Keresés

Részletes keresés

totyus Creative Commons License 1999.11.20 0 0 15
Sziasztok!

Én is szeretem Ákos zenéjét, sőt mondhatni "elsősoros" rajongója vagyok, vidéki koncertek
többórás sorbanállás dedikáláskor, és egyébb őrület. Hogy miért? Hm................:)
Röviden:
1.Érdemes megvenni az új CD-t, amelyen az Ikon legjobb dalainak angol nyelvű változata mellet a multimédiás részben rengeteg - eddig sehol nem látott - fénykép, videoklippek, mp3-as ritkaságok - amelyek még sehol nem jelentek meg hivatalos kiadványon - találhatók. Ja és a MM rész kivitelezése nagyon király.
2.Toplista felállítása nehezemre esne ( 10-be nem férnének bele a kedvenceim ), az én saját készítésű besztof Ákosom dupla CD több mint 25 számmal.

Na egyelőre ennyi, folyt. köv.

Totyus

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.20 0 0 14
Lehet, hogy hülyeséget fogok írni, de:
J.A. írta:
"A semmi ágán ül szívem,
Kis teste hangtalan vacog"
Ebből én teljesen értem, hogy nem érezte magát jó a világban, és ez egy kritika a hideg világ felé. És a szerénység kifejezése. És szuper.

De ez:
"Húsevő gyilkos virág a szíved"
Ez nem teljesen világos. Valakit kritizál, hogy pl. játszik a szerelemmel? Ákos szájából ezt nem látom őszintének.

Idézzetek még Ákostól. Talán megváltozik a véleményem.

Allia Creative Commons License 1999.11.20 0 0 13
bocs, a zárójel utánkimaradt, hogy "tekinthető", így már értelme is van
Előzmény: Allia (12)
Allia Creative Commons License 1999.11.20 0 0 12
"Húsevő gyilkos virág a szíved"
Azt hiszem ebben is megvannak a metaforák.

Az, hogy ez J.A. megalázása-e, mert egy lapon írunk a kettőről, nem hinném. A legautentikusabbnak "Attilával" kapcsolatban szerintem Faludy Gyuri bácsi (ő említi csak így). Talán meg kéne kérdezni, hogy mi a véleménye Ákos költészetéről, és, hogy szabad-e egy oldalon írni róluk.

Előzmény: Törölt nick (10)
MarK Creative Commons License 1999.11.18 0 0 11
"De mint írtam, nekem eleve a mai világ életfilozófiája, életmódja nem tetszik. És ebbe Ákos is benne van."
Valóban, de ez őt is zavarja, soxor elmondta, hogy mint "pop izé", ő is benne van a levesben, ebben a szórakoztató iparágban, a popbizniszben és ez ellen nem tehet semmit, hiszen popzenész, ugyanúgy, mint a többi, csak legfeljebb láthatjuk, hogy más értéket képvisel, mint az átlag.
"De hogy eláruljam milyen zenét is szeretek: progresszív rock, heavy és keményebb stílusok."
Nos szerintem ezekben a stílusokban is vannak olyanok, akik nem éppen a magvas mondanivalójukról híresek...
Szövegek:
Bizonyára az ismertebb számokat, a klipeket ismered. Ezek körülbelül Ákos munkásságának 10%-át teszik ki. Persze vmiért ezeket választotta ki, de nem csupán ezekből kell ítélni. De ok, maradjunk egyenlőre az ismertebbeknél. Az Ikon és az Indiántánc dalok szövege számomra is talány, viszont kimondottan tetszenek a Láss bennem mást, a Hello, a Dúdolni halkan, a Végre, az Ilyenek voltunk szövegei és ezek mégcsak nem is a legnagyobb kedvenceim (legalábbis a szöveg szempontjából).
Mindenestre annyira felesleges győzködnünk egymást, hiszen ezek nagyon szubjektív dolgok. De azért majd idézni is fogok, azokból a szövegekből, amik számomra sokat jelentettek...
:-)

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.17 0 0 10
Ez értem, sőt nagyon tetszik.
Most idézz Ákostól!
Bár lehet, hogy J.A. megalázása lesz egy lapon említeni...
Useless Creative Commons License 1999.11.17 0 0 9
A szövegek nem konkrétak, sőt homályosak" A "hiba" - ne haragudj, hogy ezt a szót használom - nem Ákos szövegeiben, hanem benned van. Racionális ember vagy, nehezen tudod elfogadni a képzettársításos szövegeket. Mondok egy példát:

"A semmi ágán ül szívem,
Kis teste hangtalan vacog"
(József Attila)

Racionális gondolkodók felteszik a kérdéseket:

-hogy lehet a semminek ága?
-egy szív hogyan tud ülni?
-egy szív hogyan tud vacogni?
-hogyan lehet hangtalanul vacogni?

Nem szabad így megközelíteni a verseket!

Egyetlen Ákos-rajongóval folytatott beszélgetésből pedig hiba lenne következtetni a többire.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.17 0 0 8
Hát igen, ha végignézek a magyar zenei palettán. De nem szoktam végignézni. Legalábbis az ismerteken nem. A sikeres zenészek jó része ugyanis igénytelenséget csinál. Az igaz, hogy Ákos ezek fölött van minőségben. Ezzel egyetértek.
Azt hiszem a legnagyobb bajom az, hogy a komolynak látszó szövegei mögött nem látok igazi tartalmat. A hallgatók pedig kicsit becsapva vannak, hogy "hú, ez nem könnyed témákról énekel" holott nem is komolyakról. A látszat... én úgy látom csal.
De mint írtam, nekem eleve a mai világ életfilozófiája, életmódja nem tetszik. És ebbe Ákos is benne van.
De hogy eláruljam milyen zenét is szeretek: progresszív rock, heavy és keményebb stílusok. De bármi más, ami nem sablon és bonyolult. Sajnos a lágyabb stílusok között eddig nem sok bonyolultat találtam.
MarK Creative Commons License 1999.11.16 0 0 7
Szia endi!
Ez is egy vélemény volt, hááát...
Ízlések és pofonok... Unalmas is lenne, ha mindenkinek ugyanaz "jönne be".
Azért egy kicsit had kötözködjek. :-)
A "bonyolult" zenén nem tudom, mit értettél (talán a komolyzenét, de azt most hagyjuk, könnyűzenéről van szó, a komolyzene más kategória). Ha végignézel a magyar "zenei" palettán, szerintem Ákos még a "bonyolultabbak" közé tartozik, többnyire igényes és jó zenét "csinál". Persze nem attól lesz vmi értékes, mert a többi az sz@r... Szerencsétlen példa volt a rajongóval való beszélgetésed említeni, ez sem Ákost, sem a rajongótáborát nem minősíti.
A "Kigólyózunk" műsort én is láttam, ha nem vetted volna észre, ott Ákos pont kifigurázza a többi hazai "sztárt" és elkezdte az összes golyót kihúzni a kérdésekkel. Inkább a "Feketén-fehéren" c. műsort kellett volna megnézned és abból következtetned, ahol Ákos a "sztárságról" beszélgetett. Az egyik legjobb, legélvezetesebb interjú volt, amit valaha láttam.
A legtöbbször az a vád merül fel vele szemben, hogy képmutató. Szerintem csupán tisztában van azzal, amit elért, saját szavaival élve: "Önértéken értékeli az értékelhetőt". Van önbizalma, tehetsége, hangja, magabiztossága, "ego"-ja, intelligenciája - nos ezeket rendszerint mindig összekeverik a "beképzelt" jelzővel...
Szövegek: még szerencse, hogy nem olyan konkrétak! Különböző élethelyzetekre lehet asszociálni belőlük. Valóban van olyan, ami kevésbé kézzelfogható és esetleg elsőre nem érti az ember, de szerintem ez nem baj. Egyértelmű szövegek az "egynyári strandslágerekben" van, remélem nem azokat kedveled...
:-)
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.15 0 0 6
Én nagyon nem szeretem Ákos dalait, szövegét. Az egész "image" nagyon ellenszenves számomra. A szövegek nem konkrétak, sőt, homályosak. Olyan, mintha valami nagy dologról szólnának. Ilyet bárki tud írni. Én a konkrét dolgokat szeretem.
Nem értek egyet a mai fiatalság életvitelével. Talán ezért van, hogy Ákost sem szeretem. Egyszer a Z+ban volt a "Kigolyózzuk" nevű műsor, ahol aztán végképp elszomorított amit csinált. (Természetesen más popsztárok is ezt csinálják, de itt most Ákosról van szó.) Jópofizás, erkölcstelenségekkel (huh, ciki ez a szó?). Ezt nagyon nem szeretem.
Egy kis történet. Egyszer összeakadtam egy Ákos rajongóval. Valagy szóbakerült a zene. Azt mondja:
-Én az Ákost szeretem.
-Hát, ha most a zenei és szövegi részét nem vesszük, akkor is problémám van vele, szerintem képmutató, nem őszinte amit csinál.
-Ja, ezt én is észrevettem, de azért tetszik.
No comment.

Mondom, a zenei részbe nem akarok belekötni (csak egy picit: nekem túl egyszerű, a bonyolult zenét szeretem), viszont a "mondanivalóba" és "image"-be igen.
Remélem értelmesen fogalmaztam.

illegál Creative Commons License 1999.11.15 0 0 5
Sziasztok!

Nekem az elmúlt egy évben tetszett meg Ákos zenéje úgy igazán. Volt egykét slágere, ami tetszett, de csak az Ikon keltette fel igazán az érdeklődésemet.
Mit gondoltok, az új multimédiás CD-jét érdemes megvenni? Vagy ez nem is kérdés.

Foley Creative Commons License 1999.11.15 0 0 4
Halihó!!!
Mit is irhatnék kicsinyke országunk egyik legnagyszerübb, és legszinvonalasabb eloadójáról, Ákosról!!?!
Akárcsak kedves bátyuskám(Mark), én is nagyon örülök eme topicnak, remélem nagyobb jovoje lesz, mint az enyémnek. :-)

MarK Creative Commons License 1999.11.15 0 0 3
Üdv.
Örülök ennek a topicnak. Korábban sokáig gondolkodtam azon, hogy nyissak egyet, de
1. Nem vagyok olyan őrült nagy fan.
2. Bőven elég nekem a Depeche Mode klub topicot is "felügyelni" (ahol egyébként elég sok szó esik Ákosról...)
Én 1994-ben a BB: Kezemet nyújtommal ismertem meg a zenei munkásságát, amit azóta is figyelemmel kísérek. Nekem is az Ikon a kedvencem. Nagyon sok top dalt írt elötte is, de összességében, mint album, az "jön be" a legjobban.
Egyenlőre ennyit.
:-)
banya Creative Commons License 1999.11.14 0 0 2
Ákos rulez!

Voltam Irigy Hónaljmirigy koncerten, ahol Ákos dobolt az egyik szám alatt... :)))
Már az is szimpaitkus volt, hogy az utolsó BS-beli koncertjén az Indiántáncnál az egyik refrént a mirigy változatban énekelte... :)))

Useless Creative Commons License 1999.11.13 0 0 1
A Depeche Mode topicban már sokat foglalkoztunk Ákossal és a BB-vel, de azért jó, hogy megnyitottad ezt a topicot.

A kedvenc albumom tőle az Ikon. A Karcolatok sajnos nagyon nem tetszik. A Test albumról a kedvenc számom a Csak Te vagy. Megpróbálok összeállítani egy Ákos top-ot, a sorrend nem a tetszés erőőségét fejezi ki.

1. Csak te vagy
2. Ismerj fel
3. Test
4. Szabadíts fel
5. Örvény
6. Beavatás
7. Minden egyszerű dalban
8. Get down
9. Hello
10. Ikon

Léda Creative Commons License 1999.11.13 0 0 0
Én szeretem Ákos zenéjét. Szerintem naggggyon jó!
Éppen most csinálok egy válogatást magamnak a kedvenc számokból. Ha meg van, akkor leírom ide a címeket.
molveno Creative Commons License 1999.11.13 0 0 topiknyitó
Szia mindenki, aki szereti vagy nem szereti Ákost, de inkább az előbbi. :) Én például nagyon szeretem amit csinál. A koncertjei nagyszerűek.
Kinek mi a kedvence tőle?
Aki meg nem szereti, az miért nem (ha egyáltalán meg tudja fogalmazni értelmesen)?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!