Keresés

Részletes keresés

Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80314
Fiaim helyből meggyőzhetőnek tűnnek, marad kemény diónak a nejem... :-)
Előzmény: Törölt nick (80313)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80311
Erről nem tudtam. Az javít a helyzeten, ha most elkezdünk mosószappannal mosakodni?
Előzmény: Törölt nick (80310)
dexep Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80309
Előzmény: Plannie (80306)
Plannie Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80308

A MÁV az aktuális politikai erősemberek fejőstehene, abból jön a lóvé. Az, hogy menjen a szolgáltatás, nem lényeges. Minden korszaknak van ilyenje, most a MÁV, Köztévé, Metro4 és az autópályaépitésekből lopják a lóvét. Előtte a privatizációból.

Egyetértek, hogy a vasút _nagyon_ fontos lenne, viszont az a 200Mrd ami most belemegy állami dotáció cimén, azt nem azért adják, hogy valami legyen belőle, hanem hogy mehessen vissza a pártkasszába, meg a "túzközeli" emberek zsebébe.

Látszik, hogy a "politikai elit" a kardbadőlésig (államcsőd) fogja vinni a dolgot, hiszen az IMF hiteltől sem tértek észre, és szerintem ez _teljesen független_ attól, hogy éppen milyen szinű/szagú párt ül a kormánkeréknél.

 

Előzmény: Törölt nick (80305)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80307
Szerintem érdemes az erőnket megfeszjtve fenntartani a vezetékes vízellátást, mert ha nem sikerül, hiába van saját magunknak iható vizünk, a társadalom zömének pusztulása minket is elvisz. Járvány, rablók, stb.
Ez másra is vonatkozik, a kajára is. Én kardforgatás terén nem nézek ki magamból sokat...
Előzmény: Plannie (80306)
Plannie Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80306

Ferfal mikor elkezdte a blogját a legelső helyen hozta a vizkérdést, valamint azt irta, hogy ha valamelyik nagyvárosban 2 hétig nincs viz és áram egyszerre, akkor onnan menekülni kell azonnal.

A vizkérdés megoldásán én is nagyon sokat gondolkodom. Sajnos ezidáig nem találtam olyan szerkezetet (lehet vak vagyok) amit nem a csapviz (tehát nyomás alatt lévő rendszer) további tisztitására terveztek volna. Esetleg valaki tud ilyet?

Előzmény: Arma Gedeonka (80298)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80304
Ne feledd a sokévtizednyi bányászkodás zagytározóiban ill. pl. a mezőgazdasági, ipari vegyszermaradványok tározóiban felhalmozott mérgeket, amik a vízgyüjtőkön egy káoszba süllyedő társadalom "rendfenntartása" mellett előbb-utóbb törvényszerűen a mi folyóinkba kerülnek.
A szarra vigyázni fognak, az kell majd nekik is. (kertibudikban fogják felgyűjteni a kincset, aztán mehet a kertre. A vegyi "szart" fogják elereszteni nekünk...
Előzmény: Törölt nick (80303)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80302
A fickó mégcsak nem is a fennálló paradigma keretein belül gondolkozik, hanem a tegnapig fennállt paradigmáén belül...

Szerintem ugyan drámaiana csökkenni fog a személyi közlekedés és az áruszálljtás is, közúton és vasúton egyaránt, de az ország működőképessége megőrzéséhez elengedhetetlen lesz a vasút fenntartása, hadigazdálkodási rendszerben, legalább napi egy vonatpárral a félreesőbb vonalakon is, vegyes vonatként, tehát utasok és áru egy szerelvényen. Akinek nagyon muszáj utazni, kibjrja majd a hosszú fel és lerakodást minden állomáson.
Az alternatíva a tömeges puszztulás, közlekedésmérnökünk ezt még nem tudja.
Előzmény: Fulika (80299)
krezidiesel Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80301

Szerintem nem is a vizrendszer fenntartása a szűk keresztmetszet, hanem a szennyvizrendszerek-tisztitók üzemeltetése.

Ha anyagi nehézségek támadnak mondjuk Ukrajnában Romániában, akkor nem tudhatjuk mit küldenek bele az ő vizgyűjtő területeiken  eredő folyóinkba, szennyezve ezzel a mi vizbázisainkat...

Előzmény: Törölt nick (80295)
Fulika Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80299
Vasút vs közút:

A cikk.
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80298
Tehát hogy a nagy klasszikus nyomán (szovjethatalom+villamosítás=kommunizmus)
felírjuk a képletet:

a közrend összeomlása+vezetékes vízellátás elvesztése= rakásradöglés

E kettőre kéne koncentrálni...
Előzmény: Törölt nick (80295)
hanyattesett Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80297
Nem akartam az EGÉSZ szöveget beidézve megköszönni :)

Elmélkedtem a hétvégén és a "vonalzóval" meghúzott (2002-es dátumú) trendvonalat egyre komolyabb és alaposabb megfontolásra érdemes dolognak tartom.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80296)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80296
A 38% a hír benne, nem a kitermelés esésének puszta ténye. Az sem hír, hogy esik a tőzsde, de az azért hír lenne, ha 1 nap alatt esne a felére. Na, ez a hír kb. ilyen.
Előzmény: hanyattesett (80290)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80294
>A szolgáltatási rendszerek közül a víz ami a legkevésbé pénz-energia és karbantartás igényes.

Épp ma gondolkoztam el ezen. Biztos ez? Nem fordítva van a dolog?
Villany nélkül meddig bírja az ember? És víz nélkül?
A víz éppenhogy nem úgy tud elfogyni, mint az olaj (pótolhatatlanul)?
Villamos áramot még csak-csak elő lehet állítani valahogy, de vízet? És mi még itt Magyarországon ezügyben a jobbhelyzetűekhez sorolhatjuk magunkat, talán.
Előzmény: Törölt nick (80288)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80293
Az jó, de látványos, ahogy tépkedik le ideológiai vállapjaikat.
Előzmény: Törölt nick (80292)
slowrunner Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80291
Csatlakozom.
Előzmény: hanyattesett (80290)
hanyattesett Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80290
Cantarell Drops

---------

Köszönöm a ritka ontopic hírt
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80277)
hanyattesett Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80289
sajnalom
Előzmény: krezidiesel (80204)
dajtás Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80286
Üdv!
Én kb fél éve használok egy amerikai gyártmányú víztisztítót. Csapvizet szűri mechanikai szűrő és karbon szűrőn keresztül.



Régen csak ásványvizet toltam, de baromi sokba került. Ma már jobban ízlik a "csapvíz", mint az ásványvíz...

Előzmény: krezidiesel (80221)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80285
Ha valakinek kétségei lennének afelől, hogy ez már a vég, olvassa ezt:

http://index.hu/belfold/2009/02/23/hiller_allami_iskolakat_szervezne/

Hiller állami iskolákat szervezne

* Index

| 2009. február 23., hétfő 08:06 | Frissítve: 24 perce

Egységes tantervvel dolgozó állami iskolákat szervezne 2010-től az oktatási kormányzat; az állami iskolák egységes tanterv alapján tanítanának, azonos oktatási minőséget garantálnának, amit az alapnormatíván fölül "kiegészítő normatíva" segítségével biztosítana az állam - mondta Hiller István oktatási miniszter a Népszavának adott interjújában.
---------------------------------------------------

Hihetetlen, ahogy "a Provident lett az MSZP nácija" ( http://index.hu/velemeny/eheti/2009/02/23/nyugat-europa_405_szazalekos_thm-mel/ )
úgy ez is félreérthetetlen jele, hogy vége a
"liberalizálj, deregulálj, privatizálj" szentháromság uralmának.

Ahol az átkos múlt héten még progresszjv állam elkezd iskolákat visszavenni az önkormányzatoktól és még a tankönyvmaffiában érdekelt haveri kört is ejti, felfedezve az egységes tanterv spanyolviaszát, az már apokaliptikus.

(pontosabban a haveri kör egy része kap még zsírosabb falatot...)
dexep Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80284

Ez így van. Sokszor nekem is erősen fékezni kell az indulataimat. Egyelőre sikerül.

Ebben segítenek az ilyen gondolatok is:

"Ha igazad van megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd!" (M. Gandhi)

 

Egyébkét meg.....Optimistán, bele a reménytelenségbe!

 

Előzmény: Törölt nick (80264)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80283

A Cantarell nem normális eset. Az az eset, amikor túlhajtanak egy mezőt, ami egy darabig csúcsokat dönt, aztán összezuhan. Ha nézel egy historikus ábrát, akkor azt látod, hogy a Cantarell-t az ezredforduló környékén valami 'csoda' érte, mert több mint 20 évnyi kitermelés (és egy enyhébb csökkenés) után egyszer csak elkezdett mnden határon túl olajat köpködni magából.

 

A csodának az volt a magyarázata, hogy nitrogént, nagyon-nagyon sok nitrogént, valamint vizet fecskendeztek bele, hogy növeljék a belső nyomást. Ezt megspékelték pár horizontális furattal is, illetve amúgy is össze-vissza fúrták az egészet pár év alatt. Az egészet úgy lehet elképzelni, mintha egy kiürülő fogkrémes tubusra csinálnál száz lukat, aztán rácsapnál egy kalapáccsal. Minden lukon, a tubus orrán-száján dől a fogkrém -- egy darabig. Aztán viszont teljesen üres lesz a tubus, nincsen benne semmi, nem tudsz többet kipréselni belőle.

 

A Cantarell-lel ez történik.

 

Elég sok mezőt hajtottak meg nagyon (túlzottan) az elmúlt pár évben, hogy szinten tartsák a termelést. Reméljük, keveset hajtottak annyira szét, mint a szóban forgót.

Előzmény: RónaLD (80282)
RónaLD Creative Commons License 2009.02.22 0 0 80282
Normális esetben 40 % nem fordulhatna elő. Nem azért van ez mert a tavalyi magas árak miatt túlhajtották a kitermelést? A valódi kapacitás ebben az esetben kevesebb volt mint a kitermelés, és most azt sem képesek kitermelni amit a geológiai adottságaik jó kitermelési ütem mellett engednének?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80277)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.22 0 0 80280

Ide tartozik:

 

 

U.S. Gas Production Seen Sliding for 4 Years

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601072&sid=anyXBvUCQa_M&refer=energy

 

 

U.S. production of natural gas, the most widely used furnace fuel in the world’s largest economy, may tumble through 2012 as low prices prompt producers to shut down drilling rigs from Louisiana to the Rocky Mountains.

 

(...)

 

Energy companies probably will slash onshore U.S. gas drilling to 800 or 900 rigs this year from a peak of 1,606 in 2008 after prices for the fuel plunged 70 percent from their 2008 high, said Keith Hutton, chief executive officer at Fort Worth, Texas-based producer XTO Energy Inc. As a result, gas output probably will decline by 3 percent to 5 percent in 2009, Hutton told investors on a conference call yesterday.

 

Idling rigs slows new discoveries and prevents companies from offsetting output declines that average 30 percent a year from established wells, Hutton said.

 

“If your underlying decline rate is 30 percent and you drop your rig count in half, it’s hard as hell to catch back up,” said Hutton, 50. “If you start picking rig count up 10 or 15 percent a year and it takes you three or four years to get back to the old rig count, you’re going to decline almost the entire time. We’re set for falling gas production for quite awhile here.”

 

 

--------------------------------------

 

 

Tiszta beszéd. Évi 30%-os a decline a gázmezők kútjainál, így hát ha a rigek számát a felére csökkentik, akkor nagyon sokáig csökkenő termelés lesz. (Egyébként is elkezdett volna csökkenni elég hamar, mert a shale gas még nagyobb ütemben ürül, és az új gázmezők nagyobbik része ilyen.)

 

Valami azt súgja, hogy az USA túl van a BRUTTO energiafelasználásának a csúcsán is immár.

 

peak US oil: 1970-71

peak US gas: 2003-2008

peak US Coal (BTU): 2001-2002

 

Az alternatívok meg nem nőnek eléggé, új atomerőmű 25-30 éve nem épült ott.

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.22 0 0 80277

Most ontopik leszek, elnézést.

 

 

Pemex’s Cantarell Drops at Fastest Rate in 14 Years

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601072&sid=afoFo1pYB4dY&refer=energy

 

 

Petroleos Mexicanos, the state-owned oil company, said crude output fell 9.2 percent in January as its largest field plunged at the second-fastest rate ever.

 

Production dropped to 2.685 million barrels a day, from 2.957 million barrels a year earlier, Pemex, as the Mexico City- based company is known, said today in a statement. Pemex extracted 772,000 barrels a day from Cantarell, the world’s third-largest field, a decline of 38 percent from a year earlier.

 

“If the question is, what is Pemex going to do in the short-term to prevent the falling production?” George Baker, a Houston-based energy consultant who publishes the newsletter Mexico Energy Intelligence, said in an interview. “I’m afraid the answer is nothing.”

 

 

---------------------------------------------

 

 

Évi 40% körüli decline rate-tel nem mertem számolni, pedig álllítólag nem a fékeveszett optimizmusomról ismerszem meg. De ami sok, az sok. 40% az nagyon sok. Ebben az ütemben 2011 után nem lesz mexikói export. Nil, nada, zilch.

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.22 0 0 80276

A helyzetet én is ismerem, de valóban nem lehet rá értelmeset írni. Illetve nekem annyi jut eszembe róla, hogy az életet addig érdemes élvezni, ameddig lehet -- és nem mi döntjük el, hogy meddig lehet. Avagy azt is mondhatnám, hogy ami nem bizonyosan és végzetesen elkeserítő, azon nem érdemes szomorkodni.

 

Amit te betettél, ahhoz képest a talán peak oil talán egyszer talán valamilyen hatással... irreleváns.

Előzmény: krezidiesel (80262)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.22 0 0 80275
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601109&sid=anyXBvUCQa_M&refer=home

A graphic fülön ott van az usa földgázkitermelése és a müködő furotornyok száma.
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.22 0 0 80274
Pont ezért lenne a dologban szoci érdek.
Előzmény: Törölt nick (80273)
krezidiesel Creative Commons License 2009.02.22 0 0 80272

De van viztisztitós topic:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9101266

Ide is átmehetünk(már akit érdekel a téma), ne itt offolfunk!

hubab Creative Commons License 2009.02.22 0 0 80271

Ami itt szóba jött az szerintem egy teljesen felesleges dolog, tiszta vízből csinál még tisztábbat.

Nekem is pontosan ez a bajom velük. Ha már szerezne egyet az ember, az olyan legyen, hogy a pocsolyavízből is működjön...

Előzmény: Törölt nick (80260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!