Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75527

Szerintem egy jól karbantartott autó a legolcsóbb, nem mindenféle himi-humi utólag beszerelt (energiazabáló) csodaketyerék.

 

"csak beül és már indul is"

 

Van, hogy egy hétig nem megyek sehová. Mínusz 12 fokos éjszaka és egy hét hideg állás után is pöccre indul (dízel). (nem garázsban van, igaz, tető alatt, de ott is tombolnak a mínuszok). Tíz éves a drágám, második akku.  

Ha sokáig lenne nagyon hideg - mínusz húsz néhány napnál tovább - kivenném az akksit (akksikat :)).

Egyszer volt olyan, ca. hatéves korában, hogy kétszer kellett reggel indítóznom :), de az már nagyjából a gyári akkuk élettartamának vége felé volt. 

Ja, és nem buherálom az autót, csak a gyári szervíz van. Nyáron nagyon nagy melegben néha megnézem a savszintet, ilyen hidegben meg esetleg rámérek az aksikra. Tegnap megtettem, 12,2 körül voltak, kicsit rátöltöttem. (jól feltöltött, hibátlan ólomakku 12,6-12,7 között ácsorog, pontosabban "önkisül" :)) De ez kivételes óvintézkedés volt és minden bizonnyal felesleges

 

A dízelnek egy titka van (de majd krézi megszakérti :)) nem szabad hidegen pörgetni. Meg rendszeresen kell benne olajat cserélni, továbbá a tisztességes üzemanyag sem árt :).

Az "újmódi", agyonfeszített csodadízelek persze más kategória, azok ugyanúgy a modern fogyasztói társadalom termékei, mint az összes "korszerű" hulladék. Nem adnám oda a hiluxot egyikért sem.  

Előzmény: ayantaqe (75524)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75526
Újra felteszem a kérdést, az előzőleg linkelt cikked fényében, mely szerint az oroszok a hideg csúcsidényben talán már nemis tudnak elég gázt adni, hogy mire fel a nagy afelhajtás az oroszok részéről az Északi és Déli Áramlatokkal, de akár idevehetjük a Nabbuccót is. Honnan lesz elég gáz az új vezetékekbe, ha a meglevőkbe sincs elég, amennyiben az oildrumos elemzés helyes. Az orosz vezetés tisztában van az adatokkal, ez nem egy olyan alvajáró kormányzat olaj- és gázcsúcsügyben, mint mondjuk a lengyel, vagy a szlovák, vagy a cseh, szerb, stb. (a magyart nem mondom, mert szerintem Fletó ugyan fő vonalakban képben van, csak ennek nem lesz sok gyakorlati következménye.)

A Nabuccó azért vehető egy kalap alá az áramlatokkal, mert a mai orosz vezetékekken is jön középázsiai gáz. Irán oroszokhoz fűződő viszonya alapján mondhatjuk, hogy a kaszpi-térség mindenestől orosz befolyási övezet.

Az oroszok ködösítenek az áramlatokkal, szerintem nem gondolják komolyan a megépítésüket, időnyeréshez kellhet az álcázás.
Vagy a fene tudja.
Előzmény: V.4_BlackVoid (75480)
UNicum Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75525
bocsi, hogy bele vau-vau, de én az Eberspechert ismerem, azt használok, nem hiszem nagy különbség lenne: 3kW-os 0,36l / óra, 5kW-os 0,6l/óra. Ez a Hidronic vizes kályha, de a levegős is így fogyaszt.
Előzmény: ayantaqe (75524)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75524
Semmit sem írnak róla, még az angol honlapon sem. Az a 2l/h nem kevés, persze gondolom ott nem csak az utasteret fűti.
Előzmény: krezidiesel (75518)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75523
"Pont azért mászott elő ez a sok tetves náci a patkányjukából, mert a cigányinvázió elérte a Rózsadomb és a Várhegy lábait."

És te minek a hatására másztál elő? Visszabújhatnál, vagy legalább viselkedj civilizáltan.
Előzmény: kilenctizenegy (75504)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75522
OK, ez ügyben visszavonulok, nem ismerem a statisztikát. De azóta az összes aprófalvas vidék elnéptelenedett, illetve jórészt kicserélődött a lakosság.
Persze hogy nem marad üresen termékeny vidék. De most még jöhet egy városból kitelepülési hullám. A cigányoknak is át kell állnia földművelésre, amint nem lesz miből segélyezni (jövőre? Idén?). Hosszabb távon nyilván összeolvadnak a cigányok és nem cigányok, gondolom, esélytelen, hogy más nyelven beszéljenek, ne magyarul.
Előzmény: Törölt nick (75500)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75521
A helyedben leülnék, szétnéznék, és számvetést készítenék, mennyi olyan készülék-eszköz-berendezés vesz körül, amely nélkül (fa és csicsóka ide-oda) hosszú távon szó szerint elpusztulnál, és amelyeket nem, hogy személyesen magad nem, de általában kisipari feltételek mellett sem lehet előállítani.
Ez az egész egy önáltatás, "kivonulni a civilizációból", persze felszerelkezve egy csomó olyan szerszámmal, eszközzel, berendezéssel, amely nélkül nincs el az illető, és amelyek mind azon civilizáció termékei, amelynek éppen hátat akar fordítani az illető.
Előzmény: -tita- (75512)
TaXiN Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75520
Köszönöm, bár (Julius Caesar) nem Magyarországra van kihegyezve a dolog.
És nem is a fém tőzsdei árfolyam a lényeg, hanem valamiféle "ezüstpénz" ami egy ideje ugye nincs is, de valahol az erőforrások mennyiségével kapcsolatos az egész.
Előzmény: Törölt nick (75453)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75519
Áramot miből csinálsz?
Előzmény: -tita- (75516)
krezidiesel Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75518

Szerintem ők tudják pontosan:

http://www.webasto.hu/am/hu/am_automobile_439.html

Mondjuk kérdéses mit és mennyire akarsz vele fűteni...:-))

Kamionnnál 2l/h Moszkvában télen.

Előzmény: ayantaqe (75509)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75517
Jól hangzik, köszi:) Tejfölt eszem, sajtot, kefírt, vajat is. Megcsinálom majd így is, ahogy ajánlottad. Jól jönnek az ötletek, kell a változatosság.
Előzmény: ayantaqe (75515)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75516
Nem mindenki számára alkalmas ez az életforma. Elég küzdelmes tud lenni, főleg ilyen nagy hidegben. Amíg van választási lehetőség, éljen mindenki úgy, ahogy szeretne. Én így szeretek, a természet részeként élni. Háziállatokat nem tartok, nem tudnék ártani nekik, legfeljebb a tej, sajt jöhetne jól, de kevésre van szükségem, annyiért nem érné meg táplálni őket, gondoskodni róluk. Jó éjt.
Előzmény: Törölt nick (75514)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75515
A borscsból hagyd ki a káposztát, rontja az ízét. Rakjál bele lóbabot, amit előtte megfőzöl, tehát csak a végén, plusz sok-sok friss petrezselymet, a céklát is külön főzd meg és csak a végén tedd bele vékony csíkokra vágva. Ne szójajoghurttal edd, hanem tejföllel, bár ha vega vagy, akkor az nem megy. Ja: friss feketekenyér dukál hozzá! Jóétvágyat! ;)
Előzmény: -tita- (75512)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75512
Komolyan mondtam. Ha a nickemre klikkelsz megtalálod a blogom címét. Már jó régen úgy élek, ahogy ti tervezitek. Fával fűtök, kútból kapom a vizet, nem használok vegyszereket és igen, van csicsókám, ja és magam sütöm a kenyeret:) Nem, nem gépben. Továbbá vega vagyok.

Sparhelt nincs, de tavasszal, amikor átrakatom a kályhát, kerül bele egy betét, amiben tudok majd kaját készíteni. De írtam a sparheltről valóban és a falvédőről is:) Meg sok egyébről.
Előzmény: Törölt nick (75508)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75510
az őslakos (református) népesség termékenységi rátája már akkor is jócskán 2.0 alatt volt

Pontosítok: ha jól emlékszem, az Ormánság termékenységi rátája volt 2.0 alatt, amiben már benne voltak a katolikus bevándorlók.
Előzmény: Törölt nick (75500)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75509
Az lehet, bár akkor elsiklottál a kérdésem felett: mennyit fogyaszt egy webasto állófűtés?
Előzmény: krezidiesel (75479)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75506
Theta, kukkants be a blogomba, ott találsz sparheltot is meg falvédőt is:)
Előzmény: Törölt nick (75486)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75504

"Igen, de mikor mennek már fel júdapestre a megélhetési toleránsok szomszédságába, hogy ott is megmutassák mit tudnak....."

 

Mikor jártál utoljára Pesten? Pont azért mászott elő ez a sok tetves náci a patkányjukából, mert a cigányinvázió elérte a Rózsadomb és a Várhegy lábait. Ha megnézed bármelyik választási eredményt, megtudod, hogy miért ezeket a helyeket említettem. Bp-i 1, 2, 3-as választókörzet.

Előzmény: Törölt nick (75436)
krezidiesel Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75503
Akkor soha.
Előzmény: Törölt nick (75470)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75502
az egyre fogyatkozó őslakosság mellé egyre nagyobb számban települtek be romák

Előtte a(z akkor még) jóval szaporább németek települtek be ugyanoda. Az az igazság, hogy népesedési szempontból nincs zárt földrajzi egység, egész Magyarország sem az. Ha nagyon fogy a népesség, de vannak fizikai lehetőségek (termőföld, ásványkincsek, bármi) az országban, akkor arra rá fognak mozdulni majd máshol élő emberek, akiknek rosszabbul megy. Ha mi elfogyunk, jön a helyünkre más: az ország nem marad lakatlan, és nagy debilség is lenne feltételezni, hogy egy ilyen dúsan termő vidék lakatlanná válhatna a puszta elégtelen szaporulat miatt.
Előzmény: advocatusdiaboli (75422)
krezidiesel Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75501

A házunk kb 80 éves, vályogból épült parasztház.

Annyira nem gagyi.

Előzmény: TaXiN (75361)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75500
Mindenféle tényalap nélkül állítasz valamit. A múlt századi meg a harmincas évekbeli statisztikák is fennmaradtak, tudható, hogy az Ormánságban messze alacsonyabb volt a születésszám, mint másutt, tudható, hogy már hosszú idő óta csak a katolikus (magyar, sváb, cigány) bevándorlás tartotta szinten a népességet az eredetileg református vidéken, tudható, hogy az őslakos (református) népesség termékenységi rátája már akkor is jócskán 2.0 alatt volt, amikor országosan még 3.0 körüli átlaggal lehetett számolni...

Na mindegy, álmodj további szépeket.
Előzmény: Arma Gedeonka (75435)
krezidiesel Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75499

Sokan ma is disznóval, vagy egy tehénnel élnek együtt.

Csak férjnek, vagy feleségnek hivják.

Előzmény: TaXiN (75335)
krezidiesel Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75498

Én majdnem teljesen vega vagyok.

Jól el vagyok egy nap egy 6 üveg sörrel, meg négy pogácsával.

:-))

Előzmény: Levendula68 (75341)
krezidiesel Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75497

Manta!

Kattanj ennek a hozzászólásomnak az előzményére!

Előzmény: krezidiesel (4707)
krezidiesel Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75496

"Nincs ebben semmi extra, szinte minden civilizációs vívmányunk arról szól, hogy van víz, gáz, villany. Enélkül élhetnénk egy középkorias, szegényes és nagyon kényelmetlen életet."

 

Én inkább úgy gondolom, hogy jó üzlet volt az embereket energiafüggővé tenni.

(azon felül meg manipulálhatók is, de ebbe ne menjünk bele)

Én el tudtam volna képzelni egy olyan irányzatot is mondjuk 100 évvel ezelőtt, hogy minden háztartás önálló energetikailag, és elsősorban alternativ erőforrásokra támaszkodjon.
Jelenleg önálló energetikára törekszem, és ez, vagy mondjuk egy passziv házban lakni nem jelent sem kényelmetlenséget, sem szegénységet.

Rossz alapállás szolgáltatókra bizni létfontosságú szükségleteinket.

Előzmény: advocatusdiaboli (75324)
manta-z Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75495
" Akár az 1 billió (1000 milliárd) dollárt is elérheti az amerikai költségvetési hiány a 2009-es évben. Az amerikai politikusok szeretnék rávenni a lakosságot, hogy növeljék fogyasztásukat, ezzel segítve a gazdaságot, és úgy tűnik a költségvetési tervezéssel példát is mutatnak. "

Ezeknek végük...
krezidiesel Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75494
Előzmény: Törölt nick (75486)
fetamas Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75493
Köszi szépen!
Előzmény: dr agunov (75449)
manta-z Creative Commons License 2009.01.08 0 0 75491
itten : :)

http://www.svt-wamsler.hu/
Előzmény: manta-z (75489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!