Keresés

Részletes keresés

wulfin Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75549
4. mennyi fat tuzelsz el egy evben?
Előzmény: wulfin (75543)
TaXiN Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75548
Foggal. Kecskefoggal :)
Előzmény: Arma Gedeonka (75542)
Boróka Mihály Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75547
birkával...
Előzmény: Arma Gedeonka (75542)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75546
helyesen: remekül
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75545
Gondoltam erre is. Sőt arra is, hogy ha forrósodnak a nyarak, előfordulhat, hogy a kutamban kevés a víz. Ezért - a fotókon jól látszik - sok helyen kő van a kertben, ami nem igényel gondozást. Van két jó fűnyíró ollóm, speciálisak ezek és nem drága szerkentyűk, munkaigényes az tény, de remekkül lehet füvet nyírni velük. A szegélyeknél most is használom.
Előzmény: Arma Gedeonka (75542)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75544
Mondj egy olyan tárgyat kérlek, ami nélkül elpusztulnék. Érdekel, mire gondolsz.

Sörfőzdéd van? :-)
Előzmény: -tita- (75535)
wulfin Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75543
Per kerdesem lenne.

1. Kaloriad hany szazalekat tudod megtermelni?
2. Hasznalsz-e melegvizet? Ezt mivel allitod elo?
3. Van-e gyerek? (ha igen erdeklne pl 10 fokban hogy furdeted?)
Előzmény: -tita- (75512)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75542
Mivel fogod a füvet nyírni áram- és gázolajkimaradás esetén?
Előzmény: -tita- (75538)
Levendula68 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75541
csodálatos. :-))
Előzmény: -tita- (75538)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75540
hát, egy jó kés életet menthet. És most nem a hadakozásra gondolok.
Előzmény: -tita- (75535)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75539
Tőzsgyökeres budapesti vagyok én is, pár éve költöztem csak ide, nem túl távol - de elég távol - a fővárostól.

Egy ügyvédi irodának írok le, neten elküldik a hanganyagot, leírom, visszaküldöm. Marad időm az életemre. De rólam ne beszéljünk többet, én nem vagyok fontos. Sokkal inkább az életmód az, arról érdemes beszélni.
Előzmény: Levendula68 (75536)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75538


fotók a kertemről, az előbbihez szerettem volna, de nem ment oda:)
Levendula68 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75537
Te mit dolgozol?
Előzmény: -tita- (75530)
Levendula68 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75536
Nem tudod, mennyire irigyellek!  :-)) Én is mindig ilyen életről álmodom. Sajnos a munka még Bp.-hez köt, nem jutottam elég messzire tőle. :-((
Előzmény: -tita- (75530)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75535
Nem értettél meg, advo, mert nem akarod érteni. Sok ilyen dolog vesz körül valóban. De arról nincs szó, hogy szemétbe kellene dobni a kenyérvágó késemet vagy a gyufát, és csiholnom kellene a tüzet. Ki beszélt arról, hogy kőkorszaki állapotokhoz kellene visszatérni?

Arról van szó, hogy a mostani rohanó világban kialakítottam magamnak egy mikorkörnyezetet, amiben jól érzem magam. És ahol élni tudok akkor is, ha a világválság odáig fajul, hogy esetleg átmenetileg nem lesz áram, benzin, vagy gáz.

De a hasznos tárgyakat: kés, balta, ásó, fűrész stb. miért ne tarthatnám meg? Mikrohullámú sütőm pl nincs, mélyen ellenzem.

Mondj egy olyan tárgyat kérlek, ami nélkül elpusztulnék. Érdekel, mire gondolsz.
Előzmény: advocatusdiaboli (75521)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75534

milyen motor? (ha publikus) év? km?

 

Az enyémben 150e km van, mint az új. (most volt nagyszervíz, vezérműszíj stb., az árért már lehet romot venni a piacon :))

Előzmény: ayantaqe (75529)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75533

Volt, hogy hoztak nekem battai dízelt, mindenféle humbuk- és adalékmenteset

 

még jó, hogy nem adták ki az ügyféllistát :)

Előzmény: ayantaqe (75529)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75532
http://farm4.static.flickr.com/3360/3178317430_5f2be5a529.jpg

A Gazprom sajat termelesi elorejelzese. Az a baj, hogy ugyanebben az idoszakban az Eu gaztermelese nagyobb utemben esik.
Előzmény: V.4_BlackVoid (75531)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75531
Nem tudom pontosan a valaszt, de sok oka lehet, hogy ennek ellenere szukseg lehet ezekre a vezetekekre.
- mostanaban indulnak uj mezok, amik kitolhatjak a kitermelesi platot, sot enyhe novekedes is lehet ld.: http://europe.theoildrum.com/node/4944
- felnek hogy Ukrajna dezintegralodik es nem lesz biztonsagos a szallitas
- a meglevo vezetekek oregednek, le kell oket valtani
- Az eszaki aramlat a nemetekhez menne, Oroszorszag strategiai celja (nagyon regota) az, hogy Nemetorszag szovetsegese legyen.
- A deli aramlat fontos strategiai befolyast hozna Oroszorszagnak a balkani tersegben.

Szerintem tenyleg akarjak az uj vezetekeket.
Előzmény: Arma Gedeonka (75526)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75530
Áram van, miért ne lenne. Internetem is van, kell a munkámhoz, itthon dolgozom. Még annyi tennivalóm van, hogy a kutamat kézi vezérlésűre is átalakíttassam, most hidroforral működik. Ha ez megtörténik, akkor áram nélkül is tökéletes életet lehet élni. Idén nyárra tervezem, két éve akarom már, de mindig halasztódik, eszeveszett sokért dolgoznak a kútfúrók. A hozzávaló anyagokat már megvettem bontásból, igazi patinás régi darab, csak be kell szerelni.

Nincs csatorna sem, de mert semmilyen ártalmas vegyi anyagot nem használok és rendszeresen teszek Septifost a derítőbe, a tartamával öntözöm a kertet, gyönyörű minden. Van veteményesem is, az éppen nem látszik a fotón. Mikor mi, bab, paradicsom, uborka, csicsóka. Komposztálok, azt használom trágyának és csalánt minden mennyiségben. Jó enni, jó teának, jó permetezni a növényeket, levéltrágyának, van a kertemben több helyen, nagyon hasznos növény.

A tyúkhúr is felüti a fejét itt-ott, akár a fű között is, a pitypang is, de őket szeretni kell mert finomak salátának. A sarkantyúvirág virága is ehető. Házam mögött erdő van - a fát nem onnan szerzem be:) - tavasszal rügyet ad, eszem sokat, később virágot, az akácvirág mennyi ízű csak a méhecskékre kell vigyázni, ősszel galagonyát, kökényt, csipkebogyót.
Előzmény: kilenctizenegy (75519)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75529
'nem mindenféle himi-humi utólag beszerelt (energiazabáló) csodaketyerék. '

Itt mire gondolsz?


'A dízelnek egy titka van (de majd krézi megszakérti :)) nem szabad hidegen pörgetni. Meg rendszeresen kell benne olajat cserélni, továbbá a tisztességes üzemanyag sem árt :)'

Üzemi hőfok alatt sosem pörög nálam 1500 felett, gondolom a turbónak sem tesz túl jót, ha pörgeted, de azon túl is ritka, hogy 2500-ig kéne forgatni, persze cipel a drágám súlyt, mert nem üres a busz ugye. Olaj 7500-10000km-ként cserélődik.
Volt, hogy hoztak nekem battai dízelt, mindenféle humbuk- és adalékmenteset, kerek 1 literrel evett kevesebbet a gép, nem kormolt és jobban ment. Ráadásul nem kicsit volt olcsóbb. :) Kár, hogy a fiúkat elvitték pihenni. :)
Előzmény: Törölt nick (75527)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75528
Köszi, nekem is 0,5-0,7 körüli érték rémlett/óra, de nem voltam benne biztos.
Előzmény: UNicum (75525)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75527

Szerintem egy jól karbantartott autó a legolcsóbb, nem mindenféle himi-humi utólag beszerelt (energiazabáló) csodaketyerék.

 

"csak beül és már indul is"

 

Van, hogy egy hétig nem megyek sehová. Mínusz 12 fokos éjszaka és egy hét hideg állás után is pöccre indul (dízel). (nem garázsban van, igaz, tető alatt, de ott is tombolnak a mínuszok). Tíz éves a drágám, második akku.  

Ha sokáig lenne nagyon hideg - mínusz húsz néhány napnál tovább - kivenném az akksit (akksikat :)).

Egyszer volt olyan, ca. hatéves korában, hogy kétszer kellett reggel indítóznom :), de az már nagyjából a gyári akkuk élettartamának vége felé volt. 

Ja, és nem buherálom az autót, csak a gyári szervíz van. Nyáron nagyon nagy melegben néha megnézem a savszintet, ilyen hidegben meg esetleg rámérek az aksikra. Tegnap megtettem, 12,2 körül voltak, kicsit rátöltöttem. (jól feltöltött, hibátlan ólomakku 12,6-12,7 között ácsorog, pontosabban "önkisül" :)) De ez kivételes óvintézkedés volt és minden bizonnyal felesleges

 

A dízelnek egy titka van (de majd krézi megszakérti :)) nem szabad hidegen pörgetni. Meg rendszeresen kell benne olajat cserélni, továbbá a tisztességes üzemanyag sem árt :).

Az "újmódi", agyonfeszített csodadízelek persze más kategória, azok ugyanúgy a modern fogyasztói társadalom termékei, mint az összes "korszerű" hulladék. Nem adnám oda a hiluxot egyikért sem.  

Előzmény: ayantaqe (75524)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75526
Újra felteszem a kérdést, az előzőleg linkelt cikked fényében, mely szerint az oroszok a hideg csúcsidényben talán már nemis tudnak elég gázt adni, hogy mire fel a nagy afelhajtás az oroszok részéről az Északi és Déli Áramlatokkal, de akár idevehetjük a Nabbuccót is. Honnan lesz elég gáz az új vezetékekbe, ha a meglevőkbe sincs elég, amennyiben az oildrumos elemzés helyes. Az orosz vezetés tisztában van az adatokkal, ez nem egy olyan alvajáró kormányzat olaj- és gázcsúcsügyben, mint mondjuk a lengyel, vagy a szlovák, vagy a cseh, szerb, stb. (a magyart nem mondom, mert szerintem Fletó ugyan fő vonalakban képben van, csak ennek nem lesz sok gyakorlati következménye.)

A Nabuccó azért vehető egy kalap alá az áramlatokkal, mert a mai orosz vezetékekken is jön középázsiai gáz. Irán oroszokhoz fűződő viszonya alapján mondhatjuk, hogy a kaszpi-térség mindenestől orosz befolyási övezet.

Az oroszok ködösítenek az áramlatokkal, szerintem nem gondolják komolyan a megépítésüket, időnyeréshez kellhet az álcázás.
Vagy a fene tudja.
Előzmény: V.4_BlackVoid (75480)
UNicum Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75525
bocsi, hogy bele vau-vau, de én az Eberspechert ismerem, azt használok, nem hiszem nagy különbség lenne: 3kW-os 0,36l / óra, 5kW-os 0,6l/óra. Ez a Hidronic vizes kályha, de a levegős is így fogyaszt.
Előzmény: ayantaqe (75524)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75524
Semmit sem írnak róla, még az angol honlapon sem. Az a 2l/h nem kevés, persze gondolom ott nem csak az utasteret fűti.
Előzmény: krezidiesel (75518)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75523
"Pont azért mászott elő ez a sok tetves náci a patkányjukából, mert a cigányinvázió elérte a Rózsadomb és a Várhegy lábait."

És te minek a hatására másztál elő? Visszabújhatnál, vagy legalább viselkedj civilizáltan.
Előzmény: kilenctizenegy (75504)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75522
OK, ez ügyben visszavonulok, nem ismerem a statisztikát. De azóta az összes aprófalvas vidék elnéptelenedett, illetve jórészt kicserélődött a lakosság.
Persze hogy nem marad üresen termékeny vidék. De most még jöhet egy városból kitelepülési hullám. A cigányoknak is át kell állnia földművelésre, amint nem lesz miből segélyezni (jövőre? Idén?). Hosszabb távon nyilván összeolvadnak a cigányok és nem cigányok, gondolom, esélytelen, hogy más nyelven beszéljenek, ne magyarul.
Előzmény: Törölt nick (75500)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75521
A helyedben leülnék, szétnéznék, és számvetést készítenék, mennyi olyan készülék-eszköz-berendezés vesz körül, amely nélkül (fa és csicsóka ide-oda) hosszú távon szó szerint elpusztulnál, és amelyeket nem, hogy személyesen magad nem, de általában kisipari feltételek mellett sem lehet előállítani.
Ez az egész egy önáltatás, "kivonulni a civilizációból", persze felszerelkezve egy csomó olyan szerszámmal, eszközzel, berendezéssel, amely nélkül nincs el az illető, és amelyek mind azon civilizáció termékei, amelynek éppen hátat akar fordítani az illető.
Előzmény: -tita- (75512)
TaXiN Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75520
Köszönöm, bár (Julius Caesar) nem Magyarországra van kihegyezve a dolog.
És nem is a fém tőzsdei árfolyam a lényeg, hanem valamiféle "ezüstpénz" ami egy ideje ugye nincs is, de valahol az erőforrások mennyiségével kapcsolatos az egész.
Előzmény: Törölt nick (75453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!