Keresés

Részletes keresés

Hógyolyó Creative Commons License 2005.03.04 0 0 76
Sziasztok! Olvastam az internorm műanyag-alu ablakairól Monyesz írásában és a honlapjukat is megnéztem. Tényleg elég profi cuccnak néz ki, bár én nem értek valami nagyon hozzá. Mi most állunk ablakvásárlás előtt az eddig kapott árlisták alapján ár-szolgáltatás vonalon nekünk a hoffstadter ablakai jönnek be a legjobban. Érdekelne viszont, hogy ezek az internorm ablakok milyen árat képviselnek körülbelül a drágább műanyag ablakokhoz képest. Azért Tőled kérdezem, mert igazából már nem nagyon szeretnénk tovább várni az ablakvásárlással és ha sokkal drágább, akkor azt hiszem maradunk az eredeti felállásnál.... Előre is köszönöm a segítséged!
Előzmény: monyesz (70)
amator1 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 75

A fóliázott beltéri ajtó nem lehet jó. Kapható különböző fóliákkal (amik famintázatú hatást utánoznak). Lásd a jelenlegi bútorok többsége is hasonlóan készül. Végül is a bútorokat sem festi az ember.

 

Ahogyan hallottam a elég sokan foglalkoznak vele. Utoljára a Hevestherm képviselőinél találkoztam ilyen ajtókkal. Amit láttam elég jól néztek ki, és már bruttó 30 E Ft-tól is volt. (Utólag szerelhető tokos kivitelben)

 

Amator

Előzmény: Axióma (74)
Axióma Creative Commons License 2005.03.04 0 0 74

Teljesen hulyet fogok szerintem kerdezni, de hat ha az vagyok hozza.

Lesznek elvileg jo kis muanyag ablakaink meg bejarati ajtonk. A lustasag kerdezteti velem, hogy muanyag belteri ajto nincs? Vagy az annyira rosszul nezne ki, draga lenne, vagy mas miatt nem is csinalnak? Nem kene festeni es egyseges lenne a kep - gondolom en. Jelenleg csak sima lemezajto (ha igy hivjak) feher mazolassal tunik valoszinunek, talan 2 uvegezheto is, csak kozben felvetodott bennem a fenti otlet.

monyesz Creative Commons License 2005.02.23 0 0 73

Amiről is beszéltem, az kivül-belül műanyag volt. Nekem a bejárati ajtóm lesz kivül fém borítással (alatta műanyag, csak a kutya miatt kell rá a fém), belül műanyag ezzel a színnel.

Az Edition ablak a nappaliba lesz, az a lazúros.

Előzmény: amator1 (72)
amator1 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 72
Bocs most látom, hogy tárgytalan. Nekem kívül-belül műanyag lenne.
Előzmény: monyesz (70)
amator1 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 71
Ma kocogtam le Balatonszárszóra Gyöngyösről. Amíg nem kell napszemüveg tartósan (vagy a hótúrókat nem engedik aludni) addig a nyugatfelé nem megyek. Amator
Előzmény: monyesz (70)
monyesz Creative Commons License 2005.02.21 0 0 70

Bloch és Kormos, Szombathely. De talán ha felhívsz egy közelit, ott is van, max. nem ablak, hanem ajtó...

 

Apropó színek. Kérdeztem, hogy miután a hall ajtó is ki lesz cserélve, esetleg az is olyan színnel lenne lazúrozva mint az ablakkeret és a tok (belülről ugye fa). Kértem, hogy a színkódot adják meg, mert akkor az asztalos olyanra festi. Mondják erre hogy mondjak négyetmétert és jön a festék a gyárból, nem kell kevertetni... Szóval drága cucc, de van kiszolgálás !

Előzmény: amator1 (69)
amator1 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 69

monyesz,

 

nem árulnád el, hogy melyik bemutató teremben láttad élőben?

 

Ha nincs különbség akkor is szeretném megnézni?

 

Te sem fested a lakást a Ral színskála 1*1 cm-es kockája alapján? :-))

 

Amator

monyesz Creative Commons License 2005.02.21 0 0 68

Akkor bizony el kell menni egy bemutatóterembe :) ! Az internormos színskála volt a kezemben és láttam uazt a valóságban is, jelentem nem volt különbség...

Persze élőben a hatás más, tehát érdemes megnézni a valóságban is.

Előzmény: amator1 (67)
amator1 Creative Commons License 2005.02.19 0 0 67
monyesz, Élőben szeretném látni. Nekem is van színskálám, de jobb lenne életnagyságban. A fényképben ugyanúgy nem hiszek mint a színskálában.
Előzmény: monyesz (65)
monyesz Creative Commons License 2005.02.19 0 0 66
Úgy értettem, hogy az műanyagablak árához képest sok a +30%, nem a fához képest.
Előzmény: amator1 (64)
monyesz Creative Commons License 2005.02.19 0 0 65
Én láttam és rendeltem is ilyen szinben az Internormtól (a bejárati ajtó belső oldala ilyen lesz), talán a www.legjobbablak.hu -n találsz is róla képet.
Előzmény: amator1 (64)
amator1 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 64

+15 % felár, ha egyik oldalon színezett újabb + 15 % ha mindkét oldalt az.

Nekünk a nyílászárók vonatkozásában 1 M Ft volt a gyárban festett fa hátrányára (A fa ennyivel volt drágább.) Persze lehet alapmázolt, vagy kezeletlen kivitelben is kérni, akkor Te leszel az első aki összefesti a zsanérokat és a szigetelő gumikat.


Más:

Ha valaki látot bemutatóteremben fenyő (oregon, vagy indian) színű fóliát akkor az írja meg.

 

Amator

Előzmény: monyesz (62)
Dörmike Creative Commons License 2005.02.15 0 0 63

Hali Monyesz!

 

Köszönöm a javalatokat. Beszámolok a fejleményekről.

 

D

Előzmény: monyesz (62)
monyesz Creative Commons License 2005.02.15 0 0 62

Fóliásból az a jó, amelyik össze van égetve az ablak anyagával. A többi előbb-utóbb sérül.

Általában elég magas a felár, ha színeset akarsz, akkor érdemesebb fában gondolkodni.

Előzmény: tgabika11 (60)
monyesz Creative Commons License 2005.02.15 0 0 61

Az 5 kamra szerintem jó, ha hosszú távon gondolkodsz abban a lakásban/házban, amibe szánod (ha jövőre eladod, akkor elég a 3 kamrás is).

Viszont a drága profilok nem annyival jobbak, tudnak többet mint ammennyivel drágábbak. Ennél lényegesebb hogy a gyártás milyen pontos, milyen minőségű - az Aluplastot csak dícsérni tudom ebből a szempontból (lehet hogy azért, mert most épített új gyáraik és modern gépsoraik vannak).

A port legjobban a 3 gumitömítés fogja meg, üvegezésben az 1.1-es most a gazdaságossági határ. A hanggátlás pedig az üvegek vastagságától rétegzettségétől függ igazán meg a gumitömítésektől. Meleg ellen az üvegre felvitt bizonyos hővédő rétegek használnak.

Betörő ellen a rács jó, de én nem akarok börtönben élni, úgyhogy ezt inkább kihagyom. :)

 

Én az Aluplast ablakaim mellé a nappaliba, ahol nem akarom a műanyagokat nézegetni, Internorm fa-aluminium (és szigetelőhab) ablakokat rendeltem, na ezt nevezném extrának amiért fizetni kell-érdemes, ha valaki igényli...

Előzmény: Dörmike (57)
tgabika11 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 60

Mi a tapasztalat a színes műanyag ablakokról?

Mire kell ügyelni?

Milyet kell választani?

Fóliásat vagy festettet?

köszi

Dörmike Creative Commons License 2005.02.14 0 0 59

Hali Kalapács!

 

Na erre gondoltam.

 

Kösz!

 

 

Dörmike

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.14 0 0 58
Tud.
Háromkamrás, 1,1es Weka Softline-om van, plafonig érő erkélyajtóval, 3,5 m2-es ablakokkal. Semmi nem jön be rajta.
A betörő meg azon megy be, amin akar, annak csak a vasajtó lehet ellenfél, zárpajzsal és utolsó generációs kódos kulccsal.
A többi csak marketing.
Előzmény: Dörmike (57)
Dörmike Creative Commons License 2005.02.14 0 0 57

Szia Monyesz!

 

Arra gondoltam, hogy pl. megéri az 5 légkamra a 3-hoz képest. Vagy a Rehau és Kömmerling márkák mit tudnak 1,5-1,8-szoros áron az olcsóbb nyílászárókhoz képest. Nekem nem lényeges hogy milyen a profil kinézete, hanem az, hogy ne jöjjön be a kutyaugatás, a por, a meleg, a hideg, meg a betörő :-) Tud e ilyet olcsón, de megbízhatóan egy Aluplast, egy Panorama 3000, vagy egy Salamander? Ilyen irányú a kérdésem.

 

D

Előzmény: monyesz (56)
monyesz Creative Commons License 2005.02.14 0 0 56

Attól tartok nagyon nehezet kérdezel. Az embereknek általában tapasztalata a saját, beszerelt ablakaival van, széles körűen nem tudja az ember tesztelni.

Nekem pl. az Aluplast bevált, de lehet hogy lenne jobb csak nem tudok róla...

 

Ráadásul a választási szempontok (vagy az elvárások az ablakkal szemben) is nagyon különböznek, és lehet hogy ami neked jó, az másnak nem, pl. a profil kinézete, a gumi színe.

Előzmény: Dörmike (54)
Dörmike Creative Commons License 2005.02.13 0 0 55
Arra gondoltam (ár/teljesítmény arány) természetesen, hogy valamelyik mondjuk kimagaslóan jó minőségű az árához képest.
Dörmike Creative Commons License 2005.02.13 0 0 54

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem egy minőségi és ár összehasonlítást adni? Olyanra gondoltam, hogy (ez csak példa, nem ismerem a felsorolt termékeket):

A Kömmerling a legjobb, de rettenetesen drága, a Rehau is nagyon jó, de olcsóbb. Az ár/teljesítmény aránya a Mitudomén minek van. Volna valakinek ilyen irányú összehasonlító tapasztalata? Ha közzé tenné nagyon megköszönném!

 

Dörmike

tclar Creative Commons License 2005.02.12 0 0 53
Minden párásodó műanyagablakosnak üzenem: 1, redőnyt kell felszereltetni 2, szellőztetés fontos, és NO pára.Ez a tapasztalatom.Üdv
monyesz Creative Commons License 2005.02.03 0 0 52
Tapasztalatgyűjtésre persze jó a Construma...
Előzmény: Zsuzsó (50)
monyesz Creative Commons License 2005.02.03 0 0 51

Az egyedi méret semennyire nem drágítja az ablakot, ha valahol ilyet tapsztalsz, akkor sürgősen állj tovább ! Gyakorlatilag minden ablak egyedileg készül. Egy ablakgyár hihetetlenül automatizált, beszélgettem egy kereskedővel, aki volt gyárlátogatáson. Ha kíváncsi vagy leírom...

 

Szerintem ne várj a konstrumára, folyamatosan drágul például az üveg !

Jobb ha most megrendeled és kéred valamikor későbbi szállítási határidőre. Én januárban kértem áprilisra. Persze januári árat fogok fizetni !

Előzmény: mmuller (49)
Zsuzsó Creative Commons License 2005.02.02 0 0 50

mmuller: azért is érdemes kimenni a Construmára, mert rengeteg dolgot látsz ott, amire egyébként nem figyelnél, és ott felhívják rá a figyelmedet. Magyarul kialakítasz egy fontossági sorrendet, ami alapján már be tudod lőni mi az ami neked kell, és árban is megfelel.

 

Akiktől  mi rendeltük, azoknál abszolút nem számított, hogy méretre kell, vagy konfekció. Levette a méretet és legyártatta. Adott árajánlatot, a terven szereplő ablakokra, utólag, de még a gyártás előtt végig mérte az össze nyílászárót és kész. Ott a hol eltérés volt, ott is az ajánlatban rögzítettekhez tartotta magát. Abszolút korrektek voltak.

 

Zsuzsó

Előzmény: mmuller (49)
mmuller Creative Commons License 2005.02.02 0 0 49

Látom, mostanában műanyagablakos uborkaszezon van!

 

Akkor csak úgy mellékesen kérdem:

Mi a tapasztalat - ha van ilyen -, érdemes-e nyílászáró-ügyben várni némi Konstruma-kedvezményes időszakra? Továbbá, ha nem konfekció-méretű az az ablaktenger, ami nekem kellene, hanem attól eltérő, és - bár nem egyetlen darabot - méretre kell készíteni, az nagyon drágítja a dolgot?

 

mmuller

monyesz Creative Commons License 2005.01.07 0 0 48

Szicsu !

Nekem kellett volna a meglévő szimmetrikus 140x210-es helyére olyan hogy 40+100 és a 40 nyitható elgyen, de nem tudtak ilyet, vasalati problémák miatt nem tudtak ilyet gyártani.

De te hogy akarsz közlekedni egy 100-as kétszárnyú ajtón ?

Nem inkább egy szélfogó rész kellene, ami temperál a külső és belső rész között ?

Előzmény: szicsu (47)
szicsu Creative Commons License 2005.01.05 0 0 47

Hali Mindenki!

 

Nagyjából meg vagyok elégedve a műa. nyílászáróimmal (főleg ablak 1.1), de a csicsás, üveges müa. bejárati ajtóm belső felülete olyan hideg, hogy odafagy a tenyerem (az üvegfelületnél!). Más okból kifolyólag is kacérkodom egy második, kivülről felszerelt bejárati ajtóval. De sajnos csak kétszárnyú lehet, mert az egyszárnyú elgázolna valamit kinyitáskor.

Fát nem szeretnék, mert minden nyílászáróm műanyag, meg meguntam a mázolgatást.

 

Kérdés: látott már valaki 100×210 műa. kétszárnyú bejárati ajtót?

Az persze az én gondom, hogy mit kezdek a beforduló PS-sel és dryvittal!

 

üdv

szicsu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!