Keresés

Részletes keresés

drdoktor Creative Commons License 2004.09.09 0 0 352
szép az érme, de szvsz a 14-75€-s kategória.
praktice a XX. sz-i érmék csak kiváló vagy méginkább verdefényes, ill. pp kategóriában érnek sokat (valamit), hacsak nem valami extra keveset adtak ki belőle, pl. 10fill 1967.
Előzmény: Preis (348)
Preis Creative Commons License 2004.09.09 0 0 351

 

én rontottam el, de most már itt vannak.

Előzmény: Preis (350)
Preis Creative Commons License 2004.09.09 0 0 350
áááá, nem tesz fel. Lehet, hogy túl nagy volt a kép mérete...
Előzmény: Preis (349)
Preis Creative Commons License 2004.09.09 0 0 349

Szia Drdr!

 

 

Na, most volt egy kis időm. Itten van az érem:

 

 

Előzmény: Preis (348)
Preis Creative Commons License 2004.09.09 0 0 348

Szia Drdr!

 

Azért ennyire nem vagyok kezdő! :-) Én is tudom mit jelentenek a tartásfokok... Na mindegy. Mindenesetre nem nagyon tudtam elhinni, hogy több száz euró különbség van a két tartásfok között. Persze, tudom a régebbi érméknél nagyobb jelentősége van a tartásfoknak, csak nagyon furcsa volt, az ekkora áreltérés. Akkor az érmém tartásfokának megbecslését rontottam el. Ha lesz időm lefotózom vagy beszkennelem, hogy meg tudd nézni. Okés? :-)

Annak a két vékony kötetnek a címét megköszönném.

A LeányfalusY nevét véletlen rontottam el. (tanár vagy? :-) )

 

Preis

Előzmény: drdoktor (346)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.09 0 0 347
hűjje index a linket elnyelte, akkor gyalog módon:

http://www.bbs-winsen.de/GoBlack/Geld/Deutschl/brd/Legende/erhaltng.html
Előzmény: drdoktor (346)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.09 0 0 346
Hali Preis!
a lényegi áreltérés a _tartásfokban_ van.
úgy látom kissé kezdő vagy, ezt még meg kell tanulnod.
németül itt olvashatsz róla:


esetedben 1DM 1956 F
1) Money Trend
ss 14
vz 75
vz-st 385
st (nincs jelezve, a kettő közt valahol)
PP 550

2) Sievert
Kursmünze 3

3) bbs-winsen
stg 270

nomármost a 3) esetben egy forgalomból visszamaradt 36 év alatt nyilván jól elhasználtat, míg a 2) esetben egy a verdéből frissen kikerült és forgalomban részt nem vettet kapsz.
az 1) eset ss 14€ ára forgalomban volt, de nagyon szépet jelent, nagyságrendileg összemérhető a 3-14€ és a gyönyörűeknél a 270-385€.

más
írtad
> Nekem a Leányfalusihoz hasonló könyv kéne az az előtti időszakról (-1926)
létezik ilyen, felírom otthon (haelnemfelejtem:) ) 1867-1892 és 1892-1926 2 vékony kötet, MÉE vidéki szervezetek kiadása.

megint más,
csupán a pontosság kedvéért
Leányfalusi = Leányfalusy

üdv
drdr
Előzmény: Preis (342)
patrona Creative Commons License 2004.09.09 0 0 345
Kose: Igen, én vagyok az a patrona_. Azért van a Vaterás név mellett a vonás, mert először rosszul regisztárltam magam(azzal a mailcímmel, amit csak az otthoni gépről tudok elérni), ezért kellett a vonal, mert a sima patrona már foglalt volt. Persze lehet, hogy ha bizonyos időn belül nem érkezik megerősítés a regisztrációról, újra felszabadul a név, de ezt nem volt már kedvem kivárni:-)

Preis: Nem nagyon értek a modern érmekhez(a külföldihez meg pláne) de gondolom a magas árú a PP kivitelű, gyüjtőknek szánt változatra értendő.
Előzmény: kose (341)
Preis Creative Commons License 2004.09.08 0 0 344

uui.: egyébként BRD-s márka, márha valakinek nem lett volna világos a linkekből. :-)

Előzmény: Preis (343)
Preis Creative Commons License 2004.09.08 0 0 343

ui.: itt is hihetetlen magas árat ír:

http://www.bbs-winsen.de/GoBlack/Geld/Deutschl/brd/index.html

 

utánveret, pp vagy mi?

Előzmény: Preis (342)
Preis Creative Commons License 2004.09.08 0 0 342

Sziasztok!

 

Hát ha már ketten mondjátok, hogy jó a Vatera, akkor rendben. Majd próbálkozom párszor. Most sajnos kicsit pénzszükében vagyok, így későbbre hagyom.

Én Budapest mellett lakom, így nem nehéz bemenni egy-egy aukcióra.

 

Van egy szakmai jellegű kérdésem:

Van nékem egy 1956F-os német 1 márkám. A money trendről letöltött katalógusom
(http://www.moneytrend.at/bilder/1039625077bild2.pdf) jó szép kis summát ír rá. Ellenben más forrással (http://www.muenzen-siewert.de/) ahol csupán 3 eurót ír. Szerintetek melyik a jó? Vagy mi a különbség a kettő között. Méretei megegyeznek a katalógussal. (igaz súlyát még nem mértem meg, mivel még nincs mérlegem, most készülök venni) De teljesen megegyezőnek tűnik. Szóval? Van valakinek használható ötlete?

 

Preis

Előzmény: kose (341)
kose Creative Commons License 2004.09.08 0 0 341

Szia Preis!

Többszáz sikeres vásárlás után bátran ajánlom a Vaterát. Banki átutalás, készpénz, postai utánvét mind lehetséges az átvételre. (banki utalásnál + ajánlott - vagy saját felelősségre - sima levél díj, készpénznél személyes átvétel, postai utánvét egyértelmű)

Érdemes tájékozódni az eladók felöl (nézd meg a visszajelzéseket) és amelyik elég meggyőző, annak a termékére bátran licitálhatsz. Az esetek döntő többségében a licitált terméket kapod. Bankjegynél nem probléma az azonosítás a sorszám miatt, érménél is a durva eltérés jól azonosítható a képhez képest. Az eladók (komolyak) mind vállalnak garanciát ill. cserelehetőséget!

Aukcióra meg el kell utazni, az sem olcsó, főleg vidékről. :-)

 

Elég jól lefoglaltuk a topicot, bár szerintem másnak is van véleménye, javaslata, rossz vagy inkább jó tapasztalata.

Apropó, egy patrona_ nevű van a Vaterán, igaz így a név után egy kis vonással. Esetleg azonos a topic-indítóval? ;-)

 

Attila

Előzmény: Preis (339)
patrona Creative Commons License 2004.09.08 0 0 340
Pedig érdemes a vaterán nézelődni, én is rengeteg mindent vásároltam már onnan, és eddig csak két alkalommal volt keserű a szám íze vásárlás után.
Nagyon meg kell nézni kitől vásárol az ember. Először is az értékelését kell átböngészni, meg hogy miket adott el régebben, és miket árul jelenleg.
A fizetés úgy történik, hogy bankszámlára átutalod az összeget(+ 200 Ft postaköltség az ajánlott levélért), amint ez megtörtént már postázza is az eladó az árut. Persze ha ugyanabban a városban laktok, meg lehet beszélni személyes átvételt is, akkor nincs az a 200Ft plusz. Sőt, én vagyok olyan pofátlan, hogy ha esetleg villámáron vásárolok meg valamit, megkérem az eladót, hogy válalja át a postakölséget:-))
Előzmény: Preis (339)
Preis Creative Commons License 2004.09.08 0 0 339

Szia Kose!

 

Köszi, majd megpróbálom. Most egyelőre nem sok időm van, de talán később.

Hát, nem tudom. Valahogy a vatere és az ehhez hasonló aukciókban nem nagyon bizom. Lehet, hogy csak az én hülyeségem, de inkább maradok a valósoknál. Plussz az internetesnél nem látom élőben az érmét, amit máshol előtte meg lehet nézni. Aztán legtöbb érméhez hozzájutni, csak utánvétel útján lehet. Amit megint nem nagyon díjazok. Na mindegy. Én már csak ilyen kötözködő maradok. :)

 

 

Preis

Előzmény: kose (338)
kose Creative Commons License 2004.09.08 0 0 338
Bocs, de az előbb kimaradt: Folyamatosan "normálisabb" aukciók vannak a VATERÁN!!!! :-))))))))))) www.vatera.hu Sok sikert!
Előzmény: Preis (336)
kose Creative Commons License 2004.09.08 0 0 337
Az éremgyűjtők egyesületébe a helyi csoportokon keresztül lehet belépni. Budapesten a bélyegesek székházában vannak a találkozók, vidéken nagyobb városokban, változó időpontokban. Többet az egyesület honlapjáról tudsz meg. www.extra.hu/meeh/ A belépés: elmész az összejövetelekre, akár többször is. Aztán a vezetőnél jelzed belépési szándékod. Ha találsz ismerőst, már fél siker. Ha nincs ismerős, akkor sincs gáz. Szerintem, ha néhány alkalommal látták, hogy érdeklődsz a hobbijuk iránt, és neked is van valami hasonló "őrületed", akkor ajánlani fognak :-)) Innentől egyenes az út. Kitartás és türelem kérdése az egész. Mivel a belépés ajánláshoz kötött, előfordulhat, hogy mégsem működik a dolog. Bocs, de ez csak rajtuk múlik. Próba, szerencse:-)
Előzmény: Preis (336)
Preis Creative Commons License 2004.09.08 0 0 336

Szia Kose!

 

Hát sajnos nem ismerek onnan egy tagot sem. (max téged) Szóval ez nem tudom mennyire lesz megvalósítható. Te hogyan kerültél be?

Nem tudod véletlen, hogy mikor lesz legközelebb aukció? Valami normálisabb.

 

 

Preis

Előzmény: kose (335)
kose Creative Commons License 2004.09.08 0 0 335
Szia Preis! Ha tag akarsz lenni, akkor 2 fő régebbi tag ajánlása kell. Ez a szabály, régóta jól működik. A tanulópénzt mindenhol meg kell fizetni! Sajna az éremgyűjtők összejövetelein is akadnak olyanok, akik a kezdőkből élnek! Miért pont itt lenne kivétel a rablókapitalizmus!!:-)) Vásárokon, cserenapokon több ilyennel is találkozhatsz, vagy pl elég egy érembolt közelébe menned és máris 5-6 ember ajánlkozik vételre-eladásra tuti alapon. Ha az első időszakban csak nézelődsz, érdeklődsz, ismerkedsz máris csökkentetted a balekok számát. 3-4 alkalommal már látszik, ki utazik extra profitra és ki az olyan, aki tényleg örömét leli a gyűjtésben és a tagtársakkal történő közös összejövetelekben. Ha van lehetőséged, szívből ajánlom a tagságot.
Előzmény: Preis (334)
Preis Creative Commons License 2004.09.07 0 0 334

Szia Kose!

 

Szép kis gyűjteményed lehet. Nekem papírpénzből csak pár pengőm van.

Mit értesz az alatt, hogy ajánlólevél? Tényleg kell ismerős a bekerüléshez? Tanulópénz? :-) Aki nem tájékozott azt átverik? Vagy mit értesz ez alatt?

 

 

P

Előzmény: kose (333)
kose Creative Commons License 2004.09.07 0 0 333

Szia Preis!:-)

 

A bankjegyeket kedvelem elsősorban! Ez is numizmatika, habár néhányan még mindig nem annak mondják. :-(

Magyar papírpénzek kezdetektől, magyar szükségpénzek (városok, egyéni kiadások, hadifogoly táborok stb) mind érdekelnek.

Világ papírpénzei közül országonként, ill. valamikori országonként (pl CCCP, Jugoszlávia, Csehszlovákia ezek már nem léteznek) 2-3 db. Vannak majdnem teljes sorok is jelenleg 196 kiadó országból.

Nemrégi érdeklődés a magyar érmek gyűjtése. Árpádházi királyoktól legújabb Kossuth fejes 100 Ft-ig. Ezekből bnéhány darab van, csak úgy kiegészítésként. Mivel a papírpénzekből jószerével csak a nagyágyúk hiányoznak :-(( ezért vásárolgatok számomra szép darabokat.

Mostanában az 1800-as évektől napjainkig terjedő anyagból próbálkozom össezhozni valamit.

Van néhány romai érme is, ami egy kiállításnál jól mutat. Egy átlagos faluban, ahol lakom, egy bankjegy és érme kiállítás igazán nagyszerű dolog.

Ezért szereztem belőlük párat, hogy egy kis történelmi utazást tegyünk! 

Az egyesületnek immáron 3 hónapja oszlopos tagja vagyok! (sic) Most jött el az ideje, meg 2 ajánlo sem árt a felvételnél. Jó valahová tartozni, sok hasznos tanáccsal ellátnak a társak.

A tanulópénzt azért mindenki megfizeti! :-))

Na most ennyi.

 

 

Előzmény: Preis (332)
Preis Creative Commons License 2004.09.07 0 0 332

Szia Kose!

(inkább így hívlak, hogy a többiek vissza tudjanak keresni..remélem nem baj)

 

Szóval, még nem nagyon alakult ki, hogy mit is szeretnék gyűjteni. Ami biztos, hogy magyar érméket. És ezen belül talán a 19-20 századiakat. Ezeknek utána tudok nézni és most már nagyjából ismerem is a fő típusokat. Te milyen érméket (vagy pénzeket) gyűjtesz?

Amúgy most gondolkoztam, hogy beiratkozom a Magyar Éremgyűjtők Egyesületébe. Tudsz mondani róla valamit? 

 

Preis

Előzmény: kose (331)
kose Creative Commons License 2004.09.07 0 0 331

Szia Péter!

Nekem sincs meg, de elvileg többfajta variációt tartalmaz, mint az Unger. Sokszor erre hivatkoznak (numismatics, vatera stb)

Pl. Szt. István denárjából ÉH 1 is több mint tizen valahány variációt ismernek. Nem biztios, hogy a Huszárban is bennevan, de van ilyen könyv is. A címét sajna nem tudom. :-((

Te milyen kortól gyűjtesz? Azt már írtad, hogy magyart:-)

Előzmény: Preis (330)
Preis Creative Commons License 2004.09.07 0 0 330

Szia Attila!

 

A Huszár-féle Münzkatalog tényleg nagyon drága, meg nem is nagyon beszerezhető. Főleg szép példányt nehéz találni. Meg anno valahol láttam belülről és nekem nem tűnt sokkal részletesebbnek, mint a többi. Tulajdonképpen mi van benne?

 

P

Előzmény: kose (329)
kose Creative Commons License 2004.09.07 0 0 329

Szia Péter!

Az előbb írtam egy hosszút, aztán Connection Failed! Brrrr...... ez bosszantó.

Na mégegyszer.

Egy kicsit régebbi:

 

Numizmatikai Zsebkönyv II-III.

 

1835-1892 és 1848-1922 magyar fémpénzeit tartalmazza, jóval szerényebb méretben és kivitelben, mint a Leányfalusi-Nagy könyv.

A kezdeti időszak újrafeldolgozása várat magára. A Huszár féle Münzkatalog jó, csak német nyelvű, régi kiadás és igen drága!!!

 

A kezdeti időszak denárjainak méret, súly, darabszám stb. felsorolása pedig az ismert verési, kiadási és levéltári anyag hiánya miatt lehetetlen!!!

A World Coin magyar anyaga sem teljes.

 

Attila

Előzmény: Preis (328)
Preis Creative Commons License 2004.09.07 0 0 328

Szia Kose!

 

Köszönöm válaszodat! Az nekem is megvan. Szuper kis könyv. Lehet, hogy rosszul írtam le, félreértettél.  Nekem a Leányfalusihoz hasonló könyv kéne az az előtti időszakról (-1926). Erre vettem meg anno a 3 Unger könyvet (ÉH I '97, ÉH II 2000-es, ÉH III 2001-es). De ezek hagynak kivánni valót maguk után. Szépek, tartalmasak, majdnem minden érméről van kép, de mégsem tökéletes. A régebben leírtak miatt.

A szakirodalmam nagy részét ez a 4 könyv teszi ki. Ezenkívül a netet és pár árverési katalógust szoktam felhasználni. A neten egész jó oldalak vannak. Ha érdekel valakit tudok pár jó linket beadni....

Szóval ez a problémám. Egyébként most rendeltem meg a Standard Catalog of World Coins katalógust, de most szóltak vissza, hogy kifogyott. De ez is csak a 20. század.

 

 

 

 

Péter

Előzmény: kose (326)
patrona Creative Commons License 2004.09.07 0 0 327
A Huszár féle Münzkatalog Ungarn jóval részletesebb, mint az ÉH. de átmérőt, súlyt, vastagságot ez sem közöl(ill. a könyv elején néhány táblázatban kitér ere a szerző). Kis hátránya, hogy német nyelvű.
Érdemes beszereni a különféle prénzrendszerekre szakosodott írásokat, pl. a Leányfalusi-Nagy féle könveket, vagy pl. Rádóczy Gyula Mária Terézia pénzverése c. művét is. Erdély témában szintén a Huszár féle könyvet ajánlom, és az szerencsére már magyar nyelvű.
Előzmény: Preis (325)
kose Creative Commons License 2004.09.07 0 0 326

Szia Preis!

Magyar érmekről és papírpénzekről tudok ajánlani egy elfogadhatóan "komoly" könyvet.

Leányfalusi Károly-Nagy Ádám:

Magyarország fém- és papírpénzei 1926-2002

 

Mint a cím is mutatja 26-tól (pengő pénzrendszer) gyűjtőknek ad igen átfogó bemutatást. Tartalamzza a kiadott érmék súlyát, átmérőjét,vastagságát, anyagát, elő- és hátlapi v. perem feliratokat, darabszámot és 3 tartásban viszonyítási árakat is!!!!

Bankjegyeknél keltezés, méret, papír, szín, feliratok, készítő, darabszám stb.

Igaz mindezt 2002-es áron, de igen használható!

Foglalkozik utánveretekkel, eltérésekkel, ritkaságokkal, emlékkiadásokkal is.

Na ennyit erről. Azt hiszem minden van benne, ami érdekelhet! :-))

Ára 1000-1500 között reális, nagyobb összejöveteleken kapható.

A 26 előtti kiadásokról nem tudok ajánlani.

Az ujabb kiadású Unger határozókat még csak képen láttam, nem tudtam belelapozni. Nekem a régiek vannak meg, abban tényleg nincs hasonló.

Remélem tudtam segíteni. :-)

 

 

Előzmény: Preis (325)
Preis Creative Commons License 2004.09.07 0 0 325

Üdvözletem mindenkinek!

 

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. Régóta kerestem egy hasonló fórumot, ahol meg lehet beszélni, vitatni a numizmatikával kapcsolatos dolgokat.

 

Jómagam pár éve kezdtem érmeket gyűjteni, ami eddig nagyjából abból állt, hogy a családi és ismerősi környzetből összeszedtem amit tudtam :) Valamint pár árverésen voltam. Leginkább magyar érmeket gyűjtök.

 

Arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e az Unger Emil féle Éremhatározóhoz hasonló könyv, mely kicsit komolyabb? Ezen azt értem, hogy tartalmazza a súlyt, átmérőt, vastagságot, után és próbavereteket. MErt a az Unger féle eléggé jó, de mégsem.  Remélem mindenki érti, hogy mire gondolok.

 

 

Preis

drdoktor Creative Commons License 2004.08.30 0 0 324
"mezei gyűjtő" voltam a hó közepén, begyűjtöttem 2db 2 sztotinkást, egyik egész szép:)
Szófia mellett a fű szélén találtam:o)))
Előzmény: kose (323)
kose Creative Commons License 2004.08.30 0 0 323

Üdv!

Magam is így látom, ezért  maradok az "egyszerű,  mezei gyűjtő" szintjén :-))

Előzmény: drdoktor (322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!