Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Jacques de Molay Creative Commons License 2006.06.28 0 0 4623
Ott helyben biztosan találsz. Nem kell foglalni előre.
Előzmény: GeryLaci (4621)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.28 0 0 4622

Jó utat arrafelé !

(Én is azt szándékozom tenni.)

Előzmény: GeryLaci (4621)
GeryLaci Creative Commons License 2006.06.28 0 0 4621

Próbálgattam szállást foglalni Asprovaltán, Vrasnán vagy Satriban 2 hétre júli második felére de szinte minden foglalt... 50-60 Euro körül vannak 1-1 hetekre szakadt 1 szobás de 4 személyes apartmanok. Ez van ha az ember nem tud előre tervezni 2-3 hónappal. A legtöbb irodában konkrétan kiröhögik az embert:(

Már csak egy Görög haveromban bízom aki próbál foglani nekem... Remélem azért összejön!

Ja és köszi akkor megyek Bulgária felé:)

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.28 0 0 4620
Nem.
Előzmény: GeryLaci (4619)
GeryLaci Creative Commons License 2006.06.28 0 0 4619

Szia Stevie!

Néztem van-e idei útleírásod de csak a tavaj tavaszit találtam. Ezekszerint nem változott számottevően a helyzet? Ja és mégvalami: ha Vrasnára megyek akkor mennyi a különbség a Macedón és a Bulgáriai útvonal között? Már úgy megszerettem a Bolgárokat:)! Hülyeség lenne arra menni?

Üdv

Előzmény: stevie wonder (4612)
sbojan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 4618

Igaz, igaz, Patra is részletesen rajta van (minden harmadik utca nevével), s ráadásul a török fővárost, Ankarát is elfelejtettem említeni.

(Meg van még Törökországban egy amolyan város-konglomerátum, Bursa-Gürsu környéke.)

Bár e fórum számára ezek már érdektelenek.

Előzmény: kivi000 (4616)
Tomo24 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 4617

Elnézést !!!!

Most kaptam meg a tájékoztatót emailben a negykertől !!!

Bocsi :)

 

Előzmény: kivi000 (4615)
kivi000 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 4616
Patra is rajta utcaszintűen. :)
Előzmény: sbojan (4613)
kivi000 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 4615
Tessék figyelni! ;-)
Előzmény: Tomo24 (4614)
Tomo24 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 4614

Szia !

Én is forgalmazok IGO-t de görög térképről még nem tudok :( :(

Üdv Tomo

Előzmény: sbojan (4611)
sbojan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 4613

Jujj, a sajnálatos lényeg tényleg lemaradt: Albánia, Bosznia-Hercegovina, Macedónia és az ex-Szerbia-Montenegró térképek csak a legfontosabb főutakat tartalmazzák. Gyakorlatilag átutazóknak jó, akik nem akarnak letérni útközben sehová sem. Utcaszinten egyetlen egy település sincs meg bennük. :-( Szófiában például csak az azt körülölelő 18-as és az átszelő 8-as (ami az A1-ben folytatódik) van feltüntetve. Belgrád detto, csak az E70-es és az E75-ös (amin minden magyar Görögbe tart:-) szerepel.

De Görögország és Törökország se sokkal jobb, ott is csak a legfőbb főutak szerepelnek plusz Athén, Theszaloniki és Isztambul utcaszintű térképével. De a két görög nagyvárosban is csak minden harmadik-negyedik utca neve van feltüntetve (vagyis az utcák szerepelnek a térképeken, de név nélkül.)

Előzmény: stevie wonder (4612)
stevie wonder Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4612

Bojan,

 

lattad is a szoftvert? Szerbia mennyire reszletes? Belgrad utcaszintu? Hat Szofia?

Előzmény: sbojan (4611)
sbojan Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4611

Kösz, Stevie!

 

Csak ha esetleg valakit érdekel: új térképek jelentek meg az iGO navigciós szoftverhez: Görögország!, Törökország részletes (no azért vannak még hiányosságok:-), és Albánia, Bosznia-Hercegovinam Macedónia és Szerbia-Montenegró (itt még egyben:-).

stevie wonder Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4610

Amúgy tőlem meg még sohasem kérdezték meg, hogy a MATÁV (T-Com) alkalmazottja vagyok-e. Míly érdekes...

 

En valamivel gyakrabban jarok arra.

 

A Belgrádba bevezető úton napjainkban is "mossák" még a szélvédőket?

 

Igen.

Előzmény: sbojan (4607)
sbojan Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4609
A Belgrádba bevezető úton napjainkban is "mossák" még a szélvédőket?
Orszi68 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4608
Köszi szépen !
Előzmény: stones (4606)
sbojan Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4607

Most Te szándékosan nem akarod megérteni, mir írtam?

 

Idézem magamat: "...valójában én sem számítok különleges fogadtatásra."

 

Szóval az, hogy, idézlek: "...aznap Roszkenel szivatni fogjak az MK felsegjelu autokat..." eszembe sem jutott, sem a makedón határon, sem a magyaron.

 

De hagyjuk is, mert igazából egy költői kérdés volt az, amit megfogalmaztam, igazából csak érdekesség képpen írtam. Amúgy tőlem meg még sohasem kérdezték meg, hogy a MATÁV (T-Com) alkalmazottja vagyok-e. Míly érdekes...

Előzmény: stevie wonder (4600)
stones Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4606
elvileg kell, gyakorlatilag nem. A kesztyűtartóban tartok egyet, ha mégis kérne egy milicista.
Előzmény: Orszi68 (4605)
Orszi68 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4605
Sziasztok !
Még egy kérdést elfelejtettem ! Volt vita itt a fórumban a H betűről. Egyrészt nem találom, másrészt úgy emlékszem , ( lehet rosszul )hogy nem volt egyértelmű, ,hogy most kell ,vagy nem kell ? Erre kérnék választ tőletek, előre is kössz , hali.
aranyapám Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4604
Július 16-án este indulunk Budapestről Evia szigetére. Közben valahol Thesszaloniki után beiktatunk egy tranzitszállást. Ha valaki csatlakozni akar, jelezze.
Orszi68 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4603
Hali !
Egy érdekes infóval szolgálhatok ! Kolleganőm tesójáék 1 hete mentek Vrasnára, 2 autóval. Mind ketten a Hungáriától ki is kérték a nemzetközi zöldet, azonban az egyikük fehér színben kapta meg. Ez Nekik odafele a Szerb-Mac határon 1 órába és 40 € -ba került. Visszafele ,csak nevettek rajtuk.

family-greece-tour Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4602

Szia

 

Ha Hódmezővásárhely felöl jösz Szegedre:

 

Eléred a Szeged táplát egy benzinkútnál, tovább menj egyenesen.Második nagy lámpás kereszteződésnél kövesd Budapest táblát vagy M5 kiírást. /Elhaladsz: Lidl, Tesco, Plaza, Baumax, Esso benzinkút  mellett) majd tovább mész -gyere ki a belső sávba- utána elágazik az út jobbra kanyarodva  megy M5/Budapest -felé / másik [balra kell kanyarodni] Kiskundorozsma / Kiskunmajsa/Kiskunhalas. Átjutsz egy vasúti átjáron kb 1 km múlva a körforgalomhoz érsz. Ott kell a 2. dik kijáratnál kimenni de ki van írva, hogy RÖSZKE / határállomás.  Onnan kb 15 km határ.

 

Vagy rámész azt M5-re ami ingyenes Szeged és Röszke között.

 

Vagy Beérsz Szegedhez végig egyenesen mész eljutsz a  belvárosba ott is ki van írva, hogy Belgrad. Kövesd ezt a táblát és eljutsz a határig!

Előzmény: jabun (4601)
jabun Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4601

Kösz az árfolyam infót!

Ha Hódmezővásárhely felöl megyek Szegedre, rámegyek a körútra, le Röszke felé, ugyan úgy a határra jutok, vagy rá kell mennem az M5-re?

Itt lesz valahol a Zebra?

Előzmény: venge (4586)
stevie wonder Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4600

nem is az azon való "találkozásra" gondoltam, hanem a határállomásra, a hivatalos szervekre

 

Most komolyan. Szerinted amikor a macedon csapat Debrecenben jatszik, akkor aznap Roszkenel szivatni fogjak az MK felsegjelu autokat?????

 

Mert a forditottjara pont ugyanennyi az esely.

 

(Viszont az mar tobbszor megesett velem, hogy a MK hataron nevetgelve megkerdeztek, hogy ugye nem Matáv-alkalmazott vagyok. A macedon monopol tavkozlesi vallalat, a Maktel a (magyar) T-Com tulajdona, es az egyik legnepszerutlenebb formacio az egesz orszagban.)

Előzmény: sbojan (4596)
stevie wonder Creative Commons License 2006.06.26 0 0 4599

joslain,

 

ha tenyleg ennyi lenne nektek az utdij, akkor nektek erdemes lehet a Romanian keresztul vezueto utat fontolora venni.

Előzmény: joslain (4598)
joslain Creative Commons License 2006.06.25 0 0 4598

Szia stevie!

 

Nem tudod véletlenül, hogy Macedoniában is megkülönböztetik a személyautókat méreteik miatt az útdíjjal kapcsolatban? Azt már kiszámoltam, hogy Szerbiában oda-vissza a Transporterrel 45.000 ft nem fogja takarni az útdíjat. Macedóniában mi a helyzet? Előre is köszi a választ!

Előzmény: stevie wonder (4587)
sbojan Creative Commons License 2006.06.25 0 0 4597
Amúgy bocs mindenkitől, még véletenül sem akarom a topicot focival "terhelni", van abból amúgy is elég napjainkban! :-)
Előzmény: sbojan (4596)
sbojan Creative Commons License 2006.06.25 0 0 4596

Azért írtam én is idézőjelek közzé az "inzultus"szót, mert valójában én sem számítok különleges fogadtatásra.

 

S bár a futballhuliganizmussal kapcsolatban egyetértek veled, ugyanakkor kisszámú fanatista ott is található (elég csak a WEB-lapjukra ellátogatni.)

Ergo a foci is érdekel arrafelé egy pár embert. Az pedig, hogy egy országnak milyen bajai vannak, vajmi kevéssé befolyásolja a focihoz való viszonyukat. Mert, ugye, csak van bajnokságuk, csak indulnak a LB-ben, stb.

 

Az utat amúgy többször bejártam én is, nem is az azon való "találkozásra" gondoltam, hanem a határállomásra, a hivatalos szervekre. De ismétlem, valós félelmet én sem érzek emiatt.

Előzmény: stevie wonder (4595)
stevie wonder Creative Commons License 2006.06.25 0 0 4595

Nem is tudom, most sírjak vagy nevessek - vaj'h milyen "inzultusban" lesz részünk átutazásunk során?

 

Garantaltan semmilyenben.

 

1) Macedoniaban nem nagy szam a foci.

2) Macedoniaban teljesen ismeretlen fogalom a futballhuliganizmus.

3) A macedonoknak gyokeresen mas bajaik vannak a vilagon.

4) Az ut gyakorlatilag alig erint lakott telepulest. Szkopjet csak ugy erinti, mint az M0 Budapestet. Tavolrol.

Előzmény: sbojan (4589)
sbojan Creative Commons License 2006.06.25 0 0 4594
Mi is voltunk már arra vagy 3-szor. No, meg Korfun, a Halkidikin, stb. de a legizgibb Kréta volt, ahol 3 héten át bicikliztünk.
Előzmény: LUCzI FERencz (4593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!