Keresés

Részletes keresés

rednifegnar Creative Commons License 2013.01.28 0 0 2813

Elirtam de megváltoztatni már nem tudom (hála az indexnek), amugy meg a gyártói leírás szerint 900nm.

 

 

Előzmény: DimensionSeven (2812)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.01.28 0 0 2812

A B+W 093 nem 1000nm, csak 830. ;)

Előzmény: rednifegnar (2811)
rednifegnar Creative Commons License 2013.01.27 0 0 2811

Sziasztok! Eladó két ir szûrõ (72,093), részletek a szûrõs topicban.

 

 

 

efPen Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2810

irjal publikus e-mail cimemre

Előzmény: Barnabodri (2809)
Barnabodri Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2809

Persze, ha tudsz átépítő szakembert, akkor az is érdekelhet.

Előzmény: efPen (2807)
Barnabodri Creative Commons License 2013.01.25 0 0 2808

olcsóbb vázra gondoltam: d40x, esetleg szép d200, d3000 ilyesmi. Átépíteni egyenlőre nem szeretnék, majd ha lejár a garija a d5100 vázamnak, azt szeretném.

Előzmény: efPen (2807)
efPen Creative Commons License 2013.01.22 0 0 2807

Vennék egy ir72-vel szerelt nikon vázat. Valakinek ötlete?

 

Milyen elkepzeleseid vannak? Mondjuk tipust illetoen?

Es mondjuk egy meglevo vazad atepeitese?

Előzmény: Barnabodri (2806)
Barnabodri Creative Commons License 2013.01.05 0 0 2806

Vennék egy ir72-vel szerelt nikon vázat. Valakinek ötlete?

lackter99 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2805

Üdv!
Kérdéssel fordulnék ide hogyan tehetném láthatóvá az infravörös fényt ?
Nem digitálig gépem van .
Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.14 0 0 2804

A Ricoh-Pentax bejelentette a középformátumú 645D infravörös fotózásra alkalmasabbá tett 645D IR változatát, melyben nem található infra vágó-szűrő, így a CCD-hez veszteség nélkül jutnak el az infravörös hullámhosszú fotonok.

A Pentax 645D IR mind csillagászati, mind infra tájképfotózásra alkalmasak, alkalmazástól függően esetenként szükség lehet az objektív elé infravörös szűrőre (a látható fény kiszűrésére).
Természetesen a 645D IR minden egyéb paraméterében megegyezik a 645D-vel, így általános jellegű fotózásra is használható, ez esetben IR vágó-szűrőt kell az objektív elé helyeznünk a nemkívánatos elszíneződések megelőzése érdekében.

A cég egyelőre csak Japánban kezdi meg az új változat forgalmazását, melyből évi 100 darabot kíván gyártani.

 

 

 

 

http://pixinfo.com/hirek/2012-12-12_274223

efPen Creative Commons License 2012.11.09 0 0 2803

"baratom kinal eladasra egy atalakitott (tehat lapka elol lapul egy IR szuro) K20D gepet, kb. 300 € lenne az ara (alkukepes) egy 18-55 kitobjektivvel"

 

E topiklakoinak koszonhetoen a gep tulajdonost cserelt. Igaz, kicsit bonyolultabb volt a csere, de remelem a gep meg van elegedve az uj tulajdonosaval, es a tulajdonos gepevel.

Koszonom!

 

Előzmény: efPen (2800)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.30 0 0 2802

Haliho!

szeretnék megosztani veletek némi információt amit

"efPen" fórumtárstól az imént kaptam..

mindenki okulására ,hátha van aki még nem ismeri...

(én nem ismertem)

 

http://www.h-maccario.de/wordpress/?page_id=921-

 

 

efPen Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2801

Csak a felreertesek elkerulese miatt megjegyzem - a kepek NEMI utomunkaval keszultek...

Legtobbet a magyarvalkoi templommal foglalkoztam, utana a Varjuvar (itt inkabb az tartott sokaig, hogy eldontsem, milyen verziot hasznaljam, mert szuletett agyonszaturalt kep is). A tobbi kettot meg nem tartom kesz kepnek, a barna kepen meg a "szincsatorna babralast" sem csinaltam ...

Előzmény: efPen (2800)
efPen Creative Commons License 2012.10.26 0 0 2800

Udvozlom a tarsasagot!

Most fedeztem fel ezt a fonalat, nehany szolasom a Pentaxosoknal talalhato, de inkabb olvasni szoktam az Indexes forumokat...

Iden tavaszan fedeztem fel egy pozsonyi emberket (ja, magam is Szlovakiaban elek, Szlovak is vagyok, igy elnezest az esetleges hibakert a szovegemben), aki Pentax vazak IR-re "atoperalasaval" foglalkozik. Kesobb sajat, mar kicist kioregedett K20D-met kuldtem hozza kezelesre. A mutet sikerult, junius ota hasznalom a gepet. Kozben az emberkevel virtualis baratsagot is kotottunk.

Az ok, amiert mostt "zaklatlak" benneteket az, hogy a virtualis baratom kinal eladasra egy atalakitott (tehat lapka elol lapul egy IR szuro) K20D gepet, kb. 300 € lenne az ara (alkukepes) egy 18-55 kitobjektivvel.

Az en gepembol kb. ilyenek "hulltak ki", ugye nemi szamitogepes utomunkaval:

A mailcimem publikus.

Udvozlettel

jozef

Sz_Gábor Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2799

Szórakoztam kicsit az említett Opteka makróelőtéttel.

 

Egy régi SD kártya látható fényben (a fókusz sajna kissé el lett cseszve):

 


És infrában, enyhén felhúzott kontraszttal:


Ez az a híres-nevezetes "átlátszóság", ami egyes fürdőruháknál is felléphet. 1998-ban ezt fújta fel a k*****ott média, a Sony emiatt hívott vissza lóhalálában egy egész videókamera-szériát, és butította le aztán a NightShot funkciót. Ha ez a balhé nem lett volna, valószínűleg most nem kéne a gépek átalakításával bajlódnunk, mert a legsikeresebb típusok infrás változatban is megjelennének (kb. ahogy vannak kis darabszámú asztrofotós szériák is, pl. Canon EOS 60Da). A hülyeség persze mindenek felett...

Sz_Gábor Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2798

Hm, ez tényleg szép. Kérdés, hogy mennyire látszik meg a képen, és hogyan befolyásolja a hangulatát. A mélyvörös tartomány vöröses-barnás színnel kerül rögzítésre, míg a nagyobb hullámhosszok türkizzel. Tehát ezek a szűrők több vörös és barna komponenst, vagyis tulajdonképpen színesebb képeket produkálhatnak. Legalábbis átalakított géppel, a szűz példányoknál valószínűleg felejtős, mert ott a beszivárgó mélyvörös fény könnyen elnyomhatja az infrát.

 

Érdekes lenne különféle fényviszonyok mellett összehasonlítani egy Hoyát meg egy ilyen hongkongi példányt... Nincs itt véletlenül egy kísérletező kedvű Hoya tulajdonos?

DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2797

Antireflex bevonatot semelyik infraszűrőn ne keress, a B+W 093-ason sincs. ;)

 

A Hoya precízségéről meg csak ennyit: http://www.hoyaoptics.com/color_filter/ir_transmitting.htm

Ezt nem hozza semelyik kínai noname filter... :)

Előzmény: Sz_Gábor (2796)
Sz_Gábor Creative Commons License 2012.09.10 0 0 2796

Nos, nekem is kb. ilyen szűrőim vannak, csak azok Hong Kongból jöttek, 8-10€-ért (58-as méretben, szállítással együtt). Beváltak. Tükröződésgátló bevonat ugyan nincs rajtuk, de mivel a lencséké sem teljesít valami jól infrában, ez nem számít túl sokat. Vigasztal, hogy kevésbé kényesek, ha nincs más, zsebkendővel is meg lehet törölni, ha meg mégis megsérül, akkor csak rendelek egy másikat. Filléres fotós életérzés :D

 

A vágást illetően, a Hoya sem úgy működik, hogy 710nm-en koromfekete, 730-on meg már kristálytiszta! A feltüntetett hullámhossz mindössze annyit árul el, hogy az áteresztési görbe mely hullámhosszon metszi az 50%-ot. Még ha ez az adat hajszálpontos is, ebből nem derül ki, hogy mondjuk 30nm-rel lejjebb pontosan mi a szitu, mert a vágási görbe lehet baromi meredek, mint a méregdrága interferenciaszűrőknél, de lehet hosszan elnyújtott is. Élek a gyanúperrel, hogy a Hoya és társai valamivel meredekebben vágnak, de ez csak amolyan megérzés.

 

A feltüntetett vágási hullámhosszok általában hitelesek, nekem 680, 720, 760, 850 és 950nm-esnek mondott szűrőim vannak, és valóban más képet produkálnak, a 680-as színesebbet, a 760-as pedig kontrasztosabbat és majdnem teljesen monokrómot. Egyedül egy 740-esnek mondott példányról derült ki, hogy valójában tök ugyanaz, mint a 720-as. Össz-vissz 8€ volt, nagy ügy, jó lesz tartaléknak...

 

Opteka: nem kell leszólni, tőlük egy 10x-es nagyítású, akromatikus, négy lencsetagból álló makró előtétet rendeltem 22€-ért, természetesen újonnan, és egész szép képeket produkál.

De ami igazán durva, az a 9€-ért (szállítással együtt!!!) beszerzett 0,45x-ös NoName nagylátószögű előtétem.  Az árához képest még jónak is mondható, szoktam használni. Elvileg szét is lehet csavarni makrónak, úgy viszont tényleg iszonyatos a minősége.

DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2795

Üdv! Pont ez a bajom a noname kínaiakkal meg az Opteka, stb. "márkákkal": teljesen hasraütésre van ráírva hogy hol vág. Lehet 695, 740 vagy 760nm is, amit 720nm-esként árulnak.

Amúgy ahonnan most írok, onnan nem tudom megnézni az oldalt, de majd sort kerítek rá. ;)

Előzmény: Törölt nick (2792)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2794

Üdv, köszi, de utánzatok nem érdekelnek, azokkal tele a padlás. :)

Előzmény: Dragon22 (2791)
Dragon22 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2793

Nekem még utána kell néznem, hogy mit kell "átalakítani a gépen". :)

Megtetszettek ezek a képek és gondoltam rendelek próbaképp egy IR szűrőt. Nikon D3100-ra lesz egy Sigma 70-200f2.8-s obira. 

Előzmény: Törölt nick (2792)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2792

Halihó!

nekem van egy hete...

szerintem nem sok eltérés lehet ..

még nem nagyon volt időm kipróbálni.. pár kép vele

az http://500px.com/bobakd

oldsalon első kisérletek egy Olympus E-620-as géppel

még nincsen átalakított gépem..

tudom nagyon bénák, de minden kezdet nehéz...

egyébként nekem szinte minden szűrőm ebay-ról van számomra teljesen

névtelenek ..de úgy érzem nem rosszabbak mint az itthon aranyáron vásároltak..

/ez magán vélemény , egy amatőr véleménye/

ha valami lehet az infraszűrőkkel talán nem pontosan az a tartomány amit ráírnak..

Előzmény: Dragon22 (2791)
Dragon22 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2791

Üdv!

 

Én ilyet rendeltem: http://www.ebay.com.au/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170357638644

Kíváncsi leszek mit tud. Ez ugyan nem Hoya, csak valami koppintás, de talán ennyi pénzt megér.

Előzmény: DimensionSeven (2789)
ÜgyiDulifuliOkoska Creative Commons License 2012.09.02 0 0 2790

Én is. :)

Előzmény: DimensionSeven (2789)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.08.26 0 0 2789


KERESEK!

Használt, jóárasított Hoya R72 infravörös filtert 77mm-es méretben!


Érdeklődni a d-7 kukac freemail.hu címen lehet!

Sz_Gábor Creative Commons License 2012.07.10 0 0 2788

Ja, jól mondtam... 180 dolcsi+postaköltség, és mivel Amerikából jön, biztosan vámköteles is...  3:->

http://shop.lifepixel.com/7-Clear-sensor-filters-c3/

 

Ettől szerintem még becsiszoltatni is olcsóbb.

 

Alternatívák:

* Vastagabb üveget bele, szenzort alátétekkel hátrébb rakni

* Különféle vastagságú, jó minőségű mikroszkóp tárgylemezek öszeragasztása

* Ha az infratükör nincs semmivel összeragasztva: a dikroitikus réteg óvatos, karcolásmentes lekoptatása (anno telefon kamerával csináltam, ott az egyik lencsetagra volt felgőzölve)

 

Kompaktoknál nem kell annyira pontosnak lenni, én sima ablaküveget használtam, asszem 0,3mm-rel vastagabb, de jó, nem kellett alátétekkel bíbelődni.

 

A kompaktokat amúgy nem kell rögtön lefújolni (itt a manuálisan is beállítható, RAW-képes bridge gépekre gondoltam, nem szappantartókra :D ), infrázáshoz sokkal alkalmasabbak, mint a tükrösök. Ez az ember stílusára is hatással van: ha egy infra kép elkészítése nem jár különösebb nehézséggel (élőkép, tökéletesen működő autofókusz...), és a kijelzőn bárhol, bármikor körül lehet nézni infrában, akkor hamar elveszti a kuriózum jellegét, egyszerű fotográfiai eszközzé redukálódik, kb. olyanná, mint a nagy kontrasztú fekete-fehér film, és jönnek a nem pusztán szép és érdekes, hanem kifejezőerővel bíró, jelentést hordozó infra képek.

Előzmény: Sz_Gábor (2787)
Sz_Gábor Creative Commons License 2012.07.10 0 0 2787

A LifePixelnél asszem árulnak ilyen üvegeket is, nem csak szűrőket.

Előzmény: Törölt nick (2785)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.07.09 0 0 2786

Keresek használt, jóárasított Hoya R72 infravörös filtert 77mm-es méretben!

 

d-7 kukac freemail pont hu 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.09 0 0 2785

Haliho!

 

valakinek valami jó ötlete

honnét lehet beszerezni 4/3 géphez 3,27 mm -es üveglapot a szűrő helyére..

nem szűrőt akarok becsiszolni csiszoltatni...hanem csak üveget..

esetleg optikus aki minta alapján becsiszolná...

segítséget előre is köszi...

 

Hümi Creative Commons License 2012.05.25 0 0 2784

Köszönöm, hogy megnéztétek és elmondtátok a véleményeteket...:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!