Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

GumiMaci Creative Commons License 2001.05.23 0 0 267
Hi All!

Mennyibe kerül most egy jogsi (B) megszerzése ?
Tudtok valami normális autósulit ajánlani ?

GM

BX16TRS Creative Commons License 2001.04.28 0 0 266

 mph


km/h


TRD diesel


TRD TURBO diesel


19 GTI-16


19 GTI


19 GT


14TGE


16 TRS


19 TRS (Br)


30


48


4,1


3,8


2,9


3,2


3,2


4,4


3,4


3,2


40


64


6,7


5,7


4,2


4,9


5,2


6,7


5,5


4,9


50


80


10,1


8,7


5,9


6,5


7,3


9,8


7,6


7,0


60


96


14,4


11,9


7,8


8,8


10,0


14,3


10,7


9,8


70


112


20,5


16,9


10,4


11,7


14,0


20,3


14,6


13,2


80


128


29,2


23,2


13,2


15,1


18,1


29,2


19,7


18,0


90


144


33,9


17,2


20,2


24,2


45,3


28,1


24,8


100


160


22,1


26,3


31,8


41,6


37,5


FOCUS Creative Commons License 2001.04.11 0 0 265
CSinnnka
Én a múlt héten forgalmi vizsgáztam :)
De csak most leltem rá a topicra :(
Amúgy még van egy EÜ vizsgám, mert valahogy nem jutott rá idom.
Az oktatom egy öregedo fószer, (skoda favorit) akinek egy jellegzetes mondata cseng a fülemben: "Máté fiam ba*dmeg nem akarok meghalni" :))
De amúgy korrekt volt, mert mindig én hoztam magam hazáig, ugyanis útbaesett a lakhelyem :)
Egyébként most pár pótórával együtt (10ezer)
Meg egy Kresz buktával (11pont :)) Ráadásul elírtam csupán egy szimpla 3 pontos jobbkezest)
100 alatt valamivel ki kell jönnie kényelmesen.

A forgalmi vizsgám kurva jó volt :)
Ugyanaz vizsgáztatott, mint aki a rutinon, már amikor megláttam "jó estét Géza bácsi" felkiáltással "nyaltam" :)
Na szóval lényeg a lényeg, hogy a parkolás után (10 perc vezetés után) közölték hogy jól van akkor ne is menjünk erre, inkább kanyarodjunk jobbra a rutinpálya felé :)
Azt persze a vége elött 1 km -el vettem észre hogy a tolatáshoz kikapcsolt övem ott fityeg az ablak mellett. Pánik ezerrel!! Nyugiban végigmentem és a bácsika valahogy nem bírta észrevenni :) Hidegvér RULEZ!
Én meg inkább nem piszkáltam :)
Még a végállomásnál tettem egy olyan mozdulatot, mintha épp kikapcsolnám :)))
LEhet, hogy a fekete pulcsim mentett meg? Mert azon kevésbé látszik az öv .
De pssszzzt! NE mondjátok el senkinek,

Töfröcsó Creative Commons License 2001.04.11 0 0 264
FIGYELEM!

Aki az autóvezetés megtanulását tűzte ki céljául és ezt Kispesten szeretné véghezvinni annak egy jó tanács:

Kerüld mint a véres rongyot: FELHŐ ISTVÁN sport? autósiskola.

csinnnKA Creative Commons License 2001.04.10 0 0 263
Mi van, fiatalok, hát senki sem tanul vezetni?! :-)

(azért én mégis felhozom... hátha)

csinnnKA Creative Commons License 2001.03.26 0 0 262
Kivi!
Na látod, az én oktatóm pl. a 3. záróvonal-átlépéses (esetleges) megoldásra közölte, hogy élből bukta, már állhatok is félre... talán ezért voltam úgy begörcsölve, hogy mindjárt a kikanyarodás után megvágtak. Aztán a következő vizsgán is ez volt az útvonalam... és szuperül megcsináltam!
De rég volt! :-)
Vasárnap lesz 2 éve! :-)))))))))))))

Egyébként az OKTATÓK MIND TESZNEK MASZEK FUVAROKAT is, sajnos ez általános tapasztalat, még nem nagyon hallottam olyanról, aki ne tette volna. Én is utáltam, hogy vizsga előtt folyton a maszek ügyeit intéztük a városban, és az a jobbik verzió volt, ha "csak" menni kellett össze-vissza... rosszabb esetben 20 perceket ücsörögtem a kocsiban rá várva... az 1100 Ft-os óradíjamért. Piha! >:-|
Mégsem panaszkodhatom, mert összességében -szerintem- elég jó oktatót kaptam ki. :-)

BX16TRS Creative Commons License 2001.03.23 0 0 261
Huuuuuuuuderegitopic;)))))
Előzmény: Gorcsev (38)
Kreta Creative Commons License 2001.01.26 0 0 260
Akkor rutinra hogy jutottál el? Az leginkább a kuplungról szól.

Mentetek tojást venni, jól?:)))

Előzmény: Music_Is_My_Radar (259)
Music_Is_My_Radar Creative Commons License 2001.01.25 0 0 259
Azért az én oktatóm szerintem viszi a pálmát; elinduláskor nyomta a gázt így nem tanultam meg a gáz-kuplung-játékot(előtte még sose vezettem). Ezt apámmal sajátítottam el egy hét külön oktatás keretében...Szóval innen is üdvözlöm!

Meg ugye a rövid szüneteket, "a Bártfai utcában szép tojás van"-felkiáltással:)))

MIMR

Előzmény: Kreta (258)
Kreta Creative Commons License 2001.01.25 0 0 258
Én a Zách utcába jártam, MTK pálya felé, annyira nem volt gáz.
Okató: hmmm, rendes ember volt, de valahogy az oktatás, pedagógia nem volt a vérében. Pl: kanyarodás valami több sávos útra sávváltással, itt ugye baromisokmindenre kell figyeln, és ilyenkro nem elötte nem utánna, hanem közben mondta hgoy mit csináljak. Aztán valahogy mindig elérte, hogy vizsgákra lettem negatív periódusomban.
Kreta Creative Commons License 2001.01.25 0 0 257
Sajna a forgalom csak harmadszorra lett meg.
Ha kedden vizsgáztam akkor pénteken mehetek vajon jogsiért?
Amíg ilyen idő van nem nagyon lesz autókázás, tekintve, hogy még nyári gumi van a gépen, a télieket meg el kéne vinni kúthoz nyomást ellenőrizni, de ilyen időben az se megy.
Előzmény: Music_Is_My_Radar (255)
kivi Creative Commons License 2001.01.24 0 0 256
Én is a Népligetbe jártam. Az oktatómat viszont szentté kellene avatni. Soha nem hittem volna (az elbeszélések alapján) hogy ilyen jó oktató is van. Pedig van! :-)
Előzmény: Music_Is_My_Radar (254)
Music_Is_My_Radar Creative Commons License 2001.01.24 0 0 255
Juj!
Elfelejtettem gratulálni Kreta-nak!

Szóval gratulálok!!!! Elsőre?

MIMR

Music_Is_My_Radar Creative Commons License 2001.01.24 0 0 254
Nem olyan rossz ez az idő, csak vigyázni kell-egyébként én végig ilyen időben tanultam vezetni. Egyszer mondjuk el is maradt az óra, mert akkora hó volt,hogy nem lehetett megállapítani, hol kezdődik a járda...

Én is XII.kerületi autósiskolába jártam, hasonló okokból. Ahol először voltam, ott azt mondták, a Flóriánhoz kellene kijárni, úgyhogy átpártoltam máshova. Így "csak" a Népligetbe kellett járni...

Ha esetleg létrehozna valaki egy Oktatói szégyentábla címmel, szívesen megnevezném az oktatómat...

MIMR

kivi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 253
Én azt tanácsolom neked, hogy _ne_ülj_ volán mögé addig, amíg ez a tetu ido el nem múlik.
Előzmény: Kreta (252)
Kreta Creative Commons License 2001.01.23 0 0 252
De már mind1 :)))
Ma, ebben a gusztustalan jeges, esős mitom én milyen időben, sikerált letenni a vizsgát, két puppal a hátamon (vizsgabiztos-biztos)!!!
Reszkesetek egerek!:))
Kreta Creative Commons License 2001.01.17 0 0 251
Azért a Hungária Körút és környékén is akad kamion bőven. ;)))
kivi Creative Commons License 2001.01.17 0 0 250
Igen volt ilye, párszor, többek között a vizsgán is. Gyakorlat folyamám az oktató elmodta, hogy neki mindegy hogy fordulok ki a Nagykorösire, csak _biztonságos_ legyen.
A lehetoségek:
- egybol a második sávba fordulni
- a buszsávba fordulni, de kisorolni még a szaggatott vonalon
- addig haladni a buszsávban, amik biztosnságosan ki tudok sorolni. Akár a záróvonalon keresztül is.

Az oktató szerint még a harmadik (egyébként szabálytalan) megoldást is elnézik a vizsgabiztosok, mert elég nehéz szituáció. Én a másodikat választottam és majdnem kilöktem a második sávból egy Opelt. :) Szerecsére o is érezte a veszélyt, és már húzódott át a belsobe. Ha szigorú a vizsgabiztos, akkor ott megbukhattam volna.

Ja, nem volt boríték.

Előzmény: csinnnKA (249)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.17 0 0 249
Akkor néhányszor Te is kavartál kifelé jobbra, a Nagykőrösire, ugye? :-)
Számodra milyen érzés volt, hogy hátulgombolós kezdő vagy, aki már a 30-40 km-es sebességtől is beszédül, erre fel jöttek 100-120-szal a nagy böhöm kamionok a Nagykőrösin, és neked oda kellett kihajtanod, mindjárt a belső sávba (szélső buszsáv volt, ha jól emléxem).
Na, nekem ez volt rémálmaim legsötétebbike... ki is kaptam, meg is vágtak elsőre! :-/
Előzmény: kivi (248)
kivi Creative Commons License 2001.01.17 0 0 248
De igen. Az egészben az a szép, hogy egy XII. kerületi suliba jártam, arra gondolva, hogy hazai pályán fogok vezetni. Hát nem... :)
Előzmény: csinnnKA (247)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.17 0 0 247
Jééé, Te is arrafelé kavartál? :-)
Én úgyszintén.
Csak nem a Hoffer A. utcában vizsgáztál?!
Előzmény: kivi (246)
kivi Creative Commons License 2001.01.17 0 0 246
A 20. óra környékén néztem el az elso (és eddig egyetlen) jobbos utcát. 30-as övezet volt (Wekerle), de az oktató olyan padlóféket nyomott, hogy egy életre megjegyeztem a leckét... :)
Előzmény: csinnnKA (245)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.17 0 0 245
Kréta!
Hát így... ahogy Kivi leírta! Látod, ő már levizsgázott, tudja a leckét! ;-)
(magam tapasztalatából annyit, hogy az oktatás alatt -közel 50 órát vettem összesen- soha, de soha, de soha nem tévesztettem el a jobbkezes utcát... az uccsó vizsgámon viszont majdnem, de mondjuk rendes volt a vizsgabiztos (megkenve), nem szólt, amiért az oktató kicsit befékezett, jelezve nekem, hogy basszus, miért nem figyelsz, ez jobbkezes volt).
Egy tény: ha egyszer levizsgázol, soha nem fogod eltéveszteni.
1. zömében úgyis ismert útvonalon jársz majd, tehát ismered a pályát, mint a tenyeredet,
2. amint viszont idegen terepre tévedsz, óvatosságból mindenre (erre is) nagyon fox vigyázni! ;-)
kivi Creative Commons License 2001.01.16 0 0 244
Mész az úton, és látod, hogy keresztezodés jön.
Eloször is: van-e lámpa vagy rendor?
Ha nincs, akkor van-e neked háromszög- vagy stop táblád?
Ha nincs, akkor már lassítasz, mert _lehet_ hogy a keresztúton van elsobbségadás kötelezo tábla, de lehet, hogy nincs.
Lassabban haladva a keresztezodés felé már látod, hogy a keresztezo úton van-e tábla. Ha ott sincs, akkor jobbkezes az utca.
Előzmény: Kreta (243)
Kreta Creative Commons License 2001.01.16 0 0 243
Csak hogy ne sülyedjen:
Ti hogy a vérbe veszitek észre a jobbkezes uccákat? mert én már a harmadik forgalmi vizsgára megyek emiatt. A többi elsőre sikerült.
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.16 0 0 242
Elsőreeee??? De ügyes vagy! :-)
Szóval már csapattársnak számítassz... na, csak óvatosan az utakon, mert a sok kiszámíthatatlan barom olykor megkeserítheti az ember életét. Ma reggel pl., ha nincs mellettem egy -üres!- kanyarodósáv, ahová félre tudtam rántani a kormányt, akkor szerintem már a jégen lennék, Zámbó Jimmy közelében (ami már gondolatra is elborzaszt). Egy elmebeteg állat ugyanis a kisteherautójával úgy váltott sávot, hogy -szerintem- egyszerűen nem látott engem, és elég nagy sebességgel (kb. 70-nel) teljes erejéből nekemjött VOLNA, ha nincs mellettem egy tök üres kanyarodósáv, ahová sutty, elrántottam a kormányt.
Na... szóval a 3 év alatt, amióta vezetek, én még ilyen hosszan nem dudáltam le állatot. Komolyan mondom, a szívem majd kiugrott a helyéről. Szóval ilyen is van... vigyázni kell nagyon. De őszintén szólva én is imádok vezetni, egyszerűen élvezem! ;-D
Előzmény: kivi (241)
kivi Creative Commons License 2001.01.16 0 0 241
Azóta (mióta elsullyedt a topic) megvolt a forgalmi is, elsore sikerült.
Elég sokat vezetek, és (bár a nagy forgalomban még nem érzem túl jól magam) azt hiszem, megérdemeltem a jogosítványt. :)
Előzmény: csinnnKA (240)
csinnnKA Creative Commons License 2001.01.16 0 0 240
Granulálok a sikereidhez! :-)
Forgalmi mikor???????????? Drukkolok neked!
Előzmény: kivi (237)
kivi Creative Commons License 2000.11.15 0 0 239
Köszi! :)

A szégyentábla topicban már akkor is jelen voltam, amikor még szó sem volt arról, hogy tanfolymra járjak.

Hogy miért? Tudod, erre mondják azt, hogy "azért mert nem tudok tojást tojni, attól még meg tudom állapítani ha büdös!" :)))

Előzmény: mICK (238)
mICK Creative Commons License 2000.11.15 0 0 238
Grat, kivi!

off
Csak így tovább, remélem, hamarosan találkozunk az autós szégyentábla topikban is, természetesen nem mint elkövető ;-)
on

Előzmény: kivi (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!