Keresés

Részletes keresés

hanimun Creative Commons License 2011.09.13 0 0 1249

Itt az igért kép

 

van még egy világossab szürke majdnem fehér, az nem került be a képbe, mind a három bak, kettőt el szeretnék majd cserélni, valószínű, hogy a barna fehéret tartom meg, mert ő valamivel kisseb, az a tolyónak is jóbb ha nem nyomja agyon, /meg,  hogy milyen színű tolyó lesz a csere/

Előzmény: ferke89 (1232)
juhosttt Creative Commons License 2011.09.13 0 0 1248

Próbáld meg összedarálni az alkotóelemeket, ha éhesek lesznek megeszik. A nem megállapítását olyan 2-4 hónapos kor között 70-90%-osan megtudom állapítani az állebenyből, (a kakasé nagyobb) és az orrán lógó bőrnyulványból. Na meg a kakas felfújja magát.

Ami a tyúkos esetet illeti, saját tapasztalat, hogy a pulyka egy nagyon gyámoltalan jószág. Ha spártaiak tartanák, akkor sorra hajigálnák le őket a hegytetőről. (Mivel az ő törzsükből a gyengéket ledobálták.) Komolyra fordítva, én tyúkokkal tartottam együtt, de a tyúkok érdekes módon a tollukat kicsipkedték... Aztán mindenki ment az udvarra, most meg elég őket helyben tartani, úgyhogy a pulykázásom idén ahogy kezdődött úgy fejeződik be.

Előzmény: Kultegin (1245)
K.G.D.T. Creative Commons License 2011.09.13 0 0 1247

Nekem még nincs régóta pulykám(aug 14.e óta) de a szomszádba tavaly óta van 3 tojó most meg kb 1 hete jött egy bak!nah hát a baknak le van vágva a szárnya de a 140cm magas kerítést csak azért nem tudja megugrani mert annyira rozoga a teteje (drót felett egy fa van) hogy ha ráugrik kimozdul alóla és visszaesik!

Előzmény: Kultegin (1245)
Kultegin Creative Commons License 2011.09.12 0 0 1246

Jaj!-még valami!

Az ötből, egyre van sansz 80%-ban hogy kakas. A többiről fogalmam sincs. A szárnyvágást leszámítva stresszmentesen élnek. Sátorozni még egyiket se láttam. Ma az egyik tyúkunk el akart tőlük szedni valamit, de erre se volt túl nagy reakció, inkább odébblépdeltek.

Szóval mikortól láthatom vagy miből a nemét? (esetleg nézzek szoknyájuk alá?? :D )

Kultegin Creative Commons License 2011.09.12 0 0 1245

Sziasztok!

 

Kb 2 hónaposak a pulykáim, kezd jönni a mérgük és lassan vörösödik a nyakuk/fejük.

Képzeljátek csütörtökön meglógtak. Szerencsére csak a szomszédba. Amikor értük mentem láttam rajtuk, hogy jöttek volna vissza maguktól is, de ott nem volt mire rászállni és hazaugrani. Úgyhogy kert alatt tereltem haza őket. Este aztán meg lettek "kínozva".

Szárnyvágás. Akitől vettem azt mondta hogy elég ha egyik szárnyukból vágok ki, annak is a közepéről elég, mert így a repülés közben elhúzza a másik szárnya. Na most vágás után észrevettem, hogy tényleg elhúzza, de mégis van bennük annyi erő, hogy  a 120-130 cm-ert helyből megugorják. (azóta nem mentek el) Szerintetek ennyi elég?

 

A búzára való átszoktatás kevés sikerrel, megy, kieszik közüle a tápot, a többi nagyjából marad.... Ez renben van még így? Vegyesen szeretném etetni őket: búza kukorica kis táp.

capricorn18 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 1244

Sziasztok:)

Tegnap bevásároltam Monoron:)

Vettem egy fekete-babos és egy pala szürke pulyka tojót illetve egy érdekes tojót is de az bak lett:D

 

laci980723 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 1243

értem.már említettem nekem is ien van

Előzmény: marcsi089 (1242)
marcsi089 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 1242

Sziasztok!Hát az oldalon látottak alapján akár az is lehet.Én csak cifrának hívom ezt a színt!

Előzmény: laci980723 (1240)
juhosttt Creative Commons License 2011.09.09 0 0 1241

Royal Palm pulyka

http://www.porterturkeys.com/royalpalm.htm 

 

Bal oldalt több színezetü is felvan tüntetve, és a hozzá tartozó infó. A színgenetikáról is van benne szó. Angol, de nem nehéz lefordítani.

Előzmény: laci980723 (1240)
laci980723 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 1240

akkor ezek a tarkák royalpalmok vagy nem?

Előzmény: marcsi089 (1239)
marcsi089 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1239

Sziasztok!Hoztam pár tegnap készült képet!

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 1238

Szia!

 

Szerintem ételt ne tegyél, hátha visszajönnek amikor éhesek a helyükig. Sétálgatnak, megszokják a kertedet aztán le sem lehet őket állítani.

 

Az enyémek már sajnos mindenben benne vannak, tényleg fél óránként kell rájuk nézni. Van egy filagória a kertben, ma már a foteleken ücsörögtek és a száradó ruhákat amik ki vannak alá terítve csipegették, kóstolgatták, pláne ami színes és jól összerondították a székeket. :))

 

A kisfürjeknek pedig elkapkodja a fejét, ha kidugja a rácson véletlenül, de még nem sikerült kár tennie benne, a fürjek megtanulták, hogy "kihajolni veszélyes" :)) A hintaszéknem és a gyerek hintájában kedvükre hintázgatnak és veszekednek, ki következzen. Murisak :))

Előzmény: Kultegin (1237)
Kultegin Creative Commons License 2011.09.05 0 0 1237

Szió!

Köszönöm a válaszod! Akkor megpróbálom, hogy oda is teszek nekik eleséget, és vizet, aztán fokozatosan előrébb teszem..... Majd csak előre jönnek :)

Előzmény: zsuzsu1218 (1236)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 1236

Nekünk is elég nagy kertünk van és az egyik végében van a helyük, ahol amúgy van bent ennivaló és innivaló nekik. Mikor első időkben kiengedtem őket, akkor egy megszokott zugot, bokrot kerestek maguknak, ahol el tudnak bújni. Vagy a hőség elől, vagy mert óvatosak ám nagyon. De oda is tettem ki vizet nekik az árnyékba, nem tart az semeddig. Az árnyékban még csak fel sem melegedett annyirra, hogy többször cserélgetni kellett volna, ők meg nem olyan pocskolós falyták, nem koszolják össze a vizüket mint például a kacsa.

 

3 hétig is eltartott, amíg " belakták" az egész kertet, megismerték minden zegét-zugát és bátrabbak már. Sőt, már mindehol még a kép háta mögött is van belőlük. :)

 

Én első pilykás vagyok és szerencsés, mert idehaza vagyok és volt időm megfigyelni a viselkedésüket, úgyhogy szerintem csak idő kell nekik és aztán meglátod nem lesz gond. Az enyémek ma már ha éhesek akkor szépen besétálnak vissza a helyükre és esznek, isznak, majd menek tovább randalírozni.

A gyerek homokozóját is elfoglalták, az a strand. A teraszra is feljönek már, ha bentről meghallják a hangom. Eddig meg csak ültek egy bokor alatt és csak akkor merészkedtek elő, ha kint voltam velük.

Előzmény: Kultegin (1235)
Kultegin Creative Commons License 2011.09.04 0 0 1235

Sziasztok pulykások!

A következő kérdésem lenne: a kicsik 1hete szabadon vannak (délutántól) a kertben, és rendszerint hátul tartózkodnak egy árnyékos helyen. Folyamatosan csipegetnek, viszont előre -ahol a helyük van és a víz, valamit az ennivalójuk, nem nagyon jönnek. (lehet nem is isznak??) Mit tegyek hogy oda szoktassam őket. Megfordult a fejemben, hogy oda is vihetnék vizet,és szemet, (de nincs annyi időnk hogy külön oda is vigyünk) jó volna előre szoktatni őket valahogy. 

 

??? 

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.09.03 0 0 1234

Sziasztok!

 

Alakulnak az én pulykáim is, növögetnek szépen. Most 2 hónaposak, de van ami csak 7 hetes :)

 

   

hanimun Creative Commons License 2011.09.03 0 0 1233

Igen bak ő már biztos, mert időnkét felfujja magát,  van még kettő, egy fehér és egy fehér barna  majd hozok még képet

Előzmény: ferke89 (1232)
ferke89 Creative Commons License 2011.09.03 0 0 1232

az a háttal ülő, világos ezüst színű pulyka gyönyörű. régebben nekem is ilyen világos színekben voltak. az utolsó egy ilyen bakom volt, de sajnos lába kélt. ha tudsz, akkor tennél fel még róluk képet? köszi

Előzmény: hanimun (1209)
RosarioRao Creative Commons License 2011.09.02 0 0 1231

RosarioRao Creative Commons License 2011.09.02 0 0 1230

Köszi a gyors választ!

Az nem baj ha verekednek, csak ne gyilkolják le egymást :)

 

Egy serdülőkori kép, még júniusból:

capricorn18 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1229

szia

Az egyik dominánsá vog válni, rangsor lesz közöttük amit verekedéssel alakítanak ki. A tojók az erősebb bakot fogják követni és ő fog velük párosodni.

Előzmény: RosarioRao (1228)
RosarioRao Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1228

Sziasztok! 2 pulykát tartok kezdésnek, de mostmár egyértelmű, hogy mind2 kakas.

A nyakukat összeakasztva, mintegy "fojtogatták" egymást, de mikor külön szedtem őket, hiányolták a másikat.

A kérdésem, h 2 pulykakakas megfér egymással, s megfog-e férni, ha hozok melléjük 1-2 tojót is? Vagy az erősebb kisajátítja mind2-t magának?

Előre is köszi a választ!

Kultegin Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1227

Bocsánat! így már látszanak?

 

Kultegin Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1226

Még egyszer: képek

Kultegin Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1225

Nos hát ők lenének.  A pulyiknak feltétlenül mindíg keményet kell tojniuk? Mert én láttam pl amikor kint voltak hogy pottyantott hígat is? A helyükön viszont rendben van a széklet.... ?

Azt  pedig nem is olvastam itt, hogy ilyen látványosan nőnek. A másfél hét alatt szemre meg lehetett mondani. Még növekedés: az egyik kicsit le van maradva. Ez jelent valamit?

 

janni68 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1224

Hát nem fognak letámadni az biztos,de ha gyógyszerezel (akár népi vagy modern medicina)próbáld késő este mikor a pulyka már nem lát jól így az állatok törése nélkül tudsz boldogulni,és nem is vadítod őket el ,ha nem látsz(este) akkor kék fénnyel világíts a baromfiak nem látnak ilyenkor.Óvatosan agyógyszerrel nehogy a légcsövében kössön ki.

 

Janni68

Előzmény: Kultegin (1222)
G.Zoli Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1223

Szia

Pest megye Érd :)

Előzmény: ancsamancsa (1221)
Kultegin Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1222

Sziasztok!

 

Kb 7 hetesek a kis pulyikáim (5db). 1 hétig szoktattam őket a jelenlegi helyükre. Másfél hete hoztam őket. 

Az lenne kérdésem hogy mennyi idő kell a közelszoktatáshoz, mert elég félősek, és 1,5 m-nél nem engednek magukhoz közelebb (ha muszály). A hangomra fiygelnek, olyankor nyujtják a nyakukat.... . Tegnap délután tudtam sikeresen kicsalni őket az udvarra. A tyúkok nem bántják őket. Szerintem oda vissza tartanak egymástól. Viszont este nehéz őket a helyükre terelni, mert a tyúkól is ott van.

 

Amiket itt korábban olvastam hogy egész borsot letolni a torkukon stb... szóval lassan beindul a méreg hányás, (egy kakason már látszik)- és hát lehet szívrohamot kapnának ha megpróbálnám elkapni őket..... Valami jó tipp a kézhez szoktatáshoz? Vagy idővel közel engednek?

 

A túrót nem kérték, se a tojást.(bár ezzel 2napot próbálkoztunk) A csalánt viszont imádják...

 

Ha sikerül rendes képet készítenem róluk, teszek fel egyet én is :D

Üdv Nektek!

ancsamancsa Creative Commons License 2011.08.29 0 0 1221

szia engem érdekelne ha elég közel vagy Borsod megye

Előzmény: G.Zoli (1143)
Zé a hangya Creative Commons License 2011.08.28 0 0 1220

Köszönöm a felvilágosítást mindenkinek :)

Előzmény: laci980723 (1215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!