Keresés

Részletes keresés

tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80109
>>>>>>>>>>>
A hónap idézete:
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=397512&place=friss
"Söre Balázs a Buda-Cash üzletkötője hozzátéve, hogy furcsa mód nincs világvége hangulat a piacon, miközben minden arra utal, hogy valójában világvége van."
>>>>>>>>>>>

A "poén" az, hogy csak egy-két órát kellett volna várni az aranyköpéssel pénteken és látható lett volna, hogy a piacokon is világvége volt. ;)

Amibe ugye az a durva, hogy órákon múlt a szakemberi aranyköpés igazságértéke. ;)
Előzmény: V.4_BlackVoid (79804)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80108
>Hú, most megint csak azt érzem, hogy védem az ürgét

Dehogyis! Aranyat ér minden betüd, komolyan mondom.
Előzmény: Cose (80104)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80106
>Neten sok anyag található, ha tudsz angolul onnan érdemesebb infót szedni.

Persze világos. :o)

Csak még én sem tudom hogy fogjak hozzá, és mennyi időt szánjak rá. Pláne, hogy engem a körítés ("írógép") kevésbé érdekel, mint a dolgozat maga, ami viszont még akár magyarul is megfeküdhetné a gyomromat, pedig talán kéne tudnom azt, mire kell(ene) figyelni benne.

Ahogy így meséltétek, nem tűnik viccmesélős teadélutánnak. :o)
Előzmény: Cose (80100)
Cose Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80104
Előrebocsátom nem értek nagyon a modelljéhez, csak most kezdem kapizsgálni. Ami eddig lejött belőle, hogy nem a gazdaságra talált ki egy modellt, hanem (szerinte) felfedezett egy a természetben meglévő törvényszerűséget, amely megnyilvánul a gazdaság területén is. Nem arról beszél, hogy nincs szabad akarat. Magának a ciklusnak a megvalósulása ezerféleképpen végbemehet. Ő inkább azt mondja, hogy egy általános természetből eredő törvényszerűség szerint lesz egy fontos pont 2009 árilisában valamikor, és ez majd tükröződni fog a gazdaságban is. Egy rakat gazdasági elemzéssel próbálja, változóval próbálja meghatározni (ahogy én eddig kivettem) hogy a ciklus ezen időszaka milyen gazdasági történések formájában fog leképeződni.

Függetlenül attól, hogy aranystandard volt-e, vagy római birodalom, a ciklusok hatásai megmutatkoztak szerinte az aktuális gazdasági társadalmi és politikai körülmányek mellett.

Tehát egyáltalán nem gazdasági ciklusról van szó elsősorban, hanem egy (belátom ez világnézetfüggő lehet ezt elfogadni vagy sem) természetben ható ciklikus változásról, ami többek között megjelenik valamilyen formában a gazdaságban is.

Hú, most megint csak azt érzem, hogy védem az ürgét, pedig nem szándékom, csak ami lejött nekem belőle azt mondom. És persze ettől még lehet tévedés vagy hülyeség az egész:)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80073)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80103

Erről lenne szó?

 

A következő bukta: 2009. március 19. (csütörtök)

Roló végleg lehúzva: 2011. június 13. (hétfő)

 

Köszönjük mindenkinek a részvételt!

Cose Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80102
Vágom a peak oil-t, azzal nincs hiba és Zsoltot is hallgattam már párszor élőben. Nem tudom mi az illuzórikus 2075-ben? Azt gondolod, hogy mind egy szálig kihal az emberiség? Gondolom nem. Én is ezt mondom. Sajnos sokan kipusztulunk, nem lesznek nem-megújulók, de attól az emberiség szerintem fennmarad, csak mondjuk 2-3-5 (ebből a szempontból mindegy mennyi) milliárddal kevesebben leszünk. Tehát élet lesz, emberiség lesz. Radikálisan más körülmények között persze. Armageddon után, főleg transzcendenshez való viszonylatában és a természettel való kapcsolatában megújult emberiséggel. Ez az én fantáziám..:)
Előzmény: tnsnames.ora (80097)
Cose Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80100
Őszinte leszek: dunsztom sincs.
Neten sok anyag található, ha tudsz angolul onnan érdemesebb infót szedni, én is most olvasgatom az anyagait. Nem tudok sok felvilágosítással szolgálni. (Egyébként nem akarok a tsávó védelmezője és prófétája lenni, mert nem vágom annyira a témát) Viszont az felettébb tetszik, hogy van esetleg egy mélyebben fekvő természeti törvényszerűség/jelenség/ami és ez hajlamos megmutatkozni a sok területen egyszerre, így akár a gazdasági ciklusokban is.
Előzmény: tnsnames.ora (80094)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80099
Szőrcsuhát is hordasz? :-)
Előzmény: tnsnames.ora (80097)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80098
Nézd, én mint "náci", nem vagyok túlzottan biztos abban, hogy ez genetikai örökség lenne. Ha nagyon utánanézel, biztos te is találsz olyan zsidót, aki
- vagy nem iszonyodik a fizikai melótól, sőt,
- vagy (esetleg és) elítéli az élősködő kamatos uzsorás bankrendszert

Szerintem a szektorbeli túlreprezentáltság nem eredendő "genetikai örökség", hanem származékos jelenség, méghozzá bizonyos kulturális, csoportra jellemző jellegé. Egyének gyakran másképp állnak hozzá, de akkor ki is szakadnak a csoport kohéziójának ereje alól. (ekkor viszont nem kizárt, hogy az egyén koporsóját társai, akár saját fia rugdossa meg temetésén. Konkrét eset.)
Előzmény: Törölt nick (80075)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80097
>ezt most nem tudom értelmezni, már bocsánat.. :)

Nem tudom mikor kapcsolódtál be ide a topikba. Például utánam-e: mert még én is elég új vagyok itten.

De szánj rá félórát (higyj nekem, mert én se akartam rászánni!), ez a legtömörebb és legélvezhetőbb összefoglalása, hogy miért illuzórikus a 2075.

http://www.szolnoktv.hu/musorok/merleg/?article_hid=4302

Vagy olvasd el ezt a doksit:

http://www.emmausz.hu/jovokep.doc

"Ha az olvasó 1960 után született, nagyon jó esélye van rá, hogy erőszak, járványok vagy éhínség végezzen vele."

Nevet sajnos nem említhetek mert önkorlátozás miatt, ez tiltott dolog nekem. :o))
Előzmény: Cose (80093)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80096

vazze, csak a megérzéseimre hagyatkoztam, tudod..:)) De ezen még én is meglepődtem. Már rég láttam, de zavart a fekete-fehérsége, olyan nyomasztó volt.. amikor meg átfúrta a fejét a fúróval... hát.., a számot meg kidobta a szemétbe, bakker akkor nagyon haragudtam rá...:))

Előzmény: tnsnames.ora (80084)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80095
Elereszted a füled mellett, miszerint a bennfenntesek tudják, hogy a rendszer gyakorlatilag lábon álló halott és akkor dől le, amikor a széles tömegek is rájönnek, hogy Szulejmánt kisminkelt hullaként ültették ki a sátra elé.
A bennfentesek pakolják a bőröndjeiket, ezért igyekszenek a tömeg előtt ködösíteni, titkolni, hogy halott a szultán. A még működő bankkártyád a hulla sminkje.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80064)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80094
De akkor meg az a kérdés, hogy írógépe volt, csak notebookja nem?
És akkor fejben+kézzel számolt 32.000 változóval?
"Kicsit" valószínűtlennek tűnik ez.
De a bogarat maximálisan elültettétek a fülembe.
Ott tartok, hogy szakmai listára készülök kimenni az üggyel, még némi információfirtatás után.
:o)
Előzmény: Cose (80087)
Cose Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80093
ezt most nem tudom értelmezni, már bocsánat.. :)

mit nem látok jól szerinted?
Előzmény: tnsnames.ora (80091)
Cose Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80092
hát nem tudom, nem láttam. de ami a filmről van írva, hogy Tóra szövegének beletáplálása, meg Isten száma vagy mi, szóval, ez nekem elég ezoterikus maszlag. ez alapján nem tudom elképzelni, hogy egy komoly tudós élete lehetett a film alapja. maximum a leg-leg-leg alapja, de miután rájöttek, így nem ehető a nagyközönségnek, belevittek egy kis misztikumot és kitalációt. röviden én tuti nem nézem meg. :) inkább a szövegeit olvasom :)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80082)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80091
>...pár milliárd halott és egy új gondolkodású emberiség. Mondjuk 2075-re.

Ezt pontosan így véltem én is, mindaddig, amíg nem találtam ide a pikolaj-topikba. :o) A 2075 akkoriban nekem távolinak tünt, lévén 45 éves múltam.

Ma már "kicsit" másképp látom mindezt.;)
Előzmény: Cose (80090)
Cose Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80090
mit jelent az armageddon? az én szememben ennek a mostani társadalmi fertőnek a vége. nem az emberiség kipusztulása. sokkal inkább lesz ez egy újnak a kezdete. pár milliárd halott és egy új gondolkodású emberiség. Mondjuk 2075-re. nekem így tetszik. (tetszik idézőjelben..:) )
Előzmény: tnsnames.ora (80078)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80089
"De akár át is utalhatom a felét a te számládra, és felveheted te, Lengyelországban, bankautomatából."

Ezt megbeszéltük, jöhet! :-)
(Csak él még a pénzügyi rendszer annyit, hogy ideérjen...)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80064)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80088

a beruházási tőkének kamat nélkül kellene teremnie...

Mit nem mondasz! .:))

Előzmény: Törölt nick (80075)
Cose Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80087
Azt állítólag a börtönben írta. De nem tudok én se sokat, rá kell keresni a neten, ha jól olvastam újságok is foglalkoztak vele (de ezekbe nem mélyedtem el, mint a hogyan az elítélésének körülményeibe sem.)
Előzmény: tnsnames.ora (80072)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80086
Most már tuti megnézem: eddig fáztam a filmtől a fázós hozzászólások miatt.
Előzmény: tnsnames.ora (80085)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80085
Vazze. Ez nem semmi információ...
Tisztában vagy vele, ember? :o))))
Előzmény: Zottjoghurt (80081)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80084
>Nem ő adta ennek a filmnek az alapját?
>http://port.hu/pi/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=58031&i_city_id=3372&i_county_id=-1

De bizony, hogy van ilyen vélemény:
http://io9.com/5023112/a-happy-ending-to-the-movie-pi-in-real-life#c8809036

"this movie is based on the real life of Martin A. Armstrong, who is in prison without a fair trial."
Előzmény: Zottjoghurt (80081)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80083
>>>>>>>>>>>>
...azonban amikor ki akarsz lépni "előre" a mostból, akkor szerénytelen lenne azt állítani, hogy egy a megfigyelt időszakon túli ciklus nem fogja az egész fasza kis ciklusodat felborítani, és ha azt a ciklust is beleszámolod az előbbi rendszerbe, akkor kitolod a megfigyelt időszakot, de azon túl is lehet ciklus.... egészen a végtelenségig...
>>>>>>>>>>>>


Bizony-bizony, ez nagyon lényeges kérdés. Az én elemi tudásszintemen egyébként ez úgy néz ki, hogy vannak gyengébben prediktáló ám időben stabil modellek (pl.: egy logisztikus regresszió tipikusan tud ilyen lenni) és vannak lényegesen jobban prediktálni ám "elszállni" is tudó modellek. Ilyenek lehetnek tipikusan mostanság az SVM-ek (Support Vector Machine).

BTW: Én most egyébként a saját szakmámban olyan módszeren dolgozom itthon, ami egyesíti a két jó feature-t. Pontosabban próbálom belátni mennyire vagyok esélytelen rá. :o)))

Az ugyanis "nemkicsit" nehéz feladat, hogy pontosan _és_ hosszú távon tudjon előrejelezni valaki: tartok tőle, hogy információelméleti korlátai is vannak ennek.
Előzmény: Törölt nick (80079)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80082

A film nagyon jó. A rendező (Aronofsky) is, ő csinálta ezt:

 

 

Requiem for a Dream

http://www.youtube.com/watch?v=e2Ma4BvMUwU

 

Előzmény: Zottjoghurt (80081)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80081
Előzmény: Cose (80063)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80080
>A faszi vagy full zseni, vagy bezárnivaló őrült.. márciusba kiderül....

Most már az információk alapján merem állítani, hogy nem derül se pro, se kontra.
Előbb is kiderülhet pro és kontra.
:o)
Előzmény: Törölt nick (80005)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80078
>Mindenesetre post humus Nobel díj 2062-ben kinéz neki

Akkor ezek szerint te nem vagy armageddonista. :o))))
Előzmény: Cose (80008)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80077
Felőlem is lehet bárki bármennyire szerény vagy szerénytelen, mert nem érdekel senkinek a [~z ál-] szerénysége sem. Csak arra utaltam, hogy nem az a szerénytelen, hogy én bele merek kötni, hanem az a szerénytelen, hogy valaki egy írógéppel le meri írni, hogy 2009. március 19., meg 2037. május 35., punktum.
Előzmény: tnsnames.ora (80074)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.21 0 0 80076
>Ha a környezet viszonylag állandó módon változik (prediktív),

Szerintem minden rendszer prediktív, csak eltérő bennük a predikciós erő. Lehet szépen véletlenül pénzérmét feldobálni és idősort alkotni, csak az idősorosztályozás kb.: 50%-os hatékonyságú lesz (megtörtént sztori!) :o))
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!