Keresés

Részletes keresés

Robzon Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4697
{En a helyedben mäsfel evig katonäztam (89.11-91.05) es nem sirt ennyit a szäm. De te ettöl meg nyafog6cc, mertesportembervagy, ill mäsodälläsban meg nem ertett zseni, ha jol veszem ki.}
Előzmény: Törölt nick (4696)
Robzon Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4695
{Ez akkor lehet, hogy pont 20al több, mint amennyi a közerdeklödesre szämot tarthatott volna? Majd amugy ezzel is fikäzd be esetleg a nagyiekat, hogy bezzeg neked 6 honapig fütyizned kell. De csak a legkemenyebb sportemberek birjäk äm ilyen kemenyen elviselni a polgäri szolit, mint te, szoval en büszke vagyok räd. Nem tudom, hogy nem fer ez a nagyszülök fejebe... Ja persze, a 6 ältalänos... :)}
Előzmény: Törölt nick (4694)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4693
Ez nem rossz, ez nálunk is ment, a szűk közlekedőben a tapétán is elő lehetett adni, ami takarítási szempontból sokkal rosszabb, és ugyanilyen mértékben növeli a szülői morcosságot:-)
De ehhez legalább nem kell erősen megfogni-szorítani azt a tetű kötelet.

Előzmény: kockasfulunyul (4692)
kockasfulunyul Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4692
Én pedig imádtam föntről bámészkodni lefelé. Általánosban pedig az volt az igen jó szokásom - a fene tudja, hogy találtam ki - hogy a lakásban az összes ajtófélfát megmásztam, a lábaimmal oldalt megtámaszkodva és egyre följebb tornásztam magam, míg föntről néztem le. Mondjuk a frászt is hoztam így néha a szüleimre, nem is beszélve, hogy kissé gyakrabban kellett abban az időben ajtófélfát mosni... :-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4691
Kötélmászás, függeszkedés:
A fene megevett engem is akkoriban, végül csak felmásztam arra a rohadt kötélre, ha muszáj volt, bár a kezem és a csuklóm nemigen akarta a dolgot - mivel mindkettő amolyan törékeny-vékonyka lányos darab, és mind a mai napig azt gondolom, hogy jól is van ez így :-)

Előzmény: Joana (4690)
Joana Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4690
Örülök, hogy vannak rajtam kivül is olyan emberkék, akik nem fuserálódtak el, pedig nem voltak hajlandóak anno felmászni a kötélre, vagy átugrani a szekrényen. :)
Ez is azt mutatja, hogy sokaknál nem érdemes kinzásokkal próbálkozni, mert majd (nem kötél és szekrény formájában), de megszeretik késöbb a testmozgást.
Különben sem értettem soha, hogy minek kell felmászni a mennyezetre a pókhálók közé. :)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4689
Azt én is tudom :-)
A zsírégetést stimulálja az a qrva szobabicikli, az OK, de valami HORMONT meg stimulálást, ha hallhatnánk, az már tényleg olyan komoly és tudományos dolog lenne! :-)

Na jó, várok, míg válaszol a Maestro.

Előzmény: goldnigga (4688)
goldnigga Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4688
Én már tudom Robzon válaszát: SZOBABICIKLI:-)
Előzmény: Törölt nick (4687)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4687
Robzon,
azt írtad kicsit lentebb:
"A guggoläs stimulälja leginkäbb az agyalapimirigyedet ami termeli azt a növekedesi hormont ami az izmokat fejlödesre birja."

Ez őrülten érdekes, nincs valami olyan gyakorlat, aki valami zsírégető-hormon termelő mirigyet stimulál?

Előzmény: Robzon (4685)
goldnigga Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4686
Robzon,

Alsómell: akkor valszeg nálam még mindig a dagadtságom miatt olyan gyér a mellem alsó része.
Megmondom őszintén iszonyatosan idegesít!grrrr!:-)

Ezek szerint a lábtolót hanyagoljam?
A lényeg hogy minden lábedzésen guggoljak.

Tegnap lábtolóztam guggolás helyett és azért érzem ezt is rendesen. Nem annyira mint a guggolások után (azok után úgy megyek mint aki beszart:))))) ) de érzem.

Ma pihenőnapom van úgyhogy elmegyek szaunázni az tök jól le szokott lazítani mert olyan csomósnak, görcsösnek érzem a hátamat és a vállamat sokszor.

Előzmény: Robzon (4684)
Robzon Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4685
Goldnigga!
Persze, hogy edd a pihenönapokon is, jo lenne ha sikerülne egy egyseges etkezest kialakitanod, meret annäl jobban tudja a szervezeted hasznositani, minel inkäbb rendszeres a täplälkozäsod. A rendszertelen täplälkozäs, meg zsirraktärozäshoz es különfele emesztetlensegböl adodo "mergezesekhez" vezet.
Előzmény: Robzon (4684)
Robzon Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4684
Szomi_szomi!
Juj, tenyleg! A kajakoslänyok... :)

Goldnigga!
A felmenönel ha csucsot akarsz nyomni, akkor eleg nehez kitaktikäzni a megfelelö fogäs-sorozatot, märmint, hogy be is legyel melegedve, es a maximumot tudd kiadni magadbol. En szeretek ugy csucsotnyomni, hogy tudom mennyi az amit je esellyel megcsipek, es arra hegyezek. Ha a csucs közeleben csinälsz több fogäst, es mondjuk 5-10 kilonkent mesz felfele akkor - legaläbbis nälam - joval kevesebb megy ki. Szerintem 5 fogäsnäl többet nemerdemes, es max környeken meg kettö ami meg belefer. De ezt is embere vällogatja, persze.
Az alsomell tema: Irod puhäny. Itt ugye megint az a kerdes, hogy csirko lafog alant (itt szokott, akkorfoggyäle!) vagy fejletlen. Ha fejletlen akkor speciälisan ezt a reszt a negativnyomäs tämadja, vagy a különbözö äthuzäsokkal (pull-over) lehet meg probälkozni. De - megjegyzem - az nagyon ritka, hogy valakinek az alsomelle legyen elmaradva. En nem javasolnäm igy lätatlanban, hogy külön erre a reszre celzott edzest vegezz. Max tegyel be egy äthuzäst, akär elsö gyakorlatnak. Az amugy is jo a bordaközi izomzatra, es szepen tägitja a mellkast.
Persze, hogy nagyobb sullyal megy a läbtoläs, mint a guggoläs, mert az elöbbi kis ovisoknak valo delutäni haboskakao party, az utobbihoz kepest. Többfele läbtolo gep van, van a függöleges a legjobb, amikor felpakolsz a keretre, aläfekszel, es szepen alurol nyomkodsz, ez meg ugy-ahogy elmegy. Van olyan amikor 45 fokban nyomsz, itt persze hogy nagy sulyt pakolhatsz fel, mert itt olyan mintha lejtöt (fizika, egyszerü gepek) hasznälnäl, a sulynak csak 70%-a hat räd, vagy ilyes. De a legnagyobb problema az, hogy töredek annyi izom dolgozik, mint a szabadsulyos guggoläsnäl, es ez ervenyes a guggolokeretre is.
Szerintem semilyen gyakorlat nem tudja a guggoläst kivältani, es az a läbedzes amikor nem guggoltäl nem er gyakorlatilag semmit sem. Es amugyis, az esetek többsegeben benasäg gepeket hasznälni, csak gätoljäk a fejlödesedet.

goldnigga Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4683
Robzon,

Mégegy kérdés:

A pihenőnapokon is "egyem" a táplálkékkiegészítőt?
Tudom hogy a regeneráció során fejlődik az izom tehát arra gondoltam hogy érdemes lenne de azért kikérem a véleményed.

gnigga

goldnigga Creative Commons License 2002.11.18 0 0 4682
Robzon,

Kérdéshegyek!

Sz'al a mellem alsó része, nagyon csúnyán puhány és nem fejlődik.
Mióta nem kereten nyomok 45fok-ban azóta szépen emelkedik(igaz a söröskancsó még nem áll meg rajta):)))) de az alsó rész nagyon satnya.
Az az igazság hogy a kereten nem tudok negatívba nyomni mert képtelenség úgy beállítani hogy ne hibogjon az a szar, római padon meg kézisúlyzóval iszonyat mire fölkecmergek rá:-)
Tehát.....gyakorlat a mell alsó részére?

más...

láb:

Az egyik lábedzésem:
lábnyújtó
guggolás
merevlábas felhúzás

a másik:
lábhajlító
lábtoló gép
merevlábas

Kérdésem az lenne hogy jó e ha egyik edzésen guggolok a másikon pedig lábtolózok helyette???
Guggolni 80-85 kg-al tudok már de ezzel szemben 180-200kg-al tudok lábtolózni. Ez normális így (mármint tudom hogy a súlyok még kicsik de az arányt kérdezem a két gyakorlat közt)?Esetleg valamit rosszul csinálok??

Várom válaszod!

gnigga

kaktusz7 Creative Commons License 2002.11.17 0 0 4681
És ha nincs falam, akkor mi a francot csináljak? Különben sem tudom, mi a csuda kerül olyan sokba egy falon...
:-))
Előzmény: szomi_szomi (4676)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4680
Menj el a kajakoslányok téli edzésére. :-)
Előzmény: Robzon (4678)
kockasfulunyul Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4679
Hát tényleg és köszi. Jóapám valaha tornász volt hobbiból és ő tanítgatott minket, vett a telkünkre a 'pajtába' egy jó hosszú kötelet, meg egy gyűrűt felkötötte a gerendára, és mikor kimentünk, ott gykorlatozgattunk. Baromira élveztem. De ma már biztos nem menne sajnos. Na majd megpróbálom, ha arra járok és beszámolok. :-)
Előzmény: Robzon (4678)
Robzon Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4678
Kockäs!
Komolyan? Erre igazän büszke lehetsz! Bevallom, elöben meg sosem lättam olyar, hogy egy nö függeszkedve felmässzon. Jol sziklamäszo csajokat lättam mär, de ök se tudtak - volna szerintem - függeszkedve felmäszni. Amugy mäsztak mit pok, ezerrel, csak nem - mint en bena - kezböl, hanem eszböl, technikäval, lazasäggal. Az meg a függeszkedve felmäszäshoz keves, oda erö kell. Na, szoval le vagyok nyügözve teljesen. :)
Előzmény: kockasfulunyul (4675)
Robzon Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4677
Szomi_szomi!
Jah ez igaz, tenyleg nem nyafog mindig! Mert neha levegöt vesz, alszik, vagy nem szol. Csak egyeb esetekben hagyja el panasz a szäjät. :)
Amugy a multkor mär elegedett volt majdnem a fotojäval, szoval ez egy jo jel. Aki nem nezte volna meg, annak elmondom, hogy ennek a nyafizsäknak az alaktäval kapcsolatban sok oka nincs a siräsra, egesz normälisan nez ki. Majd ha egyszer tulteszi magät ezen a vilägfajdalmon, meg valamire viheti is tän.
Előzmény: szomi_szomi (4676)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4676
Nem is nyafog mindig. Az én izometrikus gyakorlatomat sem szólta meg. Ebből tudom, hogy falak azért vannak még Miskolcon is. :-)
Előzmény: Robzon (4674)
kockasfulunyul Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4675
Hú, én olyan baromi büszke voltam magamra, hogy gimiben is én voltam szinte az egyetlen lány, aki függeszkedve is fel tudott mászni és lejönni a kötélrre/ről. Azért nem biztos, hogy most sikerülne...
Előzmény: Robzon (4671)
Robzon Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4674
{Panke!
En meg nem akarok visszakerdezni, hogy miert Te mit kezdessz a diplomäddal? Ki van a segged, es folyton nyafogsz. Ez menne 6 ältalänossal is, ugyanigy.}
Előzmény: Törölt nick (4673)
bufo_bufo Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4672
kösz! délután kipróbálom.
Előzmény: Robzon (4671)
Robzon Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4671
Bufo_bufo!
A matroz tolodzkodäs az olyan, hogy ket szeket (padot, ilyesmit) egymästol jo egy meteres tävolsägra szembeforditasz, az egyikre a sarkaidat teszed fel, a mäsik szelen a tenyereddel tämaszkodsz, mondjuk käbe ugy nezel ki mint ahogy Szerjozsa napozik az oggyesszai strandrol küldött kepeslapon, csak eppen a feneked a levegöben van, nem pedig a vörös CCCP-s törülközön. A kezfejeddel a szek elülsö elere fogsz rä, käbe vällszelessegben. Oszt szepen leengeded magad ügyelve arra, hogy a felkarjaid lehetöleg pärhüzamossak maradjanak, azaz a könyököd ne menjen ki oldalra. Addig engedd le magad, amig a felkarod vizszintesbe nem er. Aztän ilyenkor mär csak az marad hätra, hogy szepen kinyomd magad kiindulohelyzetbe. (4* 20, vagy ahogy erzed) Ebben a gyakorlatban irgalmatlan gyorsan lehet erösödni, es nagyon megküldi a trickot, meg a vällat is kicsit. Ugy lehet fokozni a dolgot, hogy az öledbe sulyokat raksz, vagy megkersz valakit, hogy älljon rä (välladon tämaszkod6). Ez az egyik kedvenc gyakorlatom, ezert mär nem nagyon csinälom, mert tul felhozta a tricepszemet, igaz 80-100kg-val is ment mär a 4*20 ismetles, meg a vegen mär kicsit feltettem a csigolyäimat is, mert a termeszet - elvben - nem keszitette fel öket az ilyen - sugäriränybol jövö - terhelesre. De 60 kiläig nyugodtan felpakolhat egy 80 kilos ferfi, szerintem. Märmint csontilag. Legaläbbis addig nem volt bennem a ronyo. Aztän persze lehet, hogy kesöbbse lett volna baj belöle, csak a fosäs hatalma... Na mindegy ez nem tartozik most ide....

Mirminc!
Ja, mostansäg leszerelik a tornatermekben a köteleket, mert remenytelen a mai gyerekeket rävenni a mäszäsra. Anno a mi osztälyunkban (6odikban) egy gyerek nem tudott csak felmäszni. Gondolom nem kell mondanom, hogy az en voltam. :) Aztän nyolcadikban a fiuk harmada függeszkedve mäszott mär, ebbe mär en is benne voltam, mert a növerem 12 evesen beiratott Kyokushin karatera, es ott egy eletre gatyäbaräztak, asszem. Amugy persze nem a gyerekek tehetnek arrol, hogy fizikailag ilyen lepusztultak, egyszerüen a testedzes iränyäba alig motivälja öket valami, sajnos a szülök örülnek, ha a kölök elül a seggen a tv, vagy a szämitogep elött, es nem kell edzesre hordani. Mi meg amig kicsik voltunk, egyfolytäban logtunk, itt-ott, verekedtünk, fociztunk, meg folyamatosan menekültünk a szelrozsa minden iränyäba, ha valami disznosägunk kibukott. :) Aztän amikor mär esszel felertük sportolni is järtunk, mert az menö volt.

goldnigga Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4670
Robzon,

Legközelebb megpróbálom így de nem mertem súlyban ilyen nagyokat ugrani a sorozatok között.
Mondjuk a 115 és a 135 között elég kemény az ugrás nem?
Na majd meglátom egy hónap múlva mikor újra bepróbálom az erőt:-))

Előzmény: Robzon (4665)
mirminc Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4669
miután évekig hiába szenvedett a tanárnéni, hogy megtanítson fekvőtámaszni, üzletet kötöttünk: a 25 fekvőtámas helyett csinálhattam 200 felülést, így nem rontotta le az átlagomat a tesi négyes :))(egyébként a szekrényugrás helyett is 200 felülést csináltam, mert annyira béna voltam, hogy a tanár nem bírta nézni :))) azóta sincs gondom a hasizom-gyakorlatokkal...
Előzmény: Robzon (4665)
bufo_bufo Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4668
milyen az a matróz-tolódzkodás?
Előzmény: Robzon (4665)
bufo_bufo Creative Commons License 2002.11.15 0 0 4667
nyolcadikban nekem se volt gond a 25 fekvőtámasz, sőt. de azóta eltelt néhány év. a spenótot szeretem, úgyhogy ezzel nem lesz gond :)
Előzmény: Robzon (4666)
Robzon Creative Commons License 2002.11.14 0 0 4666
Bufo_bufo!
De nehogy elsöre a nyakadba ültess valakit guggoläskor! Majd ha kicsit megerösödtel.
Robzon Creative Commons License 2002.11.14 0 0 4665
Murdock!
A szkanderezesröl csak annyi a velemenyem, hogy bazi veszelyes, en szepen leszoktam rola, mert bazira nem er meg nekem annyit hogy valakit lenyomjak, hogy utäna meg meghuzodjon a kezem. Ha meg elkezdesz szabälyosan bemelegiteni egy nyomäs elött 10 percet, hülyenek neznek.

Goldnigga!
Akkor minden rendben, szepen alakulnak a dolgok. (Mär csak annyi hozzäfüzni valom van, hogy ha csucsot akarsz nyomni, akkor nem celszerü 5-nel több fogäsbol elerni a maximumot, mert akkor mär gyengebb leszel. Szoval igy meg a 4*6 mint bemelegites nem stimmel. Leirom szerintem mi lenne franko ha 135-öt celzol: 1*16/40kg, 4/80kg, 2/100kg, 2/115, 1/135. Valami ilyes.)

Bufo_bufo!
Mindig befordulok, ha a mai fiatalok erönletevel kell szembesülnöm. Nem bäntäsnak szänom, de anno nälunk ält. isk. 8 oszt. követelmeny volt a 25 szabälyos fekvötämasz. Ma meg? Ha egy 16 eves felmegy a zsiräf testevel a mäsodikra ott mär kell hogy värja az intenzivteräpiäs növer, aki lelegeztetöre teszi, meg lecsorgat nemi infuziot, hogy tulelje szegenyke a megprobältatäst. Na mind1. :) "Bezzeg az en idömben!" Öregszem ugylätszik. De ez tenyleg igy van. Märmint nem (csak) az öregedes hanem a nep elgyikosodäsa.
Mäsreszt. Szerintem edzegethetzs bärmennyit otthon, jelentös izomtömegnövekedest nem fogsz se a mellkasodon, se a välladon, se sehol elerni mindaddig amig nem guggolsz. A guggoläs stimulälja leginkäbb az agyalapimirigyedet ami termeli azt a növekedesi hormont ami az izmokat fejlödesre birja. Ha nincs GH, nincs növes, ez egy ilyen dolog. Guggolni kisse maceräs guggoloällväny es suly nelkül, de nem lehetetlen, edzötärssal kimondottan mokäs, ha a nyakadba ülteted. A fekvötämasz egy nagyon jo mellizomgyakorlat, pläne ha a különbözö verziokat szepen vegigveszegeted. Ha meg huzodzkodni is tudnäl egy csövön, meg forditott fekvötämasszt csinälni egy asztal alatt akkor mär a hätad is meg lenne dolgozva. A statikus-izomerikus gyakorlatok nagyon jok, de kezdöknek nem javasoltak, mert nagy tudatossägot kivännak. Tricepszre jo otthoni gyakorlat a matroz-tolodzkodäs ket szek között. Mondjuk amig a 25 szabälyos fekvötämaszt nem tudod megcsinälni addig tenyleg felesleges konditermbe järnod. Egyel sok spenotot, az meg jo alkarra nagyon. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!