Keresés

Részletes keresés

JFerike78 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 273
"Egyértelműen nem rólad volt szó. Na innen kezdd újra... :)"

Kihúzhatom azt az egy mondatot... ;)
Előzmény: Venyerin (270)
emyl Creative Commons License 2009.11.08 0 0 272
"akinek nem inge ne vegye magára!!!"

akkor te miért veszel olyat ami nem a tiéd? :)
Előzmény: JFerike78 (269)
Szegedi Béla Creative Commons License 2009.11.08 0 0 271
Kicsit túlreagálod ezt a dolgot, valamint nem olvastad el figyelmesen a hozzászólásokat: emyl az utóbbi néhány hozzászólásában nem rád utalt. Már ketten is jeleztük itt, hogy nem tartjuk olyan elrugaszkodottnak az 50-60 ezres árat, szóval nem kell kétségbeesni. De sztem ejtsük ezt a témát...
Előzmény: JFerike78 (269)
Venyerin Creative Commons License 2009.11.08 0 0 270
"AD1, halványlila fogalmam nincs milyen SMC-F 135/2.8 lencsére tettem neked ajánlatot, de szerintem erősen keversz valakivel."

Egyértelműen nem rólad volt szó. Na innen kezdd újra... :)


"a közeljövőben nem lesz SDM lencsém amivel szeretném és tudnám használni"

Az minek hozzá?
Amíg volt ilyenem, még Z1P-re, mindig manuális obikkal használtam.
Előzmény: JFerike78 (269)
JFerike78 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 269
OFF
előre jelzem, akinek nem inge ne vegye magára!!!

Tudjátok én tényleg egy barom vagyok. Idejövök hozzátok a fórum(ok)ra alázatban kérdezek, ha még valaki tudja mit jelent ez a szó, és olvasok amikor tudok és amire éppen van figyelmem, aztán ahhoz képest teszem amit szeretnék, meg amire telik, egy dolog nem vagyok, GÉP és úgy látom, hogy mindenhol ez az elvárás legalábbis velem szemben...

Igen elkövettem egy hibát és rossz helyen rossz embertől vettem egy tételt. Kéretik mindenkinek magában feltenni a kezét aki még nem követett el hasonló hibát....

AD1, halványlila fogalmam nincs milyen SMC-F 135/2.8 lencsére tettem neked ajánlatot, de szerintem erősen keversz valakivel.
AD1.1 Sajnálom, hogy csak az ember minősítgetésével tudsz érvelni a magad véleménye mellett. Én nem veszem fel ezt a kesztyűt, ahogy jeleztem ezt a korábbi hsz-ban is. Sajnálom továbbá, hogy egy nyilvános fórumon, ahogy írtad, harmadik személyben beszélsz rólam, gyakorlatilag a jelenlétemben.... Az elkövetkezendő időre kérlek fogadj el egy tanácsot, amit csak javasolni tudok neked: ne előfeltételezésekre építve gondolkozz és beszélgess, hanem ismerd meg előbb az embert és utána nyilatkozz róla.

AD2, nem értem miért kell az embert méregetni, hogy le akarok-e húzni valakit vagy sem, főleg akkor, ha engem már lehúztak. DE TESSÉK ÍME AZ ÉRVEIM, hogy miért is adnám el:
- a közeljövőben nem lesz SDM lencsém amivel szeretném és tudnám használni az eszközt....
- akár hiszed akár nem sajnos én is itthoni fizetésből dolgozom és a magam kárára fogok bukni ennyi összeget (csak mellesleg bár nem neked, de jelzem, hogy a paypal levesz mind az eladótól mind a vevőtől), ez az én károm PONT
- és ha már nem fogom használni a közeljövőben, jobbnak látom, hogy ez az összeg inkább a családi kasszát gyarapítsa mint a polcon vagy a fotóstáskában a helyet foglalja.

ÉS végül de nem utolsó sorban ha már én nem használom, legalább legyen valaki, aki tényleg keres ilyet és szeretné komolyan használni akinek jó szívvel (és a megállapodott áron) eladhatom, elcserélhetem valamire ami számomra is előnyös. (Igen jogos, megtarthatnám, csak azért hogy elmondhassam nekem van, húúú de jó nekem. Az én lehetőségem dönteni ez ügyben, és a magam megítélése szempontjából nem szeretnék ilyen lenni...).

ON


Mivel én indítottam, talán lezárhatom a már amúgy is lezártnak tűnő helyzetet.
Szóval, a lényeg, én sajnálom, hogy az általam eddig tényleg tisztelt eme netes pentax közösségben ekkora felkavarodást keltettem, én akartam az utolsó lenni ezen a téren. hogy hol lesz bizalmam ezek után vásárolni és milyen áron, nem tudom...

Előzmény: emyl (265)
switch Creative Commons License 2009.11.08 0 0 268
Eladók a következő új, nulla expós Pentax cuccok garanciával:
K7 váz: 255e
K7 kis kit: 270e
K7 dupla kit: 305e
K-x kis kit: 135e (fekete, piros van)
K-x dupla kit: 155e
Pentax 17-70 F4: 130e
Pentax 55-300 70e

Érdeklődni a nyilvános e-mail címemen lehet.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.08 0 0 267
Köszönöm a felvilágosítást mindenkinek !
Előzmény: Szegedi Béla (263)
Venyerin Creative Commons License 2009.11.08 0 0 266
"(gondoltam a pentacon és a pentax egy picit rokon....)"

Valami kevés igazság azért van benne...

A Pentax márkanevet a Zeiss Ikon jegyeztette be, és egy-két termékre használták is rövid ideig, majd eladták az Asahinak.

Később a Zeiss Ikon keleti felét is beleolvasztották az össz-NDK optikai vállalatba, a Pentaconba. A Pantacon obik többnyire a korábban Meyer ill. Zeiss (Ikon nélkül!) néven ismert leányvállalatok termékei, a Zeiss Ikon objektívet soha nem gyártott.

Hogy ez kinek mennyire rokonság, azt passz. Nekem semennyire... :)
Előzmény: Törölt nick (261)
emyl Creative Commons License 2009.11.08 0 0 265
"nem ismerősnek mennyiért adta el."

Karesz nem jótékonysági intézmény, ismerősnek sem hinném hogy olcsóbban adja a cuccot, nem hülye :)

másrészt én annyira vagyok az ismerőse, hogy anno az smc-f 2,8/135ért 15ezret ajánlott... (ami utána 40ért simán elment)
ezzel sztem mindent elmondtam :)
Előzmény: Mercutio_ (264)
Mercutio_ Creative Commons License 2009.11.08 0 0 264

nagyonOFF

Meg kellene kérdezni, hogy az elmúlt 1 évben hány ilyen adapter járt nála és nem ismerősnek mennyiért adta el.

ON

 

switch: Gondolom menüből sem lehet bekapcsolni, ezesetben marad kereső használata esetén a középső fókuszpont majd újrakomponálás, állványnál meg már praktikus az LCD-n a fókuszpontkiválasztás.

Előzmény: emyl (245)
Szegedi Béla Creative Commons License 2009.11.08 0 0 263
gondoltam a pentacon és a pentax egy picit rokon....

Semmi közük egymáshoz, azon kívül, hogy, a pentaprizmára utalva, mindkét gyár belefoglalta a "penta" előtagot a nevébe.

Az általános adok-veszek topikokon kívül esetleg még itt érdeklődj.

Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.08 0 0 262
A következő Carl Zeiss objektívekre gondoltam amik pentacon six re valók , nem beszélve az oroszokról:
Flektogon f4 / 50mm
Biometar f2.8 / 80mm
Biometar f2.8 / 120mm
Sonnar f2.8 / 180mm
Sonnar f4 / 300mm
Előzmény: Szegedi Béla (259)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.08 0 0 261
Vettem Pentacon six nikon átalakító gyűrűt......
(gondoltam a pentacon és a pentax egy picit rokon....)
Van aki árult itt már pentacon obit is...
Előzmény: emyl (260)
emyl Creative Commons License 2009.11.08 0 0 260
"És a kérdésedből a Pentacon objektív vagy a D700 számít ontopiknak? :))))"

sztem valami m42es menetes smc-pentaxot akart írni :)
Előzmény: Szegedi Béla (259)
Szegedi Béla Creative Commons License 2009.11.08 0 0 259
Hogy legyen ON is : Nincs valaki Debrecen környékén akinek lenne valami jó fényerejű régi pentacon objektíve amit átalakító gyűrűvel kipróbálhatnék D700 on ?

És a kérdésedből a Pentacon objektív vagy a D700 számít ontopiknak? :))))
Előzmény: Törölt nick (256)
emyl Creative Commons License 2009.11.08 0 0 258
"akinek lenne valami jó fényerejű régi pentacon objektíve amit átalakító gyűrűvel kipróbálhatnék D700 on ?"

én nemtom mennyire jó ötlet régi ojjektíveket pakolni d700ra...
bennem legalábbis az a kép alakult ki, hogy ha nem lencsés átalakítót használsz akkor ugye nem lesz végtelened, ha meg lencséset akkor meg plusz lencsetag és képminőségromlás meg minden... szval szvsz elég jó minőségű ojjektívet kell ráaggatni hogy érdemes legyen vele szórakozni...
bár nem vagyok vele teljesen tisztában hogy mennyi romlást okoz a lencsés konverter, utána kéne nézni...
Előzmény: Törölt nick (256)
emyl Creative Commons License 2009.11.08 0 0 257
"Tessék mondani ez a Pentax adok-kapok ?"

én nemtom, nem én veszem személyes sértésnek ha valakinek a véleménye nem egyezik meg az enyémmel :)
tood vannak olyanok, akiknek még meg kell tanulniuk hogy a nyilvános fórumon bizony bárki elmondhatja a saját kis különvéleményét és ha erre ők hisztivel és üvöltözéssel reagálnak akkor bizony ki lesznek röhögve :)
na persze akkor jön majd a szöveg a topikszétoffolásról, amit egyébként ők csinálnak a fanyalgással, amikor már nem a leírt különvéleményre reagálnak érvekkel, hanem a különvélemény létezésének tényére, mégpedig idegből :)
majd kinövik :)
Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.08 0 0 256
Hogy legyen ON is : Nincs valaki Debrecen környékén akinek lenne valami jó fényerejű régi pentacon objektíve amit átalakító gyűrűvel kipróbálhatnék D700 on ?
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.08 0 0 255
Tessék mondani ez a Pentax adok-kapok ?
Előzmény: emyl (254)
emyl Creative Commons License 2009.11.08 0 0 254
"Én meg a helyedben nem adnék tanácsot senkinek mert semmi posztod nincs erre."

értem.
de te azért megmondod nekem hogy milyen topikot nyissak és hogy mibe ne szóljak bele, ugye? jó fej vagy :)

"Baromira tudnék érvelni"

de sokszor hallom ezt a szar szöveget amikor elfogynak az érvek és már csak idegből tolja a vörösödő fejű hős hisztigép :)))

"semmi kedvem veled vitatkozni olyanon amihez semmi közünk.."

ez egy nyilvános fórum, kiscsillag. amit bárki ideír ahhoz közünk van. neked is, nekem is és bárki másnak aki idetolja az arcát. ez ennyire eccerű.

"Én a részemről lezártam a vitát és egyáltalán nem kívánok veled tárgyalni."

álmatlan éjszakáim lesznek emmiatt :))

"Ez nem diskurálás ha nem lassan keresztrefeszítés azért mert valaki a saját maga által megállapított áron próbál hírdetni valamit."

nem, nincs itt semmilyen keresztrefeszítés. tisztelt olvtársunk hirdetett valamit valamilyen áron egy tök nyilvános topikban, amire mások elmondták a véleményüket. erre megin mások nekiálltak fanyalogni hogy mér kell beleugatni más dolgába. indoklás megérkezett, de ez a fanyalgó kartácsoknak nem teccik hiszen ellenérvük nincsen, ezért tovább hisztiznek hiszen valami nem úgy van ahogy ők azt elképzelték. van ilyen :)

én szóltam hogy ne vedd komolyan, de nem fogadtad meg így megint hiszti lett a vége
Előzmény: vanezigy1 (250)
vanezigy1 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 253
Ez nem diskurálás ha nem lassan keresztrefeszítés azért mert valaki a saját maga által megállapított áron próbál hírdetni valamit.
Én ezt a topikot azért nyitottam, hogy Pentax termékeket lehessen adni venni, nem azért, hogy eldöntsük mi a reális ára a termékekenek.
Így a hírdetések elcsúsznak, senki nem fogja látni őket.
Aki ezt nem érti, arról nem tehetek...
Előzmény: Venyerin (251)
Davidon Creative Commons License 2009.11.08 0 0 252
A cirkusz uncsi ami körülötte megy... A diskurálás meg nem azonos a veszekedéssel.
Előzmény: Venyerin (251)
Venyerin Creative Commons License 2009.11.08 0 0 251
Modjuk téged is nehéz érteni...
Hol a pékben ON a Pentax cuccok reális használt áráról diskurálni, ha nem itt?
Előzmény: vanezigy1 (250)
vanezigy1 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 250
Én meg a helyedben nem adnék tanácsot senkinek mert semmi posztod nincs erre.
Baromira tudnék érvelni de semmi kedvem veled vitatkozni olyanon amihez semmi közünk.. tartom magam ahhoz amit eddig írtam.
Én a részemről lezártam a vitát és egyáltalán nem kívánok veled tárgyalni.
Nyiss egy topikot ahol minden egys szerinted jogtalannak ítélt dolgot megtudsz tárgyalni a veled hasonlóan gondolkodó emberekkel.
Biztosan lesz rá igény.

nincsen smile
Előzmény: emyl (247)
Venyerin Creative Commons License 2009.11.08 0 0 249
"szokás szerint, rohadtul alulbecsülitek a használt cuccok árát"

Mondjuk én inkább úgy mondanám, hogy egyesek nem vesznek részt a felfele hajtásban. :)

A nevezett cucc eBay-en amúgy 250 EUR táján megy mostanság, 300-on ajánlva garantaltán nem kell eladnod. Magyar pénzben ez manapság 68-69 ezres, szóval a 60-as ajánlat nem helyből leugatandó.

A reális hazai ár kiszámítása ilyesminél amúgy érdekes kérdés. Kicsi piac vagyunk, kicsi kínálattal és még kisebb fizetőképes kereslettel, szóval ritkább cuccok esetén eleve vicc kialakult árról beszélni.

Mondjuk az is biztos, hogy a "költség alapú" árazás, azaz a hazai ár = külföldi vételár + költségek, az használt cuccnál veretes baromság.
Előzmény: Szegedi Béla (243)
emyl Creative Commons License 2009.11.08 0 0 248
"HAGYD MÁR ABBA!!!! "

ez aztán az érv... a fejed is vörösödik üvöltözés közben? :)
Előzmény: vanezigy1 (246)
emyl Creative Commons License 2009.11.08 0 0 247
"emyl kartáccsal nem akarok vitatkozni amivel csak szétoffolnánk ezt a topikot, inkább ráhagytam a dolgot."

"nem értem miért offoljuk szét a topikot, mindenkinek szíve joga mennyiért ad és vesz."

én a helyedben eldönteném hogy most
a: nincsenek érveim ezért kihátrálok a vitából és igazat adok a vitapartnernek
b: vannak érveim és próbálom meggyőzni

de ez a fanyalgás olyan felemás és értelmetlen :)
Előzmény: vanezigy1 (244)
vanezigy1 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 246
HAGYD MÁR ABBA!!!!
Előzmény: emyl (245)
emyl Creative Commons License 2009.11.08 0 0 245
"Mutassatok már EGY ilyen eladó vagy eladott adaptert 35e Ftért! "

ennyiért vettem Kalocsaytól és ennyiért is adtam el. nyilván ő meg marhára nem ért hozzá, azzal együtt hogy naponta több cuccot vesz és ad el mint a pfc egy egész évben...
pár hónapja ment itt el egy ilyen 40 körül.

"Az Emyl által adott legmagasabb összeg 45e, az eladó úgy kalkulált, hogy 10-et hajlandó engedni, "

persze, nyilván azzal kalkulált hogy az irányárból enged 18%ot, hogy eladhassa féláron amit rásóztak, ahelyett hogy minnél több pénzt próbálna belőle kimenteni, nem?
felsorolnál néhány olyan nagyobb (~100e huf) értékű cuccodat, amit a beszerzési ár 60%án hirdettél meg a beszerzés után kéthárom hónappal, azzal a megfontolással hogy majd még abból 18%ot engedni fogsz? ne vicceskedjünk már így korán reggel :)
Előzmény: Szegedi Béla (243)
vanezigy1 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 244
nem értem miért offoljuk szét a topikot, mindenkinek szíve joga mennyiért ad és vesz.

szerintem semmi szükség az önképzős védőszentekre!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!