Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2005.07.30 0 0 121

Muanyag ablakaink beszerelese utan lemaradt a vedo muanyagfoliak leszedese azokrol. Egy szezont mar rajta volt :(. Most jott, hogy hubasszus, ezt le kellett volna szedni mar tavaly. Hat, ragaszkodnak sajna az ablakhoz. Vagy ha valamennyi le is jon, egy masik reteg meg az ablakon marad. Es marha konnyen szakad, magyarul lehetetlenseg leszedni 3 ablaknyit /ebbol 2 lenyegeben erkelyajto/. Van valakinek valami szuper tippje erre? /ha nem muanyag lenne maga az ablakkeret a folia alatt, akkor ugye siman nekimennek holegfuvoval, de igy talan nem kene/.

NeomatiK Creative Commons License 2005.07.30 0 0 120

Én csak a Gealanról tudom, hogy ilyen. Van más is?

Előzmény: kentaura (119)
kentaura Creative Commons License 2005.07.30 0 0 119
Ha van rá keret, javaslom, hogy beépített szellőzős ablakokat vegyetek. Akkor, ha pl elmentek pár hétre otthonról, nem fog befülledni a ház, ha fokozott légzárású ablakot vesztek.
Előzmény: Axióma (111)
kentaura Creative Commons License 2005.07.30 0 0 118
Vigyázz, hogy rendszeresen, naponta többször szellőztess, és a külső falakra ne told rá a bútorokat, mert előfordulhat penészesedés az új, fokozott légzárású ablakok miatt.
Előzmény: mimi24 (112)
kentaura Creative Commons License 2005.07.30 0 0 117
Bocs, most látom, hogy monyesz már leírta neked.
Előzmény: kentaura (116)
kentaura Creative Commons License 2005.07.30 0 0 116
Próbálj meg segítséget kérni itt
Előzmény: ijedos (113)
amator1 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 115
Bocs, igazad van. Elírtam. (Általában a 2000-es sorozat a háromkamrás.)
Előzmény: mmuller (108)
monyesz Creative Commons License 2005.07.25 0 0 114

Roto vasalathoz biztos hozzá lehet jutni, abalakos cégek tudják szerintem a címeket. Viszont 24 év elteltével lehet hogy a teljes vasalat cserére szorul (ha másért nem, azért mert már nem gyártanak hozzá alkatrészt).

Link: www.roto-frank.hu

Előzmény: ijedos (113)
ijedos Creative Commons License 2005.07.24 0 0 113

Sziasztok!

 

Régi, 1981-ben beépített műanyag ablakokhoz szerintetek lehet fellelni kis hazánkban alkatrészeket???

 

Az ablakok panellakásban vannak, és ezek itt a l.telepen az első beépítésre kerülő műanyag ablakok (az ennél a háznál eggyel régebbi még faablakos volt).

 

Leolvasni annyit sikerült róla, hogy a két üveg között ott díszeleg egy "cetli'", hogy orosházi üveggyár 81, a zárakról meg a Rotó-t lehet leolvasni.......

 

Az ablakok egyébként még 24 év elteltével is jól zárnak, okésak, csak 2 bukó-nyílóval van olyan gond, hogy kicsit már leszálltak, mivel a zsanéros oldalon a fenti nyíló-buktató alkatrész kikopott. Ehhez keresnék alkatrészt, szerintetek lehetetlen???

mimi24 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 112
Sziasztok! Én most csináltattam, mert már borzalmasak voltak az ablakaim. Nagyon nehéz dolgom volt, mert nem volt túl sok pénzem rá, de azért valami minőségi ablakot szerettem volna. Aztán egyik nap a postaládámban találtam egy lapot, hogy itt cserélik a környékünkön az ablakokat. Fel is hívtam őket és kiderült, hogy Aluplast ablakkal dolgoznak és hitelt is tudnak intézni. Ennek nagyon megörültem, mert így legalább nem kellett elköltenem a spórolt pénzem. A beépítés is gördülékenyen ment, úgyhogy nagyon meg vagyok elégedve. Az ablakokkal még nincs nagy tapasztalatom, mert csak 2 hete építették be, de nagyon örülök neki. A zaj is teljesen megszűnt. (ugyanis elég forgalmas helyen lakom:( ) Majd meglátjuk, mit hoz a tél. Állítólag kevesebb lesz a gázszámlám. :) Remélem...
Axióma Creative Commons License 2005.07.21 0 0 111

Nekem is kellene par info, mar lassan a kormomre eg a dolog de mindig van valami mas is amit szervezni kell...

Előzmény: mmuller (109)
teddy bear Creative Commons License 2005.07.20 0 0 110

Szia mmuller!

Én pont az előtt állok, amin te túlvagy, és nagy segítség lenne, ha az infoidat megosztanád velem. Ha esetleg Budapesten tudsz megbízhatóan/jól/normális árért dolgozó kivitelezőket, vagy olyanokat akiket érdemes elkerülni, kérlek, oszd meg velem! Minden egyéb infpt szívesen fogadok. Előre is köszönöm!

Előzmény: mmuller (109)
mmuller Creative Commons License 2005.07.20 0 0 109

Túl vagyunk ablakválasztáson-rendelésen-beépítésen.

Több cégtől kértem, többféle profilokra árajánlatokat. Eléggé szórt a skála.

Ha igény van rá, pár mondatban - esetleg némi számokkal - összesítem az eredményt.

mmuller Creative Commons License 2005.07.20 0 0 108
A P3000 ötkamrás.
Előzmény: amator1 (101)
amator1 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 107
A NEP pályázatok elmúlt évekbeli statisztikái: Az első negyedévben beérkezett pályázatok felemésztették az egészévre szánt összeget. + évenként volt csökkenés a keretben is. Amator
Előzmény: monyesz (106)
monyesz Creative Commons License 2005.07.11 0 0 106

Igen, halálbiztos ! Én is szerezzem volna pályázni, úgyhogy hajtottam az infó után.

Az épületgépészek társulatának tartottak előadást a minisztériumból és az előadó szájából hangzott ez el, kb az év első negyedévében. Ami pályázat indul az idén az már meg van hirdetve !

De rákérdezhetsz, ha rákeresel a neten a gazdasági minisztérium ezzel foglalkozó weblapján vagy pályázatfigyelő oldalakon találsz kontaktot szerintem.

Előzmény: hocso (105)
hocso Creative Commons License 2005.07.08 0 0 105

Kedves Monyesz!

 

Ezt honnan tudod? Biztos? Csak érdekelne, mert a munkahelyemből adódóan is sokan keresnek meg ezügyben....

 

monyesz Creative Commons License 2005.07.04 0 0 104
Idén már biztosan nem lesz ! Ezt tuti biztos.
Előzmény: hocso (103)
hocso Creative Commons License 2005.07.03 0 0 103

Helló!

 

Szerintetek mit kellene tenni ahhoz, hogy a kedves és mélyen tisztelt Gazda(g)sági Minisztérium végre ne azt írja az energiaközpontos honlapján, hogy a NEP-pályázatokat - amelyek az egyéni nyílászárócserét is magukba foglalják - "átmenetileg felfüggesztette", hanem bevallanák végre, hogy már nem is fogják kiírni őket, mivel eltűnt az erre fordítandó pénz???

Vagy mégis van remény? Ki tud erről valamit? Ugyanis egyáltalán nem mindegy, mennyiből cserélek ki 4 helyiségben ablakokat...

 

 

hetszinvirag Creative Commons License 2005.05.06 0 0 102

Sziasztok!

Érdekelne valakit egy eladó harmonikaajtó? Fehér, kétszárnyú, 18 ablakkal. Méret:  155cm*210cm. Vadonatúj, egyedileg gyártattuk, 55ezer forintba került, csak aztán megváltoztak a felújítási tervek, és a nyakunkon maradt. :( A márkáját sajnos nem tudom, de utánanézek, ha valakit érdekel!

amator1 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 101
De a panoráma 3000-es háromkamrás. Inkább a Veka. Szélesebb, masszívabb...
Előzmény: Civitas Fidelissima (100)
Civitas Fidelissima Creative Commons License 2005.05.04 0 0 100
Ráadásul csak fekete gumitömítéssel van (legalábbis nálunk Sopronban ezt mondták).
A srác egyébként a panoráma 3000-rel hasonlította össze és a jobb merevítését emelte ki.

Előzmény: Nadzsi (98)
amator1 Creative Commons License 2005.05.04 0 0 99
Asszem Fenstherm gyárt belőle (Füzesabony)
Előzmény: Nadzsi (98)
Nadzsi Creative Commons License 2005.05.04 0 0 98
Hallott valaki olyat, hogy VEKA BRILL 5 kamrás profil? Milyen az?
amator1 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 97
Osztrák.
Előzmény: hat izsak (96)
hat izsak Creative Commons License 2005.04.14 0 0 96

Sziasztok!

 

Egy 150x150-es ablakot szeretnék kicseréltetni, és a közelünkben levő bemutatóteremben néztem meg. Actual nevű profilt forgalmaznak. Ismeri valaki ezt? Jó, rossz vélemény?

 

Köszönöm: I.

ezoz Creative Commons License 2005.04.06 0 0 95

Sziasztok!

 

Elkezdtem az infógyüjtést nyílászáró ügyben. Nekem szimpatikus volt a Fehér Ablak-nál egy Thyssen AD nevezetű profil. Van valakinek erről vagy a cégről tapasztalata?

 

És köszi a budaörsi címet, tényleg korrektnek tünnek, majd meglátom mi lesz.

 

amator1 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 94
A német/belgáról igen, de szerintem nem így írják. Mint sokan írták már a profil egy dolog. Akár te is tudnál otthon a garázsban ablakot gyártani. Mo-n cca 260 ablakgyártó van. Ebből 10 uralja a piac 80 %-át. És gyakorlatilag 10 profil gyártó van egész EUROPÁBAN. Egy komolyabb négy fejes ablakgyártó gép (ami a megadott méretig nyomja össze a profilokat melegen, és ráadául mind a négy oldalt) 15-20 M Ft-nál kezdődik. A de a te esetedben mekkora a különbség? (%-ban és Ft-ban). Amator
Előzmény: nyuszi5 (93)
nyuszi5 Creative Commons License 2005.03.15 0 0 93

Sziasztok!

 

Ablakokat szeretnénk cserélni és már több helyen érdeklődtünk, kértünk árajánlatot. A Kömmerling és az Aluplast árához képest, találtunk egy  megfizethető márkát a Spectust 4 kamrás, 1.3 üveggel Winkhaus vasalattal.

Egy másik pedig Deceunick német-belga gyártmány. Számunkra ezek ismeretelenek, ezért félünk belevágni.

Halott már valaki róluk?

szösö Creative Commons License 2005.03.15 0 0 92

Szia!

 

Budaőrsön van egy ablakszalon nevü cég. A bemutatóterem címe: Budaőrs, Szivárvány u. 1. tel: 06-23-422-387, tulajdonos száma: 06-70-313-2059

 

Nagyon korrektek. Tőbb féle típust is forgalmaznak. A kiszállítás ingyenes és ha megrendeled be is szerelik.

 

Egyet ne felejts el mint más építőanyagnál itt is lehet és kell is alkudni:)

Előzmény: ezoz (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!