Keresés

Részletes keresés

Veszpremi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 474
Ez szinte hihetetlenül alacsony fogyasztás. Légellátást passzolom.
Előzmény: Tusi_ (471)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 473
Albérletbe volt kiadva, de mindig lakott valaki ott. Tavaly decemberben költözött ki az utolsó albérlő én meg februárban vettem meg.
Előzmény: Axióma (472)
Axióma Creative Commons License 2008.11.07 -1 0 472
Es mind az 5 evben benne lakott es futott?
Előzmény: Tusi_ (471)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 471
Nincs viszonyítási alapom, csak a régebbi számlák, az előző tulajtól.

1784m3 volt az órában, amikor átvettem a lakást és 5 éves a gázóra. Havi 30m3, ami kb 60m3 jelent telente, ha a nyári fogyasztást 1-2 m3-ben számoljuk.

A légellátási kérdésemre tudsz topikot mondani, ahol vannak infók ilyenről?

tusi
Előzmény: Veszpremi (470)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 470
Ez nagyon baráti fogyasztás még ebben az enyhe időben is, attól függ, milyen a fekvés,mennyire süt be a nap stb. Hidegben már mértékadóbb lenne a szám, arra lehetne valamit mondani, napi 2 m3 azért nem biztos, hogy elegendő lesz a téli hónapokban, az túl szép lenne.
Előzmény: Tusi_ (469)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 469
Hú bocsi :)

Szóval 8-10 m3 havonta ilyen időben, télre 60m3/hó val számolok.

AZ a baj a 25 fokkal, hogy mivel száraz a levegő, ezért nem elég a 22 fok. Most párásítani akarok picit, mert a virágaim is sárgulnak. Aztán meg lehet ablakot nyitni, hogy ne penészedjen a pecó :D

Csak arra lennék kiváncsi, ki mennyit használ gázból havonta :)
Előzmény: Veszpremi (468)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 468
Laikus vagyok, de kicsit nagyon nem érthető a kérdésed:

"8-10 m2" négyzetméter gáz? Hmmm érdekes. Mennyi idő alatt?
"60m3" És ez mennyi idő alatt?

Ja, és 25 fok, kicsit nem nagyon sok? Nyugaton 20 fokra sem fűtenek! Persz ez nem nyugat :(
Előzmény: Tusi_ (467)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 467
Sziasztok

Kicsit offos vagyok, de nem találtam megfelelő topikot a kérdésemre.

A cirkó nálam kiesett a felújítás során, mivel csak drágán lehetett volna a kéményt megoldani, illetve 44m2 re nem ajánlotta a szerelő a cirkót.

Két konvektorral és egy villanybojlerrel helyettesítem a cirkót, de nem vagyok tisztában a fogyasztási értékeimmel. Most ilyen meleg őszben kb 8-10 m2 a gáz fogyasztásom - 150m3 légtér és 2 db 4.3, illetve 5.3-as konvektor - 25 fok körül van a lakásomban.

Ha a tél hideg, akkor kb 60m3 gázzal számolok, ami nem tudom, hogy reális -e. A lakás legfelső szint, szomszéd, illetve padlástér van mellettem, hőszigetelt ablak.....

Nektek mennyi szokott lenni a gázfogasztás?? Azokat kérdezném, akik lakásban laknak és kb ekkora, vagy kicsivel nagyobb területen.

Plusz - kéményes konvektorom van - a levegő utánpótlást az ajtó alatt biztosítottam. Ez elegendő lehet a konvektoroknak??

M63FUN Creative Commons License 2008.10.28 0 0 466
ezt a reklámot kéretik törölni, mivel a panelba cirkó nem telepíthető.
természetesen lehet hogy egy külön topicot lassan megérdemelne a téma, hogy a sok barom ne a panelprogram nevű haveri körhöz kötött átverésben gondolkozzon
Előzmény: Attila700 (465)
Attila700 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 465
Az általam kezelt Főtávról leválasztott társasházak fűtési költsége 35-50%-kára esettek vissza az új fűtési rendszer kialakításának köszönhetően. Egyik házban sem valósult még meg a hőszigetelés és a nyílászáró csere. (panelházak)
Ha valakit érdekel a téma írjon egy levelet a hunfalva@gmail.com címre.
M63FUN Creative Commons License 2008.10.25 0 0 464
lehúzás az egész meg az átgondolatlan seggnyalás az eu felé....
ha 4 méter a kéményed 2 könyökkel akkor a 60/100 nem jó, parapetet pedig elvileg azt hiszem 4 méternél közelebb nyílászáróhoz nem lehet tenni mert veszélyes ( a régi konvektorok azok meg nem veszélyesek....) szóval marad a 80/125 vagy az osztott rendszer. 80-as cső a kéménybe a légbeszívó meg ki a falon. én azért vésetném (látatlanban) mert nem szép ha mindenfelé csövek vannak, persze ha 20 cm után kimenne a légbeszívó akkor osztottban gondolkodnék ezt a helyi adottságok alapján el kell döntened
Előzmény: Émile (463)
Émile Creative Commons License 2008.10.24 0 0 463

  Kösz !

 A kéményen elhúzás nincs csak egy szükület. A hossza jelenlegi becsatlakozástól, ill a kazán tetejétől  :  0.5 m könyök 0.5 m  törés és  4 m egyenes kémény a kitorkolásig.

 

 Csak megjegyzem   kettőtörésnél kevesebb becsatlakozás majdnem kizárt.

 

  Vagy lenne egy másik megoldás : a kazántól ki a külső falra :  egy könyök  + 3 m itt a szomszédok kb. 15 méterre vannak, viszont a saját ablakom   kb. 3 m re. Nem alatta hanem ferdém. De ha ilyen vaskalaposak az előírások akkor van é egyáltaln olyan szitú amikor oldalra is kimehet a füstgáz  ( atanyákat kivéve). Megjegyzem a fali  parapettgázkonvektorok    százezrei gyakorlatilag közvetlemül az ablakok alatt vannak  jó   25 30 cm-re- Ezek teljesítménye  5 -6 kW  az én kazánom meg csak 10 lenne .

 

 És még  mellesleg a konyhában  - konyhák százezreiben is  3 -5- 8 kW teljesítménnyel mennek a nyilt égésterű gáztüzhelyek  - égéstermék a konyha térbe.

 Érti ezt valaki ?

 É.

Előzmény: M63FUN (461)
M63FUN Creative Commons License 2008.10.23 0 0 462
szóval valószinüsítem hogy nem 2 méteres a kéményed, én vésetném mert ha egyszer méreten van az 50év múlva is jó lesz, és át lehet simán bélelni (ha még akkor lesz gáz)
Előzmény: M63FUN (461)
M63FUN Creative Commons License 2008.10.23 0 0 461
alapválasz: van, a 60/100 is elfogadott méretezés, viszont az kb 40%-al kisebb áteresztéssel bír. el kell olvasni hogy a készülék bírja vajon ezt. és ami fontos (lehet nem is kell olvasni akkor) 60/100 rendszernél 5 méter a maximális hossz a kéménynek amit a legtöbb gyártó enged, viszont minden iránytörés ( könyök vagy 45-fokos idom 1 méterrel csökkenti ezt az 5 métert.) szóval ha a kéményedben nem csak szűkület hanem elhúzás is van akkor számolj 1 könyök hogy beforduljon a falba + 2 az elhúzás miatt vagyis max 2 méteres kéményed lehet
Előzmény: Émile (460)
Émile Creative Commons License 2008.10.22 0 0 460
  

Sziasztok !

 

  Tőletek is megkérdezem, hátha valaki tájékozott !

 

 Érdeklődnék  - turbós,

 de nem kombi, tehát csak fűtésre való falikazánnál van e olyan teljesítmény,  ahol a  cső a csőben  , azaz koncentrikus levegő be füstgáz ki  - a méret  kisebb mint az előbb írt 125 / 80.

A kéményemen ugyanis,   igaz  14x14, de van egy szükölet, ezt onnan tudom, mikor a fiúk 4 éve bélelték a 130 -as cső nem ment bele, a 110 -es viszont simán !

  Ja a csöveknél hol megy (jobban mondva jön) a levegő és hol a füstgáz. Ami most van annál szét választott - külön a levegő külön a füst és mindkettő 80 -as.

 

 A teljesítmény nem nagy, kb 10 max 15 kW untig elég (ez csak onnan, hogy ajelenlegi   C12 -es kazánom  általában 10 kW-tal biciklizik, soha semmi probléma eddig.

 Elvileg mehetne a külön csöves szisztéma is, de sok lenne a törés.

 

 Vagy véssem meg a kéményt ?

 

 

 Üdv.  É.

M63FUN Creative Commons License 2008.10.19 0 0 459
teljesen off de tedd össze kezed lábad meg amit még találsz a környéken. nekem az ugrik be hogy a barátom felesége 5 hét alatt háromszor cseréltette a tuti mosógépét (persze hogy ariston) persze a negyedik gép más típus lett (nem reklámoznám mert nem ismerem) nem olasz de azóta is jó. szóval rá lehet bízni a fűtést + a fürdést is 1 darab gépre aztán vagy mákod van és nem érted mit írogat a sok marha, vagy anyázol párszor télen és rájössz hogy a sok javítás helyett vehettél volna egy rendes kazánt és nem kell izgulnod hogy mire hazaérsz vajon hideg lesz a lakásban avagy sem.
(persze mindenki másképpen látja, tulajok szidják a francia "kocsikat" aztán mégis rengeteget eladnak belőle)
Előzmény: FLA (453)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 458
Köszönöm, átmegyek és olvasok!
Előzmény: sjohn (455)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 457
azt értem, de a visszatérő határozza meg azt a hőmérsékletet, amely a hőcserélőbe fut, és azt, hogy az hány fokos lesz, azt gondolom (de tényleg laikusan), hogy nem csak az előremenő határozza meg, hanem pl. a szivattyú fordulatszáma, a radiátor méretek, stb. Igaz?
De feltehetem azt a kérdést is: hogy kell beállítani (=miket kell figyelembe venni a beállításhoz) nem kondis kazánon azt a minimális előremenő hőmérséklet, amelynél még nem történik a készülék belsejében kondenzáció (vagy legalábbis olyan helyen, ahonnan visszafolyva még károsíthatja az elemeket)? Egyáltalán a beszabályozásnál erre törekszenek-e, vagy arra, hogy még a kürtőben se legyen egyáltalán kicsapódás (=harmatpont feletti hőmérséklet meglegyen)?
Előzmény: sjohn (456)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 456
Nem a visszatérő hőfok a lényeges , általában nem azt szabályozod , hanem az előremenőt.
Előzmény: FLA (454)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 455
Azért nem szeretem őket , mert megbízhatatlanok , silány alkatrészekkel összetákolt masinák.
Gyere át a Viz -Gáz - Fűtésszerelés topicba , és ott olvashatsz pár elrettentő példát , 90 %-ban olasz készülékekről.
Nekem is van Ariston hűtőszekrényem , de mi most assszem gázkészülékről beszélünk.
A Te mosogatógéped az a kivétel amelyik erősíti a szabályt.
Előzmény: FLA (453)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 454
A nem kondisoknál valóban nem gondolnak erre, mondván, úgyis kell olyan meleg füstgáz, ami kiviszi a párát? Mi az a visszatérő hőfok, amely alá nem tanácsos menni?
Előzmény: sjohn (452)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 453
És megtennéd, hogy egy fél mondatnál bővebben is elmondod, hogy MIÉRT? Tehát hogy konkrétan milyen negatív tapasztalataid vannak, pl. ostyából csinálják a szelepeket vagy mittomén...
Ha az olasz cucc szar a pizzán kívül, akkor pl. az én Ariston mosogatógépem - ami x éve kifogástalanul működik - ezek szerint biztosan a csizmába csábított sváb vendégmunkások rakták össze, vagy a Maserati alkalmazottai másodállásban?
Elfogadom, ha ez a véleményed, de kérlek, tedd meg, hogy konkrét példákat említesz! Köszönöm!
Előzmény: sjohn (450)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 452
Mármint , hogy saválló anyagból van.
Előzmény: sjohn (451)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 451
A kondenzációsnál igen.
Előzmény: FLA (449)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 450
Egyszerűen azért , mert sz@r.
Olasz dolog ami jó , esetleg a pizza , fagyi , netán egy Maserati:))
'79 óta javítok ipari és háztartási készülékeket , van némi tapasztalatom.
Előzmény: FLA (447)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 449
Azaz a hőcserélőn kicsapódik a pára és oxidálja? Ezek nem olyan anyagokból vannak, amelyek ennek ellenállnak?
Előzmény: sjohn (448)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 448
Mert ha alacsony az előremenő , akkor a visszatérő még alacsonyabb , és jól tud kondenzálni.
Előzmény: FLA (446)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 447
Azt is elmondanád, miért nem vennéd? Volt vele tapasztalatod, vagy szervizes ismerős mondta?
Előzmény: sjohn (445)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 446
Az alacsonyabb előremenőtől miért döglik meg hamarabb a hőcserélő? Én azt gondolnám, a sűrűbb és nagyobb hőmérséklet-változást kevésbé bírják úgy általában az anyagok. Ha nem ettől, akkor mitől hal meg korábban?
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 445
A kondenzvíz leginkább a csatornába megy.
Beretta hmm , olaszt az életben nem vennék.
Akkor már inkább Wolf , Viessmann , ....
A Grundfosnál sokkal gyengébb a Wilo.
Előzmény: FLA (443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!