Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2011.12.16 0 0 6140

A csőben víz van azt leszívja utána levegőt szív.

 

 

Előzmény: Jena307 (6139)
Jena307 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 6139

Olvasd el előről és sokszor amit belinkeltem.

Az előremenőben lévő "biztonsági cső tetelye nem ér bele a vízbe, tehát nem szív onnan vizet.

Előzmény: nagykunsági (6138)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.16 0 0 6138

Gondolkozz el logikusan a rajzodon. Az előremenő vezetéken a szivattyú elé kötötted a kiegyenlítő tartályt. Ezáltal, szív a tartályból is. A visszatérőn is a szivattyú elé van kötve onnan is szív.

 

Tehát keringetni fogja a tartályodban a vizet. Állandó meleg lesz, ami a tartályba megy meleg, az elveszett hő.

 

Nekem zárt rendszer van egy ponton a kazán előremenő ágára van kötve.

 

Mikor nyitott rendszerem volt, akkor is oda volt kötve.

 

A szerelő azt mondta a kiegyenlítő legyen minél közelebb a kazánhoz, mivel abban keletkezik a legnagyobb nyomás.

 

Szerintem elég egy ponton bekötni, és akkor nem kering benne a víz.

 

 

Előzmény: Jena307 (6137)
Jena307 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 6137

http://www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=191

 

Itt a 8. kép, én úgy értelmeztem hogy a előremenőben kimegy a gőz ha felforr, és a visszatérőn meg pótlódik a víz.

 

Egyébként én sem értem pontosan mi történik ha így kötöm be csak elhiszem annak aki megrajzolta.

Pl. az előremenő nem fog levegőt beszívni???

A visszatérőn nem nyomja fel a szivattyú a vizet?

Előzmény: nagykunsági (6135)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.16 0 0 6136

Az 522-őt és 572-őt is ajánlják padlófűtéshez.

 

 

Nálam azért más a helyzet, mert én nem a padlóba menő vizet szabályoznám, ami hőcserélőn keresztül kapja a pufferből a melegvizet, hanem a hőcserélőbe menő meleg vizet korlátoznám max 60 fokban.

Előzmény: WendelkeS (6133)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.16 0 0 6135

Kiegyenlítő tartályt miért kell a visszatérőbe is bekötni?

Előzmény: Jena307 (6134)
Jena307 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 6134

Kicsit elvesztem erre a hétre sok volt a meló, ott tartok a pufi ügyben hogy mevan a palást készre hegesztve, benne a merevítés és a csőkígyó, és megvan a lézerrel kivágott alja teteje. Megvettem az ESBE 322 colos külső menettel (KVS1,6), megvettem a patentíveket a csövezéshez, karmanytyúkat, menetes végeket megvan a kiegyenlítőnek egy régi fég gázbojler, és kész a rajz ami szerint összeraknám, kellenek még csapok, szűrő visszacsapók, (csapot találtam mofém B/B-s colos 3500ért).

Ezt a rajzot jöttem most közzétenni, kinek milyen ötlete lenne még, a kazán-puffer rész a fontos mert az vascsöves lesz, és azt nem egyszerű alakítgatni.

Íme a rajz, beleötvöztem Gányoló kapcsolását, a kegyenlítő helyes bekötési rajzát, amit felszedtem a fórumon, és amit jónak láttam.

 

Esetleg ha valakinek könnyen megy valamelyik rajzoló progi kezelése, megrajzolhatná kiegészítve a saját ötletével, és akkor azt lehetne alakítgatni tovább.

WendelkeS Creative Commons License 2011.12.16 0 0 6133

Mivel nem értek a padlófűtéshez( nem mintha a fűtéshez értenék:))) Alapvetően én is arra tippeltem volna, hogy a padlófűtéshez kevesebb melegvíz kell az előremenőből, ezért sem egyforma a működésük a keverőszelepeknek. Gondolom 372-st nem véletlenül találták ki a padlóhoz, míg a radiátoroshoz a másik típusokat  a 322-t, 522-t ajánlották.   Na erről ennyit.

Előzmény: nagykunsági (6129)
trakisbandi Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6132

Igen !

 

Néhány pecket visszalökök és kész, de lehet a hőfokkal is variálni, sajnos ki kell tapasztalni melyik jobb.

 

Eddig ez vált be legjobban nekem.

Előzmény: nagykunsági (6131)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6131

Gondolkodtam ezen a kapcsolóórán.

 

Mi van akkor ha enyhe az idő?? Mindíg átprogramozod??

 

Arra gondoltam, sorba kötöm a szobatermosztáttal.  Csak akkor kapcsolgat, ha lehűlt a lakás.

Előzmény: trakisbandi (6099)
lemle Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6130

Köszi ezt a doksit én is láttam, ennél kicsit részletesebb információt szeretnék.

pl 638 és 648 sorozatu motorok bekötését ebben a doksiban meg sem említik.

Előzmény: gabrielke (5974)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6129

Annyit azért megtudtam, hogy a 372 azért nem zárja el teljesen a hideg ágat, mert úgy működik, hogy a hidegbe keveri bele a meleget. Tehát a bejövő meleg ágat tudja elzárni teljesen.

 

Ez biztos így van, mert úgy is próbáltam, hogy kikötöttem a hideg ágat, akkor viszont lezárt a meleg ág.

 

 

WendelkeS Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6128

Akkor, 2011. márciusában szerintem a Kétkörös volt a legjobb ár szállítással együtt, mert ha nem az lett volna, akkor máshol veszem meg:)) Mostanában meg már nem nézegettem az árakat.

Előzmény: nagykunsági (6125)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6127

Nincs szállítási díj, 1-2 nap nem számít.

Előzmény: Blue_Sky_007 (6126)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6126

Nem védem a kétkört, de szállítással, gyorsasággal együtt jobb az ár?

Előzmény: nagykunsági (6125)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6125

Ez egy olyan régi hozzászólás, hogy akkor még eszemben sem volt szelepet beépíteni.

 

De köszönöm hasznos információ volt.

 

A csere folyamatban van, a boltban nagyon korrektül álltak hozzá.

 

Azért az 572-őt veszem és nem az 522-őt mert nagyobb a kvs értéke.

 

 

Egyébként azt mondták, a 372-es visszatérő ágába kell beépíteni egy fojtószelepet. Akkor is kever be a visszatérő ágból csak kevesebbet.

 

Még annyit a belinkelt régi hozzászóláshoz, hogy oké hogy kétkör kft meg mindenki odajár, de nem ott a legolcsóbb.

 

Én őket is felhívtam és nem tudtak olyan jó árat mondani, mint a webgáz.

Előzmény: WendelkeS (6123)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6124

Nálam az 572 hibátlanul teszi a dolgát. 45-65 fok 5/4"

Előzmény: WendelkeS (6123)
WendelkeS Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6123

Na a puffer topicban visszanéztem VTA ügyben a hozzászólásokat, azt nem mondhatnám, hogy teljes az egyetértés, nekem az jött le, hogy a VTA 322-t használják sokan, páran a VTA 222-t ami közben megszűnt. Ennek lett az utódja a VTA 522. Belinkelem ide egy korábbi hozzászólásomat, amikor ment a VTA cserém.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=108028704&t=9173884

 

Én továbbra is maradnék a VTA 522 mellett, bár ezzel nem kívánok senkit sem befolyásolni. :))

Előzmény: nagykunsági (6121)
votinka Creative Commons License 2011.12.15 0 0 6122

Én is a kettő között vacilálok.:)

 

Előzmény: nagykunsági (6121)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6121

Megmondom őszintén, én ezekről a metszetekről meg nem mondom, hogy a hideg ágat lezárja teljesen vagy nem.

 

Az tuti, hogy a 372 nem. Ez gyakorlatból tudom.

 

Ezt a fújás dolgot én is próbáltam, együtt jött a vtc szeleppe. Az teljesen lezár.  De az fix 60 fokos.

 

 

Na mindegy ezt már benéztem.

Beszereltem, úgyhogy nem valószínű, hogy cserélik.

 

Majd megpróbálom eladni.

 

Akkor milyet is lenne érdemes venni??

Mi a különbség az 522 és 572 között??

 

http://www.webgaz.hu/termekinfo.php?id=1882

 

http://www.webgaz.hu/termekinfo.php?id=1884

 

Már látom. A kvs érték az biztosan.

 

Akkor 572 lesz.

Előzmény: WendelkeS (6120)
WendelkeS Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6120

Szóval én erre a metszeti rajzra gondoltam:

 

 

Remélem látható a különbség. A 370-s ami nálad a 372-s volt, a hideget nem zárja el, az 570-hez képest. Az 522-s is olyan kialakítású mint az 570-s.

 

Erre én akkor jöttem rá amikor megrendeltem talán én is a 372-t,( de már nem emlékszem a pontos típusra, tavasszal volt) és próbálgattam, nézegettem. Beállítottam rajta a hőfokot, és meleg helyre (radiátorra) téve figyeltem a viselkedését, közben meg hőmérőztem. Elég hülyén hangzik, de úgy próbáltam ki, hogy a hideg ág és a meleg ág felől belefújtam, és ekkor jöttem rá, hogy valami nem okés. Na ezt követően cseréltem a VTA 522-re, úgy, hogy közben telefonon beszéltem is az egyik szakival a Kétkörnél.

 

Illetve a kiválasztási segédletben a 370-s 570-s keverőszelepeket a padlófűtéshez javasolják, a 320-s 520-s VTA szelepeket pedig ivóvízhez, szolárhoz javasolják. Nekem a kétfajta szelepet "kipróbálva" úgy tűnt, hogy a 372-s a meleg ágon kevesebbet enged át az 522-hez képest, illetve a 522 teljesen lezárta a hideg ágat, míg a 372-s nem zárt le teljesen.

Ez persze csak az én tapasztalatom volt a kétfajta szeleppel kapcsolatban, tudományos érvekkel alátámasztani nem tudom:))

 

 

 

 

 

 

Előzmény: nagykunsági (6119)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6119

Én ezeken a metszeti rajzokon nem sok külömbséget látok.

 

Elég sokat ajánlanak padlófűtésre. Pl. VTA 372 :)

 

A VTA370/570 szelep az első szamu megoldas az olyan padlofűtesi rendszerekben, ahol kovetelmeny a forrazas

biztonsag, fűtes csovek es a padlo vedelmeert. Ezek a szelepek hasznalhatok előkeverő szerelvenykent olyan

hasznalati meleg vizrendszerekben, ahol kovetelmeny a nagy ateresztő kepesseg, de ebben az esetben egyeb

hőmersekletszabalyozo szerelveny beepitese kotelező kozvetlenul a felhasznalas helyen.

Előzmény: WendelkeS (6109)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6118

Ez a baj, hogy most írtad.

 

Nekem már 2 hete megvan, csak most került beépítésre.

 

Kérdés, hogy kicserélik e?

Előzmény: bollazoli (6108)
kod1111 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6117

trakisbandi!

Köszi, így van HMV-hez kell. Ez egy kicsit olcsóbb.

http://www.kazanwebshop.hu/GRUNDFOS_UP_1514_B_hasznalati_melegviz_szivattyu_230V

Előzmény: trakisbandi (6107)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6116

Hogy szó ne érjen:

feltettem a vegyes topicba is:

 

"Megosztanám és vitára bocsájtanám "Gyányoló" vezérlésének adoptálását, illetve átalakítását.

A különféle szükségesnek ítélt beavatkozásokra, később térnék ki."

 

votinka Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6115

Nem!

Ha máshogy nem megy,egy utolsó ötletnek gondoltam a  fűtéscsövet T-vel a puffer oldalsó(felső csonkjára).

 

 

A ház messze van a puffertől(10 m) ezért is akarom ,hogy minnél előbb induljon meg a melegvíz.

Nem szeretném ha az lenne,hogy órákat keljen várnom a radiátorok melegedéséig a begyújtás után.

 

 

 

 

Nekem amúgy ez tetszenelegjobban,de nem tudom,hogy ez jó,működőképes ,megfelelő lenne e:

Előzmény: joevagyok68 (6111)
WendelkeS Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6114

Hát ha jól emlékszem itt sokan használják a VTA 322-t, én a VTA 522 1" 45-65 C fokosat építettem be a nagyobb Kvs érték miatt. Hozzáteszem ezen a VTA-n simán felgravitál a melegvíz az emeletre, amibe besegít a rugó nélküli visszacsapó szelep is (függőlegesen beépítve).

 

Gyakorlatilag az emeleten ( sajna a földszinten nem) szivattyú nélkül lehet fűteni, a radiátorok termosztát szelepének a beállításától függő hőmérséklettel, pedig 22-s réz megy az emeletre, majd műanyagcsővel folytatódik. 

 

Előzmény: votinka (6110)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6113

"hogy fog visszakeveredni is a rendszerbe."

 

Hogy fog ?  :-))

 

Minap akartam is kérdezni (mindenkitől), hogy menniy idő után sikerült légteleníteni a rendszerüket ?

Hogy nem -e hallanak néha "levegősödésre" utaló surrogó hangokat a szivattyúnál?

 

Nekem most pár napja kezd megszűnni....előtte folyamatosan volt...

De most is úgy, hogy beraktam egy mikrobuborék leválasztót, mert tele lett a tököm...

Igaz az én bekötésem nem túl optimális ...

Rögtön a kazán előréből lett kivéve az indirekt előremenője, külön szivattyúval.

Ráadásul úgy, hogy előremenő után egyből felfelé.....még ha akar se tud másfelé menni az a nyomorult buborék...még akkor is ha nem megy az indirektes kör.

Azért lett így , mert több lépésben épült ki a dolog. Indirekt kazántól balra, puffer jobbra.

Naszóval mivel indirekt kör csak szakaszosan működött, ha a másik kör le is légtelenedett, ott mindig gyűlt össze levegő, amit visszanyomott amoda.

Sohase volt vége..

Vagy a vízben oldott került ki valahogy....ki tudja....

Egy éve a  vegyesnél helyi forrásra gyanakodtam, de szerintem ugyan ez volt..

Naszóval az indirektes körbe raktam egy  22-es roppantós mikrobubileválasztót.

Azóta -kopp,kopp- mintha megoldódott volna a dolg...

Előzmény: Zs:) (6112)
Zs:) Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6112

Azért ne beszéld le róla!

Az a jó, ha van a puffer tetején légtelenítő. Mire kilégteleníted a radiátor légtelenítőjén keresztül.... Arról már ne is beszéljünk, hogy fog visszakeveredni is a rendszerbe.

Előzmény: joevagyok68 (6111)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 6111

"Azért az a légtelenítő kellene a tetejébe ,nem?"

Ha oda megy a kazán előre ÉS onnan megy a fűtéskör , akkor nem.

 

"Ha más nem lesz ,akkor beteszem az oldalába T-vel."

Mármint a puffer oldalába ? A légtelenítőt ?  :-))

Előzmény: votinka (6104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!