Keresés

Részletes keresés

magosl Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75234

Auswitzban mivel tuzeltek?

Előzmény: Arma Gedeonka (75229)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75233
?
Előzmény: Arma Gedeonka (75230)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75232
Nem ebben tobb lehetoseg van, amik kozul egy vagy tobb is igaz lehet, de az is hogy teljesen mas all a hatterben.

1. Elkurtak (nem kicsit).
2. Az oroszok az uj vezetekeket akarjak epiteni (eszaki es deli aramlat - mind2 elkerulne Ukrajnat)
3. Verjuk fel az olaj arat
4. Uzenet, hogy Ukrajna nem lehet NATO tag.
5. Hatalmi vetelkedo az orosz es ukran elit reszei kozott
Előzmény: Enahma (75220)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75231
Emlekezetbol nem a tutit adtam meg, bocsi.
Innen:
http://ec.europa.eu/dgs/energy_transport/figures/pocketbook/2007_en.htm

Ez:
http://ec.europa.eu/dgs/energy_transport/figures/pocketbook/doc/2007/2007_energy_en.pdf

Az 58. oldalon van Magyarorszag.
Előzmény: uhu20 (75200)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75230
Istenem, segíts, a puskaporom meg itt a kezem ügyében...
Előzmény: ayantaqe (75226)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75229
A lengyeleknél a főldgáz kb. harmada hazai, az importban pedig talán csak fele az orosz, van némi norvég és érdekes módon majdnem annyi közép-ázsiai, mint orosz gáz. Azonban azt hiszem, az is Ukrajnán át jön...
A városokban a panel nagyrészt távfűtéses, szerintem vannak még szenes távfűtőrendszerek, bár pont a mi városkánkban pár éve gázra állt át, de itt a környéken kitermelt gázra, tehát ezt a válság nem érinti. Anyósom egy olyan panelházban él, ahol mindenkinek egyéni fűtése van, az övé gáz, de van aki még cipeli a szenet a negyedik emeletre.
A kertes és vidéki házak jókora része el van ugyan látva gázzal, de többnyire van fás-szenes tüzelés is bennük, mert olcsóbb. Ráadásul hazai a tüzelő, tehát duplán hasznos.
A jómódúak rezidenciáiban szerintem nem fordul elő, hogy ne lenne kandalló, ez divat és hangulatos, miközben persze gáz is van. Talán írtam már, hogy ugyane jómódúaknál meglepően gyakran van az udvarban tyúk, sőt KECSKE!, talán mert szeretik a tiszta ökokaját és boltban olyat nem kap. (bizonytalan, hogy tényleg az-e)

A lengyel áram kicsit több, mint 90 %-a hazai szénen alapul. Az ország erdősültsége szemre feltűnően nagyobb, mint Mo-é, igaz, zömmel tájidegen fenyvesek, amik most rohamosan száradnak ki a felmelegedés miatt.
Atom nincs az erős szénlobbi miatt, de a propagandát nyomatja az atomlobbi, hogy már nem szabad tovább várni. 2 évtizednyi költséges bányabezárás és bányászvégkielégítés után idén ezrével vesznek fel bányászokat, olyan is jöhet, aki kapott végkielégítést, nem kell visszaadni és vagy 5 sziléziai szakmunkásképzőben indul új bányászképzés, továbbiakban tervezik.

A parasztok a lakosság 24%-át teszik ki, ők mezőgazdasági hulladékokkal is tudnak tüzelni. Kukoricatüzelésről még nem hallottam, itt valamivel drágább mulatság lenne, mint Mo-on, a termőterület északi határán csak nagyobb kincs.

Az ország ellenállóbb a fentiek miatt az ilyen problémákra, van terv az auschwitzi műbenzingyár (szénből) újraindítására is, a 60-as évekig termelt, még a németektől maradt.
Azért a sokpanelű nagyvárosokban nem szeretnék lakni itt sem...
Előzmény: Törölt nick (75207)
dajtás Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75228
Ebből látszik, hogy mennyire sérülékeny a modern társadalom az energia hordozókra.
De szép összeomlás lesz ebből...
Előzmény: wulfin (75227)
wulfin Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75227
Ha a jonep hallja a TV-ben, hogy a TESCO is 3. kartegoria nem fogjak megrohanni a boltokat? En mindenesetre toltam egyet az elelmiszer keszletemen felfele.
Előzmény: ayantaqe (75225)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75226
(tudom, hogy vasárnapra lesz gázunk, de én holnap elmegyek és bevásárlok még egy picit, lefeljebb igazam lesz és elteszem.) :)
Előzmény: ayantaqe (75225)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75225
Nálam csak erre vár a generátor, az akkupack, a szünetmentes tápok, laptopok, végül thermoruha, hálózsák, konzerv, ásványvíz, mobil gázfőző, legeslegvégül a lakóbuszban az állófűtés, 1l/4óra, bár ezt krézidiesel jobban tudja. Mennyit zabál a szabvány vw-kban webasto állófűtés maxon, van erről valami infód?
Előzmény: dajtás (75218)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75224
Előzmény: Enahma (75220)
dajtás Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75223
Belsős infóm van egy megújulókkal fogalakozó cégtől. Ugrásszerűen megugrott a biobrikett forgalmuk, égnek a telefonok és mindenki tüzelő anyagot akar venni.

Egy dologért jó a gázmizéria, újra a alternatív "energiák" felé fordulnak az emberek. Hiába olcsó a gáz, ha nem veheted meg...
moonshadow Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75222
"Elfoglalni nem akarjak, csak a sajat befolyasuk ala akarjak vonni. A gazvitanak sztem ez a lenyege es nem a penz."

Mellesleg még gáz-olaj áremelkedést is elérnek, ami szintén jól jön nekik.
Előzmény: V.4_BlackVoid (75163)
kroma Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75221
No englis, magyarul nincs?
Előzmény: Enahma (75220)
Enahma Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75220
Itt van néhány lehetséges válasz arra, mi is lehet Oroszország oka a gázcsap teljes elzárásában. Nekem a legvalószínűbbnek a 3. lehetőség látszik.
What is Russia's end-game in gas row?
Eszerint Oroszország az olajár emelkedését akarja elérni, hiszen költségvetése számára igen fontos a viszonylag magas olajár, és amikor nincs vagy kevés a gáz, nagyon sok felhasználó pont olajat használ helyette (akár fűtésre, akár áramtermelésre). Ez megnövelheti a keresletet és ezáltal az árat is.
Előzmény: ayantaqe (75209)
dajtás Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75218
Összeírtam a rendszer összeomláshoz szükséges pontokat, rövidítve naponta beírom ide is és feljegyzem wordben, hogy számon lehessen kérni rajtam.

2009.01.07 Magyarországi helyzet

10 pontos a skála, 7. pontól kezd veszélyessé válni a helyzet. 7. pontnál bekövetkezett váratlan műszaki hiba komoly rendszerzavarokat tud okozni a villamos hálózatban.

1.import gázmennyiség csökkentése igen
2.import gázmennyiség teljes hiánya igen
3.tartós hideg időjárás igen
4.tartósan magas villamos fogyasztás igen
5.cat 1 gázfogyasztók korlátozása igen
6.cat 2 gázfogyasztók korlátozása igen
7.cat 3 gázfogyasztók korlátozása igen(holnaptól)
8.cat 4 gázfogyasztók korlátozása nem
9.cat 5 gázfogyasztók korlátozása(lakosság) nem
10.Megugró villamos fogyasztás a lakossági fogyasztóknál nem

Váratlan műszaki hiba,összeomló villamos rendszer nem

Holnap elérjük a 7. pontot, ismeretlen területre evezünk. Ha lakosság biztonságban érzi magát gázellátás terén, nem térnek át villamos fűtésre és nem veszélyezteti az ellátást. Szerbia túljutott a 9. ponton, véleményem szerint nagy k.kiban vannak.

Szépen gyűlnek az igenek...

galland Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75217
Hogy az ott dolgozók ne fázzanak, gondolom. :)
Előzmény: ayantaqe (75211)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75216
Szvsz cat3-4, de azokat is ki fogják tartani a lakossági fogyasztókig. Na meg egy valamire való hotel gondoskodik alternatív fűtésről.
Előzmény: Törölt nick (75215)
kroma Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75214
Igy van sajna a nyomáscsökkentés evvel is jár,de attól is függ, hogy magyar vagy ruszki gáz kap az ember.
Előzmény: Törölt nick (75213)
kroma Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75212
Hát igen, de mindegyik plázában ez van..
Előzmény: ayantaqe (75211)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75211
Most olvasom, hogy a westendben 26C-ról 20C-ra csökkentik a hőmérsékletet. Minek a 26C? Arra jó csak, hogy izzadjon a vásárló, akik 90%-ban kabátban jönnek be...
kroma Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75210

Belegondoltatok, hogyha levegővel van higítva a gáz az felrobban?A vezetékbe különféle szennyeződések vannak, igy pl lehet benne forgács is és ez már robbanáshoz veztne. Ezért is szűrika gázt a gázátadó állomásokon.

Meg hogy különféle gázokkal van hígítva, Azoknak a gázoknak az előállítása többe kerül mint maga a földgáz.Akkor meg mi értelme lenne. Egy csomó felügyelő szerve van a Mol-nak egyből kibukna a turpisság.

A mol-nak van egy csomó gázkromatográfja, ami 7.5 percenként vesz mintát majd átlagolja óraiba, majd napiba, majd haviba amit megkapnak a szolgáltatók.Az más kérdés, hogy én is észrevettem, hogy nem olyan fűtőértékű gáz van elszámolva ami a vezékekben volt. Egy kicsit volt csak felturbózva.

Néhány adat a gáz összetételéről Metán ~93-97%

                                                      Co2~0.7- 1.0%

                                                       nitrogén~0.8-1.0%

A többi elenyésző gáz.

ayantaqe Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75209
A falusi lakosság 90%-nak vegyestüzelésű a kazánja, emlékeznek még a régi szép időkre, nagyrészt régi cserépkályhák utólagos gázzal, de ott a sufniban a fa. Városokban szintén nagyrészt központi fűtés van, ahol a hőművek olajjal és szénnel is mennek. Nem ez az ok, amiért az ukránok elkezdték a gázt csapolni.

Kíváncsi vagyok, ha az ukránok elkezdik a stratégiai tározókat használni és Európa nyugodtan kapta volna a gázt, kit érdekelt volna a vita? Az oroszok csak vártak volna, amíg elfogy minden és utána megkérdezték volna, kell gáz ennyiért?
Előzmény: uhu20 (75208)
uhu20 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75208
És Ukrajnában? :D
Előzmény: Törölt nick (75207)
Heesh Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75205
Figyelő: "akár egy évig kihúzhatjuk"
Hernádi: 2-3 hét..

:)
uhu20 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75202
Jah hát akkor tiszta Hawai....igazából az egyetlen rendes szomszédaink, azért gondoltam, hogy kéne segíteni (ott vannak még a szlovénok, de ők olyanok, mintha nem is a szomszédaink lennének).
Előzmény: Törölt nick (75201)
uhu20 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75200
Azért az az oldal, aminek megadtad a linkjét, türelemre és kitartásra nevel.

No de arra gondoltam, hogy speciális helyzet van: erre hivatkozásul többen igyekezhetnek növelni a termelésüket. Északi-tenger, arabok, de mi is.

Ide kapcsolódik, hogy én pl. nagyon zokon venném, ha nem segítenénk a szerbeknek (azaz nem adnánk nekik a készleteinkből).

Az oroszok és az ukránok balhéja viszont végső soron a szén és az alternatív energia malmára hajthatja a vizet, mármint a hosszú távú folyamatok terén.
Előzmény: V.4_BlackVoid (75186)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75199
a 2. bekezdés kőolajra vonatkozott:  szén-dioxid besajtolásos eljárást...
Előzmény: Zottjoghurt (75198)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75198

Nincs itt nagy titok: a szén-dioxidos földgáz nem az ördög műve. Gondolom a ruszkiktól is jöhet ilyen. Helyenként meg hozzácsapják a hazai termelést is.

 

Tótkomlós közelében 170 bar nyomású szén-dioxidos földgázt tártak fel.

 

 A kitermelésnél kifejlesztették és sikeresen alkalmazták a szén-dioxid besajtolásos eljárást, amire az adott lehetőséget, hogy a budafai mező mélyebb rétegeinek megkutatása során nagymennyiségű szén-dioxidot tártak fel. Az üzemszerű hasznosításhoz sok részproblémát kellett megoldaniuk a szakembereknek.


A feltárt földgáz minősége rendkivül változatos volt, ami miatt a gázkezelés különféle megoldásait alkalmazták, a konkrét alkalmazás függött a felhaszálás céljától is. A magas szén-dioxid tartalmú gázokat ipari üzemekben használták, így a Pusztaföldvár térségében termelt magas szén-dioxid tartalmú- alacsony fűtőértékű gázt Orosházán az üveggyárban hasznosították. Több gáztelepnek volt közeli hőigényes technológia célüzeme. 1968-ban világossá vált, hogy az Alföld térségében vannak a jelentős gáztelepek, melyekre az országos gázellátás kiépülhet. Az egyenletes minőség biztosításához központosítani kellett a különböző előfordulásoktól érkező földgáz kezelését, a leválasztások megoldását, amihez Szank térségében építettek meg egy központi gázállomást, ahol a propán-bután (PB-gáz) palackozása is lehetővé vált, kiegészítve a Hajdúszoboszlón korábban már üzembehelyezett palackozó üzemet. Szankon nyomásfokozó kompresszor telepet is építettek, hogy az alacsonyabb nyomású gázt is betáplálhassák az országos rendszerbe. Több helyen kisebb gázelőkészítőket kellett létrehozni, hogy a kisebb mezőket is be tudják kapcsolni az országos rendszerbe, így Méhkerék, Álmosd, Füzesgyarmat és Sarkadkeresztúr közelében épült többek között ilyen állomás. A gázfogyasztás a távfűtő művek és a lakossági fogyasztók előtérbe kerülésével jelentősen szezonálissá vált, melyet a termelés változtatásával nem lehetett követni. A szezonalitás kiküszöbölésére átmeneti tárolók kialakítására volt szükség. A demjéni mezőben már 1966-ra megvalósították a leművelt telepekben Eger város téli ellátásához a csúcsgazdálkodást megoldó földalatti gáztárolást. A földalatti gáztároláshoz azok a telepek voltak megfelelőek, melyek olyan porózus kőzetben voltak, melyek felett biztonságos vastagságú zárórétegek helyezkedtek el és könnyen bekapcsolhatóak az orszgos rendszerbe. Ennek megfelelően Hajdúszoboszló, Kardoskút, Pusztaederics és átalakítás után Zsana gáztelepeit tették alkalmassá tartós tárolásra. A Dunántúlon a mészkő kavernás rendszerben nagymélységben előforduló kiürült telepek szolgálnak átmeneti gáztározóul Nagylengyelben

 

forrás: wiki


Előzmény: Törölt nick (75191)
wulfin Creative Commons License 2009.01.07 0 0 75197
Putyin csak jovo heten jon targyalni. En eredetileg hetfore tippeltem, meglassuk mi lesz.
Előzmény: ayantaqe (75196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!