Keresés

Részletes keresés

JAMIE21 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80621
Azért az a kézi pumpálás akkor is jó lehet,ha nincs áramod-tüzelőd,meg mindenféle lavórod-bilid a desztilláláshoz.Meg nem ismered a tuaregek módszereit és nem hívják meggájvernek sem a szomszédodat.Végül is célszerszám,mint mondjuk a fogó.Könnyebb vele az élet.
Előzmény: Törölt nick (80617)
krezidiesel Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80620

Simán át lehet pumpálni pár száz liter vizet naponta egy jó szivattyúval, nem kaland.

Gyerek fejjel rengeteget locsoltunk az öcsémmel kéziszivattyúval, vödörrel azt birtuk.

De lehet propelleres pumpát is kreálni annak aki fél egy kis mocorgástól.

De képlékeny még a dolog, nekem  azért szimpatikus a membrános szűrő.

Villanyom meg lesz.

Most dolgozom rajta.

Előzmény: Törölt nick (80617)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80619

bármennyire is próbálod azt sugallni, hogy nem vagyok tisztában a jelenlegi helyzettel.

 

 

Azt te próbáltad sugallni. Ne tegyél fel álnaív kérdést, és akkor nem kapsz rá ilyen választ. Aki nem hülye, ne tegyen úgy, mintha az lenne, vagy ha mégis úgy tesz, legyen hiteles. :-)

 

Te se véletlenül vettél fizikai aranyat, nem véletlenül beszélsz fegyvertartásról, nem véletlenül mondtál egy csomómindent az elmúlt másfél évben. fogalmam sincs, hogy az elmúlt pár hónapban miért kezdtél el a másik iránybe pedálozni gőzerővel, meg nem is rám tartozik. De a múltat végképp eltörölni...

 

A Föld fog sarkából kidőlni.

 

Előzmény: ayantaqe (80614)
krezidiesel Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80618

A gond nem a metróval van, hanem Budapesttel.

Anno voltatak üzemek gyárak, és termelni jártak a metróval az emberek.

Ha gebasz lesz akkor minek a metro.

A gyárak helyén épült plázák kongani fognak.

Nincs termelő munka Bp-en ,tehát nincs szükség közlekedésre.

Azt nem értem miért élnek ott egyáltalán emberek...

Előzmény: rev251 (80464)
krezidiesel Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80616
Egy hete (79611hsz) hasonló aggályaimnak adtam hangot...
Előzmény: Zottjoghurt (80488)
krezidiesel Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80615

A vezetékes viz minősége lesz a legnagyobb gond pár éven belül.

(szerintem már most is egészségtelen)

Nem véletlen akarok viztisztitót.

Fűteni azért könnyebb vidéken, mert tudsz tárolni fűtőanyagot(fát, olajat stb)

Tedd ezt a panelban...

Többi az zagyvaság.

Előzmény: kilenctizenegy (80566)
ayantaqe Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80614
'29-től '30 közepéig pedig 89%-ot, mégis sokan 'kicsinek' minősítik azt a válságot a mostanihoz képest.

Van trendszerűség, ráadásul nem azt mondtam, hogy napi ingadozás lenne CSAK, hanem rámutattam, hogy az elmúlt 3 hónapban általánosak lettek a 3-5%-os napi ingadozások, bármennyire is próbálod azt sugallni, hogy nem vagyok tisztában a jelenlegi helyzettel.

Végül is van abban is trend, ahogy itt reagálnak egyesek a tőzsdei mutatókra (amik, egyetértésben veled, sokkal kevesebbet indikálnak, mint ami a valós helyzet), ha zuhan 3-4%-ot a DJ, világvége és SHTF, ha pedig emelkedik másnap ugyanennyit, nagy kuss. Lehetne kiváló grafikont gyártani róla.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80613)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80613

Az általam betett ábrából én arra következtettem, hogy 10 éves mélyponton van a DJIA. Ez viszonylag tényszerű. Kevesebb mint másfél év alatt 50%-nál is többet esett. Ez is elég tényszerű.

 

Szerintem sem kell rikoltozni minden egyes tőzsdei esésnél, de főként azért nem, mert előre lehet tudni, hogy úgyis lesz ez még több is. Minthogy nekem egyetlen fillérem nem állt részvényekben (tőzsdei aranyban, tőzsdei ezüstben, opcióban, stb.) engem mérhetetlenül hidegen hagy magánemberként a tőzsdei ár. Nem magánemberként meg nem oknak, hanem következménynek tartom, és azért nem érdekel (túlzottan).

 

 

Ellenben a jelen helyzetben úgy tenni, mintha a tőzsdei mozgások mai napság csupán napi fel-le mozgások lennének, és ne látszana trendszerűség... nem tudom melyik bolygón laksz, de amelyiken én lakom, ott tőzsdekrachról beszélnek meg világgazdasági válságról. A dolog túlmutatni látszik azon, hogy tegnap esett egy picit, de nem baj, mert holnap meg majd picit emelkedik.

 

Másfél év alatt 50%-os esés azért eléggé derekas.

Előzmény: ayantaqe (80612)
ayantaqe Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80612
Tudod jól, miért írtam. Hülyeség ilyen fluktuáció mellett egy szokásos gyengüléskor fel-alá rohangálni és rikoltozni.

Amúgy az általad beszúrt ábrából mit kéne kikövetkeztetni? Hogy 2002-ben már megélt a DJ egy ugyanekkora zuhanást? Vagy, hogy egy hasonló felfutás következik, mint utána? Vagy mit?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80610)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80610
Sőt, lehetne egyenesen a Függetlenségi Nyilatkozattól is nézni, szerintem az még hízelgőbb lenne... nem feltétlenül releváns, de hízelgő.
Előzmény: ayantaqe (80603)
magosl Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80608

De azért zseniális a korreláció az arany meg a részvények között. Nem?

Isten bárányai ide-oda tologatják a pénzt. Persze teljesen értelmetlenül.

Előzmény: Törölt nick (80607)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80607
Az picit erős kijelentés hogy most valami elérte az alját/tetejét a görbének.
A piac továbra is random viselkedik.Mehet le is,vagy fel is.
Előzmény: magosl (80601)
magosl Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80606

Ha darwini képben gondolkozunk akkor ez volt a nyerő. Eddig.

De egyébként, nézzük meg az pl. átlagos életkor alakulását. Vitathatatlan, hogy a
kapitalizmusnak vannak előnyei. Jólét stb.

 

Valóban, sokan meg azt mondják, az ember feladata, hogy kiaknázza és a maga
hasznára hajtsa a természet erőforrásait. KÉrdés, hogy ebbe mi fér bele? Hol a határ?

Előzmény: Törölt nick (80604)
ayantaqe Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80603
http://stockcharts.com/charts/historical/djia1900.html

Ez még nagyobb skála..
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80602)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80602

Éppen ezért érdemes kicsit nagyobb skálán rátekinteni....

 

 

Előzmény: ayantaqe (80597)
magosl Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80601

Nézd az aranyárat is! Pénz ki az aranyból be a részvénybe.

 

Tetőzőtt az arany, ahogy azt vártuk (vagyis vártam). KÉrdés hogy meddig tart mindez.

Előzmény: ayantaqe (80597)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80600
Elem szinten volt kapitalisztikus tendencia az ókorban is, de az összgazdaság uralásától még nagyon messze volt.

"Azért nehéz lenne önállátó módon
olyan termékeket gyártani, amelyek összetett munkamegosztást igényelnek."

Lehet, hogy utódaink kénytelenek lesznek lemondani az ilyen termékekről...
Előzmény: magosl (80598)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80599
"Ha lenullaznak az egyiket a masikkal, akkor a jovobeli igervenyek eltunnenek. A vilag felelt legalabb 20-30 evet a jovobol. Ennek a kovetkezmenyeit nem fogjuk meguszni. Csak ido kerdese a dolog."

Az az idő múlt idő. Az igérvények MÁR MOST teljesíthetetlenek:
-----------------------------------------------------------------
http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=261835

Privatizálják vagy felére csökkennek az alkalmazotti nyugdíjak - A Royal Mail gondjai

"Az alkalmazottakat elvileg védi a Kormányzati Nyugdíjvédelmi Alap, ugyanakkor a minisztérium levelében úgy fogalmaz: a privatizáció hiánya elviselhetetlen terhet róna a brit nyugdíjrendszerre."
-------------------------------------------------

ELVILEG véd az állami nyugdíjvédelmi alap. ELVILEG vannak a bankbetétek államilag garantálva, stb. stb.
Előzmény: Törölt nick (80585)
magosl Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80598

Mindig volt pénz. Amikor megjelent a felesleg es lehetett mivel kereskedni
akkor beindult a piac. A kapitalizmus elemei vegig megtalalhatoak a történelemben.

Az persze igaznak tűnik, hogy a mostani pénzrendszerel van itt a legnagyobb
probléma. Attól a termelési mód tud maradni. Azért nehéz lenne önállátó módon
olyan termékeket gyártani, amelyek összetett munkamegosztást igényelnek.

Előzmény: Arma Gedeonka (80595)
ayantaqe Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80597
Nézd meg az amerikai tőzsdét. Wow.
Előzmény: V.4_BlackVoid (80402)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80596

Soros szerint vége a szabadpiacnak.

 

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=a60APVwmz01g&refer=home

 

 

 

--------------------------------------------------------------------

 

 

bor sörmester válasz | megnéz | könyvjelző 2008.12.10 22:23:12 © (72082)

 

Hm. Hát fura, hogy nem érted. Megpróbálom másképp mondani.

 

Elvileg van egy szabadpiaci mechanizmus. Ezen az elvileg szabad piacon mindenki eldöntheti, hogy mikor és mennyi olajat [nem] termel ki, ha tud[ja]. Most ennek a mechanizmusnak itt a vége, fuss el véle.

 

Az IEA bejelentésének szabatos magyar fordítása a következő: senki se spekuláljon, hogy mennyi lesz az ár, mert ha törik, ha szakad, minimum 80 dollárra fel kell vinni, különben leállnak a fejesztések, és kínálati oldali összeomlás történik.

 

Nem, eddig ezt így nem mondták. Azt mondták, hogy 'az olcsó olaj korának vége'. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy ne lenne szabad piac. Ez csak azt jelenti, hogy a piaci szereplők várható döntései miatt az olaj tartósan már sosem lesz olcsó. ez egy hipotézis.

 

Az, hogy most azt kérjük, hogy csökkents, hogy az ár mindenképpen emelkedjen: ez nem egy hipotézis. Ez konkrétum. Jelentése: nem vagynk biztosak abban, hogy a szabad piac mechanizmusai a kellő időben biztosítani fogják a kelllően magas árat. Éppen ezért az önálló döntések helyett most közös akcióra van szükség. Ez pedig központilag vezérelt intézkedés(tervezet). Az pedig nem szabad piac.

Előzmény: Törölt nick (80558)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80595
"Egyébként érdemes lenne belenézni, vajon a korábbi társadalmak
nem-e szintén a kapitalista logikára épültek. "

A történelem legnagyobb részében valamiféle háztartási önellátásra épültek, a lakosság túlnyomó részének nem kellett pénzzel találkoznia, az adózás is terményekben, élőmunkában volt.
A kapitalista logika a pénz logikája. A pénz köré épülő társadalomban a szolgából lett az úr, a kiszolgáló infrastruktúraelemből a rendszer célja, a lábból a fej. Hosszú távon nem megy.
Előzmény: magosl (80592)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80594

szóval igy kezdődik.. alig adnak hirt róla...

 

Csődhelyzet Ukrajnában

 

Csőd szélén az ukrán gazdaság: az Ukrán Nemzeti Bank nyolc kereskedelmi banknál fél évre felfüggesztette a lakossági betétek kifizetését. Sokan mégis megkísérelték felvenni betéteiket, de a bankok előterében feltartóztatták őket.

 

Kijev belvárosában a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elmaradása miatt tüntettek. A tiltakozók megpróbálták feltartóztatni a forgalmat, de a rohamrendőrök feloszlatták őket.

Az ukrán valuta, a hrivnya négy hónap alatt értéke felét elveszítette. Közben távozott posztjáról a pénzügyminiszter, de Julia Tyimosenko miniszterelnök a jegybank elnökét is szeretné eltávolítani posztjáról.
http://www.hirtv.hu/kulfold/?article_hid=259785

 

 

dexep Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80593
Egyetértek.
Előzmény: V.4_BlackVoid (80590)
magosl Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80592

A kapitalizmus tud működni több 100 éve alapvetően jól.
LÉnyegét tekintve még mindig a váltó-rendszer van.
Van hitel, amikor az lejár vissza kell fizetni.

Miért lenne olyen nagy baj az eladósodási rendszer?

 

Csak abban kell biztosnak lenni, hogy el tudod adni a terméket.

De arra tudsz kötni határidős opciót előre. És nyert ügyed van.

 

A kapitalizmus alapvetően nem rossz. Csak félrement
sok-sok dolog. Nagyon, nagyon félrement.

 

Egyébként érdemes lenne belenézni, vajon a korábbi társadalmak
nem-e szintén a kapitalista logikára épültek.

Előzmény: Törölt nick (80585)
galland Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80591
Szociális bolt

Magyar termelők árui, ez lehet a jövő, hosszú ellátási láncoktól mentesen, (majdnem) közvetlenül a termelőtől vásárolni.
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80590
Potencial ezermillio dologban van, teljesen mas a kiepites es az energianyereseg kerdese. Ezeken mulik, nem a potencialon.
Előzmény: dexep (80587)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80588

Már nem sok idő: márc. 19 vagy 2011 jun. :)

(Már Gyurcsány tolmácsa is azt fordítja, amit gondol az egészről, nem azt amit mondania kéne.:))) Gondolom azóta már nem tolmács.

Előzmény: Törölt nick (80585)
dexep Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80587
E hónap elején részt vettem egy megbeszélésen, ahol dr.Fancsik Tamás, az ELTE Geofizikai Intézet igazgatója is jelen volt. A Magyar Bányászati és Földtani Hivatallal együttműködve kezelik és vizsgálják az ország legnagyobb földtani információit tartalmazó adatbázist. Az ő véleménye szerint is nagyon jók a lehetőségeink, kiválóak az adottságaink, például a földkéreg 7-8 kilométerrel vékonyabb a világátlagnál és a Pannon-medencében található jól szigetelő üledékkőzet megakadályozza a gyors hőleadást. Egyes információk szerint a Magyarország alatt található hőenergia mennyiség Kína után második a világon.

- ha csak 1/10-ed részét felhasználnánk, az évi 26,28 TWh villamosenergia fogyasztást fedezhetne (1998-ban Mo. összes vill. energia fogyasztása 35,3 TWh volt).
- ez az energiamennyiség (26 TWh) azonos 66 millió hordó olaj felhesználásával
- jelenleg a geoterm. energia a teljes energia felhasználás 0.28 %-a Mo.-on
- ma hazánkban geoterm. energiából nincs vill. energia termelés

Elgondolkodtató.......

Felismerik-e a döntéshozók a geoterm. energia fontosságát?
Lesz-e elég idő és pénz a megfelelő hasznosításra?

Egy kitörési pont lehetne az országnak a jelenlegi válságos helyzetből.

Forrás:www.mvm.hu, www.kekenergia.com/archiv

Előzmény: Törölt nick (80583)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.24 0 0 80586
Ő ezt felvillantja néha, még az olajcsúcsról is tett említést, csak amikor a globáltőke által roncsolt magyar értékekért áll ki, akkor nem néz szembe vele, hogy azok a nagy jóléti rendszerek is a kapitalizmus és államkapitalizmus termékei és pilótajáték részeit képeznék még globalizáció nélkül is. Ha mi lennénk Észak-Korea és a globáltőke nem zsákmányolna ki (ami persze a mi földrajzi helyzetünkben képtelenség), akkor is elfogyna egy idő után pl. a szenünk, hazai olajunk, gázunk és mehetnénk vissza mind falura. A magyar iparosodást a Monarchiában a nemzetköz tőke finanszírozta.
Előzmény: Törölt nick (80585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!