Keresés

Részletes keresés

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2006.01.24 0 0 7407

Na meg mindig azzal érvelnek, hogy az ő áraikban nincs marketingköltség. Akkor miért nem jóval olcsóbbak? A sokat reklámozott multi termékek árában valóban nagy rész reklámktsg van, de hát ezt tudjuk is. :-)

k750i: Te miért ordibálsz mindig. Tudod, ha a kis nyilacskával kijelölöd a szöveget, és átállítod a betűméretet 2-esre vagy 1-esre, akkor nem lesz ilyen hatalmas. Ennyire 1xű.

Előzmény: msmks (7406)
msmks Creative Commons License 2006.01.24 0 0 7406
lássuk az összetételt!
a csomagolás is, egyértelműen gagyibb. ezt az amwayben úgy adják be, hogy ettől olcsó, mert megspórolják a csomagolásra fordított költségeket. egyébként az utóbbi időben némely termékek csomagolása mégis megváltozott, rájöttek talán, hogy a vásárlóknak az is fontos. nem is véletlenül költenek rá a nagy cégek.

az összemérhető termékeknél (tényleg, hogyhogy nem azokat vetted példának?), azaz a háztartási vegyszereknél, egyértelműen kibukik, hogy az Amway termékek drágábbak.

de ha jól számolom, akkor az általad említett Body Series 100ml 1900 forint, míg a Nivea 100ml-re vetítve 1660 forint. nyilván erre is van valami magyarázat...
Előzmény: k750i (7404)
k750i Creative Commons License 2006.01.24 0 0 7405
"csak kapálózás, amit csinálsz :)"

 

Én úgy látom inkább neked van szükséged mentőövre!

Előzmény: msmks (7403)
k750i Creative Commons License 2006.01.24 0 0 7404
Otto 7395:

„Jópofa vagy, pont a Vichy-t hozod összehasonlításként. Ez olyan ,minta a Chanel No.5-t állítanád párba a Vörös Moszkva kölnivel. :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Egy nagy nevet egy noname-mel.”

 

Azért mert Te valamilyen márkáról nem hallottál, azért az nem feltétlenül noname. Maximum Te nem vagy elég tájékozott. De hagyjuk a Vichy-t, nézzük a többit!

Vegyük csak az "átlagosokat":

Body Series golyós deo (100ml!!!!) 1900Ft (kisker. áron, tagoknak 1450Ft mínusz 3- 21% kompenzáció),

Aloe Ever-Shield Deo (stift 92,1g) 2426Ft,

Nivea Balance női golyós deo (50ml) 780Ft

 

Ha tudsz olvasni meg számolni, láthatod, hogy a Body Series versenyképes akkor is, ha nem a Vichy-vel állítjuk szembe.

De ha erre jössz azzal, hogy még a Nivea is „csúcskategória” hozzá képest és a 8x8-al kéne összehasonlítani, akkor az már tényleg a Te „szegénységi bizonyítványod”.  

 

Msmks 7396:

„a termékeket nem lehet így összehasonlítani, ahogy te tetted. két ugyanolyan terméket kellene összehasonlítani, ami ugyanolyan csomagolásban és összetételben van.

 

ez olyan, mintha összehasonlítanál két könyvet, és azt mondanád, hogy az Amway-ben forgalmazott 500 oldalas ismeretlen szerző ismeretlen könyve csak 1000 forint, míg mittudomén G.B.Shaw 500 oldalas szerző könyve meg 3000, és ezért olcsóbbak az Amway-es termékek. van értelme?”

 

Na megbocsáss!

Akkor légy szíves magyarázd már el, hogy mi alapján ítélitek az Amway termékit drágának!

Mert egészen eddig ezt bizonygattátok. Most meg kiderül, hogy nem is lehet összehasonlítani.

Mint ha ez megint ellentmondás lenne a részetekről!!!

Egészen idáig azt hangoztattátok, hogy az Amway termékekben is ugyan az van, mint a boltiban! Most, hogy egy abszolút összehasonlítható kategóriában kiderült, hogy teljesen versenyképesek a termékeink, így már nem tetszik nektek. Akkor Ti mi alapján is formáltátok azt az állítást, hogy az Amway termékek drágák????

 

:D

msmks Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7403
"Te nagyon gyenge vagy csúsztatásban!"

igazad van, ezért én nem is szoktam.
te viszont igen erős vagy benne!

a termékeket nem lehet így összehasonlítani, ahogy te tetted. két ugyanolyan terméket kellene összehasonlítani, ami ugyanolyan csomagolásban és összetételben van.

ez olyan, mintha összehasonlítanál két könyvet, és azt mondanád, hogy az Amway-ben forgalmazott 500 oldalas ismeretlen szerző ismeretlen könyve csak 1000 forint, míg mittudomén G.B.Shaw 500 oldalas szerző könyve meg 3000, és ezért olcsóbbak az Amway-es termékek. van értelme?

csak kapálózás, amit csinálsz :)
Előzmény: k750i (7401)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7402

Jópofa vagy, pont a Vichy-t hozod összehasonlításként. Ez olyan ,minta a Chanel No.5-t állítanád párba a Vörös Moszkva kölnivel. :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Egy nagy nevet egy noname-mel.

Előzmény: k750i (7401)
k750i Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7401
Úgy értelmezed, ahogy akarod!

Mindenki azt olvas a sorok között, amit akar. Nekem a pénztárcám nem hazudik. Jöttök ezzel a drága az MLM baromságotokkal. Én meg, hogy- hogy nem kevesebbet költök, mióta innen látom el a háztartásomat. Nyílván nem a 100Ft-os bolt áraival hasonlítjuk össze a termékeinket, de általában az jön ki, hogy az Amway termékek a gazdaságosabbak.

 

De csak neked néhány konkrét példa!

Pl. VICHI golyós deo (50ml) 2399Ft, Body Series golyós deo (100ml!!!!) 1900Ft (kisker. áron, tagoknak 1450Ft mínusz 3- 21% kompenzáció), Aloe Ever-Shield Deo (stift 92,1g) 2426Ft, Nivea Balance női golyós deo (50ml) 780Ft

 

Ennyit arról, hogy az MLM-ben többet kell fizetni. Azért a deot emeltem ki, mert ez könnyebben összehasonlítható, mint a mosópor vagy öblítő.

 

Te nagyon gyenge vagy csúsztatásban! Ez elég egyenes és konkrét??? :)

Előzmény: msmks (7400)
msmks Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7400
nekem ennyi elég. ezzel elismerted, hogy ugyanazért a termékért az mlm-ben többet kell fizetni, mint a hagyományos kereskedelemben.

egyébként ez jellemző az mlm-ügynökökre, semmit sem bírnak egyenesen kimondani.
Előzmény: k750i (7372)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7399
ezt honnan tudod?
Előzmény: Törölt nick (7398)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7398
Más országokban nemvolt ilyen a Zsiványkodás , visszaélés a100% visszavásárlási garanciával.
Előzmény: Zottjoghurt (7397)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7397
Nem értem miért esel nekem, csak azt irtam, hogy benne van a rendszerben, tehát biztos lesznek olyanok, akik ki is használják. Nemcsak itthon. Ha boltban meg lehetne tenni, hosszú sorok kigyóznának a raktárak előtt. Ezért nem műxik ez a való világban. Vásárlóktól nem kérnek erkölcsi bizonyitványt. Esetleg az AW bevezethetné, az lenne a szép új világ..
Előzmény: Törölt nick (7396)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7396
"miért ne, ha megtehették?"Aztán te dumálsz erkölcsről megtévesztésről . A sunyi hazug lopással mia helyzet? Azér mer utálsz egy céget még nem vagy jogosult az átverésére.  Nekem többet itt ne irkálj kritikát mert ebböl az derül ki hogy egy erkölcsi 0 vagy.
Előzmény: Törölt nick (7395)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7394
ja melyik más cégek? Nem sokról hallottam még..
Előzmény: Törölt nick (7386)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7393

miért ne, ha megtehették? Ez is be van épitve az árba, ne félj...

nem csak a 90-es évek elején, gondolom már 79-től, amikor végetért az Aw pere.

Előzmény: Törölt nick (7386)
k750i Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7391
„normális reakció, ebből is láthatod, hogy miért nem működne ez a való világban. Mindenki félig használná a terméket, aztán visszavinné a boltba. Mi történne? A bolt a 2. ilyen próbálkozás után nem szolgálná ki  többé a vevőt. Ergo egy idő után elvesztené a vásárlóit. Ez történik nálatok is a mellékelt példa alapján.”

 

Szóval, ha jól értem minden ember inkorrekt?! Azért mert van egy- két trükköző, még nem kéne általánosítani! Nekem van vásárlóm, akit épp a garancia miatt tudtam megtartani.

 

„Csak azért vesztettél el egy vevőt, mert kihasználta a pénzvisszafizetést, amit a cég igért.”

 

Én megtehetem, hogy válogatok, hogy ki az, akit kiszolgálok és ki az, akit nem. A bolti alkalmazottat meg szívatja minden idióta balfék. Pl. vannak a notórius reklamálók, akiknek semmi sem jó. Őket nap mint nap el kell viselniük…

 

„Ha jó az a szemceruza, de nem lenne pénzvisszaadási gar. a vevő nem tudná kihasználni ezt a kiskaput. A terméket meg megelégedéssel használná. Te is jól tudod, hogy nem a ceruzával volt a baj...”

 

Ez így van! Tényleg nem a cerkával volt a baj. De a normális elégedett vevőnek nincs szüksége kiskapukra.

 

"a kezdeteknél sokan bevásároltak egy csomó cuccot, hogy meglegyen a pont, aztán visszavitték a raktárba,.. állitolag már lépett ez ügyben a cég."

 

A fel nem használt készleteket, ha jól tudom, 21% levonással veszi csak vissza. Ez szerintem ésszerű önvédelem.

 

„Gondolhatod, mennyire logikus ez a garancia, mennyire hozna egy ilyen szabályt magától egy cég....”

 

Sok embernek előny, ha tudja, hogy nem vállal kockázatot valami újnak a kipróbálásával. És ha nem lenne értelme a megelégedettségi gar.-nak, akkor Pl. az Old-spice miért reklámozta így a deo-ját? Talán neki is kötelező volt?

Előzmény: Zottjoghurt (7389)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7390
eredeti szövegkörnyezetben egész másként hangzik msmks beirása. de a lényeg ugyanaz, ha mondjuk nem lenne pénzvisszafizetési gar, és fogyóvédők alá sem tartozna a cég, mert nem tudnák ellenőrizni...akkor mi lenne? Mondom, csak biroi itélet alapján teszi ezt a cég.. egyébként ma sem lenne ilyen.
Előzmény: k750i (7388)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7389

visszahozta, hogy cseréljük ki egy másik színre.

 

normális reakció, ebből is láthatod, hogy miért nem működne ez a való világban. Mindenki félig használná a terméket, aztán visszavinné a boltba. Mi történne? A bolt a 2. ilyen próbálkozás után nem szolgálná ki  többé a vevőt. Ergo egy idő után elvesztené a vásárlóit. Ez történik nálatok is a mellékelt példa alapján. Csak azért vesztettél el egy vevőt, mert kihasználta a pénzvisszafizetést, amit a cég igért. Ha ilyet igér, akkor meg ne kezdje el felmérni, hogy miért viszi vissza a vevő a cuccot. Vagy pedig irja rá a további feltételeket is a termékre.

Nem a visszavásárlás miatt kell csak jó terméket gyártani. Ha jó az a szemceruza, de nem lenne pénzvisszaadási gar. a vevő nem tudná kihasználni ezt a kiskaput. A terméket meg megelégedéssel használná. Te is jól tudod, hogy nem a ceruzával volt a baj...

Régebben volt itt egy beirás: a kezdeteknél sokan bevásároltak egy csomó cuccot, hogy meglegyen a pont, aztán visszavitték a raktárba,.. állitolag már lépett ez ügyben a cég. Gondolhatod, mennyire logikus ez a garancia, mennyire hozna egy ilyen szabályt magától egy cég....kivéve, ha kötelezik rá jogilag.... de miért is?

Előzmény: k750i (7364)
k750i Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7388
Véletlen lett ekkora, de nem rossz! :)

Előzmény: k750i (7387)
k750i Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7387
Zottjoghurt 7376: Pénzvisszafizetési garancia szintén bírói itélet eredménye, egyik cég sem jótékonykodna magától. Vagy bevezetik vagy piramisjátéknak nyilvánitották volna. Az összes mlm cég ezért igér ilyen "garanciá". Etetnek benneteket.”

 

msmks 7358: az, hogy általában nem kekeckednek és visszacserélik, az jó dolog, de nem kötelező érvényű rájuk nézve.”

 

:DD

Zottjoghurt Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7385
sajnos már nem tudok mást gondolni, annyi sületlenséget hordtok össze. Gondolom ez a heti MT alias agyszűkítő terápia eredménye.
Előzmény: Törölt nick (7384)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7383
Pénzvisszafizetési garancia szintén bírói itélet eredménye, egyik cég sem jótékonykodna magától. Vagy bevezetik vagy piramisjátéknak nyilvánitották volna. Az összes mlm cég ezért igér ilyen "garanciá". Etetnek benneteket.
Előzmény: Törölt nick (7350)
k750i Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7382
„Minden termékből ott van kitéve a "TEST" darab. És látszik is rajtuk, hogy használták őket.”

 

Fene a gusztusát, aki ezeket magára kenegeti! Ki tudja ki használta előtte! Ha valakinek erre szüksége van, szíve joga!

 

„A személyeskedésen túl telik nektek észérvekre is? Mert a lerohanáson kívül nem nagyon találok ilyet. :-(”

 

Ha Te mondod…

Előzmény: Otto Normalverbraucher (7377)
Zottjoghurt Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7381

Ezt csak a piramistörvény miatt írják rá, fogd már fel! Normál kereskedelemben is ott vannak a törvényi garanciák. Ha veszel egy mosóport a boltban és nem tetszik félúton, akkor legközelebb nem veszel, ennyi. Minek mászkálnék vissza fél csomag mosóporral, (benzin, körny.védelem, tb.) annyira nem lehet rossz, hogy teljesen használhatatlan lenne, igy biztos elfogy.

Ha gyártási hibás valamiért, akkor a boltban is kötelesek kicserélni. A múltkor kifogtam egy "gyári hibás" öblitőt. Olyan tömény volt, amit egy mlm-es el sem tudna  képzelni a beszűkült agyával, tisztára krém állagú, valszeg még nem kezdték el hígítani a gyárban és úgy került dobozba, egyébként semmi baja. Volt is nagy öröm otthon..:) a köv. 10 évben ebből fogjuk hígítani a mosásra valót, 1 kanál 1 liter, fél év..:) gyári hibás öblitők rulez! Tudod ki fogja visszavinni..!

Ebből is látszik milyen tömény dolgok készülnek "odabent", az ember nem is gondolná, de legalább nem áltatom magam azzal mlm-ben, hogy tömény dolgot veszek, amikor higfolyós valami.

Előzmény: Törölt nick (7349)
tamas7 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7380

A hozzászólásomból még mindig kíváncsi lennék erre:

"...mi kerül 1500 forintba a kazettákon? Most ne csak azt mondd, hogy az értéke az üzletépítéshez (de nyugodtan építsd bele ezt is), hanem légy szíves bontsd le tételesen, mint anyagköltség, disztribúció, jogdíj, bármi. Köszi."

 

Természetesen bármelyik n21-es, sép-esnek a véleményére, lebontására kíváncsi vagyok. Üdvözlet.

Előzmény: tamas7 (7309)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7379

A feleségem pl. tök jól tud sminkelni. Minek neki tanács? Ha arra van szüksége, elmondja a kozmetikusa is - és nem akar rátukmálni agyondrágított mlm-termékeket.

De igen gyakran van kozmetikai bemutató a boltokban is - ha valaki erre van kiéhezve. :-)

Az arckrémekre meg pontosan rá van írva, milyen bőrtípusra jók. Ha új termék van, fölösleges rádumálás nélkül ki lehet próbálni a gratis mintákat.  Utálnám, ha bármit is csak úgy lehetne kipróbálni, hogy meg kell hozzá hallgatnom egy agymosó előadást. Grrrrr......

Előzmény: TaKy99 (7374)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7377

Egyébként, ha megyek én inkább a DM-be vagy Rossman-ba megyek. Ott még nem láttam sminkelő Hölgyeket.

 

Akkor nem néztél jól szét. :-) Minden termékből ott van kitéve a "TEST" darab. És látszik is rajtuk, hogy használták őket.

A személyeskedésen túl telik nektek észérvekre is? Mert a lerohanáson kívül nem nagyon találok ilyet. :-(

Előzmény: k750i (7373)
k750i Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7376
Épp ezért ostoba is! :D

Előzmény: TaKy99 (7375)
TaKy99 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7375
Nem ostoba, csak inkorrekt, hiszen úgy vitatkozik valamiről, hogy halovány gőze sincs róla!
Előzmény: k750i (7373)
TaKy99 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7374
Hali

Miért nincs ingyenes termékminta az Amwaynél?

Mennyivel egyszerűbb lenne, nem? Kipróbálom, ha tetszik veszek belőle, ha nem, akkor annyi. Szemceruzából a nők manapság már ezret kipróbálhatnak a boltokban. Akár teljesen kisminkelhetik magukat, a kutya se szól rájuk.


Azért nincs termékminta, mert nincs szükség rá!
Ennyi.

3 verzió létezik.

1. Használom a terméket. Ha érdekli, odaviszem neki, megnézheti, megszagászhatja.... kipróbálhatja. Az árrés bőven takarja, azt a mennyiséget, amit ott elhasznál (főleg, ha folyamatosan vásárolja :-)). Ha valaki kiváncsi a termékre, és kéri, hogy kipróbálhassa (saját tapasztalatom) 99%-ban vásárol. Ráadásul, mivel használom, a saját tapasztalataimat, rögtön át tudom adni.

2. Nem használom a terméket. Felhívom a felsővonalamat, adjon má' köccsön :-)) vagy a legjobb, hogy jöjjön el velem és mutassa be ő. (Ez már nem jellemző, hiszen most már rengeteg terméket használunk otthon.)

3. Termékbemutató, Na itt aztán, azt, meg annyit ken magára pl a szemceruzából, amennyit akar. Ráadásul (nálunk) olyan hölgy tartja a bőrápolás és smink bemutatókat, aki tanfolyamot végzett, így nem csak azt tudja, hogy na ezt kend fel, hanem személyreszabott tanácsokkal tudja ellátni. Na ezt megkapod a tescó, dm-ben?

Előzmény: Otto Normalverbraucher (7369)
k750i Creative Commons License 2006.01.23 0 0 7373
:D

Idézet tőled: „Csak nem képzelte, hogy más után a kezembe veszem a félig elhasznált szappant????????????”

 

Idézet (és egyben a válaszom is) Tőlem: Ha erre nincs lehetőség, én Pl. szoktam olyat is tenni, hogy oda adom, el kezdi használni, és ha tetszik neki, kifizeti, ha nem tetszik, akkor visszaadja.”

 

„Most mit csináltok a visszaadott cuccokkal? Ezt adjátok tovább ingyenes mintaként? Hol semmisítitek meg? Ugyanis vegyianyag, azaz veszélyes hulladék.”

 

Visszaküldjük az Amway-nak. Ugyanis a garanciát a cég vállalja. Tehát megoldja a „veszélyes hulladék” kérdést. Te mit csinálsz azokkal a vegyszerekkel, amik esetleg nem váltak be Neked??? Hova dobod Őket???

 

„Egyszer kukkants már be pl. a Skála Metro fszti illatszer részlegébe... Csak tapasztalásul...”

 

Azt nem állítottam, hogy ilyen nem lehetséges! Szerintem Ők is szívesebben vennék, ha ez meg lenne oldva diszkrétebben. Egyébként, ha megyek én inkább a DM-be vagy Rossman-ba megyek. Ott még nem láttam sminkelő Hölgyeket.

 

"Ne haragudj, de nekem házaló ügynök az, aki bejön a lakásomba, és győzködni kezd a termékek meg a hálózatépítő piramisrendszer előnyeiről.  HA tetszik, ha nem, nekem akkor is vigéc."

 

Akkor ha jól értem ostoba és inkorrekt vagy egyszerre! :D

Előzmény: Otto Normalverbraucher (7371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!