Keresés

Részletes keresés

lengyelermek Creative Commons License 2004.10.06 0 0 518

Szia Kose!

 

Tölts le egy alcohol 120%-ot, installáld fel, aztán ismertesd fel vele az Iso-t, mint virtuális meghajtót. Működni fog.

Előzmény: kose (517)
kose Creative Commons License 2004.10.06 0 0 517

Letöltöttem a Hóman.iso-t. Jó nagy anyag. Kicsomagoltam annak rendje szerint. Mivel CD íróm nincs próbáltam így gépről olvasgatni, de nem lehet!!

Valami segítség elkellne :-)

Előzmény: Preis (514)
Preis Creative Commons License 2004.10.06 0 0 516

Szia lengyelermek!

 

Tudom mi a jelentése a két szónak. Csak azt nem tudtam, hogy ez mi! És én úgy emlékszem, volt már rá példa, hogy fizetőeszköznek használtak éremet. Így mondható rá mindkettő kifejezés...

 

Preis

Előzmény: lengyelermek (515)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.05 0 0 515
Szia Pries!

Először is szerintem sem ér ennyi pénzt.
A szóhasználatodból ("érem-érme") arra következtetek, nem vagy teljesen biztos a szavak definíciójában. Az érme számomra kizárólag a fizetőeszközöket és szükségpénzeket, az érem pedig a fizetőeszköznek nem minősülő, jeles alkalmakra kiadott kisplasztikákat jelöli.
Előzmény: Preis (510)
Preis Creative Commons License 2004.10.05 0 0 514
ui.: dénár versus obolus téma? :)
Előzmény: Preis (513)
Preis Creative Commons License 2004.10.05 0 0 513

Szia Kose!

 

Igen, igen! Ez az!

 

P

Előzmény: kose (512)
kose Creative Commons License 2004.10.05 0 0 512

Egy kis kitérő után ez a link jött be

http://www.garryo.utvinternet.com/medals/olympia1936.jpg

 

Erről van szó??

Előzmény: Preis (510)
kose Creative Commons License 2004.10.05 0 0 511

Szia Preis!

Próbálnék igazán aktív lenni, de a megadott link nem akar működni. :-(( Lehet csak nálam, de többszöri próbára sem OK.

Így biztos nem ér 40 USD-t :-)))

Előzmény: Preis (510)
Preis Creative Commons License 2004.10.05 0 0 510

megint én volnék! egy újabb kérdéssel! Csak azért, mert ennyire aktívak vagytok! :-)

 

Szóval itten van egy érem-érme. http://www.internationalmilitaria.com/lot.cfm?lotID=7238#description

 

Tudna nekem erről valaki, valamit mondani. Mert hogy nékem is lenne egy ilyen példány. De szerintem nem ér meg 40$-t.

 

Preis

Preis Creative Commons License 2004.10.04 0 0 509

Üdv mindenkinek!

 

Elolvastam Hóman Bálint művét. Lenne egy kérdésem. Azt írja, hogy I. Istvánnak (valamint jó pár további uralkodónak) nem dénárja volt, hanem obolusa! Közben minden katalógusban dénárt írnak. Most mi a helyzet? Hivatalosan féldénárok (obolusok), amit mindenki dénárnak tekint?

 

 

Preis

lengyelermek Creative Commons License 2004.10.04 0 0 508
Szia Kose!

Azért még ne lombozd le Patronát. Még lehet valami ritkaság. Ki tudja? A vaterával az a baj, hogy sokszor nem értékelik eléggé a ritkaságokat. Én most is a saját bőrömön tapasztalom, mert most is van néhány jobb darabom ott. Arról már nem is szeretnék beszélni, hogy amikor egy kabinet sort kínáltam, a kutyának sem kellett 20 ezerért, persze ha megbontom, akkor az 5 forintosért kaptam volna 15 ezret :)
Előzmény: kose (507)
kose Creative Commons License 2004.10.04 0 0 507

Szia Doki!

Ez az oldal nekem is bejött, amikor a keresőben mindenfélét próbáltam beírni. Sajna a lejárat miatt kép már nincs.

Azért elgondolkodtató, hogy ha RR a ritkasági foka, akkor milyen állapotban volt hogy 1500,-ért megérte eladni?

Láttam azt a fránya &-t is.

Ez az egész inkább Patronának szól, mert az Ő "öröksége" ez az órainga - ki-tudja-kinek-a-pénze!!!! :-) 

Magam részéről csak szurkoltam, legyen már valami ritkaság.

Előzmény: drdoktor (504)
kose Creative Commons License 2004.10.04 0 0 506

Szia Patrona4

Az utalás is úton van.

Ha ajánlott levelek voltak, akkor a feladóvevény birtokában jöhet a jogos panasz és azt hiszem 10.000 ,-Ft-ig kártérítenek valami eszmei kárt.

Előzmény: patrona (505)
patrona Creative Commons License 2004.10.04 0 0 505
Kose: Holnap postázom a papírpénzeket. Remélem megérkeznek, nekem csak két Vaterás küldeményem nyelte el a posta egyszerre...
drdoktor Creative Commons License 2004.10.04 0 0 504
Szia!
(tudod én hétköznappalos tagozaton vagyok, azért csak most jelentkezem)
nos:
LIGN=Liegnitz
BREG=Brieg
GOLD= ? na, ezt én se tudom:)
felteszem vmi tartomány az is.

& jel szvsz ősrégi

egy hasonló érme volt a vaterán (most jól lelomboztalak az árával?)

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=582636
Előzmény: kose (498)
Preis Creative Commons License 2004.10.02 0 0 503

Szia lengyelermek!

 

Elkezdtem olvasni Hóman Bálint művét. Nagyon jó, szépen jegyzetelem ki a fontosabb dolgokat az Unger-féle ÉH-ba. Eddig még nem volt megfelelő irodalmam erre a kora vonatkozóan. Szupi kis iromány. Tetszik a régies írásmód benne. Furcsa, hogy a korabeli nyelvtan szerint vitték fel a cd-re. De így is olvasható. Még1X köszi!

 

Preis

Bufla Creative Commons License 2004.10.01 0 0 502

Köszönöm mindenki válaszát a varázskendővel kapcsolatban.

 

Lenne egy másik kérdésem, hátha látott már valaki ilyent.

Mik ezek a jelek beleütve ebbe a 10 krajcárosba?

 

 

 

10 kr előlap       10 kr hátlap
patrona Creative Commons License 2004.10.01 0 0 501
Köszi. Nagyon kiváncsi leszek a véleményére.
Előzmény: lengyelermek (500)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.01 0 0 500

Szia Patrona!

 

Jövő héten (legkésőbb két hét múlva) megmutatom az érme képét Dr. Nagy Ádámnak a szegedi múzeum szakértőjének. Hátha ő valamivel többet tud majd mondani róla.

patrona Creative Commons License 2004.10.01 0 0 499
Ien, a pénzdetektív jó ötlet, de a Numismaticson már régóta nem működik:-(
& jel sok köriratban szerepel, ez nem újdonság, a GOLD pedig biztos nem az angol arany szót jelöli:-) Viszont ami nekem most feltűnt, hogy a Ludovicus szóban az U betűk tényleg Uval vannak írva, nem Vvel.
Előzmény: kose (498)
kose Creative Commons License 2004.10.01 0 0 498

DOKI!!!!

A segítséged kellene. Újból átvizsgáltam ezt az érmet és valami megütötte a szemem, mégpedig a fejoldali szöveg végén lévő & jel!!

             LIGN.BREG & GOLD (valami.valami&arany)

 

Na most, ez a jel mikortól használatos, egyáltalán a XX.sz. előtt ismerhették-e. 

Ha ez megvan, máris közelebb jutunk a megoldáshoz.(?)

Előzmény: patrona (478)
kose Creative Commons License 2004.10.01 0 0 497
A Numismatics.hu-n volt egy olyan rovat, hogy érméket lehetett beazonosíttatni. Kb egy éve igérik az új változatot, most nincs semmi. A régipénz.hu-n is van valami hasonló. A képet el kéne küldeni a címükre és hátha kiokoskodnak valamit közben. Próba cseresznye:-))
Előzmény: kose (496)
kose Creative Commons License 2004.10.01 0 0 496

Hello!

 

Ez az ae-ea végződés mindössze egy kis eszmefuttatás volt részemről, semmi egyéb. :-)) Szerintem a mostani változat a jó, csak nem tudjuk azonosítani :-(

 

Patrona!

 

Most már erősen szurkolunk, legyen valami értékes a darab! :-)

 

(ha egyetlen katalógusban sincs, akkor lehet, hogy olyan helyi kiadás, ami a XIX. ker-ben készült??? :-)))) bocs, ez egy kis élcelődés volt.

Előzmény: drdoktor (493)
patrona Creative Commons License 2004.10.01 0 0 495
Ez érdekes. Lehet, hogy valami ritkaság? Mostmár egyre kiváncsibb kezdek lenni:-)
Előzmény: lengyelermek (494)
lengyelermek Creative Commons License 2004.10.01 0 0 494
Szia Patrona!

Ma bementem a múzeumba, és utánanéztem az érmének az éremtár könyvtárában. Nem találtam sem a Krause-ban, sem pedig a Schön-féle Altdeutschland katalógusban. Eddig nem találtam róla semmiféle publikációt.
Előzmény: patrona (478)
drdoktor Creative Commons License 2004.10.01 0 0 493
helló kose!

Argentae <> Argentea
és ha sajtó(vésnök)huba?
ld. nemrég értekeztünk a C-G betücseréről:)
kellene látni hasonló, más évbeli vereteket
szvsz drága lehetett a jó vésnök, ilyen apróság miatt nem verették újra, minél régebbi az érem, annál több eltérő változatot említ az irodalom.

a topik télleg jó, írkáljatok minél többet:)))

üdv,
drdr
Előzmény: kose (490)
patrona Creative Commons License 2004.09.30 0 0 492
A katalógusok nem tesznek külömbséget a sherardírozott, és nem sherardírozott érmék között.
A 2 filléresek közül a legtöbb ilyen, a 20asnál meg kb fele-fele, legalábbis azok alapján, amennyit én láttam.
Előzmény: Preis (491)
Preis Creative Commons License 2004.09.30 0 0 491

Sziasztok!

 

Szerintetek az 1916-18-as 2 filléres és a 1916-17-18-as 20 filléresnél a sherardírozott veretek milyen számban fordulnak elő? Ez ritkának számít? Mert a szakirodalom nem írja...

 

Preis

kose Creative Commons License 2004.09.30 0 0 490

Köszönöm Doki!

A világ legegyszerűbb dolgaira gondol az ember mindig legutoljára. :-)

 

Egyszerűbb lett volna, ha Argentae lenne, mert akkor biztos valaminek a... latin nyelvtan szerint. (lásd Hungariae)

Ez eléggé valószínűsíthetően tényleg az ezüstöt jelöli. Érdekes, hogy a kereső mégsem adott rá találatot.

 

Na ezért is jó ez a fórum!! :-)))))))

 

Előzmény: drdoktor (489)
drdoktor Creative Commons License 2004.09.30 0 0 489
javítás

argentum=ezüst
Előzmény: drdoktor (488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!