Keresés

Részletes keresés

Rékaanya Creative Commons License 2015.03.05 0 0 606

Lucica, szerintem se csüggedj, az eddigi évek tapasztalata azt mutatja, hogy mindig rengeteg a kieső! 

 

Apáczaiba készülők! A két leendő osztályfőnök Minich Eszter és Basa István lesz, az a két (nagyon fiatal) tanár, akik a gyerekeket kísérgették a szóbelikre / szóbelikről és mindig váltottak is velük és a szülőkkel pár kedves szót a vizsga után! :)

Előzmény: Lucica75 (605)
Lucica75 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 605

Hanna, aranyos vagy, de összesen 14-et vesznek fel németre és angolra is. :-( Mondjuk ha ott vannak a listán szereplők között, akkor velük kalkuláltam :-)

Előzmény: hanna02 (604)
hanna02 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 604

Ne keseredj el, szerintem max. 10-15 gyereknek ajánlották meg, ők meg úgyis elmennek erősebb suliba. Egyébként ők is benne vannak a szóbeli beosztásban, csak kaptak mail-t, hogy nem kell bemenniük.

Előzmény: Lucica75 (603)
Lucica75 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 603

Rékaanya, gratulálok!!! Frensisko, nem vagy semmi az összehasonlításoddal! :-D

Kicsit elkeseredtem, hogy a VPG-ben is megajánlották a felvételt a szuperül teljesítőknek, azt hittem, nekik tényleg a gyerek személyisége számít... Izgulhatunk jövő szerdáig, utána már valszeg nem nagyon kell.

Rékaanya Creative Commons License 2015.03.05 0 0 602

Most néztem én is az Eötvös névsorát. Igaz, ők csak OM számot tesznek ki, de a jeligések között rengeteg szerepel az Apáczai listáján is, sok az átfedés. Ez nagyon jó hír, ne idegeskedjetek, mindenkinek jó esélye van bekerülni valamelyik választott gimibe!

 

Sajnos jövő csütörtökön az Apáczai ismerkedős délutánjára valószínűleg nem tudunk elmenni, ugyanarra a napra tették a Zrínyi díjkiosztóját. Tudja valaki, hány órától lesz? A link, amit a honlapon megadtak, nem vezet sehová.

 

Előzmény: Törölt nick (601)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 601

Összevetettem a névsort a három tagozaton, legtöbbször 3x-os egyes gyermek jelentkezése (mindháromba felvették). Plusz a Trefortos felvettek közül is beazonosítottam 34-et, E5-ből csak 6-ot tudtam a jeligék alapján. Sok az átfedés tehát, de kicsit hasonlít egy össznépi sokismeretlenes játékra: ki mit választ végül, és az alul lévőknek hova sikerül bejutni?

Rékaanya,

Ha az Apáczain belül kérded, francia-olasz-német a sorrendünk. De lehet, hogy a Trefortot vagy a VPG-t írjuk előbbre. Segíteni fog a jövő csüt.-i ismerkedési nap, remélem el tudunk menni, és sikerül végre vmi benyomást szerezni az iskoláról! 

Előzmény: Rékaanya (599)
nyasz Creative Commons License 2015.03.04 0 0 600

Eötvös ideiglenes rangsora is felkerült!

Rékaanya Creative Commons License 2015.03.04 0 0 599

A lányom a németes osztályba megy, így az olasz és a francia csoportból kiesünk.

 

Manypenny, így igaz, nagyon boldogok vagyunk! (Már bezárt a közeli cukrászda, mire felkerült a lista, na de holnap kinyit... :D )

 

Szerintem is rövidülni fognak a sorok, az elmúlt évek tapasztalatai szerint elég jelentősen!

 

Hanna, gratulálunk nektek :) , bár tudom, nem ezt választjátok végül. 

 

Frensisko, Szmeli, megy a drukk! :) Nálatok melyik osztály a befutó? Van még valaki, aki ide szeretne jönni? 

 

A leendő apáczais ofők engem is érdekelnének...

Előzmény: Törölt nick (591)
manypenny Creative Commons License 2015.03.04 0 0 598

Rékaanya! Akkor megvalósult az álom! Apáczaiba még valaki megy?

hanna02 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 597

Köszi, nagyon jó. Nem is tudtam, hogy van ilyen.

Előzmény: szmeli72 (595)
manypenny Creative Commons License 2015.03.04 0 0 596

Köszi,megtaláltam (nehezen) :)

Előzmény: szmeli72 (595)
szmeli72 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 595
szmeli72 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 594

Mi sajnos elég hátul vagyunk, határeset lesz. Azzal biztatom magam, hogy tavaly ismerősünknek egy ponttal kevesebb volt és bekerült. Az oktatas.hu-n lévő táblázatból azt tudjátok megnézni, hogy melyik volt az utolsó helyezés, ahonnan még bejutottak az egyes tagozatokra. Jelenleg a tavalyelőtti és az azelőtti adatok vannak fenn.

http://www.oktatas.hu/kozneveles/intezmenykereso/koznevelesi_intezmenykereso/!DARI_Intezmenykereso/oh.php?id=kir_int_mod&int_omkod=035229

 

 

hanna02 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 593

Gratulálok! Nagyon, nagyon elöl vagytok! Mi hátrébb, de azért siker, és mi is azok közé tartozunk, akik máshová mennek inkább. Rövidülni fog a sor! :)

Előzmény: Rékaanya (590)
manypenny Creative Commons License 2015.03.04 0 0 592

szmeli72!

 

Pontosan melyik táblázatra célzol?

Előzmény: szmeli72 (580)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 591

Gratula! És melyik osztályt választjátok? (Mi a várakozó listán vagyunk...)

Előzmény: Rékaanya (590)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.04 0 0 590

Fent van az Apáczai rangsora!!!! Sikerült!!! :)))) Boldogság van!!!! :)

pipas801 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 589

A Toldyban nagyon jól érezte magát a lányom. Jó témát kapott, tudta is, a tanárok is rendesek voltak, szóval jó lezárása szóbelis időszaknak. Még mindig nincs végső sorrend, talán Fazekas,Apáczai, VPG, az első három helyezett. Nálunk nem okozott gondot, hogy szóbelizni kellett. Későn döntöttük el, hogy megpróbál gimibe felvételizni, így lekéstünk a szülői értekezletekről és a nyilt napokról, gyakorlatilag nem tudtuk, hogy hova is szeretne menni. A lányom egy 6 osztályos általánosba jár, nekik gyakorlatilag kötelező megírniuk a felvételit, hogy az anyaintézményük, ami egy gimnázium at tudja venni oda a gyerekeket. Csak írásbeli után döntöttük el, hogy mégis élesbe megy a dolog, nem lévén más lehetőségünk a szóbelik alkalmával néztük meg a sulikat. Gyakorlatilag mindegyikbe akkor jártunk először...

Előzmény: Grillusca (579)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 588

Köszi a bíztatásokat!

Az apáczais, fazekasos, VPG-s ofőkről tudtok vmit?

A trefortosat tudom, legalábbis az egyik a magyar felkészítős tanárnő, Cserős Bori, nagyon szerették a gyerekek.

Most lassan el kéne döntenünk a végleges sorrendet, és van olyan iskola, ahol gyakorlatilag nem is voltunk még, annyira ismeretlen (Apáczai: koliban voltunk, VPG: igazgatóiban).

???

Abban a szerencsétlen helyzetben vagyunk, h az egyetlen, ahová magától értetődően menni szerettünk volna, az E5 volt... 

 

hanna02 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 587

Teljesen igazad van, azzal a kis kiigazítással, hogy az Eötvösbe nem ajánlottak meg helyet senkinek. Rövidebbek lesznek azok a sorok, ne aggódjatok.

Előzmény: Rékaanya (585)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.04 0 0 586

Ja, és a sorrenden szerintem se módosítsatok, annak csak akkor van értelme, ha időközben másik iskolát tennétek az első helyre, mert jobban tetszett pl. a szóbelin tapasztaltak miatt.

Előzmény: Törölt nick (583)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.04 0 0 585

Szerintem emiatt ne idegeskedj! Azok a gyerekek, akiket szóbeli nélkül felvettek a VPG-be / Trefortba /Eötvösbe stb., ugyanaz a kb. 40 vagy hány diák, akik kiemelkedően jó felvételit írtak, így nem mehetnek mindegyik gimibe, ami megajánlotta nekik a felvételt. Sőt, lehet, hogy csak azért jelölték meg az adott gimnáziumot, hogy ha minden kötél szakad, és nem jutnak be az elsőként megjelölt helyre, mondjuk a Fazekasba / Apáczaiba, ami tudtommal nem adott ilyen lehetőséget, legyen egy suli, ahová mindenképpen bejutnak. Hidd el, sokan gondolkodnak így, van esélyetek! 

Előzmény: Törölt nick (583)
dorka111 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 584

A Veres Pálnéba is megajánlották a helyeket a legjobbaknak, ez így van, csak ők nem hozták nyilvánosságra. De pont a legelsők közül nagyon sok nem oda fog menni, így nyugodtan lehet reménykedni.

 

Nem érdemes módosítani, ugrik a következőre.

Előzmény: Törölt nick (583)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 583

Mostanában egyre rosszabbul alszom...

Miért? Lányom iskolatársától azt hallottuk, h őt pl. (E5-be felvett) szóbeli nélkül "felvették" a VPG-be... Namármost, abban reménykedtem, h legalább itt van esélye, hogy 11-én érdemlegeset megtudunk. Ha tényleg itt is megajánlották a a felvételt a magas pontszámúaknak, megint csak az x+vhanyadikok lehetünk a sorban. A Trefortban is 68 eleve felvett van, marad 28 biztos bejutó hely. A lényeg, hogy izgulhatunk még több mint egy hónapot ápr. 23-ig.

Szóval, nem így képzeltem ezt a felvételi időszakot! :(

Bónusz-kérdés: mivel E5-be be sem hívtak minket, van értelme az első helyen hagyni a módosításnál?

Vagy hagyjuk így, és egyszerűen ugrik tovább a köv. iskolákra, és ahova felveszik, ott megáll a sor?

 

Előzmény: szmeli72 (580)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.04 0 0 582

Körömrágás itt is... meg reménykedés, hogy hátha az Apáczai is felteszi előbb (kb. óránként ránézek a honlapjukra, ez már beteges). 

Előzmény: szmeli72 (580)
grumpy56 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 581

Sajnálom, pedig ő alapvetően jó fej. De kétségtelen, hogy kötözködős.

Előzmény: pipas801 (576)
szmeli72 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 580

Tényleg nagy a csend, valószínűleg mindenki otthon rágja a körmét, és várja a jövő szerdát :)

Mi is megjártunk több sulit is, aztán meglátjuk. Trefort korábban kiteszi azt hiszem a listát, talán 9-én? A többiek csak szerdán, 11-én. Most lesz majd hasznos a táblázat az oktatas.hu-ról, hogy hányadik helyről került be az utolsó gyerek egy adott tagozatra.

 

Grillusca Creative Commons License 2015.03.04 0 0 579

Mi ez a  nagy csönd?

 

Pipas, milyen volt a Toldi?

Kialakult a sorrend?

Nem semmi a lányod, hogy ennyi szóbelire volt kitartása elmenni.

 

 

Előzmény: pipas801 (578)
pipas801 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 578

A szóbeliig nálunk is az Eötvös volt a favorit, utána a lányom azt mondta, nem érdekli mennyi pontot adnak, nem szeretne az Eötvösbe menni. Inkább megy olyan gimibe, ahol jól érezte magát, és rendesek voltak a tanárok. Azoknak szerintem sokkal nehezebb feldolgozni, hogy nem jött össze,  akik úgy érezték jól sikerült a szóbeli, azután lepontozzák őket. Most megnéztem, az utánunk következő kislányt is nagyon lepontozták, lehet, hogy rossz du.-ja volt a bizottságunknak. 

manypenny Creative Commons License 2015.03.01 0 0 577

ismerős fiú az Eötvösben nagyon le lett értékelve a szóbelin pedig Ő egy mindenki által okos,értelmesnek tartott gyerek. El is van keseredve mert nagyon Eötvösbe akart menni de csak a 68. a listán

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!