Keresés

Részletes keresés

kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80474

"Te alighanem a "piros" metrót is ellenezted volna. Tul.képp igazad is van, minek arra a kis átmeneti időre...(eddig kb. 40-50 év)
Különben is, túl drága volt az is, a katasztrófavédelem létesítményei miatt. Úgysem lesz atomháború..."

 

Amikor a 2-es metró ellenzése volt soron, akkor még az armageddonisták az atomholokauszttól rettegtek. Azelőtt a spanyolnáthától. A hidegháború vége óta jött a klímakatasztrófa (leánykori nevén globális felmeledés), de most a peak oil előzni készül.

Előzmény: rev251 (80464)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80473
>Említs EGY SZÁMSZERŰSÍTHETŐ !!!!!!!!! tőzsdei előrejelzést ezen kívül, ami ennyire pontosan bejött ekkora időtávon...

Nem kéne megfordítani a dolgot, de most komolyan?!
Milyen választ szeretnél _te_ hallani a threadben? Meg fogod látni, hogy esélyesen nem fog neked senki ellentmondani (én így tippelem).
Előzmény: hanyattesett (80438)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80472
Én nem mondanám, hogy sok baromságot beszél, jó irányban kapisgál, csak sokan azt hiszik őt hallva, hogy valahol van egy titkos Agytröszt, ami irányítja az országok kifosztását. Ezzel szemben mai megszállóinkat magunk hívtuk be...
Előzmény: Törölt nick (80469)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80471
>Engem a dologból következő "mélyebb" következtetés sokkol: hogy létünket meghatározó törvényszerűségek vannak, egy "rendező elv".

Teljes a konszenzus.
Az a kérdés, hogy akarod-e ezt matematizálni?
Horribile dictu akarod-e Isten létét bizonyítani, matematikai formalizmussal?
Úgy, hogy 'mindenki' elhigyje?
Előzmény: Törölt nick (80455)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80468

Igazad lehet, döntő érvved van: láttál egy vonalat. :-)

 

Ahelyett, hogy ennyire kardoskodsz valami mellett, amit egyébként a kutya nem bánt... miért nem mondod el inkább, hogy szerinted Armstrong modelljének mi a hétköznapi jelentősége mondjuk a te számodra. Vagy hogy a topik olvasóinak figyelmébe miért ajánlod. Mi lesz akkor, ha bejön? Mi lesz akkor, ha nem jön be? (Most túl azon, hogy az persze nem lehetséges.)

 

Szóval van ez a modell, benna a pi akárhányszorosával, ami nagyon pontosan mutat valamit 2002 óta (7 éve!). Mondjuk jövőre is pontosan fogja mutatni. Mi következik ebből? Milyen predikciót tesz a modell mondjuk 2010 és 2012 május közepére? Konkrétan: milyen számszerű előrejelzései vannak a modellnek, és miért érdemes ezeket tudni?

 

2010 és 2012 májusa nincsen messze. Ha érted a modellt, le tudod írni a predikcióit, mi pedig mindnyájan meg fogjuk tudni nézni 2010 és 2012 május közepén, hogy bejött-e vagy sem.

 

 

[Egyébként kurvára nem világos, hogy mit vársz. A modellt senki sem bántotta, én a határait fírtattam. Mit szeretnél tulajdonképpen? Ha mindenki elhajítana mindent, és mostantól csak Armstrong és Kondratyev-ciklusok alapján gondolkodnánk? Vallássá kell ezt tenni, vagy csak egy jól működő modellről beszélünk? Minden körülmények között érvényes, mert omnipotens, vagy lehetséges olyan dolog, ami korlátozza az érvényességi kört? Tényleg nem értem, mit szeretnél. Boruljunk le a modell előtt? Mindenki és egyöntetűen? Mikor lennél elégedett?]

 

 

A (kevésbé költői) kérdésem viszont ez: mit állít a modell 2010 és 2012 május közepére, és ez miért fontos a számunkra. Hogyan tudjuk ellenőrizni 2010 és 2012 májusában a modell pontosságát?

Előzmény: hanyattesett (80449)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80467
Nagyra becsülöm Bogár Mestert és ebbe is van legalább két figyelemreméltó elem, a fontosabb, hogy önvédelemből MINDEN MEG VAN ENGEDVE!

Viszont két fontos hiányossága is van sajnos, valahogy leragadt e téren.
Az egyik ez a szerencsétlen "tárgyaljuk újra" mantrája, még a riporter is felfogta, hogy ez nem megy, EZEK nem tárgyalnak, amíg nem muszáj nekik. Logikusan viszont, ha már MUSZÁJ nekik, akkor meg MI NEM TÁRGYALUNK!
Az egyeetlen esélyt a kifosztás megszüntetésére az erőviszonyok eltolódása, a globális hatalom összeomlása adja, akkor meg minek tárgyalni, akkor lefoglalni, államosítani kell a multivagyont, a bankvagyont (a biteket???). Akkor radikálisan véget kell vetni az élősködésnek és feszültséglevezetőnek lehet a gyűlölt helytartók egy részét karóba húzni. ("katarzis")

A másik hiányossága, hogy nagyon egyoldalúan koncentrál a kifosztási gépezetre és nem sok ügyet vet rá, hogy ha most egy varázsütésre eltűnne a kamatszivattyú, akkor milyen hasznos termelőmunkát végezne kizsákmányolt népünk. Tehát nem érti, hogy valahol részesei is vagyunk a gonosz gépezetnek.
A mai társadalombiztosítási és egészségügyi rendszer semmiképpen nem tartható fenn, mert ez is része a pilótajátéknak, ha holnap a jó tündér Bogár fejére tenné a Szentkoronát és teljhatalmat kapna hozzá, akkor se tudná megőrizni.

A kiút az önellátás fokozása, a visszafalusiasodás, a visszatérés a földműveléshez, kétkezi melóhoz, az állami újraelosztás, bürokrácia csak csökkenhet.
Erről még ő se beszél, mert nyilván nem látja. Pedig megvillant előtte, az olajcsúcsról szól néha, de nem köti le eléggé.
Előzmény: Törölt nick (80463)
heji lakos Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80466
a viág soha nemált ijen közel a kommunizmushoz, mint most a gazdasági válság idején.
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80465
Szóval nem hiszed, hogy Bp-ről nemsokára tömegesen menekül a lakosság?
Képzeld el, hogy valahol egy háztömbben a lakosság egyharmada nem képes fizetni a közszolgáltatásokat. Vagy mondjuk egy egész városban. Ettől az egész hálózat leáll, mert nem gazdaságos. Ekkor egy ilyen nagyvárosból muszáj menekülni, mert halálcsapda. A fosztogatás elviselhetetlen. A rendőrök is csak saját családjukat védik. stb.
Ide metró? Ez már nem 40 évnyire van tőlünk, hanem talán 3 éven belül.
Előzmény: rev251 (80464)
rev251 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80464
Te alighanem a "piros" metrót is ellenezted volna. Tul.képp igazad is van, minek arra a kis átmeneti időre...(eddig kb. 40-50 év)
Különben is, túl drága volt az is, a katasztrófavédelem létesítményei miatt. Úgysem lesz atomháború... (szerinted?)

A gonoszkodást félretéve: a 4-essel az a műszaki baj, hogy kicsi a kapacitása (ha lehet hinni a híreknek, közelíti egy nagyobb villamosjáratét), s akkor minek.
(Van persze más is, de erre talán van szakfórum)

A metrók nagy előnye, hogy villannyal mennek, meg a visszatáplálható vill.energia
(jó, ezt a villamos is tudja-tudhatja)
Előzmény: Arma Gedeonka (80459)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80460

:)

megyek, csinálok valami túlélőkaját, át kell forgatni a konzervkészletet.

Előzmény: Arma Gedeonka (80459)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80459
Akkor én vagyok a közös ellenségetek.
A metró ördögtől való!
Meg a "Fejlődés".
Előzmény: Pikó Lajos (80456)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80458

mondjuk, agglo ügyben eléggé képben vagyok, már csak az újságom okán is.

 

http://www.zsambekimedence.hu/

 

Azért mondjad csak, én megyek ebédelni...

Előzmény: kilenctizenegy (80454)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80457
Abban egyetértek, hogy szégyen volt ilyesmivel hencegnie, környezetével kapcsolatot tartó barátom szerint alig túlzott, tán bekapcsolni éppen tudja, de sokkal többet nem.
Ezért nem tud sok olyat, amit mi itt igen... :-)
Előzmény: kilenctizenegy (80450)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80456

akkor miért kötekszel velem? Én sem tartom a metrót ördögtől valónak. Ördögtől valónak azt az állam- és város"vezetést" tartom, akik az infrastrukturális nagyberuházásokat párt- és egyéni kasszák feltöltésére használják, ráadásul pofátlan mértékben. Mint mikor felhívják a vállalkozót azzal, hogy maradt pénz pályázatra, csak vissza kell osztani. Mennyit? 80%-ot. (megtörtént eset) Na, ez a baj, ez a pofátlanság. Akkor inkább ne épüljön semmi. (nem is épül, 25 év után voltam két hete a V2-ben - BME - mintha tegnap lett volna. Jó, van a menzán két internet terminál :), meg a K portáján egy nagy lcd. Viszont a kaja továbbra is jó és relatíve olcsó...

 

Majdnem húsz éve költöztem el nagyfaluból és még mindig behúnyt szemmel tudok közlekedni, pedig csak egyszer-kétszer járok arra havonta. Van egy-két plusz lámpa, meg lezártak egy-két utcát a Ráday környékén. Meg másfelé mennek a sávok a Baross téren :) (metro4). Ki lehet számolni, hogy mennyi pénzbe került húsz év alatt ez a nulla teljesítmény.

Előzmény: kilenctizenegy (80452)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80454

"Ezt a pesti szdsz demszki vezetésével - aki "érthető", azaz zsebbemenő) módon agglomerációellenes - megfúrta."

 

Azért nem ártana, ha néha tudnád, mit beszélsz. Demszky eröltette, se Megyóék csak akkor adtak pénzt, ha a Keletiig menő szakasz megelőzi a Budaörsit. Mellesleg teljes joggal.

Előzmény: Pikó Lajos (80451)
rev251 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80453
fél OFF
Ha már leállítják (akár lenne értelme a létének, akár nem, finanszírozni nem tudjuk), az lenne a jó, hogy állagmegóvásra hagynak valami minimálpénzt (tényleg minimál). Ezért nem tud a "megfelelő" helyekre (érdekcsoportoknak) elfolyni a pénz, s esetleg ennyiből szép lassan barkácsolják (mint 1960 körül a "piros" metrót).

S kiderülne, hogy megy az a töredékéből is - józan műszaki gazdálkodással.

Ez persze csak egy kívánság (hogy esetleg a felszín valamelyest helyreáll, stb.)
Előzmény: kilenctizenegy (80432)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80452

"tudomásom szerint a négyes metro önmagában hasznos dolog (lenne), de a magamfajta vidéki adófizetők nagyon nem örülnek annak, hogy ötszörös áron épül azért, hogy néhány pesti csicska fényezhesse magát a lakosság előtt. (meg lophasson a pénzből)"

 

Na, én detto ugyanezt gondolom pestiként azokról az autópályákról, amelyek a román és ukrán határ felé araszolnak, csak van bennem annyi felelősségérzet, hogy az ott lakó honfitársaimat se tartom ördögtől valónak, még ha más pártokat is preferálnak, mint én.

Előzmény: Pikó Lajos (80447)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80451
nekünk akkor ért volna valamit, ha Budaörsig kijött volna. Ezt a pesti szdsz demszki vezetésével - aki "érthető", azaz zsebbemenő) módon agglomerációellenes - megfúrta. Ahogy az m0-ást is fúrták-fúrják, ahol és ahogy lehet. Nagy bevételkiesést jelentett nekik az a kiköltöző 300ezer, akik ráadásul komoly adófizetők mind magán- mind céges vonalon, ellentétben a törzsszavazó eltartottakkal, lumpenekkel meg bűnözókkel.
Előzmény: Pikó Lajos (80447)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80450

"Ez egy jó példa rá, hogy a demokrácia a demagóg populizmus útjára térít rá politikusokat a józan ész útjáról."

 

Térjünk vissza rá két-három év múlva, hogy a Fidesz mit tanult 2002-ből, jó? Én nem vagyok ilyen optimista egy koravén negyvenes tanulási képességeit illetően, aki azzal kampányol, hogy azt se tudja, hogy kell bekapcsolni a számítógépet (biztos, hogynem igaz, de más szégyellné, ha igaz lenne).

Előzmény: Arma Gedeonka (80442)
hanyattesett Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80449
Ásít
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80444)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80448
Önmagában se hasznos. Egyrészt sokkal hatékonyaban lehettt volna felszíni fejlesztésekre költeni a pénzt (VKKE javaslatok), másrészt a lényeg, hogy a big pikcsőr felől nézve nemsokára nem lesz annyi lakosa BP-nek és az aglomerációnak, teljesen más irányt vesz az urbanizáció (jön a kényszerű ruralizáció)
A meglevő 3 metró is le fog állni idővel.
Vagy hamar.
Előzmény: Pikó Lajos (80447)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80447

tudomásom szerint a négyes metro önmagában hasznos dolog (lenne), de a magamfajta vidéki adófizetők nagyon nem örülnek annak, hogy ötszörös áron épül azért, hogy néhány pesti csicska fényezhesse magát a lakosság előtt. (meg lophasson a pénzből) Bővebb kifejtésre meg van az indexen téma.

 

Minél előbb leállnak vele, annál jobb. Olyan, mint a tőzsde. Kis bukóval jobb kiszállni, mint naggyal :)

Előzmény: Pikó Lajos (80443)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80446
Nem te voltál az egyetlen, aki hozzászólt akkor ehhez a metrótémához. Majd megkeresem, de nem azért, hogy bárki orra alá dörgöljem, csak szerintem vicces és tanulságos, hogy mekkorát fordult a világ másfél év alatt.
Előzmény: kilenctizenegy (80441)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80445
Eric Janszen weboldalan kinn van a cimlapon az elorejelzese evek ota.
Dow Jones megy a piros vonalra
http://itulip.com/

A regebbi irasokat is erdemes elolvasni. Jobbra lenn. Peldaul 2001-ben EJ benyogte, hogy az arany lepadlozott: VEGYETEK.
A NASDAQ lufi kipukkadasat pontosan elorejelezte.
A mostani crash-t elorejelezte.
Az ingatlanlufi kipukkadast elorejelezte.

Ha 1000-bol talalsz egyet aki pontosan elorejelzett valamit az gyanus. Nyilvan 1000-bol 1 bejon. Az a problema, hogy fuggetlen elemzok egesz hadserege jelezte elore ezt a jelenlegi valsagot mar az 1990-es evektol kezdve. Persze sokan eveket tevedtek, Greenspannek meg sikerult egyben tartania es tovabbepiteni a kartyavarat.
Előzmény: hanyattesett (80438)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80444

Figyu. Nem kell nagybetűvel meg egy rakás felkiáltójellel írnod, észre szoktam venni a szavakat ilyen segédeszközök nélkül is.

 

Nem olvasgatok tőzsdei előrejelzéseket, hiszen nem érdekel a tőzsde. De ez szerintem eléggé köztudomású. Így hát nem tudok neked technikai elemzéseket mutatni. Szerintem is figyelemreméltó, ha valakinek az előrejelzése akármilyen témában 7 éven át bejön. De ez nem azt jelenti, hogy a világ alakul az előrejelzésed szerint, hanem azt, hogy a modelled jól követi a valóságot (egy darabig). Igazából nem értem, hogy mi ebben a vitatandó. Nyilván te sem azt gondolod, hogy a vonal irányítja a tőzsdét.

 

Mi a magyarázata annak, hogy az ember mondjuk 77 évig él, aztán utána mégsem él? A trend 77 éve az, hogy él, egyáltalán nem logikus, hogy meghal. Aztán nézz oda: mégis meg szokás halni, szembemenve az addigi életben maradásod trendjével.

 

Minthogy olyan modell még nem volt a történelem során, ami örök érvényű lett volna, gazdasági modellből pedig végképp nem akadt ilyen... hát kétlem, hogy pont Armstrong talált volna rá valami egészen univerzális, ötödik_elem-szerű valamire. Abban viszont nem kételkedem, hogy a modellje még 2-3 évig viszonylag pontos lehet.

 

 

Előzmény: hanyattesett (80438)
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80443
nem a kedvenckéim. Egyszerűen hülyeséget írtál + merő rosszindulat. Jobbulást.
Előzmény: kilenctizenegy (80440)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80442
Nem múlik rajta semmi, de tisztességtelen a vitamódszered. Én nem vagyok fidesz-rajongó, de régesrég magukévá tették, hogy kell a metró és szívták a fogukat, hogy maguk ellen hergelték a pesti szavazókat, amikor tök jogosan ellenezték.
Ez egy jó példa rá, hogy a demokrácia a demagóg populizmus útjára térít rá politikusokat a józan ész útjáról.
Előzmény: kilenctizenegy (80440)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80441

"Egyébként szerintem a fogadás körüli hozzászólás-környezetből (2007 nyara) az derült ki, hogy akik azt mondták, hogy veszteni fogok, többnyire azért mondták, mert megépül a metró (határidőre), nem pedig azért mert azt gondolták, hogy megépülni ugyan nem fog, de legalább bejelenteni sem fogják"

 

Én olyat nem mondtam, hogy határidőre meg fog épülni, az biztos. Ha meg nem épül meg, akkor fenntartom, hogy politikai okokból nem fog. Sajnos, itt tartunk.

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80439)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80440
Miért, mert bántottam a kedvenckéidet?
Előzmény: Pikó Lajos (80437)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80439

Igen, a fogadás technikailag elveszíthető: lehetséges, hogy nem jelentik be idén, csak majd jövőre. Egyébként szerintem a fogadás körüli hozzászólás-környezetből (2007 nyara) az derült ki, hogy akik azt mondták, hogy veszteni fogok, többnyire azért mondták, mert megépül a metró (határidőre), nem pedig azért mert azt gondolták, hogy megépülni ugyan nem fog, de legalább bejelenteni sem fogják. :-)

 

Majd ha eljön az ideje, visszakeresem azt a részt, szerintem érdekes lesz.

Előzmény: kilenctizenegy (80432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!