Keresés

Részletes keresés

gabor01 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 481

"Gyűjtöd a vakukat?"

 

Nem, csak Metz-et.

Meg Pentax feliratos ereklyéket :-)

Előzmény: _nyunyuka (480)
_nyunyuka Creative Commons License 2009.11.27 0 0 480

Gyűjtöd a vakukat? :-)

 

Igen, M mód lesz, leginkább tárgyfotóra. No meg esti fotósvonatnál (egy bizonyos emberke "kedvéért") be fogom tenni a vezetőállásra is :-))).

Előzmény: gabor01 (479)
gabor01 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 479
Ráadásul szerintem a vázat csak M módba tudod használni, mert egyébbként az elővillanás kiszűrését is meg kell oldanod.
Előzmény: gabor01 (478)
gabor01 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 478

De ezért, hogy egy párezret érő sima optikai kioldót szerezzél, kár volt egy komoly rendszer-slave adatptert szétbuherálnod :-)

Természetesen elfért volna a gyűjteményemben. De már van az újabb változata, ami ténylegesen hivatalból is jó lenne neked.

Előzmény: _nyunyuka (473)
emyl Creative Commons License 2009.11.27 0 0 477
k20d és da*300 áráról tudsz nyilatkozni?
Előzmény: switch (475)
_nyunyuka Creative Commons License 2009.11.27 0 0 476
Nem tévedett, buhera nélkül tényleg nem vitte...
Előzmény: emyl (474)
switch Creative Commons License 2009.11.27 0 0 475
Adok-vegyetek! :-)

K-x kit: 135e
K-x dupla kit: 155e
K7 váz: 235e
K7 kit: 255e
K7 dupla kit: 285e
DA 17-70 f4 SDM 125e
DA 55-300 68e
18-55 WR 25e
50-200WR 35e
Érdeklődni mailban lehet.
emyl Creative Commons License 2009.11.27 0 0 474
"Te is pályáztál volna rá? :-)"

kizártnak tartom hogy Gabor01 meg akart volna téveszteni...
ha azt mondta hogy tudomása szerint ez nem múkodik, akkor azért mondta mert tényleg így gondolta...
lehet hogy ezúttal tévedett, de vakuügyben ezután is az ő tanácsát kérném ki legelőször :)
Előzmény: _nyunyuka (473)
_nyunyuka Creative Commons License 2009.11.27 0 0 473

OFF

 

Tegnap átvettem, ma kicsit beleberhelve működik. Te is pályáztál volna rá? :-)

 

ON

Előzmény: gabor01 (431)
futobab Creative Commons License 2009.11.27 0 0 472
Egyszerűen kicsi a vázak választéka, jelenleg van K-x és K-7, ezek lefedik az amatőr igények zömét, de nem adják a választás szabadságát, kétségtelen, de ettől még nem marad gép nélkül a páciens. A használt gépek piacán viszont tisztességes választék és minőség van, aki innen választ gépet, K10D, K20D, nem fog csalódni, jó gépet, minőséget kap a pénzéért, ahogy kissebb modelek esetén is.
Előzmény: SinnerSolo (471)
SinnerSolo Creative Commons License 2009.11.27 0 0 471
A pentaxból piszokjó amatőr szettet lehet csinálni, ez tuti. A baj az, hogy miközben a többiek elég következetesen váltják a modelleket, addig a pentax cikázik kiszámíthatatlanul. Nincsen egyértemű utódlás. Ez pedig egy olyan terméknél amiben az emberek rendszerben gondolkoznak, nagyon veszedelmes.

Gondoljunk csak a kereskedőkre! Ha érti, hogy x márka mit akar, akkor könnyen ajánlja, tudja kinek lesz jó, ha nem, akkor inkább mellőzi. (és ez még az igényesebb hozzáállás, mert ugye van teszkó, madarasteszkó, meg fukar, meg idióta és legújabban bugyirózsaszín üzletlánc is)
Előzmény: futobab (468)
SinnerSolo Creative Commons License 2009.11.27 0 0 470
Egyrészt a dolog a Merengések rovatban jelent meg és nem a hírek között.
Másrészt meg, bocs de szövegértésből ez nem éppen jeles.

A modellek eltűnésével kapcsolatos elméletedet, miszerint frissítés érkezik, teljesen el tudom fogadni. hasonló helyzet le is lett írva
"amit mostanra leváltott annak három frissített verziója"

Ez persze csak egy elmélet. Én személy szerint a karácsonyi felhajtásban elkövetett idióta tartalomfeltőltési hibára tippelek.

RiceHigh beszólogat. Lehet a kijelentésein vitatkozni, okkal. Végülis a saját postját még nem frissítette, pedig egyértelműen eltűnt a kanadai oldalról a "halállista"
Ettől függetlenül a dolog megtörtént, és kétlem, hogy ő törte föl a pentax.ca oldalát, vagyis ebben ő most nem bűnös. Maximum abban, hogy elkezdett spekulálni.

Nem szeretném tételesen idézni az írást és cáfolni az állításaidat. Szerintem természetes elfogultsággal olvastad. átéltem már ilyet. Kaptam már a fejemre azért mert nem szerettem eléggé egy gépet, emit mellesleg a cikk végén határozottan ajánlottam és dicsértem. Orrom alá dörgölték azt is, hogy kezemben sem volt x gép. Pedig 3hét alatt beletekertem a teszt darabba 8e expót. megszoktam, hogy az emberek konkrét valamit szeretnének olvasni, és ha az olvasott nem az a valami, akkor csak a kettő különbözetére emlékeznek.

A cím pedig provokatív, mert sajnos ez kell. :(
Előzmény: _pihe_ (467)
K2DMD Creative Commons License 2009.11.27 0 0 469

Eladó Pentax AF 140 C makrovaku megkímélt állapotban.

 

Bőrtok, eredeti doboz, leírás, 3 adaptergyűrű van hozzá. TTL fénymérés, nem kör alakú, hanem 4 vakucsőből álló fényforrrás, a 2 oldal (2-2 vaku az oladalakon) külön-külön üzemeltethető. Beállítófény.

 

Ára: 40 ezer Ft.

 

roffi33@freemail.hu

futobab Creative Commons License 2009.11.27 0 0 468
Pentaxból tisztességes amatőr rendszert lehet kiépíteni és fenntartani, nem lesz olcsóbb, mint más márkák, nem is lesz rosszabb a végeredmény, de a felhasználók egy részének korlátos a rendszer és az is fog maradni. Van, akit ez csak elméletben zavar, van, akit a gyakorlatban is. Én is váltottam, részben Panasonicra, részben Nikonra és nem bántam meg, ahogy a Pentaxot sem. Nem olyan fontos kérdés a márka.
Előzmény: emyl (453)
_pihe_ Creative Commons License 2009.11.27 0 0 467

"legutóbbi apró hisztériájuk nyomán egy kis dörmögés: Megszűnt 10 Pentax objektív?"

 

Offra off. Hogy Te pesszimista vagy, az egy dolog és egy személyes blogba teljesen jól beleférne, de egy hivatalos magazinban ne jelentsünk már ki ilyeneket, hogy "A Pentax megszűnik, kész vége, Jön a JVC és mindent megvesz, majd a gyárakat lerombolja, helyüket sóval behinti. A nevet pedig a kameráin fogja majd használni, ott ahol most a Konica Minolta névvel próbál versenyre kelni a nagy konkurensek, a Sony és a Panasonic által használt Leica és Zeiss nevekkel.

Sokan temetik a Pentaxot. Az elmúlt hét év mintha másról sem szólt volna. Mondogatják, hogy ami késik az nem múlik." És ez ugye nem az első ilyen hangvételű cikked.

 

Egyrészt aki ismeri RiceHigh utóbbi pár évi tevékenykedését, az nagyon jól tudja, hogy 10 tippjéből 2 jön be, másrészt meg tessünk már elolvasni, hogy mit írt oda update-ként ("So, this act only hints that either the stuff published are totally true (but is inappropriate to tell) OR THERE HAS BEEN AN ERROR."). Másrészt SDM konverter tényleg nem lett még, de lett helyette K-x. Szerintetek melyik a fontosabb? :o)

 

Arra nem is merek utalni, hogy miért szűnhet meg és tűnhet el több DA-obi a roadmapről: DA 18-55 helyett lett előbb 18-55 II, aztán 18-55 WR, ugyanez az 50-200-zal. A 14/2,8 a 15/4 limited miatt szűnt meg és sorolhatnám. Nem destrukció. Evolúció. Gondolkodjunk már egy kicsit.

 

Pont a károgás és a márkatemetés az, ami miatt a potenciális új júzerek egy másik márkát választanak és emiatt áldozhat lejjebb az adott márka csillaga.

 

Én, személy szerint, nem hiszek a Pentax halálában és ajánlanám a legjobb barátomnak, hogy vegyen Pentaxot (ahogy tettem ezt eddig is).

 

On.

Előzmény: SinnerSolo (460)
emyl Creative Commons License 2009.11.27 0 0 466
nyomós érv

a korábbi 6ot nézted? :)
Előzmény: Venyerin (459)
SinnerSolo Creative Commons License 2009.11.27 0 0 465
a 7D nem leváltotta az 5D-t, a 7D sose volt ff.
Amúgy nézd meg egy KF digi árát, tedd mellé a FF árát és mondd meg nekem melyik az olcsó!
Előzmény: Venyerin (464)
Venyerin Creative Commons License 2009.11.27 0 0 464
"Az amatőrök meg vesznek egy olcsó fullframe gépet és nagyon kielégülnek tőle. "

Olyat hol kapni? :)
Pláne mióta a kanyon is aszondta ezirányban, hogy coki a fületek mögé, és a 7D már nem FF...
Előzmény: SinnerSolo (463)
SinnerSolo Creative Commons License 2009.11.27 0 0 463
a második K10 az K7 akar lenni :)

amúgy nem bírom magamban tartani:

Az állandó tesztelgetések miatt ma már ismerősként kezelem a nikont és a canont is, hisz majdem annyit lövök velük mint a saját gépemmel. Rá kellett jönnöm, hogy számomra a legjobb gép a k10d-istds-d300 párosításából jönne ki. (tudom, a bigámia illegális) Rá kellett jönnöm, hogy váltani nem is olyan nehéz.

A pentax számomra rossz irányba indult el. Én is váltani fogok, csak azt nem tudom mikor. Ilyesmi történik minden márkánál, minden nap.

A baj az, hogy a Pentax mostanra már tényleg ezer sebből vérzik. Gond az, hogy nincs jó stratégiai partnere, hogy ágyba bújt már mindenkivel, de mind lekurvázták. Belement egy kényszerházasságba és lássukb be, kiállították az út szélére. Nincs elegendő piaci részesedése és bevétele az önálló léthez. Végül és leginkább nincs határozott stratégiája!!!

A K10 szakított az apró gépek sorozatával, a Km szakított a nagygépekkel, a K7 szakított a szép, és logikusan, gyorsan kezelhető gépek hagyományával. Meg tudja valaki nekem mondani, hogy az elmúlt 5év eredményeire egy egyest fektetve, az egyenes merre mutat? Ugye görbül és feszül? Hol van a 645D? Persze tudom, a jövőben, de ki fogja megvenni? A műtermek tényleg nem bohóckodnak megbízhatatlan márkákkal. Az amatőrök meg vesznek egy olcsó fullframe gépet és nagyon kielégülnek tőle.

Mi van az objektívekkel? Hol van a kínálat? Van "USM" de lassú. Van nagytele, de csak f4. Van két értelmes középátfogású f2,8, de több a baj velük mint a kormánnyal.

Én egy szétkaszabolt és egyre hisztérikusabban kapkodó céget látok. Nem hiszem, hogy képesek lesznek a következő egy évben elkészíteni számomra a következő jó vázat.
Előzmény: SinnerSolo (460)
SinnerSolo Creative Commons License 2009.11.27 0 0 462
nem mondanám, hogy a lejtőn, és még csak azt sem, hogy robogunk. Inkább futkorászunk jobbra meg balra, mint az elveszett gyerek.
Előzmény: emyl (455)
SinnerSolo Creative Commons License 2009.11.27 0 0 461
az, hogy másnak sose volt 10 ujja a lábán, aligha vigasztalja azt akinek épp levágták 4et.
Előzmény: Venyerin (459)
SinnerSolo Creative Commons License 2009.11.27 0 0 460
A pentax -mint alámerülés előtt ingadozó hajó- elhagyása engem is komolyan foglakoztat. :(

Pedig imádom a K10-est és a kis Ds-t is. A K10 pedig egy nagyszerű szerkezet lett, ahogy a K-x is sok mindenben bomba. Csak épp nem nekem szánták ezeket a gépeket. Nem rosszak, de másoknak lettek tervezve, ami tulajdonképpen jó is, valahol, talán.

legutóbbi apró hisztériájuk nyomán egy kis dörmögés: Megszűnt 10 Pentax objektív?
Előzmény: emyl (453)
Venyerin Creative Commons License 2009.11.27 0 0 459
Neked meg mióta számítanak a kitobi tartozékai?
Nikonban megnézted? :)
Előzmény: emyl (457)
Venyerin Creative Commons License 2009.11.27 0 0 458
"az utolsó normális váz a k20d volt... azóta robogunk a lejtőn lefele"

Hirtelen ezek jutnak eszembe:
- nem lennék boldogtalan, ha a K10D-m hirtelen K7-té változna, de még a Kx-et is túlélném, zt hiszem
- volt számos Pentax váz generáció, amikért finoman szólva nem lelkesedek (a komplett P széria, a legtöbb SF, a legtöbb MZ), de mindig volt is, meg lett is valami
Előzmény: emyl (455)
emyl Creative Commons License 2009.11.27 0 0 457
az a bajom a pentaxszal, hogy a korábban tapasztalt júzer-központúság frankón elpárolgott, helyette bejött a "kőkeményen fejjük a júzert" lásd 52es és 49es napellenzők és társaik...
Előzmény: Venyerin (456)
Venyerin Creative Commons License 2009.11.27 0 0 456
Hát neméppen úgy értem. :)
Előzmény: emyl (455)
emyl Creative Commons License 2009.11.27 0 0 455
"Szerintem arra a vázra Sigma kell."

úgyérted hogy a k-x-re? szerintem is.

szvsz az utolsó normális váz a k20d volt... azóta robogunk a lejtőn lefele...
és nem úgy tűnik mintha bárki is tudná hogy hol van a fék...
Előzmény: Venyerin (452)
emyl Creative Commons License 2009.11.27 0 0 454
szvsz nem off, amennyiben az eladási szándék okáról beszélgetünk egy adok-veszek topikban :)
Előzmény: _pihe_ (450)
emyl Creative Commons License 2009.11.27 0 0 453
őszintén: nem igazán látom hogy a pentaxnak valami határozott célja vagy jövőképe lenne... sem a butított kezelőfelületű k7, sem a kx nem igazán jön be és félek hogy a későbbi gépek is hasonlóan elcseszett szellemiséggel jönnek ki...

- az évek óta beharangozott ojjektívpark-bővítésből semmit nem látok (tegye föl a kezét aki igen),
- hivatalos magyar forgalmazó nem létezik,
- normális magyarországi szervízháttér nincs (a kamerakáefté feliratú koszos sufnit ne tekintsük má szervíznek),
- kiszámíthatóan korrekt garanciális ügyintézés nincs (az, hogy visszaviszed a boltba mert valami bajod van vele és a következő 3 hónapban nélkülöznöd kell mert még eszükbe se jutott kiküldeni mivel össze akarnak várni pár cuccot, az minden csak nem korrekt és nem ügyintézés),
- üzletben tartott, tapizható és kipróbálható eszközpark nincs (mutasson valaki egy boltot hungarisztánban, ahol van rá lehetőség hogy próbálgassak egy k7-tel egy 60-250et és egy da300-at mondjuk fél órán keresztül),
- a konkurenciához képest olcsón beszerezhető jó minőségű és megbízható, széles objektívválaszték csak kamu

röviden és tömören ennyi okom van rá hogy megcsaljam a pentaxot
tessenek tételesen megcáfolni
Venyerin Creative Commons License 2009.11.27 0 0 452
Szerintem arra a vázra Sigma kell.
Előzmény: emyl (444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!