Keresés

Részletes keresés

handras Creative Commons License 2002.07.16 0 0 83
Megnézte-e már valamelyikőtök, hogy akkor mi a helyzet, ha magával a G2-vel történik a forgatás?
rati Creative Commons License 2002.07.15 0 0 82
Mogorva

"A BN-CSDABP3 jelű adapter augusztus 3-tól lesz kapható japánban, 43 eurónak megfelelő áron. A baromi drága SD kártyát ugyan ki akarja az olcsó CF helyére tenni egy drága adapterrel és miért??? :)"

Jaj, rohanok sorbaállni, hogy még jusson belőle. :-))))

Előzmény: Mogorva (78)
rati Creative Commons License 2002.07.15 0 0 81
Soká

"Sikerült elkeserítened a zoombrowser butaságaival!"

Hát igen. Nekem is először az tünt fel, hogy az álló formátumú képeim miért sokkal nagyobbak, mint a fekvők. Aztán rájöttem, hogy azok sem voltak nagyobbak a forgatás előtt, csak a zoombrowser volt szíves így megoldani ezt a transzformációt. Aztán még idegesített az is, hogy amikor a képet megnézem nagyban, akkor nem tudom rögtön kitörölni ha rossz, hanem vissza kell mennem a thumbnail -ek közé, onnan újra kikeresni és csak itt tudok törölni. Szóval egy idő után elkezdtem vadul keresni valami jobb képnézegető programot és kikötöttem az acdseenél. Sőt még fizettem is érte :-))

Ne sajnáld lecserélni a zoombrowsert. Van egy pár program, ami sokkal felhasználóbarátabb, gyorsabb és jobb nála.

Előzmény: Soká (72)
Soká Creative Commons License 2002.07.12 0 0 80
Valamikor kipróbálom, köszönöm!
Előzmény: Mogorva (74)
Z-M-an Creative Commons License 2002.07.12 0 0 79
Kenko cuccokat tobbek kozott az Optiform hoz be, a Ferenc koruton van uzletuk, erdemes ott erdeklodni.
Telefonszamot itt talalsz: www.fotohaz.hu
Előzmény: genghis (76)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.12 0 0 78
Én ezen a híren henteregtem meg kicsinyt:


SecureDigital - CompactFlash átalakító

július 12. 16:55
[Index.Digicam]

A Matshushita Electronics (hazánkban főleg a Panasonic márkája ismert) bejelentette, hogy elkészült az SD-CompactFlash átalakítójával. A mindössze 3 mm vékony átalakítóba természetesen nem csak az SD kártyának kellett beleférnie, hanem az elektronikus és mechanikus konverzióhoz szükséges elemeknek is. A nagy integráltságú áramkör az átalakító mindössze 15%-át tölti ki.

A BN-CSDABP3 jelű adapter augusztus 3-tól lesz kapható japánban, 43 eurónak megfelelő áron.

A baromi drága SD kártyát ugyan ki akarja az olcsó CF helyére tenni egy drága adapterrel és miért??? :)

Mogorva Creative Commons License 2002.07.12 0 0 77
Azért előbb nézz meg egy-két tesztképet, amit ezzel csinálnak!! Mint általában, csodák most sincsenek...
Előzmény: genghis (76)
genghis Creative Commons License 2002.07.12 0 0 76
olvastatok az index digicam-on a 'fenykepezogepbol tavcsovet'?
na nekem csak a nagy zoom hianyzik a g2bol, egy ijen cuccosert adnek 50-60eFt-t.
thkphoto.com-on korulneztem mar, inkabb valami magyar cegnel vagy kepviseletnel kene megoldast talalni..
Z-M-an Creative Commons License 2002.07.12 0 0 75
www.irfanview.com
Ez is tud veszteseg nelkul forgatni es tok free.
Előzmény: Mogorva (74)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.12 0 0 74
www.acdsee.com

Itt letölthető a 30 napos próbaverzió.
Aztán meg kell venni. Ha nem, akkor meg kell okosítani, ehhez aztán vannak mindenféle okosságok a neten. Persze ilyet nem szabad tenni... :)

Előzmény: Soká (72)
Devereaux Creative Commons License 2002.07.12 0 0 73
powirqw;

ezt írja a G2 manual: "The camera’s auto exposure function will operate with a Canon Speedlite 220EX, 380EX, 420EX, 550EX or a Macro Ring Lite MR-14EX. Other flashes may fire at full intensity or not fire at all.

Előzmény: powirqw (66)
Soká Creative Commons License 2002.07.12 0 0 72
rati
Sikerült elkeserítened a zoombrowser butaságaival! Ezt sajnálom, mert én már megszoktam. Ráadásul eddigi képeim jelentős részéhez mindenféle szöveges információkat fűztem (az utókor okulására:-), ami nyilván csak zoombrowserrel használható. A minőségromlást még nem ellenőriztem, de hamarosan szemrevételezem. Remélem, hogy a tűrésküszöböm alatt lesz!
Elég bosszúság, hogy feleslegesen növelem a tárigényemet kb. 30 %-al! Lehet, hogy inkább a fejemet fogom forgatgatni??? Vagy a monitort...

Ez a bizonyos acdsee merre-hova-mennyiért?

Előzmény: rati (68)
genghis Creative Commons License 2002.07.12 0 0 71
koszi, ezt mar meg tudtam nezni, sztem ez is azert nagy mert mert jo sok vilagos resz van benne+ ugye a forgatas

rati:
en sok esetben meg a fenykepezogepen elforgatom a kepeket, mert amikor mar tele a kartya egyreszt atnezem miket fenykepeztem addig, masreszt lehet torlok belole, es erdekes modon a gepen elforgatott kepek is nagyobbak lesznek.
ergo vegso soron marad az acdsee

Előzmény: _core (63)
handras Creative Commons License 2002.07.12 0 0 70
Úgy tudom, hogy csak az EX sorozatúak jók hozzá.
Előzmény: Z-M-an (67)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.12 0 0 69
Nos, pontosan erre gondoltam...
Előzmény: rati (68)
rati Creative Commons License 2002.07.12 0 0 68
Mogorva, Soká, genghis

Zoombrowseres forgatást jobb ha elfelejtitek. Amúgy is ez a zoombrowser roppant szar. Szóval ez úgy forgat, hogy kicsomagolja a jpg -t, elforgatja, majd újra betömöríti. Ezért a zoombrowserrel forgatott képek kétszeres jpg tömörítést fognak tartalmazni, tehát a minőségük romlik. Ráadásul a file méret is drasztikusan növekszik. Egyszerűen nevetséges, hogy a Canon nem javított ezen. Fura, hogyan képzelték el, hogy minden álló formátumu képe az embereknek rosszabb minőségű legyen, mint a fekvő, ráadásul másfélszer akkorára növekedjen.

Használjatok olyan programot, ami veszteségmentesen tudja a jpg -t elforgatni (pl. acdsee).

Előzmény: Mogorva (65)
Z-M-an Creative Commons License 2002.07.12 0 0 67
E-TTL-ben biztos nem, sima TTL-t szerintem tudnia kell. Ha nem kozepen van a tema, akkor nem biztos, hogy korrekt expot kapsz, plusz nincs elovillantas.
Előzmény: powirqw (66)
powirqw Creative Commons License 2002.07.12 0 0 66
Ismerősöm kérdezte tőlem, de nem tudom, illetve csak sejtem a választ:

G2-vel működik-e rendesen a Canon 430EZ vaku ?

Köszi a válaszokat!

Mogorva Creative Commons License 2002.07.12 0 0 65
Szerintem ez csak a zoombrowser szoftver hibája. Valószínűleg nem éppen korrektül optimizálja a jpeg fájlokat...

Photoshop-al próbáltátok ugyanezt?

Előzmény: Soká (64)
Soká Creative Commons License 2002.07.11 0 0 64
Na, megint tanultam valamit! Bevallom én nem vettem észre, hogy az elforgatás ilyen mértékben megnöveli a fájl méretét! Nem is értem igazán. Próbaképpen megforgattam egy képet oda majd vissza és a megnövelt fájlméret megmaradt.
Na, az én legnagyobb képem egyébként 4931 Kb. Csak akkor teszem fel, ha nagyon kéritek, egy eléggé semmitmondó tavaszi orgonabokor a konyhaablakból. A képtárbeliek közül ez a legnagyobb:
http://kep.tar.hu/canon_g2/index.phtml?aid=27525291&pid=1012390

Kísérletképpen elkezdtem forgatni egy képet (sokszor) és sajnos folyamatosan hízik a fájl, igaz egyre kisebb mértékben. Bosszant ez a méretnövekedés, mert én előszeretettel komponálok állóképeket.

Előzmény: _core (60)
_core Creative Commons License 2002.07.11 0 0 63
"öö, nagy keres lenne, hogy tedd ki a kepeidet mashova is?"

http://www.pbase.com/core_hungary/nagy_jpg

Ha ez sem jo kerlek jelezd.Vagy ird le legyszi hova rakjam.Amugy a kepet ha jol emlekszem a Canon zoombrowser-el forditottam anno.A merethez kepest a kep totalkar:)))

Előzmény: genghis (62)
genghis Creative Commons License 2002.07.11 0 0 62
öö, nagy keres lenne, hogy tedd ki a kepeidet mashova is? en a kep.tar.hu es ehhez hasonlo ingyenes magyar oldalakat nem erem el, es kivancsi vagyok arra a nagy kepre:)
Előzmény: _core (60)
genghis Creative Commons License 2002.07.11 0 0 61
legnagyobb sztem a tiszta feher, 90fokkal elforgatott geppel keszult kep, amit utana a zoombrowserrel visszaforgatsz.
Előzmény: _core (60)
_core Creative Commons License 2002.07.11 0 0 60
"Kinek mekkora a legnagyobb (G2-ből) kibújt JPG fájlja?"

Nos vegignyalaztam a kepeimet es talatam egy 4.77MB (5 008 489 bajt) meretut.Ennel nagyobbat meg nem keszitettem eddig ha jol lattam:)

Itt a kozel 5MB os kep

"aztán majd játszhatunk olyat is, hogy ki tud a legnagyobbat! :-)))"

Ok bennevagyok ;)

Előzmény: Soká (59)
Soká Creative Commons License 2002.07.11 0 0 59
Nos, egy játék:
Kinek mekkora a legnagyobb (G2-ből) kibújt JPG fájlja? (Megabájtra gondolok, ha nem lett volna egyértelmű a kérdésem.)
Kérlek a meglévőkben keresgéljetek, aztán majd játszhatunk olyat is, hogy ki tud a legnagyobbat! :-)))
Mogorva Creative Commons License 2002.07.10 0 0 58
Ezt jogos, de a közelmúltban éppen 3 emberrel beszéltem, akik hosszabb útra mennek, olyan helyre, ahol egyrészt bőven van mit megörökíteni, másrészt ahová elég ritkán jut el az ember.

Előzmény: rati (57)
rati Creative Commons License 2002.07.10 0 0 57
Mogorva

"Szerinted mennyivel olcsóbb egy 1GB-os MD bruttó 78 ezerért, mint egy 5Gb-os adattároló bruttó 125 ezerért??? "

Dolog ugyebár attól függ, hogy mennyi képet akarsz hazavinni egy utazásról. 1G microdrive = 14 tekercs hagyományos 36 felvételes film. Ez általában elég sok, főleg ha figyelembe vesszük, hogy az egyértelműen rosszul sikerülteket folyamatosan törölni tudod. Ha pedig ez a 14 tekercs elég, akkor nem éri megy az 50 eFt különbözet a további 56 tekercset.

Én általában eléggé kegyetlenül válogatok a felvételek között és sokat törlök. Szóval szerintem többet mutat kevesebb, de jobban átgondolt és átválogatott felvétel, mint ha valaki válogatás és átgondolás nélkül mindent elkézelhető dolgot lefényképez, ami csak az utjába kerül pusztán azért, mert itt a "film" ingyen van.

Előzmény: Mogorva (55)
_core Creative Commons License 2002.07.10 0 0 56
"Nem szoktál vakuval deríteni napsütésben?"

De szoktam.

Szerintem nagyon jól jött volna, pl. itt..."

Ebben az esetben az ossz kepnel ugy lattam nem igazan szukseges a vaku hasznalat de lehet az is kozrejatszik hogy az asszonyt fenykepeztem:))) Komolyan nekem fel sem tunt a hianya nem vagyok egy nagy fotos de imadok fenykepezni a latasmodomon meg lehet sot kell is javitani eppen ezert koszi az eszrevetelt.

Előzmény: Z-M-an (51)
Mogorva Creative Commons License 2002.07.10 0 0 55
Bocs de ezzel vitatkoznék...

Szerinted mennyivel olcsóbb egy 1GB-os MD bruttó 78 ezerért, mint egy 5Gb-os adattároló bruttó 125 ezerért???

Szerintem, ha az árát nézzük, fajlagosan SOKKAL olcsóbb egy mindstor vagy Imagetank.

Előzmény: rati (54)
rati Creative Commons License 2002.07.10 0 0 54
bertocorleone

"A nyaralás vészesen közeledik és sürgősen be kellene szereznem valami háttértárat. A DigitCam (Astoria) forgalmaz egy mobil háttértárat, ImageTank néven. Van -e valakinek tapasztalata vele? Picit olcsóbb, mint a MindStor, de valahogy nekem olyan gagyinak tűnik."

Ezeket a háttértárakat szörnyen drágán mérik. Nem gondolkodtál még el 1G microdriveon. 500 kép fér el rá a legjobb képminőségben és nem kell magaddal cipelni még egy dobozt. 1 hetes nyaralásra nekem elég volt úgy hogy közben törölgettem róla az egyértelműen rossz képeket.

Előzmény: bertocorleone (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!