Keresés

Részletes keresés

-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75588
Köszi.
Előzmény: Arma Gedeonka (75585)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75587
Sajnos, ez a trend. Kérdés, lesz-e annyi életben maradási ösztön az aktív közösségben, hogy ezen változtasson. Van még rá kb. tíz-tizenöt évünk.
Előzmény: Törölt nick (75583)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75586
7,2 nyáron autópályán 110-120 között, 130-150 között 10l, utánfutóval 130 11l. Város konstans 7,5-8l.
Előzmény: Törölt nick (75582)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75585
A Közel Kelet.
Akkor hagytam ott, amikor a modi beszólt, hogy itt tilos zsidózni.

Basszus, képzeljük el, hogy ez itt az olajcsúcs topik, csak nehogy valaki le merje írni, hogy az olaj kifogyhat egykor, vagy egyáltalán, ne olajozzunk...
Előzmény: -tita- (75581)
ayantaqe Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75584
vw 2.5 TDI 5 henger, 105Le, 2001-es évjárat, 317.000 km. (ez a lakóbusz, T4). csak olaj volt benne cserélve eddig a kopó cuccokon kívül. :)
Előzmény: Törölt nick (75534)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75582

hilux (platós pickup), nem hiace.

A hegyen meg csodálatos, ennyit megér :) Tény, hogy Németországba kigurulni már elég húzós vele, nyolc . alá akkor sem tudok kerülni, ha már az összes román kamion villog rám. (érdekes, a többi nem villog, még a török sem, csak megelőz)

120-nál meg 11 l.

 

 

Előzmény: UNicum (75574)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75581
Melyik az a szaktopik, armagé? megnézném.
Előzmény: Arma Gedeonka (75575)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75580
DE más az, ha valaki tátott szájjal látja hogy nagy balhé tört ki körülötte és pl. pánikba esik, meg nem is tudja, mitől van ez, meg más, ha régóta tudta, hogy jön. Ettől még belepusztulhat, de egyrészt akkor sztoikusan fogadhatja, másrészt remélem, mégis növeli a túlélési esélyt. Persze szerencse is legyen.
Előzmény: -tita- (75576)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75579
Nem tudsz rólam semmit, édes. Tehát ne strapáld magad felesleges beszólásokkal.
Előzmény: Törölt nick (75577)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75578
Pontosabban egy túlélés többszintű felkészülést, cselekvést igényel, tehát a túlélésre esélyes közösség tagjai egyénileg is megteszik, amit meg kell tenniük.
Előzmény: Törölt nick (75573)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75577
Nem látom a jövőnket, sajnos. Talán nincs is.

Bemelegítésnek hozz össze 2-3-4 gyereket.

Addig eleve nem is értem az egész picsogást eladott jövőről meg hasonló blabla - miféle "jövő"?! A Te életedben még lesz víz, olaj, kerekeskút satöbbi, aztán meg úgyis kihalunk utódok híján, legalábbis ha a Te utadat járjuk.
Előzmény: -tita- (75568)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75576
Tökéletesen egyetértek, BV. Balhé viszont lesz előbb-utóbb. Nagy balhé.
Előzmény: V.4_BlackVoid (75569)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75575
VOlt már itt ez a vita, nem tudom, akkoriban olvastad-e, az lett a konszenzus, hogy itt hagyjuk, átmnetem a szaktopicba, de hamar rájöttem, hogy ott semmit nem lehet megvitatni, mert oda két megrögzött tábor jár (én is az egyik tagja vagyok persze), akik csak anyázzák egymást és készjtik a furkósbotot, mint döntő érvet a legközelebbi alkalomra, amikor lesz esély "gyakorlati" megvitatásra...
Előzmény: -tita- (75568)
UNicum Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75574

oksa. bár rólam pedig köztudott, hogy japánellenes vagyok, nem kicsit nagyon. Ez az indok pedig a fogyasztás kérdése. Ha igazán sokat jársz és nyomod is a pedált rendesen akkor nagyon gazdagnak kell lenned, hogy Hiace-t veszel. Hogy fel- és utána levisz a hegyről az kétségtelen, -a legmegbízhatóbb - de milyen áron.

'89 óta csak transporter és még sosem hagyott ott sehol, soha.

Előzmény: Törölt nick (75570)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75573

az egyéni túlélés rózsaszínű álom, de legalábbis esetleges, messze nem attól fog függeni, hogy van-e tológatós fűnyíród, vagy nincs, hanem attól, mázlid lesz-e, vagy nem. Persze extra rugalmasság nem árt.

Túlélés közösségi szinten lehetséges, valószínű az eu az a legkisebb egység, ami sikeresen pályázhatna. Ha nem fúrnák folyton idióta, önző, harácsoló populista barmok. Meg nem kerültek volna túlsúlyba a hivatalnokok.

 

De ezt már sokszor kitárgyaltuk. Ettől még készülni hasznos, mi több, szórakoztató :)

Előzmény: wulfin (75561)
Boróka Mihály Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75572
"A Peak Oil nem technikai problema, hanem tarsadalmi - ekkora valtozast nem lehet balhe nelkul megcsinalni ennyi emberrel. Illetve talan lehetett volna, de az a hajo mar elment."

Így van. Csak az a kérdés, mekkora lesz a balhé.
Előzmény: V.4_BlackVoid (75569)
wulfin Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75571
"Egy hazhoz 20-40 mazsa fa kell idenyenkent. Fenntarthato ez Magyarorszagon, ha mindenki faval fut?"

Nem. Legalabb is a 20 fok az nem megy. 10 talan megy, ki kellene szamilni. Persze a szeneromuvekbe is fat igetunk. Igazandibol a MO-i erdoteruletek a fosszilis megindulasaval kezdtek megint noni. Most majd fogyni fog megint.
Előzmény: V.4_BlackVoid (75569)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75570

gyere vissza négy év múlva :)

 

Nekem is volt vw-m, nem véletlenül vettem utána toyotát :). Igaz, ezzel fel tudok menni a hegyre is, meg főleg lejönni :)

 

"tájékoztatlak" Te is hivatalnok vagy? Mert rólam köztudott, hogy nem kedvelem őket.

Előzmény: UNicum (75556)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75569
De nem azert mert nem lehetne megoldani, hanem azert mert nem fogjuk.

A kajat nagyon kis teruleten is meg lehet termelni: bab, krumpli, zoldsegek es 350 negyzetmeter = megvan 1 embernek a kaja. Evvel a modszerrel el lehet tartani 7 milliard embert is.
A gond az, hogy az embereknek nincsen meg ehhez a tudasa, a foldje, a szerszamai es akkor sem lesz meg, amikor mar kellene.
A masik problema ezen az egovon a futes, ki kene szamolni, van-e ra eleg va. Egy hazhoz 20-40 mazsa fa kell idenyenkent. Fenntarthato ez Magyarorszagon, ha mindenki faval fut?

A Peak Oil nem technikai problema, hanem tarsadalmi - ekkora valtozast nem lehet balhe nelkul megcsinalni ennyi emberrel. Illetve talan lehetett volna, de az a hajo mar elment.
Előzmény: -tita- (75562)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75568
Az édesvíz hiánya még katasztrofálisabb lesz. Őrizni kellene a föld, a levegő, a víz tisztaságát, egyáltalán meglétét, de mit lép kormányunk? Eladja. Elad mindent. A vizünket, a gázunkat, a levegőnket meg halálba szennyezik.

Nem látom a jövőnket, sajnos. Talán nincs is. És nem vagyok armageddonista, pozitív életszemléletű vagyok, mindig a megoldásokat keresem a magam szerény eszközeivel. De azt azért mindannyian látjuk, hogy Magyarországot valakik halálra ítélték. Nem Gyurcsány. Nagyon jó megfogalmazta Bogár László: ő csak a pisztolyt tartja. De a bérgyilkos más és a bérgyilkost felbérelők is mások. Vajon kikre gondolt? Kik akarják kilakoltatni majd a hitelüket bebukottakat, hogy az ibngatlanjaikat olcsón megvegyék és beköltözzenek a helyükre? Kik akarják butítani az embereket, kik akarják eltörölni a föld színréről a középréteget, kik akarják áttelepülésre kényszeríteni az embereket, kik akarják egymásnak ugrasztani a népet, időst fiatallal, vasutast nem vasutassal, maszpost, fideszessel és sorolhatnám. Egyáltalán, kik akarják az országunkat?

Megvédeni sem tudjuk magunkat. Nincs hadseregünk, valakiknek érdekben állt megszüntetni. Most az oroszok is megmutatták, milyen függő viszonyban élünk. Elszegényedett, gyenge országgá tettek bennünket, hogy a természeti kincseinket, a földjeinket, vizeinket, ingatlanjainkat megkaparinthassák. Kik ők?

Nem tudok mindenre válaszolni. De keresem a válaszokat, mélyen kétségbeesve.

Előzmény: wulfin (75561)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75567
Az írországi nagy krumpliéhínség idején végig ment ki a szigetről kajaexport Angliába.
Tehát nem csak az elméleti lehetőség dönti el, hányan halnak éhen egy válságban.
Előzmény: Boróka Mihály (75564)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75566
Nekem elég egyszerű a filozófiai alap: vészhelyzetben kicsin is sok múlik, a városban a többség nem álmodhat teljes önellátásról, de tegyünk meg mindent, amit lehet, annyival is kisebb a kiszolgáltatottságunk. Tehát mindegy, mit hoznak ki "más modellek", a saját kertben megtermett tojástól , krumplitól nincs energetikailag hatékonyabb. Amit meg nem tudunk magunk, annak a megtermelésére az eladásra termelő gazdaságokban ott már igazad van, vessenek össze különféle modelleket, legjobb, ha párhuzamosan működnek, az élet eldönti, hol melyik hatékonyabb.
Előzmény: wulfin (75561)
wulfin Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75565
"akkor az emberiség nagy része el fog pusztulni."

Pusztan okologiai, energetikai szempontbol ez nem szuksegszeru. Meg az ebben a mufajban biblianak szamito Novekedes Hatarai cimu konyv szerzoi is kulonfele modelleket vazolatak fel ezzel kapcsolatban (telitodes model, oszcillacios model, osszeomlas model). Lehet etetni 7 millard embert, lehetne 15-ot is (pl vega uzemmodban), de nem biztos hogy bioerzsikes modszerrel.
Előzmény: -tita- (75562)
Boróka Mihály Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75564
Azért szerencsére lehet etetni 7, de még 10 milliárd embert is, csak nem mindegy, hogyan.
Előzmény: -tita- (75562)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75563
Most le akarsz buktatni? :-)
Csehül állunk, de apránként javul.

A mi biojanekbácsis módszereink kicsit jobbak, mint a nagyvárosi biobolt a hosszú ellátási láncával, szomszéd falubeli gazdától vesszük a tejet, de per pillanat autóval hozza be a városba.
Itt a kispékek, kishentesek is környező gazdáktól kapják az alapanyagot, hivatalosan nem bio, de nincs agyonvegyszerezés.
A város szélén lakunk egy elegánsnak számító családi házas övezetben, felettünk csak egy utca van, afelett jókora rétek, majd az erdő. A rét egy része most parlag, a legfrekventáltabb részt a csúcson álló kápolna és kilátóhely miatt kaszáltatja az egyház, de ha kell, ellegelhet majd rajta elég sok tehén, kecske , juh. Szerintem gyorsan hozzáigazítják majd az állattartási rendeletet az új realitásokhoz és a családi házak kertjeiben épülnek majd kecskeistállók, ahonnan ki lesznek hajtva az egyháztól remélhetőleg olcsón bérelhető legelőre. Közvetlenül a kerítésünk mellett van egy vízmosás, amit az önkormányzat csak a városkép miatt kaszáltat, a tavalyi szénát én gyűjtöttem be utánuk, most a kutyánk alszik benne.

Szerintem az idei év végén kell felmérnem, hogy milyen a mérleg, idén ha törik, ha szakad, be kell üzemelni a fás-szenes konyhai tűzhelyet, az állatokat (méh, baromfi, nyúl biztos, kecske ha egy mód van rá, de azt a mai rendelet még nem engedi, eldugáshoz meg túl nagy). A kert legnagyobb sík gyepes felülete várja, hogy a válság újabb drámai fázisa megtörje nejem ellenállását, és feltörhessem krumpli alá. Addig is nagy melóval nagyrészt teraszoisjtottam a lejtőket, egy kevés maradt ebből tavaszra, arra már ott komposztálódik egy újabb pótkocsi gombatrágya.
A helyi épjtési stb. rendelet e pillanatban a kerti budit se engedi, azért tán füstölőnek álcázva megpróbálom.
Előzmény: wulfin (75557)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75562
7 milliárd embert nyilván nem. Sehogyan sem lehet annyi embert etetni, ahányan most a Földön vagyunk. Ha rövid időn belül nem tudjuk elhagyni bolygónkat és egy másikon letelepedni - márpedig nem - akkor az emberiség nagy része el fog pusztulni. Írtatok erről eleget.
Előzmény: wulfin (75557)
wulfin Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75561
de felre ne ertsetek, tiszteletremelto becsulendo dolgok ezek en magam is probalkozokni fogok hasonlokkal, csak ne csapjuk be magunkat, alaposan korbe kell jarni es megnezni energetikailiag okologialiag pontosan mit is jelentenek ezek a modellek, hogy viszonyulnak mas modellekhez.
Előzmény: wulfin (75557)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75560
654 nm
Előzmény: Arma Gedeonka (75558)
-tita- Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75559
:)
Előzmény: Törölt nick (75544)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 75558
Hány nm a kert?
Előzmény: -tita- (75555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!