként milyen az autód? Emlékeimben a TX csak 3 ajtóval, 1.4-es motorral és 5 seb. váltóval létezik. Ha a tied is ilyen, akkor: jó eséllyel hűtőt kell cserélned (na jó majd nyár elején), és menj be egy (lehetőleg ismerős) Dacia szerelőhőz és nézzétek meg mely gömbfejek csereszabatosak, azok nagyon fogynak az R5-ben, (a fékpofákból is jó bele a román), egyébként nagyon jó kis autó.
csite Creative Commons License 1999.11.16 0 0 3
R5TL : Nekem is van német nyelvű users manualom hozzá, de több mindent szeretnék tudni róla. A járgány amúgy '83-s, mármint amihez a könyv kellene.
R5TL Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2
Nekem van R5-osom. Konyvem viszont nincs hozza, csak a gyari users manual, nemetul, de ez '86-os evjaratu, tehat eggyel ujabb, mint a tied.
csite Creative Commons License 1999.11.16 0 0 1
Nincs senkinek R5-e? :-((
vismaior Creative Commons License 1999.11.15 0 0 0
0 db van belőle a könyvtáramban...
csite Creative Commons License 1999.11.15 0 0 topiknyitó
Help!

Maróti Autóműszaki Könyvkereskedés és Csomagküldő Szolgálat kiadásában
megjelent:

"Javítási kézikönyv, Renault 5 1975-1984 között gyártott típusokhoz"-című könyvet ha kölcsönözni tudná valaki egy fénymásolás erejéig, szívesen venném!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!