Keresés

Részletes keresés

modiners Creative Commons License 2006.08.28 0 0 269
Tisztelt Nagy Ur,
Létezik-e, ha nem akkorr tervbe van-e véve WI-FI antenna létesitése Siofokon?
Köszönöm valaszat.

Tisztelettel,

Moharos Gézaa
bátyó Creative Commons License 2006.08.23 0 0 268

Siófokot úgy hirdetik ahol mindent lehet

 

És sajnos nem is lódítanak. Tényleg itt mindent lehet, amit a buli turista csak akar és mer.

A szomorú az, hogy ez ellen az illetékesek nem is akarnak semmit sem tenni.

Előzmény: siopol (264)
milendee Creative Commons License 2006.08.22 0 0 267
láttam. hát, elkeserítő.
Előzmény: siopol (264)
bátyó Creative Commons License 2006.08.22 0 0 266

Miért? Baj, hogy elmaradt?

 

Én nem bánom. Majd megtartják máskor (ha már ki van fizetve). Például Siófok születésnapján. Legalább kevesebb részeg német és  holland suttyó lesz ott.

 

Nem tartom kizártnak, hogy a siófoki 8 órás vihar után lemondták, biztos, ami biztos alapon. És jól tették.

Előzmény: Vacy (263)
Vacy Creative Commons License 2006.08.22 0 0 265

23 órakkor csillagos ég és szélcsend volt. Ez nem indok, vagy a szolidaritás volt az ok?

Előzmény: siopol (264)
siopol Creative Commons License 2006.08.21 0 0 264

Kedd este RTL Klub Fókusz:

"Siófokot úgy hirdetik ahol mindent lehet".

 

Talán éppen passzol a korábbi hozzászólásainkhoz, észrevételeinkhez...

 

A tűzijáték úgy tudom azért maradt el, mert ami Pesten volt vihar, annak híre ideért 23:00 órára, így aztán inkább - szerintem szerencsére -l efújták a siófoki tűzijátékot.

 

 

Vacy Creative Commons License 2006.08.21 0 0 263
Miért maradt el a tüzijáték?
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.20 0 0 262
Sziasztok!
Mindenkitől várok ÚJ linkeket a siofok.lapozz.hu oldalra, Siófok linkgyűjteményébe. Legyen minnél teljesebb!
Előre is köszi!siofok.lapozz.hu
milendee Creative Commons License 2006.08.18 0 0 261
nekem ez a múlt hétvége volt:(
Előzmény: bátyó (260)
bátyó Creative Commons License 2006.08.18 0 0 260

Valami történt a Flört diszkóval.

Már második éjjel nem zajong.

Lehet, hogy csak zajt mérnek vagy fognak mérni?

 

Balatonra fel, most lesz az utolsó nyári hétvége.

Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.16 0 0 259

az ostobaság agresszívvé tesz, ez van

 

sajnos engem is.... :((

Előzmény: milendee (258)
milendee Creative Commons License 2006.08.16 0 0 258

kicsit off: Pest Andrássy, Oktogon. jó kis kiépített bicajút már 10 éve. erre mennék haza este 11 körül, és ott dekkol egy halom taxis. ismét agresszív voltam, és a forgalmas út felől mentében jól bedörömböltem az ablakukon - legközelebb pillanatragasztóval fogok a szélvédő közepére olyanokat ragasztani, hogy "utoljára parkoltam bicikli úton".

de legalábbi saddig telefonálgatok a rendőrségre, amíg komolyan nem vesznek. megvárom őket helyben, és végignézem, amint elvitetik a taxikat. és még várok egy órát. van ott egy nonstop illi cafe.

az ostobaság agresszívvé tesz, ez van.

Előzmény: Eperlevélke (256)
milendee Creative Commons License 2006.08.16 0 0 257
mert hogy mi jelentettünk már fel szomszédod, és nem történt semmi addig, amíg át nem mentünk, és szét nem szedtük a kocsma kertjét. akkor ők maguk megértették, hogy bizony komolyan nem tudunk aludni. sőt.
Előzmény: bátyó (253)
Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.16 0 0 256

Szerintem ez (sajnos...) a különböző városok bicikliútjainak többségére igaz. Én tegnap este csörrentettem rá vagy 5 emberre!! Az agyam elszállt!! Egy nő mellett komondottan lassítottam (ráadásul egy kisgyerekkel volt!!) hogy néni a bicikliúton tetszik sétálni!!!!!!!!!!!!! Esküszöm az autósokkal kevesebb a problémám mint a gyalogosokkal >:(

Előzmény: bátyó (254)
pityim palko Creative Commons License 2006.08.16 0 0 255
Valóban, nagyon eltérő a két település „közönsége”

Füredben nekem az nem tetszik, hogy meglehetősen messze van a vasút-és a buszállomás a központtól és a parttól, és szerintem elég ronda a városközpont.
Viszont a parti sétányai tényleg egyedülállóak, Balatonfürednek van talán a legszebb Balaton-partja.

bátyó Creative Commons License 2006.08.16 0 0 254

Tagore sétány.

 

Vasárnap próbáltam átbiciklizni a sétányon (a Balatoni Birngakörút része ez).

Ennyit életemben nem kellett gyalogriasztanom. Délben mindenki a piros bicikliúton kolbászolt. Fel voltak háborodva, amikor lesípoltam a fejüket, hogy a gyalogjárdán tévelyegjenek már.

Aztán az önkormányzat feltette a pontot az i-re. A bicikliútra rátelepítette a borkimérésekhez tartozó sörpadokat. A kerekesek meg dögöljenek meg (sokan voltak).

 

Viszont ennek ellenére jóval kulturáltabb az ott sétafikáló embertömeg. Nem találkoztam egyetlen részeg német ifjonccal sem.

Siófokon ilyet max. reggel 8-körül lehet mondani.

Előzmény: Eperlevélke (250)
bátyó Creative Commons License 2006.08.16 0 0 253

Jaja. Üdülőövezet.

Ez önmagában semmit nem jelent. Pontosabban valami olyat, hogy a zaj 5 dB-lel magasabb lehet.

Ettől függetlenül, egy helyi rendelettel nem lehet egy magasabb jogszabályt felülbírálni.

Előzmény: milendee (252)
milendee Creative Commons License 2006.08.16 0 0 252
nem, ez úgy van Siófokon, hogy "üdülőövezet"-té van nyilvánítva, amire más zajszabályok vonatkoznak...
Előzmény: bátyó (249)
pityim palko Creative Commons License 2006.08.15 0 0 251
Ezt én is tanúsíthatom.

Szerintem éjfél után sem sokkal jobb a helyzet.
Nem hiszem el, hogy a jelenlegi állapotok elfogadhatók a sétány melletti szállodatulajdonosok.
Én biztos nem vennék ki szobát azon a környéken, szerintem arrafelé hajnali kettő előtt nincs nyugalom.
Előzmény: bátyó (249)
Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.15 0 0 250
Nem irigykedni kell, hanem követni a példámat :))))))) Na nem mintha Füreden lenne egy épkézláb szórakozóhely... De olyan jó este sétálni a Tagore sétányon :)))
Előzmény: bátyó (248)
bátyó Creative Commons License 2006.08.15 0 0 249

Ja, még egy.

 

Azért még van olyan országos zajvédelmi rendelet, amely szerint este 10 óra után szabadtéren hangosító eszközt használni tilos.

 

10 perc alatt 30-at tudok mutatni a Petőfi sétányon, ahol üvölt valamiféle zene, vagy annak titulált valami.

Ezekről a zajmérős közterület felügyelők persze nem tudnak.

Előzmény: Vilikék (245)
bátyó Creative Commons License 2006.08.15 0 0 248
Irigyellek.
Előzmény: Eperlevélke (247)
Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.15 0 0 247
Inkább nem próbálom ki :))) Estére megyek vissza Füredre :))
Előzmény: Vilikék (246)
Vilikék Creative Commons License 2006.08.15 0 0 246

Hidd el, éjjel durvább :)

vagy inkább :(

Előzmény: Eperlevélke (241)
Vilikék Creative Commons License 2006.08.15 0 0 245

Persze igazad van, itt most nyilván az idegenforgalmilag használt belső részekről van szó, Siófok pedig ennél nyilván több.

A helybeli nem idegenforgalmis embereknek nyilván nem a legjobb, hogy pont erre a bulizós tömegre állt rá a város. De hogy erre állt rá, az sajna úgy tűnik, igaz.

Előzmény: bátyó (243)
Vilikék Creative Commons License 2006.08.15 0 0 244

tévedsz, a flört a belváros közepén van. és az a durvább :)

a palace ez tényleg ezüstpart

Előzmény: pityim palko (237)
bátyó Creative Commons License 2006.08.15 0 0 243

Pihenni azt nem lehet Siófokon szerintem. De nem is arra való

 

Na, azért ez így nem igaz.

 

Én speciel itt élek és dolgozok (nincs idegenforgalmi érdekeltségem).

És bizony sokszor éjjel 2-kor aludni szeretnék (pláne, ha 5-kor kell kelnem), és nem a részegek diszkópatkányok randalírozását és az üvöltő tuc-tuc-ot hallgatni.

Ez Siófok nagy részére igaz. Csak hát azok vannak "hatalmon", akik a "jólnevelt" bulitúristákból gazdagodnak.

 

Persze legegyszerűbb lenne egy vigalmi negyed. Kinn a prérin, mindentől 10 km-re. Aki túléli, mehet másnap is. A taxis hiénák ennek talán még jobban is örülnének. Nem is beszélve a helybeliekről.

Előzmény: Vilikék (235)
pityim palko Creative Commons License 2006.08.15 0 0 242
Mi egy brassóiért + savanyúságért + 2 barackléért 1870-et.
Majdnem akciós.:)
Előzmény: Eperlevélke (240)
Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.15 0 0 241

Annyi hülyepicsa ribancot és nagypofájú pojáca jófejcsávót keveset látni, mint egy szép péntek nyári siófoki buliban...

 

Nem kell ahhoz péntek...meg buli! Én vasárnap is totál el voltam borzadva!!! :)))

Előzmény: Vilikék (235)
Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.15 0 0 240

A La-Riva-ban 5.050 Ft-ot fizettünk (+borravaló :) 1 pizza, 1 tészta, 1 leves, 3 üdítő. A pizza mint írtam, szerintem pocsék volt, a tészta (tenger gyümölcsei) viszont isteni! A paradicsomleves mozarellával szintén... :)))

 

Előzmény: pityim palko (238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!