Keresés

Részletes keresés

M63FUN Creative Commons License 2008.11.10 0 0 483
hja még egy adat hátha fontos lehet: ha semmit sem fűtöttem akkor sem ment 12 fok alá a hőmérséklet vagyis ha így nézzük 6 fokot fűtöttem rá ennyi pénzből
Előzmény: M63FUN (482)
M63FUN Creative Commons License 2008.11.10 0 0 482
nekem tavaly télen (enyhe tél volt) turbós cirkóval 128 légköbméter 18 fokra fűtése / tartása meleg víz használat nélkül lapostető alatt (egészen jól szigetelt nyáron sem volt durva bent az élet) műanyag ablakokkal zárt lépcsőházzal (kereszthuzat semmi ház lukacsos porotherm téglából műanyag szigetelés nélkül) volt 80 m3 gáz a havi fogyasztás
de ha így hogy kint 18 fok van 8-10 m3 a fogyasztás akkor aligha jön ki 60-ból ha kint 30 fokkal hidegebb lesz mert ugye a hőkülönbség az ami az egekbe viszi a dolgot mert a nagy különbségnél nagyobb a veszteség. én tippelnék (22 fokra fűtesz) és mondjuk -10 fok van kb kint akkor sztem 110-130 m3 tippelek hangsúlyozom tippelek és nem számolok mert azt nem tudok. (mondjuk úgy hogy én nem döbbennék meg és hívnám a gázműveket hogy rossz az óra)
Előzmény: Tusi_ (478)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.10 0 0 481
Pl. a napsütés is csodákra képes.
Előzmény: Axióma (480)
Axióma Creative Commons License 2008.11.10 0 0 480
Nem lehet, hogy a gazon kivul valami massal is futottek abban a lakasban?
Előzmény: Tusi_ (478)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 479
Köszönöm :)

Légmentes ablakaim vannak - Gealan 6 légkamra 1,1 k - , utólag tudtam meg, hogy nem lett volna szabad "B" típusú fűtésnél ilyet berakatnom. De ócska gerébtokos és teschauer ablak keverékek voltak fenn, szétrohadva, purfixezve.......

Valamit tuningolok majd szellőzés gyanánt. Levegőzőt nem akarok berakni, mert az utcai front hangos, többek között ezért is csréltem ablakot, jól hangszigetel :)
Előzmény: Törölt nick (477)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 478
A gázóra 5éve lett felszerelve. Voltak kint plombálni az órát, amikor átírattam a nevemre és a srác mondta, hogy a gáz órát 10 évente cserélik, a villanyt meg 15. Ez 5 éve van fenn a gázművekes elmondása alapján.

Igen 150 m3 a lakás 44m2 és 3.4 belmag, legfelső szint. Egyik oldalt egy szomszéd van, másik oldalon meg a szomszédház tetőtere és 60 cm-es falak.

Azért érdekel, mert eddig akárkinek mondtam, nem hitte el. Nektek mennyi m3 szokott lenni egy téli napon?
Előzmény: Törölt nick (475)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 474
Ez szinte hihetetlenül alacsony fogyasztás. Légellátást passzolom.
Előzmény: Tusi_ (471)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 473
Albérletbe volt kiadva, de mindig lakott valaki ott. Tavaly decemberben költözött ki az utolsó albérlő én meg februárban vettem meg.
Előzmény: Axióma (472)
Axióma Creative Commons License 2008.11.07 -1 0 472
Es mind az 5 evben benne lakott es futott?
Előzmény: Tusi_ (471)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 471
Nincs viszonyítási alapom, csak a régebbi számlák, az előző tulajtól.

1784m3 volt az órában, amikor átvettem a lakást és 5 éves a gázóra. Havi 30m3, ami kb 60m3 jelent telente, ha a nyári fogyasztást 1-2 m3-ben számoljuk.

A légellátási kérdésemre tudsz topikot mondani, ahol vannak infók ilyenről?

tusi
Előzmény: Veszpremi (470)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 470
Ez nagyon baráti fogyasztás még ebben az enyhe időben is, attól függ, milyen a fekvés,mennyire süt be a nap stb. Hidegben már mértékadóbb lenne a szám, arra lehetne valamit mondani, napi 2 m3 azért nem biztos, hogy elegendő lesz a téli hónapokban, az túl szép lenne.
Előzmény: Tusi_ (469)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 469
Hú bocsi :)

Szóval 8-10 m3 havonta ilyen időben, télre 60m3/hó val számolok.

AZ a baj a 25 fokkal, hogy mivel száraz a levegő, ezért nem elég a 22 fok. Most párásítani akarok picit, mert a virágaim is sárgulnak. Aztán meg lehet ablakot nyitni, hogy ne penészedjen a pecó :D

Csak arra lennék kiváncsi, ki mennyit használ gázból havonta :)
Előzmény: Veszpremi (468)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 468
Laikus vagyok, de kicsit nagyon nem érthető a kérdésed:

"8-10 m2" négyzetméter gáz? Hmmm érdekes. Mennyi idő alatt?
"60m3" És ez mennyi idő alatt?

Ja, és 25 fok, kicsit nem nagyon sok? Nyugaton 20 fokra sem fűtenek! Persz ez nem nyugat :(
Előzmény: Tusi_ (467)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 467
Sziasztok

Kicsit offos vagyok, de nem találtam megfelelő topikot a kérdésemre.

A cirkó nálam kiesett a felújítás során, mivel csak drágán lehetett volna a kéményt megoldani, illetve 44m2 re nem ajánlotta a szerelő a cirkót.

Két konvektorral és egy villanybojlerrel helyettesítem a cirkót, de nem vagyok tisztában a fogyasztási értékeimmel. Most ilyen meleg őszben kb 8-10 m2 a gáz fogyasztásom - 150m3 légtér és 2 db 4.3, illetve 5.3-as konvektor - 25 fok körül van a lakásomban.

Ha a tél hideg, akkor kb 60m3 gázzal számolok, ami nem tudom, hogy reális -e. A lakás legfelső szint, szomszéd, illetve padlástér van mellettem, hőszigetelt ablak.....

Nektek mennyi szokott lenni a gázfogasztás?? Azokat kérdezném, akik lakásban laknak és kb ekkora, vagy kicsivel nagyobb területen.

Plusz - kéményes konvektorom van - a levegő utánpótlást az ajtó alatt biztosítottam. Ez elegendő lehet a konvektoroknak??

M63FUN Creative Commons License 2008.10.28 0 0 466
ezt a reklámot kéretik törölni, mivel a panelba cirkó nem telepíthető.
természetesen lehet hogy egy külön topicot lassan megérdemelne a téma, hogy a sok barom ne a panelprogram nevű haveri körhöz kötött átverésben gondolkozzon
Előzmény: Attila700 (465)
Attila700 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 465
Az általam kezelt Főtávról leválasztott társasházak fűtési költsége 35-50%-kára esettek vissza az új fűtési rendszer kialakításának köszönhetően. Egyik házban sem valósult még meg a hőszigetelés és a nyílászáró csere. (panelházak)
Ha valakit érdekel a téma írjon egy levelet a hunfalva@gmail.com címre.
M63FUN Creative Commons License 2008.10.25 0 0 464
lehúzás az egész meg az átgondolatlan seggnyalás az eu felé....
ha 4 méter a kéményed 2 könyökkel akkor a 60/100 nem jó, parapetet pedig elvileg azt hiszem 4 méternél közelebb nyílászáróhoz nem lehet tenni mert veszélyes ( a régi konvektorok azok meg nem veszélyesek....) szóval marad a 80/125 vagy az osztott rendszer. 80-as cső a kéménybe a légbeszívó meg ki a falon. én azért vésetném (látatlanban) mert nem szép ha mindenfelé csövek vannak, persze ha 20 cm után kimenne a légbeszívó akkor osztottban gondolkodnék ezt a helyi adottságok alapján el kell döntened
Előzmény: Émile (463)
Émile Creative Commons License 2008.10.24 0 0 463

  Kösz !

 A kéményen elhúzás nincs csak egy szükület. A hossza jelenlegi becsatlakozástól, ill a kazán tetejétől  :  0.5 m könyök 0.5 m  törés és  4 m egyenes kémény a kitorkolásig.

 

 Csak megjegyzem   kettőtörésnél kevesebb becsatlakozás majdnem kizárt.

 

  Vagy lenne egy másik megoldás : a kazántól ki a külső falra :  egy könyök  + 3 m itt a szomszédok kb. 15 méterre vannak, viszont a saját ablakom   kb. 3 m re. Nem alatta hanem ferdém. De ha ilyen vaskalaposak az előírások akkor van é egyáltaln olyan szitú amikor oldalra is kimehet a füstgáz  ( atanyákat kivéve). Megjegyzem a fali  parapettgázkonvektorok    százezrei gyakorlatilag közvetlemül az ablakok alatt vannak  jó   25 30 cm-re- Ezek teljesítménye  5 -6 kW  az én kazánom meg csak 10 lenne .

 

 És még  mellesleg a konyhában  - konyhák százezreiben is  3 -5- 8 kW teljesítménnyel mennek a nyilt égésterű gáztüzhelyek  - égéstermék a konyha térbe.

 Érti ezt valaki ?

 É.

Előzmény: M63FUN (461)
M63FUN Creative Commons License 2008.10.23 0 0 462
szóval valószinüsítem hogy nem 2 méteres a kéményed, én vésetném mert ha egyszer méreten van az 50év múlva is jó lesz, és át lehet simán bélelni (ha még akkor lesz gáz)
Előzmény: M63FUN (461)
M63FUN Creative Commons License 2008.10.23 0 0 461
alapválasz: van, a 60/100 is elfogadott méretezés, viszont az kb 40%-al kisebb áteresztéssel bír. el kell olvasni hogy a készülék bírja vajon ezt. és ami fontos (lehet nem is kell olvasni akkor) 60/100 rendszernél 5 méter a maximális hossz a kéménynek amit a legtöbb gyártó enged, viszont minden iránytörés ( könyök vagy 45-fokos idom 1 méterrel csökkenti ezt az 5 métert.) szóval ha a kéményedben nem csak szűkület hanem elhúzás is van akkor számolj 1 könyök hogy beforduljon a falba + 2 az elhúzás miatt vagyis max 2 méteres kéményed lehet
Előzmény: Émile (460)
Émile Creative Commons License 2008.10.22 0 0 460
  

Sziasztok !

 

  Tőletek is megkérdezem, hátha valaki tájékozott !

 

 Érdeklődnék  - turbós,

 de nem kombi, tehát csak fűtésre való falikazánnál van e olyan teljesítmény,  ahol a  cső a csőben  , azaz koncentrikus levegő be füstgáz ki  - a méret  kisebb mint az előbb írt 125 / 80.

A kéményemen ugyanis,   igaz  14x14, de van egy szükölet, ezt onnan tudom, mikor a fiúk 4 éve bélelték a 130 -as cső nem ment bele, a 110 -es viszont simán !

  Ja a csöveknél hol megy (jobban mondva jön) a levegő és hol a füstgáz. Ami most van annál szét választott - külön a levegő külön a füst és mindkettő 80 -as.

 

 A teljesítmény nem nagy, kb 10 max 15 kW untig elég (ez csak onnan, hogy ajelenlegi   C12 -es kazánom  általában 10 kW-tal biciklizik, soha semmi probléma eddig.

 Elvileg mehetne a külön csöves szisztéma is, de sok lenne a törés.

 

 Vagy véssem meg a kéményt ?

 

 

 Üdv.  É.

M63FUN Creative Commons License 2008.10.19 0 0 459
teljesen off de tedd össze kezed lábad meg amit még találsz a környéken. nekem az ugrik be hogy a barátom felesége 5 hét alatt háromszor cseréltette a tuti mosógépét (persze hogy ariston) persze a negyedik gép más típus lett (nem reklámoznám mert nem ismerem) nem olasz de azóta is jó. szóval rá lehet bízni a fűtést + a fürdést is 1 darab gépre aztán vagy mákod van és nem érted mit írogat a sok marha, vagy anyázol párszor télen és rájössz hogy a sok javítás helyett vehettél volna egy rendes kazánt és nem kell izgulnod hogy mire hazaérsz vajon hideg lesz a lakásban avagy sem.
(persze mindenki másképpen látja, tulajok szidják a francia "kocsikat" aztán mégis rengeteget eladnak belőle)
Előzmény: FLA (453)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 458
Köszönöm, átmegyek és olvasok!
Előzmény: sjohn (455)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 457
azt értem, de a visszatérő határozza meg azt a hőmérsékletet, amely a hőcserélőbe fut, és azt, hogy az hány fokos lesz, azt gondolom (de tényleg laikusan), hogy nem csak az előremenő határozza meg, hanem pl. a szivattyú fordulatszáma, a radiátor méretek, stb. Igaz?
De feltehetem azt a kérdést is: hogy kell beállítani (=miket kell figyelembe venni a beállításhoz) nem kondis kazánon azt a minimális előremenő hőmérséklet, amelynél még nem történik a készülék belsejében kondenzáció (vagy legalábbis olyan helyen, ahonnan visszafolyva még károsíthatja az elemeket)? Egyáltalán a beszabályozásnál erre törekszenek-e, vagy arra, hogy még a kürtőben se legyen egyáltalán kicsapódás (=harmatpont feletti hőmérséklet meglegyen)?
Előzmény: sjohn (456)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 456
Nem a visszatérő hőfok a lényeges , általában nem azt szabályozod , hanem az előremenőt.
Előzmény: FLA (454)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 455
Azért nem szeretem őket , mert megbízhatatlanok , silány alkatrészekkel összetákolt masinák.
Gyere át a Viz -Gáz - Fűtésszerelés topicba , és ott olvashatsz pár elrettentő példát , 90 %-ban olasz készülékekről.
Nekem is van Ariston hűtőszekrényem , de mi most assszem gázkészülékről beszélünk.
A Te mosogatógéped az a kivétel amelyik erősíti a szabályt.
Előzmény: FLA (453)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 454
A nem kondisoknál valóban nem gondolnak erre, mondván, úgyis kell olyan meleg füstgáz, ami kiviszi a párát? Mi az a visszatérő hőfok, amely alá nem tanácsos menni?
Előzmény: sjohn (452)
FLA Creative Commons License 2008.10.19 0 0 453
És megtennéd, hogy egy fél mondatnál bővebben is elmondod, hogy MIÉRT? Tehát hogy konkrétan milyen negatív tapasztalataid vannak, pl. ostyából csinálják a szelepeket vagy mittomén...
Ha az olasz cucc szar a pizzán kívül, akkor pl. az én Ariston mosogatógépem - ami x éve kifogástalanul működik - ezek szerint biztosan a csizmába csábított sváb vendégmunkások rakták össze, vagy a Maserati alkalmazottai másodállásban?
Elfogadom, ha ez a véleményed, de kérlek, tedd meg, hogy konkrét példákat említesz! Köszönöm!
Előzmény: sjohn (450)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 452
Mármint , hogy saválló anyagból van.
Előzmény: sjohn (451)
sjohn Creative Commons License 2008.10.19 0 0 451
A kondenzációsnál igen.
Előzmény: FLA (449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!