Keresés

Részletes keresés

kose Creative Commons License 2004.08.27 0 0 309

Üdv!

Hamár a hamis-nem hamis ill. eredeti-nem eredeti témánál tartunk érdekelne a véleményetek. Itt az oldalon egy régebbi írásban előjött a nyilas-keresztes felülbélyegzés. Valódi vagy nem, a mai napig nem tudják a szakemberek sem. Mostanság is előkerült - úgymond tuti hagyatékból - pár darab, az eladó szerint 15-20 ezer/db, ja és GARANCIA NÉLKÜL!!!!

Ami a kérdés lenne igazából. Több helyen kétségbe vonják a sarló-kalapácsos ellenjegyes 1 és 2 pengősök eredetiségét. Az indok hasonló, nincs írásos, történelmi nyoma a kiadásnak, csak valami homályos elbeszélésből ismert. Ettől függetlenül több katalógus is megemlíti. (pl.Numizmatikai Zsebkönyv I.1926-2003) Na akkor most van vagy nincs?

Ami igazán elgondolkodtató ezekkel a pengőkkel kapcsolatban: miért csak a legértéktelenebb 1-2 pengőket verték felül, az 5-ösöket miért nem? Legalább is ezideig egyetlen ilyennel sem találkoztunk. (hacsak most nem kap valaki farkasszemet és gyorsan csinál, mondjuk Kínában (sic!)

A pénzforgalom ellenőrzése lett volna a cél? Kétséges. Azt sem tudom igazán feltételezni, hogy az egyszerű polgár minden baj nélkül el merte fogadni ezeket a felülvert érmeket. PL. egy egyszerű rutinellenőrzés során a csendőr, rendőr vagy akárki talál a polgárnál egy ilyet. Brrr, még belegondolni is borzasztó!

Aztán ott vannak még a papírpénzek. Hiteles partizán felülbélyegzés ugyanolyan , mint a nyilaskeresztes, tehát csak magán létezik. Természetesen addig, amíg az ellenkezőjét be nem bizonyítják. :-)

Várom az észrevérteleket!

drdoktor Creative Commons License 2004.08.26 0 0 308
kissé használt valódi öntött másolatának tűnik.
na de az ár, az aztán igen kedvező:)))
Előzmény: patrona (303)
patrona Creative Commons License 2004.08.23 0 0 307
Eszem ágában sincs megvenni, csak mint érdekesség hívtam fel rá a figyelmet. Ebayről amúgy sem vásárolnék a nagy távolságok, és az átutalási nehézségek miatt. Néha azért átnézem nyálat csorgatni, felbukkannak nagyon jó darabok néha, és az itthoni árnál valamivel alacsonyabban.

Az 5 Pengőst ismerem. Igazából ez a típus létezik, tombak leveret néven szerepel a katalógusokban. Vékonyabb és szélesebb lapkára készült mint az eredeti, és recés peremmel. Hogy az eredeti leveret is ilyen e, azt nemtudom.
Előzmény: antiszocial (305)
kose Creative Commons License 2004.08.22 0 0 306

Szia Áron!

Ha publikus az az info, megtudhatnánk mi is? Hátha tanulunk belőle!

Előzmény: antiszocial (305)
antiszocial Creative Commons License 2004.08.22 0 0 305
Szia Patrona!

A vatertán is lejátszották ezt a Szent István 5 pengővel. Emlékszem, hogy először széles lapkás próbaveretnek állították be, és én 16000-ig licitáltam, akkor áltam le. Később kaptam plusz infót róla. Én nem játszanám meg.

üdv,
Áron
Előzmény: patrona (303)
kose Creative Commons License 2004.08.22 0 0 304

Üdv Mindenkinek!

Ami biztos az 5 Koronásról:

1. az Unger féle határozóban (1976 III.kötet) nincs

2. Rádóczy Gyula: A legújabb kori magyar pénzek (1892-1981) c. könyvében az 1900-as évszámnál

    a)főtipus

    b) utánveret U.P.jelzéssel

    c) utánveret köriratban rozetta

    d) utánveret proof

3. Numizmatikai zsebkönyv II.

    az előző c) és d) változatot jelöli 

A tétel 0,99 USD-ról indul, eléggé alacsony ár.(kb. 180 Ft!!!) Ja és van egy elgondolkodtató része a dolognak. A tárgy tartózkodási helye CHINA!!!!!!! Már amenyire tudok angolul olvasni.

Érdekes rész a császári füldugó is!! Saját 1900-as támpéldányon nincs ilyen.

Hát nem tudom, ha Made in China, akkor bármi előfordulhat. :-))

Előzmény: patrona (303)
patrona Creative Commons License 2004.08.21 0 0 303
Az Ebayentaláltam egy érdekes darabot, fogalmam sincs hogy mi ez. 5 Koronás, de a pereme a szokottnál jóval szélesebb. Próbaveret, utánveret, hamisítvány?
Itt a kép
mtib Creative Commons License 2004.08.06 0 0 302

Szép jónapot kívánok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Van a családunk birtokában egy szibériai 1 Poluska 1764-ből. KM verdejellel!

A World Coins, és az orosz katalógus szerint ilyen nem létezik.

Sajnos rossz a kép amit tudok mutatni, da hátha...

Mit lehet erről megtudni?

 

Köszönettel:

 

Tibor

patrona Creative Commons License 2004.08.05 0 0 301
Hát drótkefével inkább ne dörzsölgesd:-)
Előzmény: Fa Janko (300)
Fa Janko Creative Commons License 2004.08.04 0 0 300
Szerintem ez az egyszerűbb verzió lesz. Meg ez igazából az egész be van sötétedve. Akkor fénylik, ha egy kicsit megdörzsölöm drótkefével :-)
Előzmény: patrona (299)
patrona Creative Commons License 2004.08.03 0 0 299
Ha így kaptad dobozban, akkor biztos nem tükörveret?
Itt egy jó példa, hogy hogyan is néz ez ki: http://maddys-treasure.com/onlineshop/cat_coin93.htm
A felső képen az egyszerű verdefényes érem látható, alatta a másik kettőn ugyanannak a proof változata. Jól látható, hogy az éremkép(jelen esetben a macska) mattított, míg körülötte minden csillogóan fénylő.
Előzmény: Fa Janko (298)
Fa Janko Creative Commons License 2004.08.02 0 0 298

Köszi a választ, akkor még őrzöm pár száz évig, hátha akkorra fölszökik az ára :-)

Különben ez ami itt van nálam nem volt forgalomban, én ugy 15 éve kaptam kis szivacsos dobozkában. Azóta nem volt alkalma kopni.

Még egyszer kösz

 

Előzmény: patrona (297)
patrona Creative Commons License 2004.08.01 0 0 297
Az 5-60, az természetesen 5-600 akart lenni, bocs.
Előzmény: patrona (296)
patrona Creative Commons License 2004.08.01 0 0 296
A katalógusértéke 5 Euró, ha kiválló állapotú, tehát nem kopott, de a használat során kialakult kissebb karcok, ütődések láthatók rajta. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy kb 5-60 Ft.
Ha esetleg proof(tehát ha a "lapos" részei szinte tökéletesen tükröznek), akkor elég sokat ér, de az ilyeneket nem forgalmi pénznek szánták, hanem direkt a gyűjtőknek.
Előzmény: Fa Janko (295)
Fa Janko Creative Commons License 2004.07.31 0 0 295

Üdv mindenkinek!

Laikusként nekem is lenne egy "mennyit érhet" kérdésem.

Egy 1963-ban kiadott 50 Schillinges érméről lenne szó, ami kb akkora mint egy magyar 200-as, csak kicsit vastagabb. Honnan lehet megtudni a piaci értékét (ha egyáltalán van neki olyan) ??

Kösz

Csao

zar 116 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 294
Drágám! pár évvel, évtizeddel korábban szóltál...
Előzmény: bhie (292)
patrona Creative Commons License 2004.07.29 0 0 293
Próbáld meg a Vaterán, de ne dédelgess hiú ábrándokat, nem könnyű az ilyesmit eladni, túl sok van belőle.
Előzmény: bhie (292)
bhie Creative Commons License 2004.07.29 0 0 292
Heló :) 192 db 1992-es 200 Ftos érme eladó. 200 Ft/db.
drdoktor Creative Commons License 2004.07.20 0 0 291
na ja, a naccsasszony 1780-ban meghalálozott.

de, ha máskor is kell valamit nézni, szólhatsz.
Előzmény: patrona (290)
patrona Creative Commons License 2004.07.20 0 0 290
Ok, közben megoldódott a kérdés, csak a szokásos figyelmetlenségem:-) Szóval ezt a típust II József nevére még mint társuralkodó adták ki, Mária Terézia uralkodása alatt. Más is a körirata, mint az egy évvel későbbinek, így más számmal ugyan, de szerepel a Huszárban.
Előzmény: drdoktor (289)
drdoktor Creative Commons License 2004.07.20 0 0 289
1. jó lenne egy jó kép róla
2. haelnemfelejtem:)
Előzmény: patrona (288)
patrona Creative Commons License 2004.07.19 0 0 288
Beszereztem egy nagyobb tétel vegyes krajcáros, nem valami jó állapotban, de ki lehet belőle hozni valamit. A lényeg, hogy van benne egy II. József 1 krajczáros, S(Szomolnok) verdejellel, 1780as évszámmal. A Huszár féle katalógusban ez a típus, ezzel a verdejeggyel csak 1781től szerepel.
Nem hinném, hogy valami publikálatlan ritkaságra bukkantam, de azért akinek esetleg van valamilyen szakirodalma ami célzottan ezzel a korszakkal foglalkozik(mint pl. a Rádóczy féle könyv Mária Terézia pénzveréséről), megtenné, hogy utánanéz?
zar 116 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 287

www.penzvero.hu oldalon a Magyar Pénzverő Rt. honlapján megtalálhatod azokat, amik még vannak a verdében. Ez az egyik legolcsóbb beszerzési forrás. Árakról meg a itt vagy a vaterán lehet tájékozódni, többé-kevésbé a kereslet-kínálat alapján megfelelő árak alakulnak ki. Jó hely még a Numizmatikai klubok összejövetelei, ott is jól lehet vásárolni, tájékozódni.

Soxerencsét, de vigyázz, még rászoksz!

Előzmény: frásznéni (282)
drdoktor Creative Commons License 2004.07.19 0 0 286
Te tudod, ha van numizmata rokonod, barátod ajándékba is adhatod:)
Előzmény: nokedlí (285)
nokedlí Creative Commons License 2004.07.19 0 0 285
Gondoltam, hogy nem ezzel alapozom meg a jövőmet :-) De nekem nem igazán fontos, hogy ezt őrizgessem.. Valószínűleg a hadifogság során került az öreghez.
drdoktor Creative Commons License 2004.07.19 0 0 284
nagy vagyonra ne számíts, amennyit a svédből értek, itt 27 svéd koronát (~730ft) adtak egy szép darabért:
http://www.tradera.com/auction/Sedlar/aid_6666526

nagyapó nem a frontról, v. hadifogságból hozta?
inkább tedd el emlékbe.
Előzmény: nokedlí (283)
nokedlí Creative Commons License 2004.07.18 0 0 283
Bocsánatot kérek, hogy kérdésemmel itt zavarkodom, de úgy tűnik itt hozzáértők vannak. Tehát: Nagypapám hagyatékában találtam egy 1910-es évjáratú orosz 100 rúbelest. Mi a véleményetek? próbáljam meg eladni? ha igen, mennyit érhet? Egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz, ezért nem szeretném, elkótyavetyélni... nagyon szép darab. http://aes.iupui.edu/rwise/banknotes/russia/rus013_f.jpg
frásznéni Creative Commons License 2004.07.18 0 0 282
köszönöm. na ezt nem tudtam. és valszeg az sem aki meg akarta venni tőlem. nem tudtok valami oldalt, ahol meg lehet találni az aktuális adatokat a pénzekről?(kerestem bankoknál, numizmatikai oldalakon, de nem találtam)
Előzmény: zar 116 (281)
zar 116 Creative Commons License 2004.07.16 0 0 281

2000...

Nem több, még kapható a hivatalos forgalmazóknál. Ha nem akarsz utánajárni, akkor 2100.

Előzmény: frásznéni (280)
frásznéni Creative Commons License 2004.07.16 0 0 280

sziasztok, remélem nem halódik nagyon a topik..

arra volnék kíváncsi, hogy van-e itt olyan hozzáértő aki meg tudná mondani mennyi egy díszcsomagolású milleniumi kétezresnek a jelenlegi értéke. amennyiért már ér eladni.

köszönettel tisztelettel

frász

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!