Keresés

Részletes keresés

krezidiesel Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80365

Esővizet tudsz gyűjteni, házi vizművet (hidrofor) tudsz venni 50eft-ért már jobb fajtát is. Forditott ozmozis szűrővel meg tudsz ivóviz minőséget szűrni.

De áramszünet esetére be kell szerezni egy kézi szivattyút ami tud legalább 3 bart előállitani és akkor működik a membrános szűrő.

(mint a Waterword-ben)

Előzmény: Plannie (80306)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80364

"Véletlenül most láttam egy blogot, ahol filoszemiták és zsidók bizonygatják..."

 

Eszembe jutott rólad egy vicc:

 

1910 nyarán egy kis galíciai faluban leszáll a vonatról valaki és megkérdez az utcán egy szakállas, kaftános, pajeszos, fekete kalapos embert:

 

- Nem tudja véletlenül, hol van itt a zsinagóga?

 

- De, véletlenül pont tudom...

Előzmény: Arma Gedeonka (80359)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80363

"11, ha az emlékeim nem csalnak az egyik zsidó maradt "

 

Eddig aszittem, az volt az egyetlen katolikus a többi jehovista között. Pragmatikusan kiegyezett a hatalommal, utána megbánta bűneit, és minden rendben volt. A többiek meg csak álmodoztak...:-))

Előzmény: Törölt nick (80352)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80362

Pálmaolajból csinálhatsz is szappant, 100x jobb, mint a bolti vacak.

Pálmaolaj=a bolti fritőzolaj, 5L kiszerelésben is van (lényegében zsír, mert nem folyékony). Ha kicsit megspékeled kókuszzsírral (bioboltból) akkor még habzani is fog veszettül, ami a bolti vackokra nem jellemző.

Vegyszerboltból tiszta NaOH kristály, ami a végtelenségig elég. 1kg.

Szinezéknek ott a titándioxid-fehér a hobbifestő boltból. A boltit is ilyennel színezik. Illatolajat is lehet találni, ha zavar a nyers szappanszag.

Előzmény: Törölt nick (80320)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80360
Erről van szó.
Előzmény: Törölt nick (80358)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80359
Véletlenül most láttam egy blogot, ahol filoszemiták és zsidók bizonygatják, hogy a zsidókban a diaszpórában genetikailag feldúsult az ész.
Tudom, hogy nem érdekelnek, csak mondom, megadhatom bárkinek a forrást...
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80347)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80357
Antimagyar propaganda. Mintha nem tudnátok, hogy az illető magyar volt!

(Szexmisszó: "Talán még Madame Curie is nő volt?!")
Előzmény: kilenctizenegy (80350)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80356
Ezért jött létre a házastársi KÖTELESSÉG fogalma? :-)
Ugyanmár, ne izéljetek, ha mindenki büdös volt, akkor ahhoz viszonyítva minden OK volt.
Az állatvilágban is szokás, hogy a nőstények feromonokkal hívják fel magukra a figyelmet, néha több kilométeres hatókörben.
Előzmény: Törölt nick (80354)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80353
Kell asni egy kutat es kesz. En se ertem ezt a mizeriat.
A kutvizet meg lehet szurni homokkal es faszennel, utana forralas = KESZ. Desztilallni is tok egyszeru csak egy godor meg egy folia kell hozza, aztan lehet belole teat fozni.

Ha ekkora Mad Max van akkor nem kell fosni a nitratoktol, ha abbahagyjak a mutragyat akkor az kiurul magatol a talajbol.
Előzmény: dajtás (80344)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80350

"Holott mindössze egyetlen zsidóról tudok, aki valóban képes volt a vizen járni... és még abban az egyben sem vagyok teljesen biztos. "

 

Ráadásul az is kikeresztelkedett és tizenkettedmagával antiszemita polgári kört alapított. :-))

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80347)
hanyattesett Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80349
Rajzold.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80348)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80348

Természetesen senki sem tiltja, hogy az emberek determinisztikus marhaságokban higgyenek. Hitalapú dolgokat viszont kár megvitatni.

 

Szerintem a világgazdaság fekete alapon sárga csíkos, és ritmikusan pulzál, miközben a tőzsdén található sékelek és dollárok súlyvonala által metszett tömegközéppont a Szaturnusz-Hold tengely körül a parszek/pi periódusidő 133. gyökének megfelelő időpillanatokban válságot okoz Kelet-Közép-Európában.

 

Ez határoz meg mindent, fel is tudom rajzolni tetszőleges grafikonra.

 

De nem most.

Előzmény: Törölt nick (80346)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80347

Némelyek hajlamosak rá, hogy messze-messze túlértékeljék a zsidók képességeit, és olyan tulajdonságokkal ruházzák fel őket, amelyek már-már természetfelettiek. "Mindenre képesek, mindenki ellenében, markukban tartják az egész világot, pedig milyen kevesen vannak." Ilyen alapon ezeknek csodatévőknek kéne lenniök.

 

Holott mindössze egyetlen zsidóról tudok, aki valóban képes volt a vizen járni... és még abban az egyben sem vagyok teljesen biztos.

Előzmény: kilenctizenegy (80345)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80345

A rémhírekkel kapcsolatos pszichés mechanizmusok sokksl közelebb állnak a jelen problémához. Ha azt olvassuk az újságban, hogy holnapra kiönt a Duna és elborítja a legmagasabb panelházakat is, akkor az értelmes ember legyint rá, a rémhírvadász idióta meg elkezdi játszani a jól értesültet, a bennfentest, és előbb-utóbb úgy belelovallja magát, hogy az egész éjszakát a Dunaparton tölti, percenként mérve a vízszintet, hogy minden centi emelkedés után örömujjongásban törjön ki. Aztán amikor két méternél megáll a víz emelkedése, akkor szomorúan hazaoldalog, vagy fogát csikorgatva gyárt elméleteket arról, hogy az egésznek a zsidók az okai.

 

Én így látom az armageddonisták és a tárasdalom többi részének szembenállását. Ez a jelenség nem új, amikor gyakrabban követték egymást a haváriák, akkor az ramageddonizmusnak akkora konjunktúrája volt, hogy világvallások születtek.

Előzmény: Törölt nick (80342)
dajtás Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80344
Egy dolgot nem fogadok el, hogy nem lehet normális körülmények között tisztálkodni mad-max esetén. Nem tudom miért kellene a ganéban és mocsokban élni, nem vagyunk mi állatok(régi parasztok tisztálkodási szokásai elég gázosak voltak)...
Bele gondolni se merek milyen szagú lehetett az parasztasszony altájon.

Szappan, válogatott illó olajok, oliva, kb ebből kihozható bármilyen pipere cucc. Illó olaj gyakorlatilag korlátlan ideig eláll, egyes fajtái illatukon kívül antibakteriálisak is. Érdemes az illóolajos dolgokkal foglalkozni, család női tagjai legalább foglalkoznak nekik tetsző dolgokkal mad-maxkor :)
Előzmény: Törölt nick (80315)
hanyattesett Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80343
Az első Kondratyev ciklus a gőzgépek kora volt. 1780 körül indult. Miért ne lehetne akár Olduvai nevű is a ciklusok sorában?
:)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80340)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80341
Örülök, hogy most, hogy ölni akarsz, végre kezded úgy érezni, képes vagy felelősen gondolkodni.
Előzmény: Törölt nick (80223)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80340

Nem értem, hogy miért védesz valamit, amit nem támadok. Semmi bajom nincsen a Kondratyev-ciklussal. Annyit állítok, hogy ez egy GAZDASÁGI ciklus, az ember által létrehozott világgazdaság és a vonatkozó tőke pedig valós részhalmaza természeti tőkének.

 

Gazdaság nincsen annak alapjai nélkül, nevezetesen: energia, nyersanyag, munkaerő, piac.

 

A Kondratyev-ciklus eddig még csak olyankor méretett meg, amikor erőforrásbőség volt. (A 20. század során végig az volt.) Most majd nézzük meg a működését akkor, amikor erőforrásszűke van. Teljesen biztos vagyok benne, hogy egy gazdsasági ciklusnak torzulnia kell a gazdaságot befolyásoló tényezők alakulásához.

 

Ezekben a hónapokban éppen a piac miatt torzul, a következő években a nyersanyag miatt fog torzulni, aztán 3-4 év múlva már az energia miatt fog torzulni. Ettől még a ciklus nem hülyeség, csak éppen nem a befőtt teszi el a nagymamát, és nem egy gazdasági cikuls mondja meg a földgáznak, hogy ott van-e a föld alatt vagy sem.

 

 

Szerintem ugyanis itt meg majd' mindenki a fizikai valóságot veszi kissé félvállról, és azt hiszi valamiért, hogy a dolgoknak a tőzsde meg a bevétel/profit az alfája és omegája. Ami konkrétan képtelenség és nonszensz.

Előzmény: hanyattesett (80338)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80339
Azon túl, hogy piszkálódsz, mit akartál ezzel mondani?
Semmit?
Minden a tecnológiai megváltás irányába mutat?
Előzmény: kilenctizenegy (80332)
hanyattesett Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80338
"beszélhetünk világszintű konjunktúráról"

Én csak lefelé tartó trendvonalat látok, illetve azt olvastam, hogy az ipse hallott már a Peak Oilról.

És nagyon könnyedén veszed ezt dolgot. Az, hogy a rózsaszín háromszögekre rá van gyógyulva a kék vonal, ennyi éven keresztül, az nem egy kib*szott technikai elemzés, itt valami alapvető dologról van szó.

Én egyébként INKÁBB azt látom, hogy sokáig nem történt semmi, aztán 1925-1933 között volt egy kiugrás-összeomlás, de aztán volt közel 20 év szünet !!!
Aztán volt egy kiugrás-zuhanás és mindenféle szünet nélkül egy újabb kiugrás (azt hittük, ez örökre így lesz) zuhanás, ami most is tart (azt hisszük, sikerül stabilizálni)

Itt valami törvényszerűség van, összefüggések vannak, nem egy légből kapott technikai elemzés ez, amit a kép mutat. Ez az "újkapitalizmus"

Aminek a végét az adná meg (korszakhatás) ha a következő felívelés elmaradna.



Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80333)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80337

"amiket írtál az durva általánosítás kikérem magamnak, ez egy nyitott, színes, vidám társaság"

 

Ja, hogy ez ellentmondás? Én azt hittem, örömmel várjátok azokat, amiket előre jeleztek. Legalábbis a rossz hírek iránti ujjongó lelkesedésből ez következik.

Előzmény: Törölt nick (80334)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80333

Imádom a trendvonalat, de tartom magam abbéli véleményemhez, hogy egy gazdasági trendvonal csak akkor érvényesül, ha létezik a dolognak az energetikai- és nyersanyagbázisa.

 

Ha tehát 2015 után több energia és nyersanyag van, mint mondjuk 2011-ben, akkor beszélhetünk világszintű konjunktúráról, mert a dolog nincs eleve kizárva. Ha jelentősen kevesebb energia és nyersanyag lesz 2016-ban mint 2010-ben, akkor viszont semmilyen fellendülést nem fogunk tapasztalni, maximum virtuálisat.

 

Olyanból meg láttunk már párat, hoszen pontosan így van nekünk virtuális metrónk, virtuális világkiállításunk, virtuális eurónk, stb.

Előzmény: hanyattesett (80297)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80332
Öt év múlva még ennél is sokkal rosszabb lesz. Még nem tudják mi, de bíznak saját fantáziájukban. Teljesen igazuk van. A fantáziájuk eddig is tökéletesen működött.
Előzmény: Törölt nick (80329)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80330

Nagy ellátórendszerek biztonsága, kritikus infrastruktúra. Igen. Víz, mezőgazdaság működtetése, szállítási és elosztási infrastruktúra, áramszolgáltatás. Ezek a legfontosabbak, ezekhez képest még a fűtés is luxus.

 

Bár hozzátenném még ehhez a távközlési infrastruktúrát, szerintem az is nagyon lényeges. Nem árt valamilyen módon tudni, mi van. Ha internet, jó. Ha rádióamatőrség... kevésbé jó, de a semminél jobb.

Előzmény: Arma Gedeonka (80298)
Bucser Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80328
Igen lesz.

Elfogy a szappan..
Előzmény: Törölt nick (80320)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80326
Az amerikai megszállók ellen?
Előzmény: Törölt nick (80325)
-hanga- Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80324
Mélyen együttérzek veled, veletek, Krézi.
Előzmény: krezidiesel (80262)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80321
Van egy kérdésem a kecsketejes szappan apropóján:

egy ilyen téren nagytudású és gyakorlati tapasztalaptokkal rendelkező kolléga, aki különféle állatokat tart szilajon, óva int mindenkit a kecskétől. mert kiirtja a gyümölcsfákat.
Hogy tartod a kecskéket, hogy a káposzta/gyümölcsfa is megmaradjon?
Előzmény: krezidiesel (80301)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80317
A forráshoz kézikocsi és belevaló kishordó is kell.
Előzmény: Arma Gedeonka (80316)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.23 0 0 80316
Azért az "A" terv mégis a sparheten melegített víz, lavór és a tőlünk 150m-re levő forrás.
Azért mosószappan csak lesz gyártva?!
Előzmény: Törölt nick (80313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!