Keresés

Részletes keresés

khirke Creative Commons License 2016.04.28 0 0 4072

Hahóó! Van egy 10 napos gödölyém, akit elajándékoznék! Cumira már át van szoktatva.

(oka: annyival fiatalabb, mint a többi gida, hogy nem akarunk vele külön vacakolni.)

 

borzavári Creative Commons License 2016.04.28 0 0 4071

Sziasztok!

 

Tapasztalat érdekelne hogy valaki próbált már aludttejet csinálni kecsketejből?

Mi csináltunk, de max kefir állagú lett.

Én olyanra vágyok mint amit Erdélybe ittam, igaz az tehén tejből volt, de nagyon szénsavas volt,

szinte csípett. 

Gondolom a szénsavasság foka az erjedés mértékétől függ, az meg a tejcukortól függ, nem?

Ha rásegítenék esetleg egy kis cukorral, vagy mézzel, és úgy hagynám állni?

ez-Ben Creative Commons License 2016.04.27 0 0 4070

 

 :)) Gyerekek...képzeljétek !

 

 A múlt héten találtunk az út mellett egy kis kendermagos színű kóbor macskát. A cicó nagyon megörült nekünk, ahogy mi is elégedettek voltunk a mentőakcióval. A kis kandúr ( a bakszemle tiszteletére ) a "Sütemény" nevet kapta és Lacikáékhoz nyert elszállásolást. A kis macsek nagyon gyorsan beilleszkedett az új környezetébe és ha szólítottuk "Süti" ( becenevén ) már jött is feltartott farokkal szeretetre éhesen.

 Egyik reggel azonban a szomszéd kutya felzavarta az utcán lévő diófára. Nosza, elkezdtük lecsalogatni

Süti, Süti, Sütemény...hívogattuk, de bizony nem mozdult a fáról.

 Már annyit kiabáltuk a Süti, Süti, Süteményt, hogy az utcában azt hitték, hogy vándor süteményárusok érkeztek, mint az a krumplisoknál már megszokott.

... éppen megkezdtük volna a fára mászós mentőakciót, amikor valamelyikőnk megszólalt : No, ha itt lenne Cili, erről is készíthetne képeket, mint a "bakkecskékről"...

... és, ahogy Süti meghallotta a cili szót, azonnal elkezdett lemászni a fáról... ( Csoda !:)

 

tilták3 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 4069

Üdv néktek! Ha esetleg vkit érdekel mudi kan kutyával fedeztetést vállalok!

 

 

1ics Creative Commons License 2016.04.25 0 0 4068

"Nagyjából  annyi idő" amíg a pároddal megszokjátok a kecskéket,hogy vannak.

Előzmény: borzavári (4064)
khirke Creative Commons License 2016.04.25 0 0 4067

Mondom, odaadom a 2-es fejőállást, ha eljöttök érte! Abban kevésbé tud ugrálni. :)

Előzmény: borzavári (4066)
borzavári Creative Commons License 2016.04.25 0 0 4066

Lehet meg van az oka miért nem hagyja annyira az egyik megfejetni magát!

 

A tőgyének egyik fele fekete, a másik fehér, és a fehéren a bimbóján foltokba cserepesen leváló sárgás bőr van, és pár helyen sebes is.

 

Biztos fáj neki, és előre már fél az érintéstől. De hát nem tudunk mit csinálni, reggel így sem tudta megfejni feleségem, úgy ugrált.

 

Én is néha röptében fejtem. Kamillával borogattuk neki egy picit.

 

Egyébként lovaknál is amelynek vannak jegyei (hóka, kesely láb), ott pigmenthiányos a bőr és jobban hajlamosak a bőrbetegségekre!

 

 

euonymus Creative Commons License 2016.04.24 0 0 4065

Hát néhány nap. Vagy kicsit több. :)  Mindenképp pozitív élmênhnek kell lennie a fejésnek, megfogasnak. Próbálkozz velûk, csak úgy minden egyébb szándék nélkül.

Előzmény: borzavári (4064)
borzavári Creative Commons License 2016.04.24 0 0 4064

Én még bevállalnám a kergetőzést, de reggel a Feleségem feji őket, Ő meg nem elég határozott hozzájuk, ráncigálják, nem bír velük. 

Előző helyükön teljesen szabadon voltak egy udvarban állítólag, volt egy kis drótkerítéses óljuk, nem tudom, lehet estére oda voltak becsukva...

 

És nagyjából mennyi idő hogy a kecskék megszokják az egészet? Hetek, hónapok?

 

Igazából nagy zsiványok, mikor megakartam fogni őket akkor menekültek, de amint kipányváztam őket, oda jöttek, megszagolták a kezemet.

Nagyon is tudják mikor mit akarok tőlük. Nem tudom miért nem jó nekik hogy egy jó liter tejjel könnyebbek lennének, még gidájuk sincs aki lopna belőle.

 

Itt egy kép róluk:

 

Előzmény: booerang (4063)
booerang Creative Commons License 2016.04.24 0 0 4063

Nekünk is egy udvar és egy zöldségeskert gyümölcsfákkal választja el a legelőt az istállótól,az elején bizony volt kergetőzés,de idővel megtanulják.Aztán lett nekik egy kijáró csinálva,ahol átmennek a kerten,ami többnyire sikerül is,csak egy-egy felejti el miért is van a kerítés.Azt hiszem itt az ideje a villanypásztornak:-).

A türelem sokat segít,nem kell mindjárt az első alkalommal azt várni,hogy tudja mit kell csinálnia!Most a mieink,este már a kapuban várják,mikor engedjük már be őket,de ha előbb akarom,csak szólni kell nekik és jönnek.

A régi helyükön hogy voltak tartva,fejve?

Azért biztos jobb lenne nekik,ha szabadon mozoghatnának,nem hiszem,hogy tetszik nekik a kipányvázás.

Előzmény: borzavári (4062)
borzavári Creative Commons License 2016.04.24 0 0 4062

Köszönöm a választ!

 

Tegnap újabb kihívással szembesültünk, jól jönne a tanács...

Nyilván ez a felkészületlenségünkből és tapasztalatlanságunkból ered.

 

Mióta megjöttek a kecskék (1 hete) a ház előtt voltak kipányvázva, szokják az új helyet meg minket.

Mindig mikor fejéshez akartam őket kikötni egy fandli kukoricával csalogattam őket oda, hogy ha szabadok lesznek,

akkor is odajöjjenek.

 

Tegnap engedtük le őket először a legelőre ami a háztól picit odébb van. Délután mikor hoztam volna fel őket, vittem a kukoricát is,

de amikor odanyújtottam nekik, meg leraktam a földre, az első mozdulatra odébb ugrottak, meg annyira nem is érdekelte őket. Fél óra volt mikor megfogtam őket, de ez is

inkább az ö butaságuknak köszönheti.

 

Most így nem tudom mi legyen, ott a marha nagy legelő, amit le kéne legelniük,  de az nem fog menni hogy hajnalban ott kell velük majd kergetőzni.

Arra gondoltam hogy estére kipányvázom őket, de most is össze vissza fel voltak tekeredve mindenre, egymásra.

 

Valaki tudna tanácsot adni, ki hogy csinálja? Van remény hogy egyszer majd szó nélkül odajönnek és hagyják megfogatni magukat? Így is fejésnél össze kell kötni a hátsó lábukat.

Vagy más is estére becsukja, kipányvázza őket?

 

Az lenne a legjobb megoldás ha a legelőre csinálnék egy fa leválasztó karámot és kis szárnyékkal, oda behajtom őket, becsukom, aztán ott könnyebb lenne megfogni őket,

meg nem kéne felhozni őket, fedett helyen megtudnám őket fejni.

 

euonymus Creative Commons License 2016.04.23 0 0 4061

Előfordúl a különböző tejhozam különösen, ha csak 1 kiskecskéje volt. Az  csak az egyik felelét szívta. Abrak kell bizonyos mennyiségig. 

Előzmény: borzavári (4060)
borzavári Creative Commons License 2016.04.22 0 0 4060

Sziasztok!

 

Pár kezdő kérdésem lenne!

 

Az egyik hogy mennyire lehet ingadozó a tej mennyisége? Reggel és este fejjük a kecskéket, és 1 és 1,5 liter között ingadozik.

A másik hogy a két bimbóból mennyire megszokott hogy különböző mennyiségű tej fejhető le?

Illetve ugye jól tudom hogy az abrak mennyisége növeli a tejhozamot?

ez-Ben Creative Commons License 2016.04.22 0 0 4059

 

 :)) Ó...ha tudtuk volna, hogy lesz sütemény, csak, csak... de sehol nem olvastuk a meghívóban pedig többször is átolvastuk oda-vissza. Így kárpótlásként rendeltünk a cukrászdában egy-egy lúdtalpat fejenként ( ez Lacika kedvence :) de csak nem volt az igazi tincses ízharmónia.

 Igaz, utána egy-egy kozel seritalt, annak az üvegén legalább ott díszeleg egy bakkecske.

 ( De így sem voltunk felhőtlenül boldogok :)

Előzmény: fecske+ (4050)
euonymus Creative Commons License 2016.04.21 0 0 4058

A törzstenyésztő is állíthat elő.

Előzmény: törpewyandotte (4057)
törpewyandotte Creative Commons License 2016.04.20 0 0 4057

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy törzsbakot csak a központi baknevelő telepen keresztül lehet előállítani vagy a tenyésztők maguk is nevelhetnek úgy hogy nem viszik be őket a baknevelő telepre?

booerang Creative Commons License 2016.04.18 0 0 4056

Igen,elég lesz kétszer  fejni őket.

Azért próbáljátok megközelítőleg ugyanakkor fejni,persze egy kis csúszás miatt nem lesz semmi baj.

Én már egy hete mondtam a feleségemnek,hozzuk el őket,még ő mutatta meg a hirdetést,de aztán

valamiért mégsem akart elmenni értük.

Szombaton este felhívtam a nénit,mivel vasárnap úgyis arra megyek,de akkor mondta,hogy épp aznap vitték el őket.

Legalább tudjuk,hova kerültek,legyen sok örömötök bennük!:-)))

Nekem is tetszettek,Tilták fel is tette ide a hirdetést,kb egy hete.

 

Előzmény: borzavári (4055)
borzavári Creative Commons License 2016.04.18 0 0 4055

Igen, tegnap vettük Zalaegerszegen egy nénitől!

Pont olyanok amilyenre vágytam!

Nem igazán értek hozzájuk de azért hozzák a parlagi jelleget.

Az egyik inkább csak gatyás de a másik kifejezetten tincses, fekete-fehér tarkák, szarvaltak, szakállal, az egyiknek

vannak függők a nyakán.

 

Még pár kérdés eszembe jutott:

 

Az egyik hogy a néni 3szor fejte őket, de gondolom elég őket reggel meg este megfejni, nem?

Mert a déli meg az esti már jóval kevesebb volt, csak kibírják estig, nem?

 

A másik meg gondolom hogy az állat szereti ha óramű pontossággal van megfejve, 

de amíg nem áll be nálunk a rendszer (feleségem munkahelyet vált, stb) gondolom 1-2 óra 

csúszás belefér a fejéseknél nem? A lényeg hogy legyenek megfejve, ugyan abban a napszakban.

Bajuk csak nem lehet tőle.

 

Persze amint lehet próbálunk beállni egy időpontra.

Előzmény: booerang (4054)
booerang Creative Commons License 2016.04.17 0 0 4054

Gratulálok!

Tegnap vetted őket Egerszegen?

 

 

Előzmény: borzavári (4051)
euonymus Creative Commons License 2016.04.17 0 0 4053

Ha  nagyon rúg a jobb oldali tőgyfelet bal oldalról a bal oldalit jobb oldalról fejd a hasa alatt átnyúlva. Miután mindig a fejt oldalon rúg kifele így ki tudod cselezni:)

Előzmény: borzavári (4051)
euonymus Creative Commons License 2016.04.17 0 0 4052

Gratulálok!

 

A tőgyszárazságra nem tudok mit mondani, gondolom valamilyen zsíros kenőcs fejés után használhat neki.

Akár neogranormon is jó lehet ha kicsit bemasszírozod, amikor abszolút tönkre van menve a párom keze ő is ezt választja:)

 

Kicsit masszírozd a tőgyet fejés végén. Fél perc, ha nincs több tej utána akkor kiürült nagyjából.

Előzmény: borzavári (4051)
borzavári Creative Commons License 2016.04.17 0 0 4051

Sziasztok!

 

Megvannak az első kecskéink, annyira örülünk nekik, nagyon megérte megvenni őket!

Állítólag 4 évesek, legidáztak idén, de ellettek adva alóluk. Reggel a kettő ad kb 3 litert, nap végére 4-5 liter összejön talán.

Nem tudom hogy ez jó vagy rossz de én többre nem is vágyok! 

Még csak tegnap jöttek, úgyhogy még barátkozunk, kivannak pányvázva a ház elé, még nem engedem ki őket a legelőre.

Elégé kezdő fejő vagyok, életemben először tegnap próbáltam, most már megy, főképpen hogy a kecskét a szarvánál fogva kikötöm,

meg a hátsó lábait is, meg különben rúg-kapálna, de már ők is egyre nyugisabbak, szokják.

 

És két gyors kérdés!

 

Ugye elégé kifejtük őket ha a bimbók teljesen leeresztettek már és semennyi tejet nem lehet kifejni belőlük?

Mert a tőgyük azért látványosan nem esik össze. A volt gazdájuk azt mondta hogy most sok tejet termelnek úgyhogy nem is fog...

 

A másik hogy az egyiknek a bimbói szárazak, meg talán picit repedés is van rajta, körömvirágkrém, vagy valami zsíros dologgal érdemes bekenni?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

 

fecske+ Creative Commons License 2016.04.16 0 0 4050

Lezajlott a bakbírálat. Készültünk, izgultunk, kérleltünk - az időjárást. Szerencsénk kitartott, bár a végére fogvacogtató szél kerekedett. Jöttek nézelődők is, meg vásárlók is. :) A sütemény elfogyott, a bakok nem, úgyhogy lehet még szemezgetni közülük. :)

Képek khirke jóvoltából, a teljesség igénye nélkül, mert ugye a bakok úgyse oda állnak, ahol a fényképésznek jó lenne.

  

 

ez-Ben Creative Commons License 2016.04.16 0 0 4049

 

 :)) Jelbeszéd : jobb kezünk a homlokunkon, bal kezünk a szívünkön. ( + napszemüveg !:)

Előzmény: fecske+ (4019)
ez-Ben Creative Commons License 2016.04.16 0 0 4048

 

 :)) Mióta megláttuk a káprázatos, káprázatost... ámulatunkban, egyszerűen szóhoz sem jutunk !

 Most tanuljuk- esti tagozaton- a jelbeszédet: GRATULÁLUNK ! ( két kézzel !:)

     

Előzmény: khirke (4027)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.04.14 0 0 4047

Minden elismerésem! Nagyon jó és nagyon kellett már. Köszönjük!!!!

Előzmény: khirke (4027)
booerang Creative Commons License 2016.04.12 0 0 4046

A múlt héten vettük le a kötést,tanul újra járni,mivel most semmi extra nincs,ami tartsa a lábát.

Néha szépen megy,persze bicegve,néha meg 3 lábon ugrál,szinte le sem rakja a lábát.

De látszik,hogy megviselte,a lányom meg is kérdezte, -apa,a Barack kisebb lett?

Remélem,hamarosan visszatér a régi kerékvágásba.

A gyerekes anyukákkal van most kint a legelőn,a március 1.-én született kisbak(régi-Barack tesója)oda költözik mellé,mint a nagyok.

Ma ellett meg az utolsó anyánk,persze,hogy gidával zárjuk a tavaszt,de idén legalább a csajok győztek.

Vasárnap megyek Egerszeg felé mindenképp,ha addig még nem viszik el őket,akkor megnézem milyenek élőben.

Előzmény: fecske+ (4044)
fecske+ Creative Commons License 2016.04.12 0 0 4045

Ezt a szert én is nézegettem. Meddig hat? Szúnyog ellen is jó? 

Előzmény: 1ics (4035)
fecske+ Creative Commons License 2016.04.12 0 0 4044

Ha van elég hely, beállhatnak azok. Ketten szépen összetartanának, lelki támaszt nyújthatnak egymásnak. Lehet, ők terrorizálnák a régieket!

 

Mi van a lábsérülttel? Kiheverte már?

Előzmény: booerang (4040)
1ics Creative Commons License 2016.04.11 0 0 4043

A NEOCIDOL-t ismerem annak 70 nap az egészségügyi várakozási ideje, a szamárra azt használtuk meg a bak kecskére is.

Előzmény: tilták3 (4042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!