Keresés

Részletes keresés

+csacsi+ Creative Commons License 2007.01.02 0 0 269
De Judy neve eredetileg Judy, és a Judint Giin ajánlja neki, amikor elmegy érte az árvaházba, tehát a család éppenhogy a Judy-t ismeri... Szerintem...
Előzmény: DuDoR (268)
DuDoR Creative Commons License 2007.01.01 0 0 268
Olvasom:

"Meglepetésére talált néhány ruhát a saját méretében. Mindegyikbe bele volt varrva a neve. Judy Raas."

Miért Judy Rass, miért nem Judin Raas van benne? Mert ez lenne a természetes, hiszen az blatkinban előre ezt a 'hivatalos' nevét ismerik, nem?

Mondjuk lehet egy olyan magyarázat, hogy Giin hazaszólt az utazás előtt, hogy ne Judin-t, anem Judy-t varrjanak bele a ruhákba. De ez nem igazán tünik életszerűnek nekem...
bookworm Creative Commons License 2007.01.01 0 0 267
érdekelne hát :)
Előzmény: Enahma (263)
Aragorn83 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 266
Én is szeretnék tag lenni! :)


Engem is érdekelne a nitan!
Előzmény: Enahma (263)
natlee Creative Commons License 2007.01.01 0 0 265
Igen, érdekelne nagyon! :)
Előzmény: Enahma (263)
Szunya Creative Commons License 2007.01.01 0 0 264
Engem érdekel a nitan, tedd csak közkinccsé...
Előzmény: Enahma (263)
Enahma Creative Commons License 2007.01.01 0 0 263
Én is hadd kívánjak boldog, új évet!

Kedves Aragorn, az oldalra bejelentkezni csak néhány ős-CSI-olvasó tud, ők azok, akik még a könyv kiadóba kerülése előtt olvasni kezdték - tehát kivételezett helyzetben vannak. De most gondolkodom azon, hogy átszervezzem valamelyest az egész rendszert - bár még nem tudom, hogyan.
Ha lesz egy jó ötletem, majd megvalósítom.
Egyébként érdekelne valakit, ha feltenném a nitannal kapcsolatos eddigi kísérleteimet? (Nyelvtan, szótár...)
Előzmény: Aragorn83 (261)
hugeildi Creative Commons License 2007.01.01 0 0 262
Először is boldog Új Évet mindenkinek!

Szerintem is feltűnt mindenkinek Judy képessége ez azonban nem zárja ki azt, hogy ezt is kihasználták arra, hogy Giinnel befogadtassák és kaveni legyen belőle. Túl gyanús az hogy pont időben jönnek rá hogy Judy Giin lánya. Szerintem itt van valami a háttérben. Inkább kihasználják Judy-t.
Előzmény: rkat (253)
Aragorn83 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 261
Kérdés:

A könyv honlapjára hogy lehet beregisztrálni????
Aragorn83 Creative Commons License 2006.12.31 0 0 260
Ím megjöttem mostmár én is! :)

Enahma! Elolvastam és fantasztikus volt! Csak gratulálni tudok! :)





Mindenkinek boldog új évet szeretnék kivánni! :)
Enahma Creative Commons License 2006.12.31 0 0 259
Igen és nem. (Enahma visszapróbálkozik.) ;-)

(De inkább nem.)
Előzmény: gyalogbagoly (258)
gyalogbagoly Creative Commons License 2006.12.30 0 0 258

Ennek lehet valami köze Shonda kiszakadásához? (Bagoly próbálkozik...):)

Előzmény: Enahma (246)
gyalogbagoly Creative Commons License 2006.12.30 0 0 257

Remélem, hogy nem kell nagyon sokáig várni azokra a csontvázakra.:)

Előzmény: Enahma (249)
Enahma Creative Commons License 2006.12.30 0 0 256
Ott a pont. :-)
Előzmény: rkat (255)
rkat Creative Commons License 2006.12.30 0 0 255
Mivel a kavenieknek sem magas feltétlenül a PM-ük (gondolj bele, Ronané pl. nem olyan magas, hogy safir lehetne), szerintem nem rájuk jellemző genetikai kód, hanem általánosan, emberenként változó. Így mind köztük, mind a külsősök között van, aki alkalmasabb az érzékelésre, és van ak kevésbé. Ha jól értelmeztem, a külsősök nem tudják a módját a képzésnek, ezért nem mérik/képezik az embereket. De például vannak köztük pszichedukátorok, szerintem az is kapcsolódik ehhez...
Előzmény: Szunya (254)
Szunya Creative Commons License 2006.12.30 0 0 254
Továbbra is kérdés:
genetikailag kódolt vagy általános?
Előzmény: rkat (253)
rkat Creative Commons License 2006.12.30 0 0 253
Nekem inkább úgy tűnt, hogy Judy mentális képessége a megfelelő emberek számára mérés nélkül is látszott (gondolom, az a védőfal, amelyet épített maga köré tudattalanul) - gyakorlatilag ezért engedték meg, hogy nitant tanuljon. Ha emlékeztek, Judy kihallgatja azt a beszélgetést Miinen-ra és a giide között, aki végül engedélyeztette, hogy nitant tanuljon. Miinen-ra megkérdezte miért, és a nő azt felelte: "Mert a lány...  - itt olyan kifejezés volt a nő válaszában, amit Judy nem értett. - Valószínűleg ezért is van itt... - ismét ismeretlen szavak." Utána ennek megerősítésére végezték el a mérésre Armoinnál, ami után már lehetősége lett volna tanulni - a kiemelkedő tehetsége miatt.
Előzmény: hugeildi (252)
hugeildi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 252
Judy-t nem azért mérik, mert tudják, hogy kavenit csinálnak belőle? Hiszen nyilván már korábban el kezdték tervezni hogy Giinnel adoptáltatják, és ennek lehetett a része a mérés, nem?

Gyerekes anyaként meg néha azt gondolom,jobb lenne ha a férjemmel döntenénk el ki legyen a gyerekek házastársa. Hogy néha milyen alakokkal állítanak be! :D (vicceltem) De azért néha tényleg megijesztenek. :D
Előzmény: Szunya (251)
Szunya Creative Commons License 2006.12.30 0 0 251
Még egy kérdés:
A mentális képességek mérése miért nem általános? Ha csak a kaveni közösség sajátja lenne, mondjuk valamilyen genetikai módosulás miatt, akkor a külsős Judy-t nem is mérnék... ha meg mindenki rendelkezik vele, akkor a külsősök miért nem mérik és miért nem fejlesztik?
Szunya Creative Commons License 2006.12.30 0 0 250
A Te figurád, én nem kötekedem... :)
Előzmény: Enahma (249)
Enahma Creative Commons License 2006.12.30 0 0 249
Yaan mindig is elsőszülött akart lenni. Fő utálata Giin felé éppen az, hogy ő lett az elsőszülött, és a család sok szempontból végig őt tartja az igazi vezetőjének - amint ez az utolsó előtti fejezetből nyilvánvaló is.

gulyasg: eeeeeeegen, lesz még itt bőven csontváz, és nem is mind a 2. kötetben dől majd ránk, lesz, ami később. :-D

*Fiacskám! Hányszor mondtam már, hogy NE nyitogasd a szekrényajtót!!!*
Előzmény: Szunya (248)
Szunya Creative Commons License 2006.12.30 0 0 248
Én tulajdonképpen nagyon sajnáltam őt, kényszer alatt állt, ha még csak átvitt értelemben is, hiszen Giin távozásával ő lépett előre az elsőszülötti pozicióba, úgy érezhette meg kell felelnie azoknak az elvárásoknak, amiknek egy elsőszülöttel szemben támasztanak, - szerintem ő is tudta, hogy ez a feladat meghaladja képességeit. Aki nem tud énekelni, az hangerővel pótolja a tudást...

persze, lehet, hogy Te teljesen mást írtál meg, de én még csak az egyes kötetnél tartok...
Előzmény: Enahma (246)
gulyasg Creative Commons License 2006.12.30 0 0 247
Szóval vannak még csontvázak a szekrénykékben? :D
Előzmény: Enahma (246)
Enahma Creative Commons License 2006.12.30 0 0 246
Yaan ügye: nem egészen erről volt szó... De ez kiderül majd a későbbiekben. Mármint hogy miért maradt végül családfő, és miért lett hatalmas a pofája.
Szunya Creative Commons License 2006.12.30 0 0 245
:)
a hinduizmusról még annyi fogalmam sincs, mint a zsidóságról... azt láttam csak meg, amit - bár nagyon korlátozottan - ismerek.
egyetértek abban, hogy a történelmünk folyamatosan ismétli önmagát, <hátha egyszer sikerül valami jobbat kihozni belőle?>
Előzmény: Enahma (241)
GuessLess Creative Commons License 2006.12.30 0 0 244

Igen, ebben tényleg hibáztak, de biztos valami íratlan szabály/hagyomány miatt... szerintem egyébként a nagycsalád érdeke nem csak az elsőszülött vonalbelieknél diktálná azt, hogy ne legyenek a "kiscsaládfők" ilyen zsarnok barmok a saját szűk családjukkal se, pl. a családi tanácsnak jó lenne, ha beleszólása lehetne ilyen helyzetekben... vagy rosszul látom?

Előzmény: gulyasg (243)
gulyasg Creative Commons License 2006.12.30 0 0 243
Mert az a szűk családot érintette elsősorban. Ami hiba volt, hiszen az elsőszülöttség oda vándorolt és már nem csak az ő "belügyük"-ként kellett volna ezeket tekinteni.
Előzmény: GuessLess (240)
scsabi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 242
Köszönöm!
Előzmény: Enahma (236)
Enahma Creative Commons License 2006.12.30 0 0 241
Azt mondta GuessLess, hogy azért néha hozzászólhatok, ezért szólok is. (De nem mindig, csak ha a könyvvel kapcsolatban kérdés merül fel.) Ez a téma meg olyan, ami erre indít. (Ja, meg nemsokára diplomám is lesz arról, hogy a téma szakértője vagyok ;-))
Szóval: van hasonlóság, de nem egészen úgy és ott, ahogy te, Szunya, felveted.
A hasonlóság a zárt vallásos közösségek és a Kaven között van - és EZÉRT hasonlít az ortodox zsidósághoz is, de akár az amisok kultúrájához is (amiről l. egy cikket ITT). Sőt, a vallás jellege miatt inkább a keresztény vallású ilyen közösségekhez állnak közel, de nem kizárólag: a hinduizmus elemeit is felfedezheted benne, ha akarod, sőt, a rendezett házasság inkább ott jellemző, mint az ortodoxoknál.
Vallási vezetők pedig mindenhol vannak.

Üldözésük pedig a mindenkori MÁS üldözése - direkt ezért helyeztem a jövőbe az egészet, hogy ne keveredjen bele a ma politikai-társadalmi vitája. Inkább arról akar a könyv szólni (már ha egyáltalán ezt be lehet határolni), hogy bizonyos dolgok mindig ismétlődnek a történelemben, mert (szerintem) ilyen az ember: alapvetően nem változik.

De nem hülyeség, amit írtál, éppen ellenkezőleg, én nagyon örülök neki, hogy megláttad ezt a vonalat is benne.
Előzmény: Szunya (239)
GuessLess Creative Commons License 2006.12.30 0 0 240

Igen, a Raas család az üzletben nem ismer tréfát :)

De komolyra fordítva: a két fiával meg a feleségével való szemétkedésért soha nem szólt be neki senki, ilyesmikre gondoltam...

Előzmény: gulyasg (238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!