Keresés

Részletes keresés

Lord Sage Creative Commons License 2004.05.04 0 0 393
ez milyen kérdés? van nagytesója, úgy hívják, hogy 1D Mark II :D
Előzmény: Tomis (387)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.04 0 0 392
soligornak írtam már én is (senki nem olvassa a fórumot csak ír ide?), nincs egyenlőre náluk adaptergyűrű, és gondolom mostanában nem is lesz, mert ha tervbe lenne a gyártás, akkor már tudott volna mondani valamit, szóval marad a gyári
Előzmény: Prottka (388)
Galahed Creative Commons License 2004.05.04 0 0 391
Szia!

Ez az Ik-Cabling bolt milyen bolt? Ugyértem van raktaron nekik gép, ki lehet probalni, beszélnek -e angolul vagy magyarul?
elore is kosz

Előzmény: Prottka (388)
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.04 0 0 390
Kedves Prottka!

Te milyen memóriát veszel hozzá? Ott veszed ausztriába? Netán mikrodrájvot?

Előzmény: Prottka (388)
MeKrisz Creative Commons License 2004.05.03 0 0 389
Szia!

Olvastam, hogy nemsoká tervezel venni egy ilyen gépet! Én csak jókat tudok elmondani róla, viszont engem is érdekelne 1 db microdrive (creative muvo2 4.0GB) te hogy fogod beszerezni? Lehetséges lenne, hogy nekem is tudnál hoz(at)ni?

Válaszod el?re is köszönöm: MeKrisz

Előzmény: blackjackpub (365)
Prottka Creative Commons License 2004.05.03 0 0 388
Helló !

Már régóta gondolkodom digi gép vásárlásán,
gondosan körülnéztem,elolvastam minden tesztet.
Most döntöttem, Canon S1 IS-t fogok venni.
Már meg is van rendelve Ausztriába a határtól nem
messze Horstern-ben /www.ik-cabling.com/482 euró.
Csütörtökön megyek érte.
Kérdésem a tisztelt S1 rajongókhoz, hogy a jövö hét közepéig hol juthatok hozzá szűrő adapterhez.
a Soligor-tól azt a választ kaptam,hogy ehhez a tipushoz még nem gyártanak.
kösz a segitséget.

Tomis Creative Commons License 2004.05.03 0 0 387
Hali skacok!
Elorelathatolag mikor jon ki a nagytesoja a gepnek??? (mar ha lesz:)
ontario Creative Commons License 2004.05.03 0 0 386
Üdv!
cetelem: itt nézd meg www.digicamabholshop.at
Bécsben van, néhány nappal előtte megrendeled, odamégy, kifizeted és örülsz. Egy dologra kell figyelni; az eredeti Canon garipapirt bélyegeztesd le. Jómagam ott vettem és most örülök, meg fényképezni tanulok :)
Aki ért hozzá legyen szíves javasoljon olyan szoftvert, amivel tudom az S1 videojat konvertálni, pl. divx-be, hogy ne legyen ekkora terjedelmű. Köszönöm!
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.03 0 0 385
ha egy kicsit visszaolvasol, ezeket már mind leírtam kb. 30-50 hozzászólással lentebb :)
Előzmény: cetelem (384)
cetelem Creative Commons License 2004.05.03 0 0 384
Meg vagy(tok) (te és a haverod) elégedve a géppel?

Előtte milyened volt? Volt másik alternatíva, vagy mindenképp S1-et szerettél volna?

Lord Sage Creative Commons License 2004.05.03 0 0 383
Dr.TIB nem vett még gépet, ha jól tudom, nekem viszont nem ismerősöm az ember, én is ismeretlenül vettem tőle végülis, neten találtam rá, egyik haverom is vett már tőle S1-et :)
Előzmény: cetelem (382)
cetelem Creative Commons License 2004.05.03 0 0 382
Köszi a gyors választ Dr. Tib és Lord Sage.

Akármennyire is megbízhatóak a Canon gépek, sokkal nyugodtabb lennék ha lenne megfleleő garancia.

Arról nem beszélve, hogy manapság nagyon nehéz idegenekben megbízni (ez egy általános vélemény Lord Sage, nem neked szól!), egyszer már jól átvertek és méges 2 liter tejről van szó.

Nekem is tudna az ismerősöd hozni gépet, LOrd Sage? 140-ért?

Ti is külföldön vettetek gépet (Dr. Tib, Lord Sage)?

Lord Sage Creative Commons License 2004.05.03 0 0 381
igen, ezt én is néztem valamikor, viszont nem kérdeztem rá, de most megteszem mindjárt, a számlán nem láttam ilyen infót
Előzmény: Törölt nick (380)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 380
Neked mennyi garit adnak rá? most néztem a netes boltokban 24 hónap gariról beszélnek s1 esetében.

TIB

Előzmény: Lord Sage (379)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.03 0 0 379
továbbra is 140-ért vettem a gépem, szerintem kérek százalékot a sráctól :)) (és ő ennél még olcsóbban szerzi, mondjuk nem MM-ben, mert az baromi drága) Gari ügyben adott számlát, valamint felajánlotta, hogy ha valami probléma van, ő úgy is járkál ki hetente, megoldja a kivitelt.
Előzmény: cetelem (377)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 378
olcsóbban is lehet kint kapni. az a depos gép ami 160ért van az is 99%, hogy kinti szürke importos. 450-500EUR-ért már lehet kapni kint, csak keresgélni kell (főleg olyan boltokban ahol meg kell rendelni, tehát a legjobban akkor jársz, ha van kint egy ismerősöd aki megrendeli a netes boltban). Márpedig ha szürke importos, akkor ott is gondok lehetnek a garanciával néha nem is kicsik.

május 1 óta a gyártói garanciával felszerelt termékekkel nincs gond az EUn belül is. Nagyon sok technikai készüléknek van olyan garilevele, hogy amennyiben EU országban van, és EU országban vásárolta, akkor keresse fel a legközelebbi márkaszervizt. A többi esetben meg mindig kapsz hozzá helyi garlevelet (pl én vettem egy monitort nemrég, ott a dobozban benne volt az EUs garlevél, de azt le se pecsételték semmi (mivel nem EU országban vettem a cuccot), helyette csak magyar garlevelet kaptam, ami persze csak itthon érvényes. szóval erre érdemes figyelni máj 1-től)

TIB

Előzmény: cetelem (377)
cetelem Creative Commons License 2004.05.03 0 0 377
Sziasztok!

Hamarosan egy Canon PS S1IS típusú fényképezőgépet szeretnék megvásárolni.

Azon gondolkodom folyamatosan, hogy lenne-e értelme inkább külföldről behozni, mint itthin megvenni, gazdagítva ezzel is a hiéna kereskedőket.

Csakhogy keresgéltem a neten (Medai Markt, Wien), de Bécsben a Media Markt-ban 599 EUR a gép ára. A depon viszont 165 pénzért már láttam. Vagyis így nem érné meg.

Tetejében a garanciális feltételeket itthon nem tudnám érvényesíteni, ha bármi gond lenne a géppel, újra ki kéne mennem.

Ugye jól gondolom?
Szerintetek mit tegyek?

Segítségeteket előre is köszönöm szépen!

Üdv: Sz.

jégkék Creative Commons License 2004.05.02 0 0 376
Köszi a gyors választ.

Mivel a gép nem volt nálam, fél óráig tépelődtem a MediaMarkt-ban, hogy megvegyem-e látatlanban. :)
Kétszer is.
Amilyen szerencsém van, mostanra már pont elfogyott.

Előzmény: Lord Sage (374)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.02 0 0 375
árulják sokan akik kintről hozzák, ha kell tudok adni pontos embert
Előzmény: Galahed (372)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.02 0 0 374
nekem ilyen van és tökéletesen elfér benne, MM-ben vettem 2900-ért tavaly augusztusban
Előzmény: jégkék (373)
jégkék Creative Commons License 2004.05.02 0 0 373
Tudtok esetleg táskát ajánlani a géphez?
Lassan két hete megvan már, de eddig nem találtam olyat, ami ne lett volna túl nagy, vagy túl kicsi. Nem tehetek róla, de én leginkább passzentosat szeretnék. :)
(plusz hogy ne legyen túlságosan táskaformátumú)
Eddig a 20-as jelzésű Soligor állt legközelebb az elképzelésemhez, a WxH még rendben is lenne, de a D-nél megbukik a dolog (Depth), csak 5 centi.

Felfoghatjátok körkérdésnek is... (bár sejtem, hogy nem túl izgalmas)
Szóval ti milyet, mennyiért, hol?

Galahed Creative Commons License 2004.05.02 0 0 372
Koszonom a valaszt.

Ami a Canon mellett szol, hogy tudja a CF-t, mérete kisebb. A képminoség az kb egyforma a tesztek alapjan....
Még egy kérdés : merre, ill hol: 140e?

Előzmény: Lord Sage (371)
Lord Sage Creative Commons License 2004.05.02 0 0 371
Canon van 140-ért is, sőt ha kimész Bécsbe még olcsóbba megkapod.

Fz10-ről nem nagyon tudok nyilatkozni, csak pár kattingatásra próbáltam. Digicam-en mindkettőt tesztelték, szerintem ott érdemesebb nézelődni. Én is gondolkodtam az Fz10-en, de előző canon miatt maradt a canon, de nagyon sok tulajdonsága tetszik az Fz10-nek.

Előzmény: Galahed (370)
Galahed Creative Commons License 2004.05.02 0 0 370
Sziasztok!
Szeretnék gépet venni és egy elfogulatlan összehasonlításra lenne szükségem felhasználói szempontból Canon S1 IS gép és a Lumix DMC FZ10 es ről.
Bár tudom ,hogy nehéz elfogulatlanul beszélni a saját fényképezőről, de ezt az irást beteszem a szomszédos topicba is, hátha igy tobb infot kapok.

Nem tudom pontosan az árakat, de a Canont ugy 160e korul a Pana pedig 170 korul láttam, tehát mivel az árkülönbség nem jelentős, inkább a használhatóságot, képminőséget stb stb helyezném előtérbe kérdésem során.
Elore is köszönöm a véleményeteket.

Lord Sage Creative Commons License 2004.05.01 0 0 369
attól függ mennyiért tudod eladni :)
Előzmény: Tomis (368)
Tomis Creative Commons License 2004.05.01 0 0 368
Hali skacok!
Volna egy Panasonic DMC FZ2E fekete gepem,256-os Ultra 2-es SanDisk SD-vel,tatyova!Mennyit kene rafizetnem egy S1IS-re???
bwoay Creative Commons License 2004.04.30 0 0 367
Nem támadásként mondom,
de akit ennyire a video része érdekel a gépnek,
az miért nem inkább videokamerát vesz?
A másik: fotózásra szerintem a többségnek elég egy 256-os kártya (3-4 MP-es felbontású jpeg-eket vettem alapul, és nem 8MP-es RAW képeket :).
Ha meg ilyen kapacitásról beszélünk, akkor asszem már nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a Compact Flash és a Secure Digital teljesen egy árban van.
(Mondjuk én tegnap vettem alkalmi vételként egy 64 MB-os Panasonic SD-t 3'000 Ft-ért,
szóval mostantól komolyan meg fogok sértődni, ha még valaki drágának titulálja az SD-t :)))
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.30 0 0 366
engem a videózás nem igazán hoz lázba, amíg 1 órát lehet csak felvenni, de ahogy látom nálad ez a fő szempont. valaki már vett is ilyen muvo2 playert, majd ír neked tapasztalatokat :)
Előzmény: blackjackpub (365)
blackjackpub Creative Commons License 2004.04.30 0 0 365
Sziasztok
Most szeretném megvenni az S1iS-t,láttam a rengeteg hozzászólást,a gép eddig is tetszett de most bele is szerettem :).Az igazi problémám a videózás miatt kezdődött,most adtam el a Minolta Z1 tipusú gépemet mert nem volt megfelelő erre a célra (drága SD kártya,zörgős optika ,gagyi ház,
fokuszálásnál behallatszódó motorzaj)de amúgy egy nagyon jó gép volt nekem mint amatőrnek.Szóval Microdrive kártyát szeretnék venni,méghozzá úgy ahogy szó is volt róla a Creative Nomad MuVo˛ 4.0 GB -ból szeretném kiszedni majd visszatenni bele egy 256MB-os CF káryát és elpasszolni.A kérdésem az lenne ,hogy ezzel a kártyával 640*480 30kép/s-os videót tudok e tökéletesen csinálni meg hogy televeszi-e a kártyát (4*9 perc).Van még egy kérdés ezeknél a címeknél tud valaki olcsóbban is vagy ez tuti?
http://www.geizhals.at/eu/a84206.html (S1iS)
http://www.geizhals.at/eu/a82465.html (MD)
Előre is köszönöm .
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.30 0 0 364
hmm, érdekesség, hogy az info@soligor.com-ra írtam, de már soligor.de címről jött a válasz :)
Előzmény: Lord Sage (363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!