Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2002.07.11 0 0 59
Nos, egy játék:
Kinek mekkora a legnagyobb (G2-ből) kibújt JPG fájlja? (Megabájtra gondolok, ha nem lett volna egyértelmű a kérdésem.)
Kérlek a meglévőkben keresgéljetek, aztán majd játszhatunk olyat is, hogy ki tud a legnagyobbat! :-)))
Mogorva Creative Commons License 2002.07.10 0 0 58
Ezt jogos, de a közelmúltban éppen 3 emberrel beszéltem, akik hosszabb útra mennek, olyan helyre, ahol egyrészt bőven van mit megörökíteni, másrészt ahová elég ritkán jut el az ember.

Előzmény: rati (57)
rati Creative Commons License 2002.07.10 0 0 57
Mogorva

"Szerinted mennyivel olcsóbb egy 1GB-os MD bruttó 78 ezerért, mint egy 5Gb-os adattároló bruttó 125 ezerért??? "

Dolog ugyebár attól függ, hogy mennyi képet akarsz hazavinni egy utazásról. 1G microdrive = 14 tekercs hagyományos 36 felvételes film. Ez általában elég sok, főleg ha figyelembe vesszük, hogy az egyértelműen rosszul sikerülteket folyamatosan törölni tudod. Ha pedig ez a 14 tekercs elég, akkor nem éri megy az 50 eFt különbözet a további 56 tekercset.

Én általában eléggé kegyetlenül válogatok a felvételek között és sokat törlök. Szóval szerintem többet mutat kevesebb, de jobban átgondolt és átválogatott felvétel, mint ha valaki válogatás és átgondolás nélkül mindent elkézelhető dolgot lefényképez, ami csak az utjába kerül pusztán azért, mert itt a "film" ingyen van.

Előzmény: Mogorva (55)
_core Creative Commons License 2002.07.10 0 0 56
"Nem szoktál vakuval deríteni napsütésben?"

De szoktam.

Szerintem nagyon jól jött volna, pl. itt..."

Ebben az esetben az ossz kepnel ugy lattam nem igazan szukseges a vaku hasznalat de lehet az is kozrejatszik hogy az asszonyt fenykepeztem:))) Komolyan nekem fel sem tunt a hianya nem vagyok egy nagy fotos de imadok fenykepezni a latasmodomon meg lehet sot kell is javitani eppen ezert koszi az eszrevetelt.

Előzmény: Z-M-an (51)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.10 0 0 55
Bocs de ezzel vitatkoznék...

Szerinted mennyivel olcsóbb egy 1GB-os MD bruttó 78 ezerért, mint egy 5Gb-os adattároló bruttó 125 ezerért???

Szerintem, ha az árát nézzük, fajlagosan SOKKAL olcsóbb egy mindstor vagy Imagetank.

Előzmény: rati (54)
rati Creative Commons License 2002.07.10 0 0 54
bertocorleone

"A nyaralás vészesen közeledik és sürgősen be kellene szereznem valami háttértárat. A DigitCam (Astoria) forgalmaz egy mobil háttértárat, ImageTank néven. Van -e valakinek tapasztalata vele? Picit olcsóbb, mint a MindStor, de valahogy nekem olyan gagyinak tűnik."

Ezeket a háttértárakat szörnyen drágán mérik. Nem gondolkodtál még el 1G microdriveon. 500 kép fér el rá a legjobb képminőségben és nem kell magaddal cipelni még egy dobozt. 1 hetes nyaralásra nekem elég volt úgy hogy közben törölgettem róla az egyértelműen rossz képeket.

Előzmény: bertocorleone (47)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.10 0 0 53
Igen. 100Hz-es képfrissítéssel, ahogy a sugárágyú rajzolja fel a képet a maszkra. Arra voltam kíváncsi, van-e különbség az 1/10000 és 1/2500 záridő között, vagy tényleg kamu, ahogy itt az egyik olvasó célzott rá.

Ahogy látod, van különbség.

Előzmény: víztorony (52)
víztorony Creative Commons License 2002.07.10 0 0 52
a monitorod?
Előzmény: Mogorva (48)
Z-M-an Creative Commons License 2002.07.10 0 0 51
Szia Core!
Megnéztem a Görög képeket. Annyira jók, hogz már nagyon mennék nyaralni...

Nem szoktál vakuval deríteni napsütésben? Szerintem nagyon jól jött volna, pl. itt:http://kep.tar.hu/core-foto/index.phtml?aid=27525917&pid=1034213&beginnum=36
Szerinted?

Előzmény: _core (23)
Z-M-an Creative Commons License 2002.07.10 0 0 50
Üdv!

Néhányszor már fotóztam G2-vel és nagyon tetszik a masina. Amúgy analóg Canonnal "nyomulok". Külső vaku KELL a G2-re, én 380EX-et használok, legtöbbször derítőlappal.

Ja, hogy el ne felejtsem: f2,8és f2,0 között a külömbség épp 1 blende, azaz pl. f2,8-cal 1/30-adot fotóznál, f2,0-vel 1/60, változatlan iso mellett. Vagy másképpen ugyanolyan expohóz 200-as helyett 100-as filmet használhatsz. Remélem érthető voltam.
(Csak emlékeztetőül a blendesor, hátha valakinek új: 1,0 1,4 2,0 2,8 4,0 5,6 8,0 11 16 22 32... Minden érték között 1 fényérték a diff.)

Előzmény: Balfekpista (38)
_core Creative Commons License 2002.07.10 0 0 49
"Létezik -e akksi G2 -höz, az eredeti Canonon kívül???"

Igen

Powerex MH-BP511 /1300mAh 7.4V!!!/aksi
USD $39.95

http://www.dpreview.com/news/0206/02060603powerexbatts.asp

Előzmény: bertocorleone (47)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.10 0 0 48
Nos, ha tényleg érdekel, találsz ebben a könyvtárban három képet:

http://budaiz.hottamale.hu/digicam/zarteszt/

Photoshoppal kicsit megnöveltem a tömörítést, hogy ne kelljen több megát letölteni, egyébként semmi mást nem csináltam velük. A fájlnevek utalnak az alkalmazott zársebességre, mely különbség a képeken ragyogóan látszik.

Az EXIF adatok benne vannak a képekben.

Kíváncsi vagyok, kitalálja-e valaki, mit lát a képeken... :)))

Na, jóéjt! :)))

Előzmény: bertocorleone (46)
bertocorleone Creative Commons License 2002.07.10 0 0 47
Ismét én vagyok.

Egy kérdés: Létezik -e akksi G2 -höz, az eredeti Canonon kívül???

Más. Hallottatok -e az Iomega FotoShow nevű masinájáról? Ez gyakorlatilag egy speciális zipdrive, aminek segítségével ziplemezekre lehet menteni a képeket a memóriakártyákról.
Vajon hol lehet hazánkban ilyenhez jutni? És mennyiért?

A nyaralás vészesen közeledik és sürgősen be kellene szereznem valami háttértárat. A DigitCam (Astoria) forgalmaz egy mobil háttértárat, ImageTank néven. Van -e valakinek tapasztalata vele? Picit olcsóbb, mint a MindStor, de valahogy nekem olyan gagyinak tűnik.

Esetleg más használható megoldás nyaralás-fényképtárolás témakörben????

Arrivo.

bertocorleone Creative Commons License 2002.07.10 0 0 46
Ciao

Arra azért kiváncsi lennék, hogy az 1/10000 zársebességet hogy produkálja.
Nekem kissé gyanús!!!!

Előzmény: Balfekpista (42)
Soká Creative Commons License 2002.07.09 0 0 45
Pista

A soraid között olvasva úgy gondolom, hogy Neked mindenképpen az S602 jönne be inkább. A sikerélményed is több lenne vele. Magával a géppel.

Előzmény: Balfekpista (37)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.09 0 0 44
Vakuzni nem 2-es blende melett szokás. :)

Előzmény: Balfekpista (42)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.09 0 0 43
Az 1/10000 záridőnek valóban nem sok. Azonban az átlaggépeken maximum 1/800-hoz képest az alábbiak is rendelkezésre állnak (igaz, csak manual módban):

1/800
1/1000
1/1300
1/1600
1/2000
1/2500
1/3000
1/4000
1/5000
1/6000
1/8000
1/10000

Ez azért már nem rossz... :)
Az Olympusnál az 1/800 nagyon sokszor még F10 blende mellett is kevés volt.

Előzmény: Balfekpista (41)
Balfekpista Creative Commons License 2002.07.09 0 0 42
Viszont a Fujira bármilyen középérintkezős olcsó vakut rátehetsz, az meg villan akkorát kis pénzért, mint állat. :)

Sajnos ezekhez meg megannyira se ertek mint a fenyerobeli kulonbsegekhez.

Kulso vakutol nem lesznek a kozel levo dolgok nagyon vilagosak? A beepitett vakukkal ez az elsodleges gond, meg az hogy a hatter fekete :(

Kulso vakubol milyen fajtat erdemes venni? Forgatost, simat?

Nekem ilyen rendezvenyfotohoz, bulifotokhoz kene (sajnos utobbihoz az AF segedfeny nagyon hianyzik az S602-rol :( )

Előzmény: Mogorva (39)
Balfekpista Creative Commons License 2002.07.09 0 0 41
Az EVF szintén. A gép fogása szintén. Az 1/10000 -ig (!) állítható rekeszidő szintén.

Az EVF-je telleg nagyon jo lehet az olvasottak alapjan. A gep fogasa pedig mar a fotok alapjan is szuper :) Az a borszeru markolat eszmeletlen profin nez ki!

Hat az az 1/10000 nekem kicsit marketingnek tunik. Szerintem mar az 1/1000 is boven eleg, az a baj hogy a 2.8-as objektivek mar ezt is csak verofenyes napsutesbe tudjak produkalni. Szoval hol jon az 1/10000 elonye az S602-nel?

Előzmény: Mogorva (39)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.09 0 0 40
Azért csodák nincsenek... Azt nem tudod megúszni még az 1.8-as fényerejű Olympussal, hogy rossz fényviszonyok között vakuznod kelljen.

Előzmény: Balfekpista (38)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.09 0 0 39
Mivel vakuzni mindenkeppen kell hogy ne mozduljon be a kep, az a nagy kerdes, hogy VAKUVAL a G2 2.0-s objektive jelent-e elonyt az S602 2.8-asahoz kepest?

Naná, hogy jelent. Meg az AF segédfény is 2-3 m-es körzetben. A felbontás, a képminőség és a RAW szintén a G2 mellett szól.

Viszont a Fujira bármilyen középérintkezős olcsó vakut rátehetsz, az meg villan akkorát kis pénzért, mint állat. :)

A színek szerintem sokkal korrektebbek, mint a Canonnál. A 6x zoom király. Az EVF szintén. A gép fogása szintén. Az 1/10000 -ig (!) állítható rekeszidő szintén. Az F11-es blende (!) szintén. Azt se feledd, hogy a fényerő a teljes zoom tartományon belül közel azonos.

És akkor még nem beszéltünk egy számomra nagyon fontos szempontról: olcsó akukkal megy, amik ráadásul nagyobb teljesítményűek is, mint a Canon LI-Ion akkuja, ami elég drága... (Fotomarketnél bruttó 4000 a 4 db 1800mAh-ás Ansmann, a MediaMarktban pedig ugyanennyi a 2000 mAh-s) Kérdezd csak meg erről handras kollégát, aki most próbál a másik topikban kölcsön akkut gyűjteni a nyaralásra.

Sokáig én is arra hajlottam, hogy G2 lesz, de végül is megmondom őszintén az akku érv nyert. Megmondom az őszintét: nem bántam meg.
Ha a passzív AF működne is, pláne... :)

Előzmény: Balfekpista (37)
Balfekpista Creative Commons License 2002.07.09 0 0 38
Ja, még annyit hozzáfüzök az elözö hozzászólásomhoz hogy most egy Nikon 885-om van, ami 2.8-as objektivvel van szerelve.

Hat mit mondjak, eleg lassu, mozgo dolgokat nem nagyon lehet fotozni belterben mert bemozdul a tema. Vakuval jobb, de nem mindig "illik" vakuzni.

2.0-s objektiv mekkora elonyt jelent gyakorlatban vakuval, es anelkul? Vagy ezek az 200-250 ezer koruli gepek mind csak napsuteses fotozasra jok?

Balfekpista Creative Commons License 2002.07.09 0 0 37
Udv minden G2 tulajnak!!!

Megnéztem _core görögországi képeit és megint fáj a szívem mert nem tudom eldonteni hogy G2-t vegyek-e vagy Fuji S602-t. Bár gondolom itt elsosorban a G2-t fogjatok ajanlani :)

Ami nekem a G2-ben teccik:
- Jobb fényerejü objektiv
- AF segedfeny
- Jobb a dinamika mint az S602-nel (allitolag)
- Taviranyito
Ami nem teccik:
- Elegge feltegla, de foleg az hogy hatulrol NAGYON gagyinak tunik.(legalabbis nekem nem teccik)

Fuji S602-ben ami teccik:
- Eszmeletlen jol nez ki, foleg felulrol
- ISO400-on se zajos
- Jo makro, 6X zoom
- EVF
Ami nem teccik:
- 2.8-as objektiv
- AF segedfeny miatt allitolag komoly gondok vannak keves fenynel.

Na most az a helyzet hogy nekem ilyen bulifotozasokhoz is kellene a gep majd, nem csak tokeletes napsutesben.
Mivel vakuzni mindenkeppen kell hogy ne mozduljon be a kep, az a nagy kerdes, hogy VAKUVAL a G2 2.0-s objektive jelent-e elonyt az S602 2.8-asahoz kepest?

Van esetleg tapasztalatotok hogy egy 2.0-s fenyero mekkora elony egy 2.8-ashoz kepest?
Es vakuval van elonye a 2.0-nak?
Zaridoben mennyi elonyt jelent a jobb fenyereju objektiv?

Ja es mozgo dolgok "elkapasara" mennyire jo a G2?

Előzmény: _core (36)
_core Creative Commons License 2002.07.08 0 0 36
"Használtál valami szűrőt?"

Semmi extra dolgom nincs a gephez;) Minden kep a sima geppel keszult Fine minosegben igy ~540 kepet tudtam kesziteni (2x256+32 MB-ra) igaz akad par kep amit 1600x1200 ba keszitettem.

"Csinos a feleséged! ;)"
THX

Előzmény: bertocorleone (35)
bertocorleone Creative Commons License 2002.07.07 0 0 35
Ciao _core!

Néztem a képeid Görögországról. Nagyon tetszettek! Használtál valami szűrőt?

Arrivo.

Ui.: Csinos a feleséged! ;)

Előzmény: _core (23)
bertocorleone Creative Commons License 2002.07.07 0 0 34
Ciao!

Én is táskára vadászok. Közeledik a nyaralás.
Beraktam a topikot a -Kedvencek- közé.

Később még jövök.
Arrivo.

Mogorva Creative Commons License 2002.07.05 0 0 33
Szerintem elobb fel kelett volna probalni azt a taskat;)

MÁZLIM VAN! ÉPPEN Jó a táska! Pontosan beleillik, igaz a hátára fektetve, objektívval fel,illetve lefelé elhelyezve! :))

Előzmény: _core (29)
handras Creative Commons License 2002.07.04 0 0 32
Sajnos nekem nincs Speedlite-om, hanem a filmes gépem (Olympus) vakuját használom, manuális módban.
Előzmény: Soká (30)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.03 0 0 31
Igen ám, de az a tapasztalatom, hogy a belső méret főleg a mélysége általában enged valamennyit. Remélem jelen esetben jó 1 cm-t. :))

Ha nem, hát így jártam. :)
Ami most van az egy nagyon pofás kis táska by Kiss Fotó, de túl nagy ahhoz, hogy beférjen a két ülés közé. :)

Ez az ni:
Hama Challenge F1

Ráadásul a Kiss Fotó kicsivel olcsóbban is adta, konkrétan bruttó 5000 Ft-ért.
Szóval, végül is, ha minden kötél szakad, akkor sem kell neylonszatyorban hordanom a gépet, de keresem a legkisebb megoldást. A többit, meg ami nem válik be majd elajándékozom. :)

Aztán a vége, lehet, hogy az eredeti Fuji szarvasbőr tok lesz, ami épp akkora mint a gép, rohadt jól is néz ki, szép elegáns szürke színben, csak éppen sajnálom érte a 16 ezer forintot. :)
Még jó, hogy nem vagyok hülye, mi? :)

Előzmény: _core (29)
Soká Creative Commons License 2002.07.03 0 0 30
handras, rati

Szívesen megnéznék Tőletek vakus képeket! Érdekelne, hogy milyen távolságig hatásos, milyen a látvány direktben és elfordított vakufejjel fotózva. Pl. egy kép a saját vakuval és a Speedlite-tal. (Persze nem sürgős) Mint mondtam a vakut nem szeretem, mert megöli a valóságot, de néha tényleg elkerülhetetlen. Augusztusban fotózni szeretnék egy háromnapos rendezvényen és lesz olyan helyszín, ahol még az sem elég ha szoborrá merednek karjaim.

Ez itt tényleg fan club, mert egyedül maradtam a panaszaimmal :-))

Előzmény: rati (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!