Keresés

Részletes keresés

kose Creative Commons License 2004.09.20 0 0 391

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=4741&item=3930439683&rd=1

 

Nem tudom működik-e, de ez az 5-ös még gagyibb mint gondoltam!!!!!!!!!!

Előzmény: kose (390)
kose Creative Commons License 2004.09.20 0 0 390

Egy képet kaptam, sajna nem mentettem el. A keresőbe esetleg korona v. hungary-t beírva megnézem. Elég gyatra 5-ös volt, ugyanúgy széles peremmel, eléggé kopott állapotban. Forgalomban lévőnek "álcázott" darab első ránézésre!!

Az Artex vereteket csak leírásban ismerem, de azokat valami modon megjelölték, azt hiszem (rozetta stb)

Előzmény: drdoktor (389)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.20 0 0 389
van link az e-bay-hez?

egyébként a 60as évek közepi Artex veretek is elég hogyismondjam kétes dolgok....
Előzmény: kose (388)
kose Creative Commons License 2004.09.20 0 0 388

Szia Drdr!

Valóban jó érzés, ha elismerik és értékelik az ember bolondériáját! :-)) Azért nem vagyok exhibicionista!!:-)) vagy mi.

Maga a kiállítás az ország déli felében volt, egy bizonyos Hercegszántó nevű helyen.

 

Más.

 

Van egy újabb tagtársunk, numizmatato, aki az 5 koronáshoz kisértetiesen hasonlót talált az e-bayen. Szintén China!!! Ha ez így megy tovább erősen leronthatja a magyar numizmatikus társadalom hitelét. Angolul jól tudó átnézhetné az oldalt és ha netán mégis szerepelne a Copy vagy fals (no valid) kifejezés,  nincs gond. Ha nem, akkor ott van-e lehetőség kérdést feltenni az eladónak?  Mi a véleményetek?

 

Előzmény: drdoktor (387)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.20 0 0 387
jó érzés lehetett büszkélkedni:)
hol volt ez a kiállítás?
Előzmény: kose (386)
kose Creative Commons License 2004.09.19 0 0 386

Szia Preis!

Egy kicsit megtréfált a technika, sehogy sem akart az a fránya kép előjönni. Azután így egymagamban eldiskuráltam és közben katt ide meg katt oda és lőn csoda, megsikeredett. :-)) Ez a kép a májusi kiállításon készült, most találtam a neten! Nem tudok szkennelni, meg digit.fényképezőm sincs. Előzőekben írtam erről a kiállítás micsodáról és most van egy kép is róla.

A gyűjtés számomra nem egyedüli kizárólagos dolog, szeretem, ha másoknak is tudok valami addig nem látottat nyújtani. Ezért készült 4 db kétoldalas keret, meg 3 db asztalka.

Mi újság felétek, nem látogatjátok a lapot?

Előzmény: Preis (385)
Preis Creative Commons License 2004.09.19 0 0 385

Szia Kose!

 

Látom sikerült a képbeszúrás. Hol jártál?

 

 

Preis

Előzmény: kose (384)
kose Creative Commons License 2004.09.19 0 0 384
Előzmény: kose (383)
kose Creative Commons License 2004.09.19 0 0 383

 

 

Na úgylám, lesz belőle valami! :-))

Előzmény: kose (382)
kose Creative Commons License 2004.09.19 0 0 382

Na ez nem igazán jött össze.  :-(((

Itt egy képnek kellett volna megjelenni. Preis! Egy kis gyorstalpaló kép-beillesztáésből elkelne!! Köszi! :-))

Előzmény: kose (381)
kose Creative Commons License 2004.09.19 0 0 381

Szia Mindenkinek!

Egy kis uborkaszezon alatti unaloműzés. Az az "5-ös focilabda" balra jómagam lennék :-)) 

 

 

 

drdoktor Creative Commons License 2004.09.15 0 0 380
olyan az a kínai cumó, mint a verdefényes S.F. Mária Terézia tallér, most is csinálják, anyagár+munkánál nem is ér többet...
én inkább gyűjtenék hozzá és vennék egy igazit:)
Előzmény: Preis (379)
Preis Creative Commons License 2004.09.14 0 0 379

Szia Kose!

 

Majd lepucolom. Csak még nem volt időm rá. Egyébként azért furcsa a dolog, mert csak ez az egy színeződött el, az összes többi helleres nem. Ezek pedig egy régi hagyatékból valók. Szóval különös. De hétvégén fényt derítek a dologra...

Az 5 koronásról meg annyit, hogy 1400 forintot megér egy kis kockázat! :)

 

Preis

Előzmény: kose (378)
kose Creative Commons License 2004.09.14 0 0 378

Hello Mindenkinek!

 

Emlékeztek még az 5 koronára, amit patrona ajánlott figyelmünkbe az e-bayen?? A végső ár ha jól láttam 6,76 USD volt. Kb 1400 HUF!! Ha ritkaság, akkor főnyeremény érte. Ha pedig konfléksz-dobozban található bóvli, akkor igen tetemes ár!!

Valakinek csak ez hiányzott. :-)

patrona Creative Commons License 2004.09.14 0 0 377
Kose: Pénteken postázom az érmet.

Preis: Szerintem ha lepucolnád az oxidréteget, alatta az érem ugyanolyan színű, mint az összes többi. Olyanról még nem hallottam, hogy egy érme anyagában szineződne el, csak a rajta lévő patina szokott mindenféle színárnyalatokat felvenni.

Előzmény: kose (376)
kose Creative Commons License 2004.09.14 0 0 376

Bocs, de így ismeretlenül is meg kell állapítani, hogy valóban "értesz" a pénz világához.  A tény az tény.  :-))

Belekotnyeleskedni én sem szeretek, de amit tudok-sejtek-vagy könyvbe leírtak szívesen továbbadom.

Szerintem bátran szólj hozzá, ha van véleményed! Hátha igaz. Hátha más is úgy látja, csak még szerényebb. A fórumok világa meg ilyen. Ha csak mindenben tudósok írogatnának, nem sok topic lenne hosszú életű:-))))

Pl. itt van ez a bajor tallér.  Nem igazán a területem, de ami a képről látható, megállapítható, következtethető (hú de jó szó), azt közkincsé teszem.

Szívesen hallgatom-olvasom más véleményét s, habár az teljesen eltérő az enyémtől. Tanulni mindig lehet!!

És érdemes! Igaz?

 

Előzmény: drdoktor (373)
Preis Creative Commons License 2004.09.14 0 0 375

Inkább nem is kezdek a tisztításhoz.  Egyébként nem is lenne értelme, mert nem koszos, hanem az anyag változott el. Ezt meg a szappanos víz nem hozza le.

Egyébként köszi!

 

Preis

Előzmény: drdoktor (374)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.14 0 0 374
tisztítás:

rezet inkább ne.
persze, ha földes, sáros akkor azért a szappanos víz OK, kefe nélkül!

ezüstökhöz lehet kapni spéci tisztítófolyadékot, én olaszban vettem, valami lúgos közeg, a flakonban van egy kis füles kosárka, abba teszed az érmét leengeded 1 percre, kiveszed és langyos vízzel leöblíted.
törölni csak nagyon finom anyaggal, pl. szarvasbőr.
időnként a klubban is árulnak.
Előzmény: Preis (371)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.14 0 0 373
Visszanézve az oldalt tárgyi tudásban profi vagy!

hát kérem ez enyhén szólva is, hmmm, hmmm...
dehogy vagyok én profi, csak hosszú ideje foglalkoztam a gyűjtögetéssel és mégtöbbet az olvasással:)
meg amihez nem értek, vagy bizonytalan vagyok, inkább nem szólok hozzá:)))
Előzmény: kose (369)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.14 0 0 372
Tudsz valami konkrétumot mondani erről a kémiai hatásról?

a réz nagyon sokféle anyaggal reagál, ki tudja szegény hol és meddig hányódhatott....
majd kerül neked szebb is:)
Előzmény: Preis (364)
Preis Creative Commons License 2004.09.13 0 0 371

Sziasztok!

 

Nos tényleg, nem ártana egy kis tisztítás az érmének. De a szappanos vizen kívül, nem nagyon szoktam csinálni mást. (ahogy a nagykönyv is írja) Az meg nem hiszem, hogy előhozná a barnás színt. Bár ki tudja. Csak még időm nem volt rá.

Múltkor tisztítottam ezüst érméimet (szappanos vízzel), majd észrevettem, hogy egy-kettőn kissebb karcok jelentek meg. Na mondom, inkább hagytam. Szerintem az a legjobb, ha megmarad a patina rajta.

 

Preis 

Előzmény: kose (367)
kose Creative Commons License 2004.09.13 0 0 370

Bavaria= Bajorország latin neve

Szerintem bérveretés eredménye. Esetleg egy Körmöcbányai mester kiruccant bajorhonba és vitte magával a tudását.

A Madonna-kis Jézus alak teljes bizonyossággal körmöci hatású. (alatta félhold)

Mára belőlem ennyi elég :-)))

Előzmény: patrona (365)
kose Creative Commons License 2004.09.13 0 0 369

Szia Drdr!

Jó az az olvasgatás. Visszanézve az oldalt tárgyi tudásban profi vagy! Legalább is amennyire egy amatőr (én) meg tudja valakiről állapítani, hogy az profi vagy sem. 

A szakirodalom beszerzése bármennyire is elviszi a pénzt a pénztől - na most mégegyszer! :-)) - tehát a gyűjtés "kárára" megy a könyv-vásárlás, de nélkülözhetetlen!!!

És nem csak katalógust kell beszerezni, hanem tiszta szakirodalmat is. Nekem most kezd összejönni egy kisebb könyvtár.

Na jó, még nem könvtár, de jónéhány darab. :-)

Hameg megvettem hát olvasom. Csak tanul az ember, vagy mi!

 

Előzmény: drdoktor (362)
kose Creative Commons License 2004.09.13 0 0 368

ÖREGSZEM!!!!

Katt a képre és jé, milyen nagy. Aztán ottvan az a fránya gyöngysor is :-(

Tényleg elfárdadtam a nézegetésben (kb. 150 db 1894-es 2 heller brrrrr.....)

Azonban így visszagondolva, tényleg van olyan 2-es, ahol nincs gyöngysor.

Bocs, de nem nézem át újra őket..... :-))

Előzmény: kose (367)
kose Creative Commons License 2004.09.13 0 0 367

Patrona!

Elment a mail!!! :-))

 

Preis!

Tegnap egy kicsit sokat időztem a neten, de vagy 150 oldal átnézése során sem találtam hasonlót. A Vaterán egyszer Sirmelon tagtárs valami hasonlót kínálhatott, de sajna elévült a lap és kép  már nem volt hozzá, :-( de valami figyelem...-mel kezdődött a 2 heller 1894 bemutatása.

Mindenesetre az a 0,3 g eltérés adódhat az erős kopásból. A szín valami vegyi elváltozás eredménye lehet, ahogy patrona is gyanította. Sok 1894-es érmét megnéztem, valamennyi barnás árnyalatú. Sőt az előtte és utána kiadott évjáratok is.

Ami nem világos, hogy ezen nem nagyon látom a gyöngysort. Lehet csak a kopás miatt? Vagy ilyen a szemem??? :-(((

Egy óvatos és "szakértő" tisztítást mindenesetre megérne a kicsi. :-))  

Előzmény: patrona (366)
patrona Creative Commons License 2004.09.13 0 0 366
Ja igen, Kose, ha tényleg érdekel az 5 Koronásom, akkor szabad a pálya, ugyanis beraktam "zddd" barátunkat a tiltólistáma, és a rendszer törölte a licitjét, hehe. Ha kell, akkor le is veszem, és a többit megbeszéljük mailben.
patrona Creative Commons License 2004.09.13 0 0 365
Szerintem sem különlegesség, egyszerűen ilyen színű rajta a patina. Ha letisztínadád, ugyanolyan bronz színe lenne, mint az öszes többinek.

A Vaterán találtam egy érdekes érmet. Bajor tallér, ugyanolyan Madonnával a hátlapján, mint a korabeli Magyar veretű tallérokon. Esetleg ezek az érmek is Körmöczbányán készültek, vagy csak simán lenyúlták ezt az ábrázolást? Vagy a Madonna minden pénzen ugyanolyan a világon?:-)
Preis Creative Commons License 2004.09.13 0 0 364

Szia Drdr!

 

Az a baj, hogy nem nagyon értek a kémiához. :)

Már egy rakás helyen megnéztem és sehol nem találtam hasonló példányt. Tudsz valami konkrétumot mondani erről a kémiai hatásról? Vagy csak tipp? Egyébként még ha ér is valamit, sajnos a hátlap nagyon megkopott.

 

Preis

Előzmény: drdoktor (363)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.13 0 0 363
Szia Preis!
szín végülis majdcsak mindegy, attól függ milyen kémiai hatás érte, ami érdekes, hogy a sasmadaras oldal sokkal jobban kopott, mint a másik.
mintha földúton feküdt volna sokáig és mindig az egyik oldalán jártak volna szekérrel.
nem hinném, hogy hamis lenne, kis értékűt nem szoktak hamisítani.

üdv
drdr
Előzmény: Preis (361)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.13 0 0 362
szia kose!
magyarokat gyűjtök leginkább, úgy 1848-tól errefele, inkább fémet, mint papírt.
bár mostanában anyagi és egyéb okokból vissza kellett fogjam nagyon magam, így inkább néha olvasgatok.
i/y majd otthon megnézem.

üdv, drdr
Előzmény: kose (358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!