Keresés

Részletes keresés

balrakúda Creative Commons License 2008.11.12 0 0 496
Sziasztok, olyan problémám van, hogy fűtésnél bekapcsol a termosztát, jól is fűt, de egy idő után elkezd sípolni, egyre hangosabban, a végén meg már iszonyú nyikorgó hangokat hallatt, amikor meg leáll, az már az armageddonra hajaz. Ez mitől lehet? A fűtéssel tényleg nincs gond, az éjszakai alvással már annál inkább.
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.11 0 0 494
4 órára ment hozzájuk, én 6 ra értem ki. Ugyanez a srác egy fél nap alatt felszerelte a konvektoraimat, átalakította a gázcsöveket és a bekötéseket.

Nagyon régi 20on éves konvektorok és évek óta be sem voltak kapcsolva, mert fával tüzeltek egy kandallóban.
Előzmény: sjohn (493)
sjohn Creative Commons License 2008.11.11 0 0 493
Két órát ?
Nem túlzás?
Ha egy konvektorjavítás fél óránál tovább tart , akkor ott valami hiányosság lehet , már úgy értem szakmailag.
Előzmény: Tusi_ (491)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.11 0 0 492
Elmondom majd tavasszal, mennyi lett, de mint írtad, ez tél függő is. Ez a november elég lájtos lett, nem nyomja meg az éves fogyasztásomat.

Éjszakára levettem a fűtést 4-es re - konvektornál 23 fokot jelent, de mivel kéményes így kb 20 fokot - és nem kapcsolt be egyáltalán. A nagyszobában öntöttvas van, ami nagyon csendes, de a kisszobai az lemezes, pattog mint állat, arra mindig felkelek.
Előzmény: M63FUN (487)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.11 0 0 491
Van egy nagyon jó víz/gázszerelő ismerősöm, aki kijött és mindkét konvektort megszerelte kb fél óra alatt. Tisztítás, piezzo csere mind2ben kiszállás... 4e ft :)

Barátnőméknek is megszerelte a 2 konvektorát, ott kicsit durvább volt a helyzet, mert 2 órán át sz.p.tt vele, de így is csak 6e-t kért.

Nem fog megsértődni a konvektor. Én majdnem Lampartot vettem, lebeszéltek róla. Ha 8 éves, akkor már csak kb. 20 éve van hátra. :)
Előzmény: Törölt nick (486)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.10 0 0 490
Ez így van nálam is.
Előzmény: Axióma (489)
Axióma Creative Commons License 2008.11.10 0 0 489
Na ezt mar huszadjara nem ertem. Ha valaki naponta nezi a gazorat (mint en pl. a tobbi "leirandoval" egyutt), annak van eves atlaga is, nem? Barmely ket nap kozott megmondom a fogyasztast... lehet, hogy semmi ertelme, de vannak ennel onkoltsegesebb szorakozasaim is, mint pl. a forum:)
Előzmény: Törölt nick (485)
sjohn Creative Commons License 2008.11.10 0 0 488
Ha a fekete színű piezod van , az cca. 1300 Huf.
Az is lehet , hogy kokszos az elektróda vége , vagy repedt a porcelán , cca 300 Huf.
Még az is előfordulhat , hogy vagy a burkolathoz húzza az ívet , vagy útközben valahol áthúz, vagy letestel.
Előzmény: Törölt nick (486)
M63FUN Creative Commons License 2008.11.10 0 0 487
a tippemet tartom ha más nem akkor tévedek. igazándiból haverok hasonló kaliberű lakásának adataiból indultam ki de persze lehet itt jobb a fal a tájolás többet fűt a szomszéd stb stb.......
szóval én is kíváncsian várom mennyi lesz tavaszra a tapasztalt érték (meg hogy milyen lesz a tél)
Előzmény: Tusi_ (484)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 484
Abból indulok ki, hogy idén februárban néztem meg a lakást - vásárlási szándékkal - és meglepően kellemes idő volt, holott tavaly decemberben laktak ott utoljára.

Beköltözés után pár napig nem is volt fűtésem, mert a konvektoroknak bedöglött a piezoja és nem tudtam begyújtani. Mégis tudtam ott aludni, pedig akkor még a szar ablakok voltak. MOst 25 fok körül van, de éjszakára visszaveszem 20 körülire. Ilyenkor szinte be sem kapcsol a konvektor. (a lemezest hallom a szomszéd szobából, ha bekapcsol )
Előzmény: M63FUN (483)
M63FUN Creative Commons License 2008.11.10 0 0 483
hja még egy adat hátha fontos lehet: ha semmit sem fűtöttem akkor sem ment 12 fok alá a hőmérséklet vagyis ha így nézzük 6 fokot fűtöttem rá ennyi pénzből
Előzmény: M63FUN (482)
M63FUN Creative Commons License 2008.11.10 0 0 482
nekem tavaly télen (enyhe tél volt) turbós cirkóval 128 légköbméter 18 fokra fűtése / tartása meleg víz használat nélkül lapostető alatt (egészen jól szigetelt nyáron sem volt durva bent az élet) műanyag ablakokkal zárt lépcsőházzal (kereszthuzat semmi ház lukacsos porotherm téglából műanyag szigetelés nélkül) volt 80 m3 gáz a havi fogyasztás
de ha így hogy kint 18 fok van 8-10 m3 a fogyasztás akkor aligha jön ki 60-ból ha kint 30 fokkal hidegebb lesz mert ugye a hőkülönbség az ami az egekbe viszi a dolgot mert a nagy különbségnél nagyobb a veszteség. én tippelnék (22 fokra fűtesz) és mondjuk -10 fok van kb kint akkor sztem 110-130 m3 tippelek hangsúlyozom tippelek és nem számolok mert azt nem tudok. (mondjuk úgy hogy én nem döbbennék meg és hívnám a gázműveket hogy rossz az óra)
Előzmény: Tusi_ (478)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.10 0 0 481
Pl. a napsütés is csodákra képes.
Előzmény: Axióma (480)
Axióma Creative Commons License 2008.11.10 0 0 480
Nem lehet, hogy a gazon kivul valami massal is futottek abban a lakasban?
Előzmény: Tusi_ (478)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 479
Köszönöm :)

Légmentes ablakaim vannak - Gealan 6 légkamra 1,1 k - , utólag tudtam meg, hogy nem lett volna szabad "B" típusú fűtésnél ilyet berakatnom. De ócska gerébtokos és teschauer ablak keverékek voltak fenn, szétrohadva, purfixezve.......

Valamit tuningolok majd szellőzés gyanánt. Levegőzőt nem akarok berakni, mert az utcai front hangos, többek között ezért is csréltem ablakot, jól hangszigetel :)
Előzmény: Törölt nick (477)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 478
A gázóra 5éve lett felszerelve. Voltak kint plombálni az órát, amikor átírattam a nevemre és a srác mondta, hogy a gáz órát 10 évente cserélik, a villanyt meg 15. Ez 5 éve van fenn a gázművekes elmondása alapján.

Igen 150 m3 a lakás 44m2 és 3.4 belmag, legfelső szint. Egyik oldalt egy szomszéd van, másik oldalon meg a szomszédház tetőtere és 60 cm-es falak.

Azért érdekel, mert eddig akárkinek mondtam, nem hitte el. Nektek mennyi m3 szokott lenni egy téli napon?
Előzmény: Törölt nick (475)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 474
Ez szinte hihetetlenül alacsony fogyasztás. Légellátást passzolom.
Előzmény: Tusi_ (471)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 473
Albérletbe volt kiadva, de mindig lakott valaki ott. Tavaly decemberben költözött ki az utolsó albérlő én meg februárban vettem meg.
Előzmény: Axióma (472)
Axióma Creative Commons License 2008.11.07 -1 0 472
Es mind az 5 evben benne lakott es futott?
Előzmény: Tusi_ (471)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 471
Nincs viszonyítási alapom, csak a régebbi számlák, az előző tulajtól.

1784m3 volt az órában, amikor átvettem a lakást és 5 éves a gázóra. Havi 30m3, ami kb 60m3 jelent telente, ha a nyári fogyasztást 1-2 m3-ben számoljuk.

A légellátási kérdésemre tudsz topikot mondani, ahol vannak infók ilyenről?

tusi
Előzmény: Veszpremi (470)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 470
Ez nagyon baráti fogyasztás még ebben az enyhe időben is, attól függ, milyen a fekvés,mennyire süt be a nap stb. Hidegben már mértékadóbb lenne a szám, arra lehetne valamit mondani, napi 2 m3 azért nem biztos, hogy elegendő lesz a téli hónapokban, az túl szép lenne.
Előzmény: Tusi_ (469)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 469
Hú bocsi :)

Szóval 8-10 m3 havonta ilyen időben, télre 60m3/hó val számolok.

AZ a baj a 25 fokkal, hogy mivel száraz a levegő, ezért nem elég a 22 fok. Most párásítani akarok picit, mert a virágaim is sárgulnak. Aztán meg lehet ablakot nyitni, hogy ne penészedjen a pecó :D

Csak arra lennék kiváncsi, ki mennyit használ gázból havonta :)
Előzmény: Veszpremi (468)
Veszpremi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 468
Laikus vagyok, de kicsit nagyon nem érthető a kérdésed:

"8-10 m2" négyzetméter gáz? Hmmm érdekes. Mennyi idő alatt?
"60m3" És ez mennyi idő alatt?

Ja, és 25 fok, kicsit nem nagyon sok? Nyugaton 20 fokra sem fűtenek! Persz ez nem nyugat :(
Előzmény: Tusi_ (467)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 467
Sziasztok

Kicsit offos vagyok, de nem találtam megfelelő topikot a kérdésemre.

A cirkó nálam kiesett a felújítás során, mivel csak drágán lehetett volna a kéményt megoldani, illetve 44m2 re nem ajánlotta a szerelő a cirkót.

Két konvektorral és egy villanybojlerrel helyettesítem a cirkót, de nem vagyok tisztában a fogyasztási értékeimmel. Most ilyen meleg őszben kb 8-10 m2 a gáz fogyasztásom - 150m3 légtér és 2 db 4.3, illetve 5.3-as konvektor - 25 fok körül van a lakásomban.

Ha a tél hideg, akkor kb 60m3 gázzal számolok, ami nem tudom, hogy reális -e. A lakás legfelső szint, szomszéd, illetve padlástér van mellettem, hőszigetelt ablak.....

Nektek mennyi szokott lenni a gázfogasztás?? Azokat kérdezném, akik lakásban laknak és kb ekkora, vagy kicsivel nagyobb területen.

Plusz - kéményes konvektorom van - a levegő utánpótlást az ajtó alatt biztosítottam. Ez elegendő lehet a konvektoroknak??

M63FUN Creative Commons License 2008.10.28 0 0 466
ezt a reklámot kéretik törölni, mivel a panelba cirkó nem telepíthető.
természetesen lehet hogy egy külön topicot lassan megérdemelne a téma, hogy a sok barom ne a panelprogram nevű haveri körhöz kötött átverésben gondolkozzon
Előzmény: Attila700 (465)
Attila700 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 465
Az általam kezelt Főtávról leválasztott társasházak fűtési költsége 35-50%-kára esettek vissza az új fűtési rendszer kialakításának köszönhetően. Egyik házban sem valósult még meg a hőszigetelés és a nyílászáró csere. (panelházak)
Ha valakit érdekel a téma írjon egy levelet a hunfalva@gmail.com címre.
M63FUN Creative Commons License 2008.10.25 0 0 464
lehúzás az egész meg az átgondolatlan seggnyalás az eu felé....
ha 4 méter a kéményed 2 könyökkel akkor a 60/100 nem jó, parapetet pedig elvileg azt hiszem 4 méternél közelebb nyílászáróhoz nem lehet tenni mert veszélyes ( a régi konvektorok azok meg nem veszélyesek....) szóval marad a 80/125 vagy az osztott rendszer. 80-as cső a kéménybe a légbeszívó meg ki a falon. én azért vésetném (látatlanban) mert nem szép ha mindenfelé csövek vannak, persze ha 20 cm után kimenne a légbeszívó akkor osztottban gondolkodnék ezt a helyi adottságok alapján el kell döntened
Előzmény: Émile (463)
Émile Creative Commons License 2008.10.24 0 0 463

  Kösz !

 A kéményen elhúzás nincs csak egy szükület. A hossza jelenlegi becsatlakozástól, ill a kazán tetejétől  :  0.5 m könyök 0.5 m  törés és  4 m egyenes kémény a kitorkolásig.

 

 Csak megjegyzem   kettőtörésnél kevesebb becsatlakozás majdnem kizárt.

 

  Vagy lenne egy másik megoldás : a kazántól ki a külső falra :  egy könyök  + 3 m itt a szomszédok kb. 15 méterre vannak, viszont a saját ablakom   kb. 3 m re. Nem alatta hanem ferdém. De ha ilyen vaskalaposak az előírások akkor van é egyáltaln olyan szitú amikor oldalra is kimehet a füstgáz  ( atanyákat kivéve). Megjegyzem a fali  parapettgázkonvektorok    százezrei gyakorlatilag közvetlemül az ablakok alatt vannak  jó   25 30 cm-re- Ezek teljesítménye  5 -6 kW  az én kazánom meg csak 10 lenne .

 

 És még  mellesleg a konyhában  - konyhák százezreiben is  3 -5- 8 kW teljesítménnyel mennek a nyilt égésterű gáztüzhelyek  - égéstermék a konyha térbe.

 Érti ezt valaki ?

 É.

Előzmény: M63FUN (461)
M63FUN Creative Commons License 2008.10.23 0 0 462
szóval valószinüsítem hogy nem 2 méteres a kéményed, én vésetném mert ha egyszer méreten van az 50év múlva is jó lesz, és át lehet simán bélelni (ha még akkor lesz gáz)
Előzmény: M63FUN (461)
M63FUN Creative Commons License 2008.10.23 0 0 461
alapválasz: van, a 60/100 is elfogadott méretezés, viszont az kb 40%-al kisebb áteresztéssel bír. el kell olvasni hogy a készülék bírja vajon ezt. és ami fontos (lehet nem is kell olvasni akkor) 60/100 rendszernél 5 méter a maximális hossz a kéménynek amit a legtöbb gyártó enged, viszont minden iránytörés ( könyök vagy 45-fokos idom 1 méterrel csökkenti ezt az 5 métert.) szóval ha a kéményedben nem csak szűkület hanem elhúzás is van akkor számolj 1 könyök hogy beforduljon a falba + 2 az elhúzás miatt vagyis max 2 méteres kéményed lehet
Előzmény: Émile (460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!