Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

maseratisti Creative Commons License 2015.06.22 0 0 14783

Nem csodálkozom én :-) Csak konstatáltam hogy balfék voltam :-)

 

Lecseréltem az olajat, félfolyadékot, fagyállót, rendbe tettem a féket hogy viszem a kocsit műszakira, de amíg bakra volt téve, és vártam a féktárcsa felszabályzásra addig a küszöbön észrevettem néhány hólyagot. Gondoltam naívan (9 éve volt küszöbcsere) csak kicsit megdörgölöm a drótkoronggal, megy rá kis festék és szép lesz pár évig ... de nem :-( Sajna belülről rohadt ki. Itt kaptam vérszemet, és egy hegyes vésővel végig kopogtattam a küszöböt, kerékjárati íveket. Bal küszöbön lett 3db 50 ft-osnyi lyuk, és a jobb hátsó ajtó alatt kb 20 cm hosszú ementáli sajt szerű rész a küszöbön. Ez ugye törvényszerű, de kellett nekem ezt jó időben megpiszkálni :-( Hagyhattam volna őszre... Ja és a jobb első teló nekem is folyik. :-)

Előzmény: Sallaci (14780)
Sallaci Creative Commons License 2015.06.22 0 0 14782

Ha nem bánjátok, felrakok néhány képet a fórumra is az idelátogatók kedvéért...

 

Sallaci Creative Commons License 2015.06.22 0 0 14781

Áron,

csak azt nem értem, hogy nem talált a büfés ember egy autóst a környéken, akit megkérhetett volna, hogy ugorjon már át a legközelebbi nagyobb áruházba bevásárolni vele? :-)

Előzmény: ion91 (14779)
Sallaci Creative Commons License 2015.06.22 0 0 14780

Maseratisti!

Nem értem, hogy miért csodálkozol ennyi év után!? Mert az, hogy én még újoncként néha hitetlenkedek azon, amit eddig mindenki mondott, miszerint valami mindig van ezekkel az autókkal - vagy inkább reménykedek, hogy áááá, velem ilyen nem fordulhat elő! - , talán még nem csoda. Sajnos azonban nálam is egyre inkább beigazolódni látszik mások tapasztalata: Én csütörtökön vittem egy egyszerű, 5000-es olajcserére az autót. Miután felemeltük, a bal hátsó lengéscsillapító megadta magát, amit erős olajfolyással adott a tudtunkra. Pedig hogy készültem a találkozóra! De minden jó, ha jó a vége, bekönyörögtem magam egy szakihoz, akihez péntek délelőtt elvittem a beteget és délutánra már fel is újította. Igaz, csak az egyiket, de a másikra azt mondta, azzal még egy ideig elboldogulok. Úgy hogy másnap estére - hála Sipinek is - ismét menetkész volt az autó...

Előzmény: maseratisti (14778)
ion91 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 14779

Köszönjük a jó szavakat, nagyon örülünk, hogy ennyire tetszett lehet lesz folytatása is. :-)

 

A büfés is megdícsért és egyben magát is kimagyarázta: nem szoktak ilyen találkozón ennyien lenni és nem mer bevásárolni, ha legközelebb lesz Olasz Autó Találkozó tudja mire számítson. :-))

 

üdv, Áron

Előzmény: shami (14777)
maseratisti Creative Commons License 2015.06.22 0 0 14778

Kicsit most írígykedek :-) Jók a képek is :-)

 

Én meg csak fetrengek a felbakolt autó alatt és szidom magam hogy miért nem volt elég a folyadék csere, és minek kellett megpiszkálni a megpörsent fényezést :-) 2 küszöb, meg 4 ajtó alja cserés lesz. Az összes futómű alkatrészre, meg az aljára ráfér egy festés, de úgyis találok még valamit :-)

Előzmény: shami (14777)
shami Creative Commons License 2015.06.22 0 0 14777

Fijúg!  Ahogyan azt Rejtő regényeiből ismerjük...

 

Örülök, hogy aki ott volt, jól érezte magát, ez a legfontosabb.  Matyi, Áron és barátai tényleg jó munkát végeztek, büszke vagyok rájuk :-)

A pálya ügy meg mindig nehezen megy eleinte  -  az ember tart tőle, hogy jajj mi lesz az autóval, csak valami baj ne legyen stb. Aztán meg alig akar lejönni...  Ezeket az autókat PÁLYÁRA TERVEZTÉK ÉS GYÁRTOTTÁK.  Utcán csak addig mennek, amíg odaérnek!  Nem gyilkolás ez, hanem mint a versenylónak, kell a sport :-)  Meg nekünk is.  Mit ér az erő, ha nem uralod  -  mondja a Pirelli reklám és igaza van.

 

A büfés tényleg tragédia volt.  Úgyhogy a vízparti zabálós-dumálós nekem bejön.

Kösz, hogy eljöttetek és azt is, hogy egy pár jó szót is szóltatok.

lowdesertpunk Creative Commons License 2015.06.22 0 0 14776

Hosszas hezitalas utan eredetileg en is ugy dontottem, hogy tapasztalat hianyaban kihagyom a palyazast, de mikor a bejaratnal majdnemhogy ram parancsoltak ereztem, hogy nem lesz kibuvo. Vegul en sem bantam meg, sot! Az elejen egy kicsit azert sajnaltam az autot, de megsem lehet allandoan rovid szaron fogni nem? :)

Koszonet a szervezogardanak, jol ereztuk magunkat (meg ehesen is, a bufes nem tudom mire keszult :))

 

Laci koszi a fotokat!

 

Kozos programban en is benne lennek. Alfa City-t viszont meg nem tudom biztosra.

Előzmény: Sallaci (14775)
Sallaci Creative Commons License 2015.06.21 0 0 14775

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólohoz: köszönet Attiláéknak és a szervezőknek! Eredetileg nem terveztem, hogy a pályára lépjek, de nem bántam meg. Nagyon nagy élmény volt!

A képeket feltöltöttem és a linkeket elküldtem mindenkinek, akinek meg volt az e-mail címe. Aki nem kapta volna meg, és érdekelné, jelezze!

Lajesz javaslatával egyet értek: jó lenne néha egy-két közös programot szervezni. Tudom, az ilyet nem egyszerű összehozni (ha csak magamat nézem, egész nyáron nem tudok olyan hétvégét mondani, amikor ne lenne valamilyen programom), de valahogy csak összejönne!

Mai levelemben írtam, hogy készülök az Alfa Cityre. Attila, lesz valami közös szervezés vagy mindenki egyénileg oldja meg a belépést? Én már írtam a szervezőknek...

Üdv:

Laci 

Előzmény: Lajesz1 (14774)
Lajesz1 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 14774

Kedves Márkatársak!

 

Örülök, hogy ismét összejöttünk egy páran.

Attilának ezúton is meg szeretném köszönni, hogy jóvoltából, biztonságos körülmények között hasíthattam a pályán - és egy kicsit azon kívül is. :) Megszámoltam, kb. 1200 fűszál bánatára. :)))

Nagyon klassz volt megismerni az autó és magam tudását, illetve jelenlegi együttes képességeinket. A legfontosabb, hogy az élmény birtokában holnaptól sokkal biztonságosabban tudom majd róni hétköznapi kilométereimet a 2 tonnás vasalómmal.

Remélem, hogy hamarosan újra összefutunk majd valamelyik autós rendezvényen. Vagy ha nem, akkor legfeljebb szervezünk magunknak egyet. Egy vízparti-sütős-zabálós-dumálóst. :)

Jó éjt mindenkinek!

 

 

Előzmény: shami (14770)
Lajesz1 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 14773

Szép jó reggelt!

 

Egyeztetés után: találkozó Alsónémedi, Dózsa György tér.

Onnan tova indulás a rendezvényre: 10:30.

Akik még olvassák és tudnak csatlakozni, azokat szeretettel várjuk egy közös gurulás reményében!

 

Üdv.,

 

Lajesz

 

 

Előzmény: Sallaci (14772)
Sallaci Creative Commons License 2015.06.20 0 0 14772

Sziasztok!

Lajesszal abban maradtunk, hogy nem autópályázunk. Nekem (ha az Asszony nem tudja elintézni a vasúti fuvart) 10 óra 6 perckor jelenésem van a taksonyi vasútállomáson, onnan Dunaharaszti, Alsónémedi felé veszem az irányt. Lajesszal reggel 8 körül még egyeztetünk, hol és mikor találkozzunk. (Mivel Szigetszentmiklósról indulok, most nem mennék be Pestre). Reggel még megírom, miben maradtunk, de javasolni fogom Alsónémedi Dózsa György teret, mert az az 5-ös út mellett van, és ott van egy jo kis parkoló, ahol be lehet várni egymást. 

Laci

Előzmény: lowdesertpunk (14771)
lowdesertpunk Creative Commons License 2015.06.19 0 0 14771

Sziasztok,

 

ha lesz budapesti indulas (es valaki meg olvassa ezt :)) akkor csatlakoznek. Ha nem, akkor majd Kakaucson.

Előzmény: shami (14770)
shami Creative Commons License 2015.06.19 0 0 14770

Szerintem azért leszünk még egy páran :-)

 

Ferrari csak egy szokott lenni  -  nem nekik való ez...

 

Üdv holnap Kakucson :-)

Előzmény: Lajesz1 (14768)
Lajesz1 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 14768

Szia Sallaci!

 

Jó lenne együtt le- és begurulni a találkozóra - minél többen -, egy dél pesti gyűlés részemről rendben. Mehetünk a főúton vagy akár pályán is. Hány órára és hova terveznéd a találkát? A kolbászért cserébe addig kitalálok valamilyen meglepetés kaját. De lehet, hogy egy nagy bukta lesz... Szó szerint bukta, a lekváros fajtából. :)

Azért remélem, hogy rajtunk kívül lesz még jó pár Maserati meg Ferrari. Kár, hogy a fórumról eddig nem jelentkeztek többen, de a remény hal meg utoljára...

 

Üdv.:

 

Lajesz

 

Előzmény: Sallaci (14767)
Sallaci Creative Commons License 2015.06.10 0 0 14767

Szia Lajesz!

Jó ötlet! Mehetünk együtt. Sőt, milyen szép lenne, ha az egész csapat együtt menne, mint Napadra! Persze Attiláéknak biztos korán oda kell érniük, ha ismét pavilont építenek. Többiek, mi a vélemény? (Egyáltalán hol vannak a Többiek!?) A találka lehetne az M5 kivezetőjénél valamelyik parkolóban. Ha pedig valaki sétakocsikázásra vágyik, lehet menni az 5-ös úton is, igaz, az időben 20-25 perccel biztos hosszabb lenne.

Örülök, hogy a kenyér és a kolbász ilyen mély nyomot hagyott! :-) Most nem terveztem vinni, majd jövőre Nadapra. Most meg csak találunk valami harapni valót...

Üdv:

Laci

Előzmény: Lajesz1 (14764)
Lajesz1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 14766

A QP IV-el jössz?

Előzmény: vajopi (14765)
vajopi Creative Commons License 2015.06.08 0 0 14765

Én szívesen jövök, az autós találkára június 20.-án :-)  

Előzmény: ion91 (14754)
Lajesz1 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 14764

Szia Sallaci!

 

Akkor már ketten vagyunk. Akár mehetnénk "konvojban" is. :) De ez alkalommal én állom a kenyeret ès a kolbászt!

Szóval ha közeleg az alkalom és egy 2000 kg-os ezüst kísérőre vágysz, csak szólj, ott termek.

 

Üdv., Lajesz

Előzmény: Sallaci (14762)
Sallaci Creative Commons License 2015.06.06 0 0 14763

Így néz ki...

Előzmény: Sallaci (14762)
Sallaci Creative Commons License 2015.06.06 0 0 14762

Szia Lajesz! 

Én tervezem...

A3 1.8T! 

Nekem egy Philips van benne. Hogy gyári-e, szerintem 99%, mint ahogy az autóm nagy része az (mikor behoztuk, még a gumi is a 27 éves gyári volt rajta...). Az antenna is gyárilag lett beszerelve, ráadásul nem krómozott, hanem fekete, és motoros. Megkaptam az autóhoz a rádió eredeti kezelési utasítását is.

Üdv:

Laci

 

Előzmény: Lajesz1 (14759)
GHIBLI II Creative Commons License 2015.06.05 0 0 14761

Apropó,van eladó 2db Maserati Ghibli turbó ( VM30 - VM31).

 

115.000km - t futott, a jobb oldali picit füstölgetett.

Ettől függetlenül egyiknek sem lóg a tengelye semmilyen irányba !

 

"Labirintgyűrű" gond lehet csak. (Filléres tétel) :-)

 

Ha érdekel valakit, ne tartsa magába...ddd

 

Nem minden nap van Ghibli turbó eladó...

 

 

GHIBLI II Creative Commons License 2015.06.05 0 0 14760

Szia A3 !

 

Gratula az autóhoz !

 

Alpine a "gyári" fejegység általában,vagy a Blupunkt.

 

Van Alpine IVA D105R multimédia 65.000-ért ha kell.

 

Üdv: Ghibli II.

 

 

Előzmény: A3 1.8T (14758)
Lajesz1 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 14759

Kedves Márkatársak!

 

Tervezi valaki részvételét a 20-i olaszautó találkozón? Ha jó tudom, akkor a Kakucs Ring-en lesz.

 

Üdv.,

maseratisti Creative Commons License 2015.05.27 0 0 14757

Oldtimer & Youngtimer magazin május-júniusi számot vegyen mindenki!

 

Én ma vettem, nem mondom hogy minden állítással egyetértek, de azért jó kis cikk van benne valami "Mátyásról" meg egy Shamalról :-)))

 

Kedvcsináló:

 

  

    

ion91 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 14756

Remélem, hogy minél többen el tudtok jönni és egy jót autóztok majd a pályán. :-)

u.i.: Aki a pályán szeretne majd menni kérem 8-10 között jöjjenek!

Számítok rátok, legalább 6-8 Maserati megjelenésére!

Előzmény: Sallaci (14755)
Sallaci Creative Commons License 2015.05.20 0 0 14755

Szia Áron!

Köszi, hogy szóltál (nincs fészbukom). Remélem, nem csak ketten leszünk, mint múlt évben...

Laci

Előzmény: ion91 (14754)
ion91 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 14754

Sziasztok!

Szeretettel várjuk az egész Magyar Maserati Clubot és minden Maseratit a találkozóra, remek pályázási lehetőség és külön szépségverseny díjakkal Maserati kategóriában! :-)

https://www.facebook.com/events/1467107510208869/

 

üdv, Áron

Sallaci Creative Commons License 2015.05.08 0 0 14753

Sziasztok!

Elnézést a késői válaszért, a héten aludni sem volt sok időm és ki kellett válogatni a képeket, mert a fiaim telefényképezték a 8GB-s memória kártyámat. És még ezek után is rengeteg kép maradt (raktam fel az általuk készítettek közül is bőven, hadd örüljenek...) :-)

A linket mindenkinek elküldtem, aki kapott Attilától meghívót a találkozóra, és azoknak is, akik a helyszínen diktálták le az e-mail címüket. Ha valaki kimaradt volna és érdekelnék a képek, jelezze!

Üdv:

Laci

Előzmény: Lajesz1 (14751)
maseratisti Creative Commons License 2015.05.07 0 0 14752

Mazitibi facebbook profilján néztem meg a képeket .. kis pótlék ha már nem lehettem ott:

 

https://www.facebook.com/masera.tibi/media_set?set=a.849110845126745.1073741863.100000835112920&type=1&pnref=story

 

Előzmény: Lajesz1 (14751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!