Keresés

Részletes keresés

otterlo Creative Commons License 2005.12.05 0 0 320

Sziasztok Tárnokiak!

 

Nektek van valami híretek az ÉTV privatizációs pályázatról? Nálunk - Érden - nagy a csönd, pedig ma döntött a 7 település polgármestere (köztük a Tiétek és az érdi), hogy a 4 közül melyik pályázónak javasolják eladni az ÉTV 1/4-ét, és milyen feltételek mellett.

 

Van még egy érdekes, és számunkra nehezen értelmezhető hír: a Törökbálinti Önkormányzat honlapján az olvasható, hogy a következő testületi ülésen 33 %-os vízdíj-CSÖKKENTÉS-ről szóló előterjesztést tárgyalnak. A csökkentett vízdíjra az ÉTV tett javaslatot. Nálatok is van ilyen előterjesztés?

 

otterlo

molnartiby Creative Commons License 2005.11.17 0 0 319

Arról nincs infóm, de gyakran előfordul a csatornázott területen, hogy eldugul a csatorna és feltorlódik a szmötyi.

Azt is tudom, hogy sokan nem kötöttek rá a csatornára olyan helyeken, ahol az utcájukban van.

Ilyen pl. Nagy Ferenc képviselő is, kinek udvarából gyakran éreztünk orrfacsaró bűzt a kert vége felé haladva. (Templom u-Határ u. sarok)

 

Nem értem ezeket az embereket. Gondolom ő valahogy kibulizta, hogy nem érintse őt a víztzerhelési adó....

 

Előzmény: Minna (318)
Minna Creative Commons License 2005.11.15 0 0 318
Sziasztok!

Nem tudjátok mi lehet ez az eszméletlen bűz, ami mostanában délutánonként-esténként terjedezik? Az ovinál a kocsiból kiszállva majdnem hanyatt vágtam magam a minap. Mintha egy trágyadomb lenne az ovi udavrán. (Dózsa Gy. úti)
Egészséges falusi levegő, biztos jót tesz a gyerekeinknek....

Minna
Buksi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 317

Szióka!

 

Szerintem a legcélravezetőbb ha egy ügyfélszolgálati napon az adott időben személyesen elmentek és előfizettek a szolgáltatásra.

 

Tavaly én is sok mindennel próbálkoztam, telefonálni nekem sem sikerült, aztán egy nap fogtam a két gyereket és kirándultunk egyet Battára. Ott akkor kilógott a sor vége az irodából annyian voltak (szintén akciós időszak volt). Sorbaálltunk vagy háromnegyed órát (sokan ott találják ki, hogy mit is szeretnének), majd kb. 10 perc alatt megkötöttük a szerződést, s rá két hétre jöttek bekötni a kábelt.

 

Tehát ne adjátok fel, inkább menjetek el személyesen!

 

 

Buksi

 

 

Előzmény: felpillantó küllő (316)
felpillantó küllő Creative Commons License 2005.10.11 0 0 316

Sziasztok!

Most láttam a rendeletet, hogy gyakorlatilag az egész Falura változtatási tilalmat rendeltek el. Nem lehet építeni, bontani, átalakítani, telket alakítani, stb. A tilalom max. 3 évig tartható fent. Mi lehet ennek az oka? Bennem két, teljesen ellentétes lehetőség merült fel:

1. a terület megőrzése jelenlegi arculattal

2. gyökeres átalakítási tervek, ehhez az új szabályozás elkészítése

Mondjuk, elnézve 1-2 újonnan épült házat (gipszoroszlánok és egyéb gipszrémek garmadája), ennek valahol örülök. Viszont terveztünk jövőre kisebb átalakításokat, amik ezek szerint elmaradnak. Ezen kívül elég sok ház az összedőlés határán áll a területen.

 

A Fibernettel való kapcsolatfelvételről most nem írnék regényt, csak annyit, hogy hetek alatt nem sikerült (telefont soha nem veszik fel, üzenetrögzítőn hagyott üzenetre nem reagálnak, e-mailben minden lehetséges címükre elküldött levélre nincs válasz, web-lapon kitöltött megrendelésre sincs). Egyszer mondjuk felvették a telefont 3 hete, azóta hívnak vissza. Ők igazából nem akarnak új előfizetőket, mást nem tudok elképzelni. Csak minek akcióznak akkor?

molnartiby Creative Commons License 2005.10.05 0 0 315
Mint ahogy a legutóbbi Tárnokhír melléklet szórólapból kiderül, legutóbb sem szavazták meg az ÉTV privatizációját, de 1értelműen látszik a vezetés álláspontja és szemszöge az ügyet érintően.

Akkor a fórumon sokminden elhangzott pro-kontra, most sem könyebb dönteni.
Azt mindenki érzi, hogy valamit tenni kell, mert ez a helyzet így tarthatatlan.

Sajnos azt kellett észrevennem, hogy igen kevés az érdeklődő ez ügyben és az igazán tenni akaró. Ezek gyakorlatilag szélmalomharcot vívnak a vezetőséggel együtt az érdiek ellen.

Nem egyértelmű még így(ilyen távlatokból) a pozitív kimenetel./ha elfogadják az ajánlatot/
De mindenképen sajnálni fogjuk, hogy nem biztos az, hogy ez a cég adja a legjobb ajánlatot. Azaz nincs versenyeztetés.
Ezt csak úgy lehetne elérni, ha mind (a maradék települések) összefognának és nem szavaznák meg a dolgot.
Még úgy is lehet, hogy a Veolia nyerne, de biztosan jobb feltételeket kínálna.

Tiby

molnartiby Creative Commons License 2005.09.25 0 0 314
Szia Péter!

Utóbbi esetben javasolnám az önkormányzatot megkeresni, mert ez az ő hatáskörük.

Tiby
Előzmény: peetr04 (313)
peetr04 Creative Commons License 2005.09.25 0 0 313
Sziasztok!

3. éve lakok Tárnokon, de még kéményseprőhöz nem volt szerencsém. Kénytelen voltam hívni egyet Érdről, mert se az utcánkba, se a szomszéd utcába nem tud senki ilyen mesterséget űző embert. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek (biztos, hogy vannak), de hol lehet őket elérni? Igaz idén már így túl vagyok rajta, de jövőre is lessz tél.

Másik kérdésem, hogy annak mi a feltétele, hogy egy utcába rakjanak közvilágítási lámpát? Jelenleg 1 lámpa van az utcán, de legalább a másik végére is kéne egy. Ilyenkor télen hamar sötétedik, meg a betörők is jobban szeretik a sötétet (Járnak is gyakran a környéken). Hol lehet ilyet igényelni, mi a menete, mennyibe kerül?

Köszönöm a segítségetek.

Péter
molnartiby Creative Commons License 2005.09.22 0 0 312

A vízügyet -mint láttátok- a szavazás előttig tudtam figyelemmel kísérni.

Ez azt jelenti, hogy közülünk(netezők közül) senki nem volt jelen, vagy még nem ragadott billentyűtet.

Majd legfeljebb a Tárnokhírben, vagy a Jobbítani újságban lesz közzétéve.

 

Előzmény: Minna (310)
Buksi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 311

 

Fontos infó! Köszike!

 

Amióta tavaly átváltottunk kábeltv-re azóta a környékükön sem voltam!

Előzmény: Minna (310)
Minna Creative Commons License 2005.09.20 0 0 310
Micsoda élet van itt.
Csak annyit, hogy úgy tudom a Fibernet megszüntette a Battai kirendeltségét, és valahova Budafokra kell menni ügyet intézni. Azt hiszem a honlapjukon olvastam.
Csak nehogy valaki rutinból odamenjen...

Mi lett a "vízüggyel"? Tudja valaki?

Üdv, Mina

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 309
Most olvastam, hogy Tárnok megpályáztatja a helyi autóbuszközlekedést. Tudtok erről valamit?
Buksi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 308

:)

Akkor ez megoldottnak látszik!:)) Örülök neki!:))

 

 

Előzmény: felpillantó küllő (306)
felpillantó küllő Creative Commons License 2005.09.20 0 0 307
Hozzászólnék a víztémához is. Mi a Faluban lakunk, van pincénk. Abban tavasszal megjelent a víz, nyáron kicsit eltűnt, most megint előjött. Időnként kiszivattyúzom, de úgyis visszamegy, az olyan. A csúcsponton, augusztosban kb. 1,5-2 méterrel volt a ház szintje alatt. Szerencsére tavasszal teljesen alászigeteltük a házat, így nyugisabb azért az élet. A vasút felé akkor is szépen állt egy pincében, amit láttam, mikor nálunk éppen nem volt.
felpillantó küllő Creative Commons License 2005.09.20 0 0 306

Köszönöm a sok választ.

Utánajártam, a Fibernetnél, most tényleg ingyenes a belépés, és 1 v. 2 éves hűségnyilatkozattal elég jót ajánlanak. Nekünk szerintem a legkisebb csomag (256-os) is elég lesz, az tényleg nem vészes árú.

peetr04 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 305
Szia!

Nálunk ADSL-re lehet előfizetni. Ami most a legkedvezőbb az a Szereld Magad csomag. Ha van telefonvonalad akkor más nem kell hozzá. 6990 Ft bruttó a havidíj belépési díj nincs. 512 -es korlátlan.
Előzmény: felpillantó küllő (302)
Buksi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 304

Szia felpillantó küllő!:)

 

Tavaly még mi is telefonos, modemes internetezők voltunk, aztán ősszel volt valami kedvező belépési akció (talán 3 eFt-ot kellett fizetni) és akkor átálltunk a Fibernetre. Költségekben ugyan ott vagyunk (kábeltévé HBO-val, internet 0-24-ig, idő és letöltési korlátok nélkül), mint tavaly és akkor a kedvező percdíj az internethez este 6-tól másnap reggel 7-ig szólt.

 

A UPC is nagyon reklámozza magát mostanában (talán 4 eFt körül van a belépési díj, a havidíjra sajna nem emléxem), lehet, hogy ezt is érdemes megnézni.

 

A Fibernetet egyébként Százhalombattán kell intézni, a Művelődési Ház környékén, de részleteket a honlapjukon biztosan találsz.

 

Nemrégiben kaptunk valami tájékoztatót, s úgy rémlik, hogy talán most sincs belépési díj, de nem akarok hüleséget beszélni, ha érdekel után tudsz nézni.

 

 

Előzmény: felpillantó küllő (302)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.19 0 0 303
A szomszédaim a T-commal "szövetkeztek", mi Firernetesek vagyunk.
Míg az előzőhöz telefonvonal kell, addig a 2.hoz kábel hozzáférés.
Megjegyzem, most még kitűnően "hasít" a miénk (512/128k lenne) 1,2-1,7M/256k körüli sem ritka.

Előzmény: felpillantó küllő (302)
felpillantó küllő Creative Commons License 2005.09.19 0 0 302

Sziasztok!

Különböző okok miatt otthonra be kellene vezetnünk valamilyen internet hozzáférést. Van esetleg a Fibernetes kábelkapcsolaton kívül valami megfontolandó, kedvezőbb lehetőség? Ha igen, hova kell fordulni?

Megköszönöm, ha valaki tud segíteni.

kígyószisz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 301
Érden egyesek (amúgy külföldről) felháborodásuknak adtak hangot, hogy mi (én is) más települések lakóival ÉTV-ügyben kapcsolatban vagyunk. Mindenesetre ezek után javasoltam az érdieknek, olvassák csak el, mit is idéztél be a polgármesterektől, mit "ígért" a miénk arra az esetre, ha Tárnok nem szavazná meg a szerződést.
Előzmény: molnartiby (300)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.15 0 0 300

Köszönöm a reflektálást!

Remélem sok tárnoki "lapozgatja" a fórumot és innen is tájékozódik, ha már személyesen nem volt jelen.

 

Tiby

 

Előzmény: otterlo (298)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.15 0 0 299

Az ígéretek írásba foglalását itt is feszegették és felhívták a figyelmet arra, hogy a szerződés alapja lehet a továbbiaknak is és nem mind1, hogy mi van leírva benne.

A fórum szervezői mind jól látták, hogy a versenyeztetés hiány a fő probléma.

Lehet másik cég, aki ugyanilyen hatékonysággal működne, de kedvezőbb feltételekkel, mint a franciák.

 

Hamarosan kezdődik a testületi ülés. (sajnos nem tudom elmenni,még akkor dolgozom)

REmélem lesznek azért ott páran!

 

Tiby

 

Előzmény: kígyószisz (296)
otterlo Creative Commons License 2005.09.15 0 0 298

Dr. Salgó András volt a jogász és Ujhelyi Gyula a közgazdász.

 

Én legalábbis így emléxem :))

Előzmény: molnartiby (295)
otterlo Creative Commons License 2005.09.15 0 0 297
Dr. Salgó András volt a jogász és Ujhelyi Gyula a közgazdász.

Előzmény: molnartiby (295)
kígyószisz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 296

A kulturált, higgadt hangvételű megbeszéléshez ezúton is gratulálok, ilyen Érden nem szokott előfordulni, polgink nem bírja ki, hogy indulatosan fel ne ugráljon és mindenki szavába ne vágjon. A vége pedig egy hajcihő, nyilvánvalóan.

Hogy mennyi is az az annyi, azaz ki fizeti túl vagy alul a vízdíjat, azaz az ÉTV azon a településen nyereséges-e, és azt más település rovására használja-e fel (ha jól értem, ez egy kardinális kérdés), szerintem így magunkban soha nem fogjuk tudni eldönteni,  Érden is magas a vízdíj, már régesrégen nem 150 Ft, hanem 240. De hogy ez elég-e, hogy fedezi-e a költségeket, arra még nem láttam kimutatásokat-számításokat, miként a tárnoki vízdíjra vonatkozóan sem. Gondolod, hogy enélkül el lehet dönteni, helytálló-e az erre való hivatkozás?

Amúgy a szóbeli ígéretek nem tudom, mennyire kötik a feleket és mennyi ideig. Ezt a  polgitok is tudhatná.

Mivel nem volt versenyeztetés, ezért erről az egyetlen ajánlatról  kell megmondani, hogy jó-e hosszútávon, avagy sem. Az egésszel ez a legnagyobb  baj.   

 

 

Előzmény: molnartiby (294)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.15 0 0 295

Még az hozzá tartozik a dologhoz, hogy jelen volt Újhegyi úr (közgazdász) Érdről é segy jogász is (akinek a nevét sajnos nem írtam fel) akik szintén közölték észrevételeiket a szerződéstervezetről.

 

 

Előzmény: molnartiby (294)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.15 0 0 294
A lakossági fórumról:

 

Tegnap este 6-kor kezdődött a lakossági fórum, amit az "ellenzéki" csoportosulás indított el, hogy a lakosságot tájékoztassák a húsbavágó ÉTV-privatizációról.

Dr.Zsigmond Réka vezette és Szolnoki Gábor moderálta, megjelent a polgármester is és ő is elmondta a meglátásait az ügyben.

A fórum kultúráltan zajlott, nem volt semmilyen bekiabálás, veszekedés stb.

Polgármesterünk gondolatai:

-Az egésznek a kiindító oka az érdi alacsonyan tartott vízdíj(választási ígéret)

-Az ÉTV a fejlesztési alapjait (csatorna bekötési díjból, stb) feléli. Korszerűtlenek az eszközei és részben a vízhálózata is, ami különféle problémákat vet fel. ÉTV-nek nincs komoly vízbázisa.

-Megkerestek több céget is, hogy vállalnák-e az üzemeltetést, fejlesztést

1.Főv.Vízműveknek nincs 1,2milliárdja; ha a vízdíj 5év alatt 50%-al nőne, akkor vállalnák. Ezt az önkormányzatok nem vállalnák.

2.Szbattának sem olcsó a vize és 1-2milliárdból lehetne elérni a vízbázisát új 10km-nyi csővezetékkel. Érd ófalut most is így látják el. Ott még megéri, mert nem kell pótszivattyúkat üzemeltetni, de az átjövő csővezeték keresztmetszete kicsi. Batta csak úgy adna vizet, ha a szivattyúzott mennyiség meghaladja a 5000köbmétert.

-Érd azzal fenyegetőzött, hogy év végére összeáll egy konzorcium Érd+Törökbálint+Budaörs, ami a fenntartási munkálatokat végezné el a saját területeiken. Nekünk maradna az ÉTV. Kapnánk a 3becsatlakozáshoz 3mérőórát és kész.

-Tárnoknak 4%-os részesedése van az ÉTV-ben. Ezt eddig mindig egyoldalúan kijátszották (olcsó érdi vízdíjak)

-Ekkor hozták elő a francia Veolia céget, aki 1,2milliárdot szétosztana az érintett önkormányzatok között , fejlesztésre kell fordítani az összeget, cserébe 25évig teljes kontrollt vehet a rendszeren. Nyereségesség esetén, annak 75%-át viheti ki az országból osztalék formájában, a nyerség mértéke nincs korlátozva!!! . Az ÉTV ingó és ingatlan vagyonai felett is korlátlanul rendelkezhetne.

Az üzemeltetést saját berkein belül a FCSM-mel végeztetné el, amiben szintén tulajdonos.

Az első szerződéstervezetet elutasították az önkormányzatok.

 

 

Második lépésben különféle engedményeket kaptak a franciáktól:

Tárnok esetében bruttó 50millió Ft egyszeri összeg, amiért 2b. 2km csatornát tudnának fektetni.

Szóban megállapodtak, hogy az ÉTV-nél nem bocsátanak el 37tárnoki dolgozót.

A hozzánk olcsóbban eljuttatható vízdíjból - amit most drágábban állapítanak meg felénk – a különbözetet készpénzben megkapjuk. Ezt fejlesztésre tudnánk fordítani, ami évi 16milliót jelentene.

Eddig évi 2-3 milliót kaptunk csak azért, mert az ÉTV a különbözetet saját fenntartására fordította.

Ha olcsóbb vízhez jutnánk máshonnan, akkor a vízdíj csökkenne.

 

Az „ellenzék” véleménye:

- a szerződés több helyen is jogsértő:

1. versenytárgyalást kellett volna kiírni (törvény van rá)

2. előre lemondunk az elővásárlási jogunkról

3. hiányzik a visszapótlási kötelezettség kifejtése, azaz amit visszakapunk 25év múlva, az milyen állapotban, hogyan kerül vissza az önkormányzatokhoz.

- a francia cég 2010-ig a teljes dél-budai régió felett akar egyedüli döntéshozó lenni, ehhez kell az ÉTV is.

2010-re a települések 100%-át csatornázni kell, ami önkormányzati beruházás marad minden esetben (ebbe sem szállnak be anyagilag, csak szakmai segítséget nyújtanak benne, ha kell)

Ha elkészül a dél-budai szennyvíztisztító, amit szintén ő felügyelne, akkor gyakorlatilag egy új rendszer felett kell csak gondoskodnia az esetleges (ritkán előforduló javításokról) és extraprofitot termelne, amit ki is visz az országból.

Fontos megemlíteni, hogy hosszú távon a karbantartás nagyobb volumenű dolog, mint a fejlesztés.

Ezt minden kontroll nélkül elorozná a francia cég.

-          a franciák egyoldalú feltételeket szabnak

-          egyelőre nincs üzleti tervük és jövőképük, 6hónap alatt akarják felmérni a már tulajdonukba került ÉTV-t és csak ez után készítenének tervet hosszú távra.

-          bármilyen ingó és ingatlan vagyon felett korlátlanul dönthetnek

-          a vízdíjat nem a magyarországi bejelentett inflációval növelnék, hanem a társaság tevékenységéhez kötött inflációval számolnának.

 

Tudomásuk szerint a polgármester arra kérte a testületet, hogy szavazzák meg a privatizációt.

Ma délután 3-kor lesz ügydöntő testületi ülés vagy az idősek otthonában, vagy a művelődési házban, attól függően, mennyi az érdeklődő.

 

 

Aki tud, menjen el, mert a jövőnk függ tőle!!!

 

 

 

Mojo Creative Commons License 2005.09.13 0 0 293

Nálunk (Liget) 2000-ben sem volt víz, pedig akkor a Dózsa Gy. u., a Halász u., az egészségház vízben álltak.

2003-ban kiszáradt az ásott kutunk.

Az idén augusztusban viszont gyönyörű kis buzgárok jelentek meg a pincénkben, nem győztem szivattyúzni. A vízóra akna is félig volt vízzel.

Egy pici domboldalban vagyunk (a Benta szintje felett), alattunk még két telek + a vízelvezető árok. Mégis úszott a pince.

 

Előzmény: gazduram (289)
kígyószisz Creative Commons License 2005.09.12 0 0 292
Lécci, értekezzünk mail-ben, a nevem alatti címen. Ha lehet, ne adjunk nyilvánosan ötleteket és egyéb gondolatainkat se osszuk meg úgy, hogy az visszájára fordulhasson :-)))
Előzmény: molnartiby (291)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.12 0 0 291
DÉLUTÁN 6-kor kezdődik!!! (ez lemaradt)
Előzmény: molnartiby (290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!