Keresés

Részletes keresés

A tumi Creative Commons License 2006.10.12 0 0 202
Hy
25 vagyok,néha szokotta gyomrom fájdogálni de nem vészes.
Kb egy éve kezdődött,de van úgy hogy hónapokig semmi aztán egy két napig megöl a sav.
Előzmény: mopsz001 (201)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 201
Előzőleg nem voltak ilyen problémáid? Gyomorégés, fémes érzés vagy keserű érzés a torokban.....?
Előzmény: mopsz001 (200)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 200

Kedves A Tumi!

 

Nagy valószínűséggel a gyomorsav. Nekem is régóta égett és fájt a torkom.

Hány éves vagy?  Mióta érzed ezt a jelenséget?

Menj el mielőbb a házi orvosodhoz!

 

Előzmény: A tumi (199)
A tumi Creative Commons License 2006.10.11 0 0 199
Hello
Kb 3 napja éjszaka felkelek mert iszonyatosan marja valami a torkomat(néha egy kis vér is jött),szedtem be Renniet(egy éjszaka 2-őt is) de nem használ semmit.
Most este pedig már olyat éreztem,hogy a mellkasom is bele bele nyillalt nyelésnél.
És egyfolytában érzem az égető érzést a torkomban.
Mi lehet ez?
Túlzott gyomorsav?

Üdv:
A tumi
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 198

Szia Ana!

 

Nekem a fül -orr -gégészem vette észre, hogy fel van lazulva a nyelőcsőbemenetnél a nyálkahártyám, egyébként allergiás vagyok és rendszeresen járok orvosomhoz.

Elmentem a házi orvosomhoz és ő elolvasta a fül-orr-gégész orvosom véleményét amiben az állt, hogy a GOR kimutatására vagy kizárására gastroenterológiai vizsgálat szükséges. A házi orvosom nem küldött el, mert azt mondta tipikus refluxos tüneteim vannak és mert 45 év alatti vagyok ezért nem tartja indokoltnak a gyomortükrözést, csak abban az esetben ha panaszaim nem mulnának és ha 45 évet betöltöttem volna.

Bocsi a hosszú írásért. Siettem úgy hogy nem biztos, hogy mindent érthetően írtam le.

Egy kérdésem lenne.  A terhesség előhozta Neked még jobban a reflux tüneteit? Neked égett a torkod a refluxtól?

Azért kérdezem ezt a terhességet, mert ha meggyógyultam, ha már nem lesznek tüneteim akkor szeretnénk kisbabát , már 4 hónapja nem szedem a fogamzásgátlómat. Te szedtél terhességed alatt gyógyszert vagy csak ha muszáj volt?

Hány gyermeked van?

Sok puszi!

 

Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 197

Szia!

 

Nekem már 10 éve diagnosztizálták a refluxot. A nyelőcsövem alsó harmada fel van maródva és be van gyulladva. 31 éves anyuka vagyok :-)

Előzmény: mopsz001 (196)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 196

Szia!

 

Melyik a legjobb kórház véleményed szerint?

Akkor Neked már komoly refluxod lehet ha műtét következik.

Ennyire súlyos az állapotod? Neked fel van maródva a nyelőcsöved?

Sok-sok szerencsét! Szurkolok Neked és próbálj megnyugodni!

Puszi!

Jó éjt!

 

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Aranyos vagy!

Bocsi, hogy megkérdezem Te hány éves vagy? Lány vagy fiú vagy?

 

Előzmény: Törölt nick (195)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 195

Csak egyet kell nyelni, illetve annyit, amíg a torkodon le nem megy. Ha ügyes vagy és fegyelmezett, első nyelésre lemegy, utána már tolják ők. Csak akkor öklendezel, amikor levegőt pumpálnak a nyelőcsövedbe/gyomrodba az endoszkópon keresztül. Ennek az a célja, hogy jobban lássanak és hogy több tér legyen, ne sértse fel az endoszkóp a bélésedet. Amikor nem pumpálnak levegőt, egyáltalán nem vészes, h a torkodban van egy cső.

Bal oldalon kell feküdni. Nekem az I. seb. klinikán szokták csinálni, de csinálták már a Nyírőben, Jánosban, Szabolcs utcában is.

 

Ha már itt tartunk, én 24-én vagyok hivatalos szondanyelésre, sajnos ez már a műtéti előkészületek része, és nagyon aggódom amiatt, h egy cső egy egész napon keresztül a gyomromban lesz és így kell majd ennem meg innom, és utcára mennem. Volt már valakinek ilyenje (PH mérés amúgy).

Előzmény: mopsz001 (194)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 194
Akkor kibírható, ha csak 2 perc az egész. Nyelni kell miközben dugják le a csövet a gyomorba? Baloldalra fektetnek miközben ledugják a csövet vagy ülve? Mindkét veriót hallottam már. Neked hol csinálták? Budapesten lakom.
Előre is köszi a választ.
Mindenkinek jobbulást és gyors gyógyulást kívánok!
Szép estét!
Előzmény: Törölt nick (190)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 193
Szia!
Neked végül altatásban megcsinálták Kecskeméten?
Előzmény: queenia (191)
mopsz001 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 192
Budapesten hallottam már róla, hogy altatásban végeznek tükrözést csak azt nem tudom, hogy hol?
Nagyon aranyosak vagytok, hogy válszoltatok. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm.
queenia Creative Commons License 2006.10.09 0 0 191
hi!én is megpróbáltam az endoszkópiát "simán" is seduxennel is, de sajna nem ment.viszont kecskeméten van egy orvos, aki tuti altatásban megcsinálja.
Előzmény: mopsz001 (188)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.08 0 0 190
Sehol nem altatnak, nyugtatót viszont adnak. Az egész vizsgálat kb 2 perc, az elejétől a végéig. Nem kellemes, hányni nem fogsz, öklendezni igen.
Előzmény: mopsz001 (188)
TamásD Creative Commons License 2006.10.08 0 0 189

Én nem tudok róla, hogy bárhol is altatásban végeznék a gastroscopiát. Egyrészt mert minden altatásnak van egy minimális kockázata, másrészt mert ha nem intubálnak, akkor altatás alatt félrenyelheted a nyálat, gyomortartalmat, stb, ami nem egészséges.

 

TamásD

Előzmény: mopsz001 (188)
mopsz001 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 188

Sziasztok!

 

Hol alatatnak gyomortükrözéshez, mert nagyon félek tőle , most fogják először csinálni. Hányni és öklendezni utálok, bár szerintem mindenki.

Válaszotokat előre is köszönöm. Valószínű refluxom van.

Szép álmokat mindenkinek!

 

Andi03 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 187
Nekem a doki mindent elmondott előre, nagyon rendik voltak. Mondta is, hogy levegőt fújnak a hasamba és attól fogok öklendezni, úgyhogy ne érezzem magam kellemetlenül. Na ez nem ment :)
Előzmény: Andidandi (186)
Andidandi Creative Commons License 2006.08.28 0 0 186
Tudtam!!! Utálok öklendezni áááá. Na de sebaj, ha tényleg nem tart sokáig. Köszi a bíztatást!
Andi03 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 185

Szia! Valóban kellemetlen, de túl lehet élni. Hamar túl vagy rajta és fontos vizsgálat. Én is nagyon féltem előtte, mert sok rosszat hallottam róla, de messze nem volt olyan vészes. Mindenképp próbálj megnyugodni előtte. Én du.-ra kaptam időpontot, reggelizhettem 9-ig aztán délig már csak inni lehetett, utána már azt sem. 4-re mentem, de max. 5 percet ha bent voltam a dokinál. Az öklendezés valóban kellemetlen, engem talán az zavart a legjobban. Meg a lidocain íze :((

Én pl. utána is már tudtam volna enni rögtön olyan éhes voltam, de pár óráig még nem lehet. Sok sikert hozzá!

Előzmény: Andidandi (183)
batki zoltan Creative Commons License 2006.08.26 0 0 184
Szia!

Szerintem a fórumon lévők nagy részének már volt gyomor tükrözése. Ezek kellemetlen vizsgálatok, de a helyes diagnózishoz szerintem nélkülözhetetlen, mert ez ad 100% -os képet arról, hogy mi a probléma belül. A vizsgálat amennyiben megkell csinálni a következő: éhgyomorral kell bemenni, majd lidokainnal érzéstelenítik a torkodat, és ezt követően megy a száloptika a gyomrodba. Én fájdalmat nem tapasztaltam, csak iszonyatos öklendezést. A vizsgálat rövid ideig tart.

Udv Zoli
Előzmény: Andidandi (183)
Andidandi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 183
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy volt-e már vki gyomortükrözésen vagy nem tudom most hogy nevezik. Negatív lett az ultrahangom és a vérvizsgálat is. Epekő gyanúval mentem orvoshoz, de semmit se találtak. Most úgy néz ki, h mennem kell gasztroenterológiára, de nagyon félek. Mit csinálnak ott velem? Nincs más módja a gyomor megszemlélésének :)? Nem akarom, h ledugjanak csövet a gyomromba.
_mirasorvino_ Creative Commons License 2006.08.07 0 0 182

sziasztok

 

nem tudtok veletlenul budapesten vagy a kornyeken olyan korhazat, ahol egy teljes emesztorendszer kivizsgalast lelkiismeretesen megcsinalnanak? a mamamnak kellene, mert lassan egy evtizede kinlodik valamivel, amirol nem tudjuk mi, csak nem tud normalisan enni, emelyeg szedul hanyingere van, mindenfelet neztek mar, meg szedettek vele, de semmi nem valtozik. olyan hely kellene, ahol egeszeben megnezik. lehet akar fizetos is, csak jo legyen.

 

ha valakinek van jo tapasztalata valamelyik korhaz belgyogyaszati, gasztroenterologiai osztalyaval, az irja meg legyen szives.

koszi

Via Galvani Creative Commons License 2006.07.27 0 0 181
Nyilván erős savtúltengés, de ezt biztos tudod, és ennyi nem elég az üdvözüléshez.
Előzmény: AudiWolf (180)
AudiWolf Creative Commons License 2006.07.27 0 0 180

Sziasztok!

 

Tanácsot kérnék az alábbi dologban:

 

Reggel mindig ég a gyomrom minta 2 napja nem ettem volna. Utána ha eszek akkor lassan múlik ez az égés.

 

Késöbb viszont evés után mindig haspuffadás lép fel, illetve korai jólakotság érzés, ami annyit tesz, hogy alig eszek valamit és mégis eltelek tőle. Állandóan fel vagyok puffadva.

Ezek miatt mindig rossz a közérzetem ez 5 hónapja megy ez a dolog.

 

Voltam helicobacter, vesekő uh., gyomorröntgen vizsgálaton de zek semmit se mutatak.

Agyomortüklrözés lenne a köv. de valahogy nem tudtam rávenni magam.

 

Ha van valami ötletetek akkor örömmel Látom:

 

Köszönöm:

Wolf

 

 

 

Via Galvani Creative Commons License 2006.07.25 0 0 179
Kösz, töprengés.
Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.25 0 0 178

Szia!

 

Nem egészen értem a kérdésed lényegét, de felteszem, ez nem egy marketing közvéleménykutatás, hanem puffadásos panaszaid vannak és afelől érdeklődsz, h másnak használt-e ez a gyógyszer :-)

Hát én szedtem, méghozzá sokáig, és nem használt. Nem mondom, hogy semennyivel nem lett jobb, de közel sem lettem panaszmentes a szedésétől, így abbahagytam, mert nagyon drága volt.

 

Ana

Előzmény: Via Galvani (177)
Via Galvani Creative Commons License 2006.07.25 0 0 177
Szó esett gyógyszerekről. De a leginkább reklámozott, recept nélküliről (Meteospasmil) nem. Miért nem? Nem reklámozzák eléggé, és senki nem használja? Erősíteni kell a dübörgő reklámot?
srhas Creative Commons License 2006.07.19 0 0 176
Sziasztok Mindenkinek! Új vagyok a fórumon remélem nem egyből off-al kezdek, de volt e már szó itt az index fórumán a sörhas probléma körről?
zörej Creative Commons License 2006.06.25 0 0 174

Kedves Ana!

A kettő nem zárja ki egymást és, ha valóban foglalkoztál agykontrollal akkor ezt neked is kellene tudnod. Nem mondtam azt, hogy mindenki negatívan gondolkozik, hanem azt, hogy lényegében sokan "csak" a gyógyszerektől várják a csodát. Nem olvastál a sorok között. Nem voltál nyers, én képes vagyok elfogadni mások véleményét annélkül, hogy felháborodást váltana ki belőlem. Világmegváltó gondolataim nincsenek, de a fórum azért fórum, hogy esetenkén segítséget nyújtsunk másoknak azzal, hogy leírjuk tapasztalatainkat, élményünket...

Ha Te 15 szem gyógyszert képes vagy beszedni, másra is képesnek kellene tartanod magadat.

 

Zörej

Előzmény: Törölt nick (173)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.25 0 0 173

Szia!

 

Nem értem, ha mindent az agyunk irányít, akkor minek szeded be a gyógyszereket.

Amit a gyógyszerekről írsz, az tévedés. Illetve a placebo készítményekre igaz, de a protonpumpa-gátló nem az agyadra hat, hanem a gyomrodra, a simaizmodra és a savtermelésedre.

Bocs, ha kicsit nyers vagyok, csak nem esik jól, amikor napi 15 szem gyógyszert beszedve, várva valami kis picike javulást, világmegváltó - és negatív hozzáállásomra célzó - gondolatokat olvasok egy frissen agykontrollozott, frissen diagnosztizált reflux-betegtől. Én is foglalkoztam agykontrollal, tanuláshoz nagyon jó, de a gyógyszerek hatásmechanizmusára vajmi kevés befolyása van.

 

Ana

Előzmény: zörej (172)
zörej Creative Commons License 2006.06.25 0 0 172

Sziasztok Mindenki!

Nálam pénteken diagnosztizálták a reflux betegséget. Olvasgattam a hozzászólásotokat és arra lettem figyelmes, hogy mindenki ajálgat ilyen-olyan módszereket. Nem hiszem, hogy mindenkinek jó ami a másiknak bevált. Én csak egyet tudok mondani "fejben rajk rendet" "pozitív gondolkodás". Ha minden nap elmondod magadban a bűvös mondatokat akkor az agyad reagálni fog rá. "Agykontroll"

Tudom szkeptikusak vagytok néhányan, de ha valaki olvasta már Jose Silva könyvét akkor rájön, hogy mindent az agyunk diktál.

Van benne egy nagyon aranyos rész, amikor is arról beszél, hogy gyerekként az édesanya azt mondja gyermekének, hogy "ha nem veszel fel zoknit, akkor megfázol" az agyunk erre fogja programozni magát. És ez így van.

A gyógyszerek is csak akkor hatásosak, ha betartod az utasításokat a betegségeddel kapcsolatos gyógyulás érdekében. Figyeljétek csak meg. Ugye? Gondolkozzatok el rajta! Beveszed a gyógyszert és a már mikor a gyógyszerért nyúlsz mondod magadnak ezt azért veszem be,  mert jót tesz nekem. És ezt nem tudatosan tesszük. De diktáljuk az agyunknak. Ha elolvasol egy betegtájékoztatót "mellékhatások" biztos, hogy a 10-ből 3 jelentkezni fog. Miért? Mert az agyad elfogadta. Negatív!

Nem foglalkozom régóta az agykontrollal, de nekem már segített.

Én hiszek benne, mert meg akarok gyógyulni! Gyűlölöm az olyan mondatokat, amit az orvosom is mondott. "Élete végéig kísérni fogja ez a betegség" Én ezt nem fogadom el. Mert nem kell elfogadnom. Meg fogok gyógyulni úgy, hogy nem marad vissza semmi.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!