Keresés

Részletes keresés

Preis Creative Commons License 2004.09.22 0 0 405

Szia Neo!

 

Persze, tedd fel a kérdésed! Azért vagyunk itt...

 

Preis

Előzmény: _Neo_ (404)
_Neo_ Creative Commons License 2004.09.22 0 0 404

Sziasztok!

új vagyok itt, a témában mégújabb. viszont lenne egy kérdésem? feltehetném?

 

m

 

 

drdoktor Creative Commons License 2004.09.22 0 0 403
> amikor kivonták a forgalomból ezeket a pénzeket, valamiért minta perforálással látták el(esetleg érvénytelenítés céljából).

ki van zárva.
46. aug. 1-én az Andrássy úton utcaseprők söpörték az inflációs pengőket, film, fénykép van róla.
Előzmény: patrona (402)
patrona Creative Commons License 2004.09.21 0 0 402
A Vaterán ismét felbukkant egy érdekesség. Minta perforált Százmillió Pengő. Az a furcsa benne, hogy nem nullszériás, és mintha használatban is lett volna(foltos, hajtás nem látszik a fotón, ami amúgy elég rossz minőségű).
Két dologra tudok gondolni, az egyik hogy hamis, a másik hogy amikor kivonták a forgalomból ezeket a pénzeket, valamiért minta perforálással látták el(esetleg érvénytelenítés céljából).
Valaki esetleg találkozott már ilyesmivel szakirdalomban?
Preis Creative Commons License 2004.09.21 0 0 401

én ezt mondtam! nem véletlen, hogy nem voltak megelégedve vele. Az ilyentől nem kell vásárolni...bár valaki ezt is megvette :-) csak tényleg az a baj, hogy ezzel a magyar gyűjtőknek árt.

 

 

Előzmény: drdoktor (400)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.21 0 0 400
aztán megnéztem a csóka miket árul még:
http://stores.ebay.com/volitation-curio_W0QQcolZ4QQdirZ1QQdptZ0QQpZ2QQsclZallQQsotimedisplayZ2QQtZkm

röhejes 6 db japán kard, mindössze 8 usd. hát ennyiért még konyhakést se kapni, na neee...
Előzmény: drdoktor (399)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.21 0 0 399
5 korona, megnéztem.
99,99%, hogy öntött másolat.
még az is lehet, hogy másolat másolata.
persze 2 usdért -egy pakli cigi ára- csodák nincsenek.
Előzmény: kose (391)
Preis Creative Commons License 2004.09.21 0 0 398

Sziasztok!

 

Na, megpróbáltam utánanyomozni a koronásnak. Akartam levelet küldeni, de nem tudtam. Ahhoz regisztráltatni kell magamat. Ezt most kihagyom. De ha megnézitek az eladóra adott negatív visszajelzéseket, akkor látható, hogy az elmúlt évben 15-ször nem tetszett másoknak az ügylete, vagy valami problémája volt. Szerintem ez elég érv arra, hogy nem kell megvenni azt az érmét!

Ennyi... .-)

 

Preis

Előzmény: kose (391)
patrona Creative Commons License 2004.09.20 0 0 397
Köszi, ezt nem tudtam! A szín eszembe se jutott, pedig ez is egy jó támpont.
Előzmény: antiszocial (396)
antiszocial Creative Commons License 2004.09.20 0 0 396
Szia Patrona!

Idősebb gyűjtőktől azt hallottam, hogy a 100 koronás utánveretének peremét mattították. Állítólag innen felismerhető. Mások szerint a színe alapján is elkülöníthető az eredeti és az utánveret, de sajnos ezt még nem volt módom gyakorolni.

üdv,
Antiszocial
Előzmény: patrona (392)
Preis Creative Commons License 2004.09.20 0 0 395
Egyébként már én is ismerem numismatato-t. Sajnos nem sikerült a regisztrációja. Segítettem neki, mert infós-tanár vagyok...remélem megoldotta a feladatot! :-)
Előzmény: Preis (394)
Preis Creative Commons License 2004.09.20 0 0 394

Sziasztok!

 

Én is megnéztem ezt a koronást. Valóban nem írnak róla semmit. Egyszerű a helyzet: nem kell megvenni! Annak a fazonnak meg kéne egy e-mailt küldeni, és rákérdezni a dologra. Ha lesz időm, írok neki. :-)

 

Preis

Előzmény: kose (388)
kose Creative Commons License 2004.09.20 0 0 393

Szia patrona!

Megkaptam a levelet, köszi!!!

Előzmény: patrona (392)
patrona Creative Commons License 2004.09.20 0 0 392
Erről az érméről énis kaptam képet mailben.
Én nem látok semmilyen utalást aszövegben arra, hogy ez utánveret, de az alacsony ár mindenesetre gyanús.
Az Artex cuccok még többet is érnek, mint az eredeti érme, amiről a másolták(kivéve az aranyakat). Nagyon kis darabszámban készültek, és mindet külföldön adták el. Amik nálunk fellelhetők min "visszajött" példányok. Mondjuk én pénzt nem adnék ilyesmiért, de van aki meg ezt gyűjti:-)
Rozettával, U.P. megjelöléssel, vagy PP kivitellben készültek, így jelölik, hogy nem korabeli. Viszont az 1908as 100 Koronásról készültek jelzés nélküli utánveretek, amik a megszólalásig hasonlítanak az eredetire. Aki esetleg ilyet akar venni vigyázzon!
kose Creative Commons License 2004.09.20 0 0 391

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=4741&item=3930439683&rd=1

 

Nem tudom működik-e, de ez az 5-ös még gagyibb mint gondoltam!!!!!!!!!!

Előzmény: kose (390)
kose Creative Commons License 2004.09.20 0 0 390

Egy képet kaptam, sajna nem mentettem el. A keresőbe esetleg korona v. hungary-t beírva megnézem. Elég gyatra 5-ös volt, ugyanúgy széles peremmel, eléggé kopott állapotban. Forgalomban lévőnek "álcázott" darab első ránézésre!!

Az Artex vereteket csak leírásban ismerem, de azokat valami modon megjelölték, azt hiszem (rozetta stb)

Előzmény: drdoktor (389)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.20 0 0 389
van link az e-bay-hez?

egyébként a 60as évek közepi Artex veretek is elég hogyismondjam kétes dolgok....
Előzmény: kose (388)
kose Creative Commons License 2004.09.20 0 0 388

Szia Drdr!

Valóban jó érzés, ha elismerik és értékelik az ember bolondériáját! :-)) Azért nem vagyok exhibicionista!!:-)) vagy mi.

Maga a kiállítás az ország déli felében volt, egy bizonyos Hercegszántó nevű helyen.

 

Más.

 

Van egy újabb tagtársunk, numizmatato, aki az 5 koronáshoz kisértetiesen hasonlót talált az e-bayen. Szintén China!!! Ha ez így megy tovább erősen leronthatja a magyar numizmatikus társadalom hitelét. Angolul jól tudó átnézhetné az oldalt és ha netán mégis szerepelne a Copy vagy fals (no valid) kifejezés,  nincs gond. Ha nem, akkor ott van-e lehetőség kérdést feltenni az eladónak?  Mi a véleményetek?

 

Előzmény: drdoktor (387)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.20 0 0 387
jó érzés lehetett büszkélkedni:)
hol volt ez a kiállítás?
Előzmény: kose (386)
kose Creative Commons License 2004.09.19 0 0 386

Szia Preis!

Egy kicsit megtréfált a technika, sehogy sem akart az a fránya kép előjönni. Azután így egymagamban eldiskuráltam és közben katt ide meg katt oda és lőn csoda, megsikeredett. :-)) Ez a kép a májusi kiállításon készült, most találtam a neten! Nem tudok szkennelni, meg digit.fényképezőm sincs. Előzőekben írtam erről a kiállítás micsodáról és most van egy kép is róla.

A gyűjtés számomra nem egyedüli kizárólagos dolog, szeretem, ha másoknak is tudok valami addig nem látottat nyújtani. Ezért készült 4 db kétoldalas keret, meg 3 db asztalka.

Mi újság felétek, nem látogatjátok a lapot?

Előzmény: Preis (385)
Preis Creative Commons License 2004.09.19 0 0 385

Szia Kose!

 

Látom sikerült a képbeszúrás. Hol jártál?

 

 

Preis

Előzmény: kose (384)
kose Creative Commons License 2004.09.19 0 0 384
Előzmény: kose (383)
kose Creative Commons License 2004.09.19 0 0 383

 

 

Na úgylám, lesz belőle valami! :-))

Előzmény: kose (382)
kose Creative Commons License 2004.09.19 0 0 382

Na ez nem igazán jött össze.  :-(((

Itt egy képnek kellett volna megjelenni. Preis! Egy kis gyorstalpaló kép-beillesztáésből elkelne!! Köszi! :-))

Előzmény: kose (381)
kose Creative Commons License 2004.09.19 0 0 381

Szia Mindenkinek!

Egy kis uborkaszezon alatti unaloműzés. Az az "5-ös focilabda" balra jómagam lennék :-)) 

 

 

 

drdoktor Creative Commons License 2004.09.15 0 0 380
olyan az a kínai cumó, mint a verdefényes S.F. Mária Terézia tallér, most is csinálják, anyagár+munkánál nem is ér többet...
én inkább gyűjtenék hozzá és vennék egy igazit:)
Előzmény: Preis (379)
Preis Creative Commons License 2004.09.14 0 0 379

Szia Kose!

 

Majd lepucolom. Csak még nem volt időm rá. Egyébként azért furcsa a dolog, mert csak ez az egy színeződött el, az összes többi helleres nem. Ezek pedig egy régi hagyatékból valók. Szóval különös. De hétvégén fényt derítek a dologra...

Az 5 koronásról meg annyit, hogy 1400 forintot megér egy kis kockázat! :)

 

Preis

Előzmény: kose (378)
kose Creative Commons License 2004.09.14 0 0 378

Hello Mindenkinek!

 

Emlékeztek még az 5 koronára, amit patrona ajánlott figyelmünkbe az e-bayen?? A végső ár ha jól láttam 6,76 USD volt. Kb 1400 HUF!! Ha ritkaság, akkor főnyeremény érte. Ha pedig konfléksz-dobozban található bóvli, akkor igen tetemes ár!!

Valakinek csak ez hiányzott. :-)

patrona Creative Commons License 2004.09.14 0 0 377
Kose: Pénteken postázom az érmet.

Preis: Szerintem ha lepucolnád az oxidréteget, alatta az érem ugyanolyan színű, mint az összes többi. Olyanról még nem hallottam, hogy egy érme anyagában szineződne el, csak a rajta lévő patina szokott mindenféle színárnyalatokat felvenni.

Előzmény: kose (376)
kose Creative Commons License 2004.09.14 0 0 376

Bocs, de így ismeretlenül is meg kell állapítani, hogy valóban "értesz" a pénz világához.  A tény az tény.  :-))

Belekotnyeleskedni én sem szeretek, de amit tudok-sejtek-vagy könyvbe leírtak szívesen továbbadom.

Szerintem bátran szólj hozzá, ha van véleményed! Hátha igaz. Hátha más is úgy látja, csak még szerényebb. A fórumok világa meg ilyen. Ha csak mindenben tudósok írogatnának, nem sok topic lenne hosszú életű:-))))

Pl. itt van ez a bajor tallér.  Nem igazán a területem, de ami a képről látható, megállapítható, következtethető (hú de jó szó), azt közkincsé teszem.

Szívesen hallgatom-olvasom más véleményét s, habár az teljesen eltérő az enyémtől. Tanulni mindig lehet!!

És érdemes! Igaz?

 

Előzmény: drdoktor (373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!