Keresés

Részletes keresés

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80656
A kapitalizmus sokkal korabban kezdte a palyafutasat es megse volt magas az atlageletkor mondjuk a 19. szazad vegen. A szocializmusban sem volt szamottevoen alacsonyabb az atlageletkor.

Az atlageletkorhoz normalis taplalkozas kell (a mezogazdasag gepesitese) + vedőoltások. Meg az hogy ne kelljen napi 12 órát a bányában dolgozni.

A társadalmi berendezkedéshez ennek SEMMI KÖZE.
Előzmény: magosl (80655)
magosl Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80655

A korabbi tarsadalmak nem ertek el olyan joletet, mint amelyet a kapitalizmus nyujt.
A boseghez szukseges a kapitalista termeles. A regi, jobbara onellato gazdasagi keretek kozott nem lehet fejlett, hatekony termelest muvelni.

 

Nem veletlen, hogy a szocializmus is osszeomlott mint egy kartyavar. Nem birta a versenyt. Rossz volt a szerkezet.

 

Egyebkent a fejlettseg legfontosabb meroszama az emberi atlag eletkor.

Előzmény: V.4_BlackVoid (80639)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80653
Domino-elv. Ha bedol tole par nyugati bank, akkor azoknak a bankoknak a hitelezoi is szarban lesznek. Es igy tovabb.
Előzmény: ayantaqe (80651)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80652

csak azokat a fejlesztéseket valósítanák meg, amelyek a hordónkénti 25 dolláros Brent olajár szint alatt is (36 rubel/dollár árfolyam mellett) jövedelmezőek lennének.

http://www.mfor.hu/cikkek/Visszafogja_magat_a_Gazprom.html

Előzmény: Pikó Lajos (80648)
ayantaqe Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80651
'Ukrajna bedolese bedontheti Europat.'

Miért? Maximum az osztrákokat.
Előzmény: V.4_BlackVoid (80650)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80650
Ukrajna bedolese bedontheti Europat. De az USA-ban se rozsas a helyzet. Meg mashol se.

Csupa jo hir:
http://lifeaftertheoilcrash.net/BreakingNews.html
Előzmény: Pikó Lajos (80648)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80649
Pikó Lajos Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80648

http://www.tozsdeforum.hu/index2.phtml?menu=0&submenu=onearticle&red=top&news_id=390209

 

Drámai romlás az orosz gazdaságban

 

a helyzet szar. Különösen az ukrán államcsőd fényében. Azt hiszem, most már mindenkinek jobb lenne, ha az olajár lassan emelkedni kezdene. Mert gebasz lesz (van)

Előzmény: V.4_BlackVoid (80644)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80647
A tegnapi SHTF - TEOTWAWKI beirasommal arra celoztam, hogy nem ertuk el a padlot, nincs szunet az osszeomlasban, hanem rovid tavon is rosszabb lesz a helyzet.

Amikor magyar allamcsod lesz (vagy meg rosszabb), akkor mar hiaba irok be ilyeneket, akkor keso lesz.
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80646
"Azt hiszitek, hogy a mára csk pár százezer ember által élt önfenntartó "vidéki élet" gond nélkül kiterjeszthető (lenne) milliókra?"

Gyakorlatilag nem, elvben igen. Van elég fa mindenkinek fűtésre, kiszámoltam.
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80645
????????

Ki mondta hogy nem emelkedhet. Ez nem változtat semmin. Több nap esés után jön egy jó kis rally, amivel visszanyeri az esés harmadát / negyedét. Ez teljesen természetes. Főleg amikor Bernanke arról beszél hogy jöőre jöhet a kilábalás. Ha magától nem ment a rally, akkor a FED is beállt vásárolni.

Arany: korrekció. Kellett.
Előzmény: kilenctizenegy (80631)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80644
Vizszures - homok + faszén leírtam már jópárszor. :-(
Nem kell hozzá semmi high tech.

A desztillálást is leírtam.
Előzmény: krezidiesel (80625)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80643
Ez a tegnapi emelkedes mar mindegy. Tegnap nem tartott ki az S&P eseteben a novemberi padlo. Ez arra utal kovetkeztetni, hogy fog meg tovabb esni a kozeljovoben. Ha kitartott volna, akkor tobb esely lenne egy hosszabban tarto emelkedesre. 1930-ban ennyi idovel a krach utan mar volt egy jelentos rally. Itt egyenlore ugy nez ki hogy meg egy ilyen se tud kialakulni.
Előzmény: ayantaqe (80614)
hanyattesett Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80641
Mint azt minden jobb helyen TANÍTJÁK a legnagyobb emelkedések az összezuhanási periódusban vannak.
A jó emelkedés az nem NAPI 5-10-20 százalék, hanem az 1980-2000 közti folyamatos hízás.
Előzmény: V.4_BlackVoid (80638)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80640
A penz nagy resze az allamkotveny es a reszvenyek kozott mozog. Az arany nem mindig koorelal a reszvenyekkel.
Előzmény: magosl (80608)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80639
"Ha darwini képben gondolkozunk akkor ez volt a nyerő. Eddig.

De egyébként, nézzük meg az pl. átlagos életkor alakulását. Vitathatatlan, hogy a
kapitalizmusnak vannak előnyei. Jólét stb."

Sztem ennek koze nincs a kapitalizmushoz. Az olcso energiahoz illetve a technologiai fejlodeshez annal tobb.
Előzmény: magosl (80606)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80638
USA tozsde: DEAD CAT BOUNCE (avagy neha a doglott macska is ugrik)

Mondjuk en benne lennek egy jo kis rally-ba amit aztan lehet shortolni.
Előzmény: ayantaqe (80597)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80637
"tudnék konkrét esetekről mesélni, micsoda faszságokat csináltak egyesek pár vészmadár károgása miatt, az ismeretségi körömben"

Csak tudnál, vagy fogsz is? Érdekes lenne.
Előzmény: ayantaqe (80633)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80636
"nincs rá mód, hogy a békásmegyerieket Pócsmegyerre költöztesd. Nem férnek el, nem tudnak ott mit csinálni, még fedél se lenne a fejük felett."

Akkor ragadjuk ki ezt, hogy "nem tudnak ott mit csinálni".
És mit fognak tudni csinálni Pesten? A krezi által említett megszűnt gyárak helyén?
Ha munkaerejüket hasznosítani kívánnák, vidékre szétszórva kínkeservvel mégiscsak lehet velük kezdeni valamit valami borzalmasan nehéz, primitív kertgazdálkodás félével, ha van állami segítség ehhez. Beleértve a tömeges szükségház (kunyhó?) építést is.
Pesten kaját se tudnak termelni.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80627)
dexep Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80635
Sokszor írsz össze-vissza!

Pl. "Róma nem volt ötszáz fős sem a VII. százsd elejére. A pestis, a gót háborúk és a longobárd invázió megtette a hatását. "


Róma lakossága ebben az időszakban is kb.100 000 fő volt.

Forrás:http://www.the-orb.net/textbooks/westciv/darkages.html
Előzmény: kilenctizenegy (80628)
ayantaqe Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80634
Evvan, a kőmívesek meg a babók ármánya áll emögött, én tudom. :))
Na off vége, megyek válságkezelni. :D
Előzmény: kilenctizenegy (80631)
ayantaqe Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80633
Nem pedálozok gőzerővel a másik irányba, sajnálom, hogy így tűnik. Tisztában vagyok a helyzettel, nagyjából, de mikor egyesek valóságtól elrugaszkodott és pánikkeltő (ami határozottan rosszat tesz, tudnék konkrét esetekről mesélni, micsoda faszságokat csináltak egyesek pár vészmadár károgása miatt, az ismeretségi körömben) zagyvaságokat hordanak össze (itt nem rád gondolok, mielőtt), akkor értelemszerűen nyílik a bicska a zsebemben.
De lehet, hogy a topik totális elzüllése feletti bánatomban radikalizálódok én is, csak másik irányban. Persze ez teljesen lényegtelen. :)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80619)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80632
"Most gondolatban költöztesd le a hárommillió panellakót vidéki házakba! Akkor is olyan marha könnyű lesz az a tüzifa-ellátás? Csettintünk és hirtelen ötszörösére nő az elérhető tüzifaellátás?"

A gond az, hogy a nagyvárosokban a mindenféle ellátórendszerek, infrastruktúra, pl. távfűtés, villany, gáz nagyon kiszolgáltatott a közrend felbomlásának és a tömegnyomor miatt kieső fizetőképes keresletnek. Amint beindul egy lakótelepen az ördögi kör, hogy elkezd a lakók jobbja elhúzni, nincs megállás, a miskolci Avas máris mutatja ezt. Amint elér egy százalékot a közös költséget nem fizetők aránya, senki nem fog fizetni, rajta mások ne élősködjenek. Egy megfékezhetetlen lezüllési folyamat. Egyéni családi házban nem érdekel, hogy a szomszéd nem tartja karban pl. a tetőjét, én az enyémet megjavíthaton tőle függetlenül. stb.
A tüzifamennyiség más biomasszával nagyon beosztva elég kell hogy legyen és kész. Nálunk most is 14 fok van a lakás nagy részében.

"Azt hiszitek, hogy a mára csk pár százezer ember által élt önfenntartó "vidéki élet" gond nélkül kiterjeszthető (lenne) milliókra?"

Én nem hiszem, de azt igen, hogy akik túlélik, azoknak, zömüknek muszáj lesz így élni.
Félni kell, fájni fog.

"Erre írtam azt, hogy a római kor végén se úgy volt a reurbanizáció, hogy fogták magukat és leköltöztek a városokból vidékre, hanem úgy, hogy a városokban közel mindenki meghalt, vidéken meg csak jó sokan. Róma nem volt ötszáz fős sem a VII. százsd elejére. A pestis, a gót háborúk és a longobárd invázió megtette a hatását. "

Te úgy cáfolod a mi geddonista csacskaságainkat, hogy igazolod. Igen, ez most sem elképzelhetetlen.
Előzmény: kilenctizenegy (80628)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80631

"Nézd meg az amerikai tőzsdét. Wow."

 

Az a jelenség, ami nem illik az armageddonisták "big pikcsörjébe", az nem létező jelenség. Biztos tévedésen, hazugságon, ostoba vagy érdekvezérelt emberek által kitalált dolgokon alapul.

 

részlet az armageddonista kiskátéból, 2009. :-))

Előzmény: ayantaqe (80597)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80630

Tessék... csak nekem, a Hirtv-nek és a ffek-nek tűnt fel az ukrán bukta.

 

Breaking News! Csőd szélére jutott az ukrán gazdaság. Az Ukrán Nemzeti Bank nyolc kereskedelmi banknál fél évre felfüggesztette a lakossági betétek kifizetését. Nem fizetik a nyugdíjakat sem. (HírTV) Ukrajna belerokkan, hogy az IMF-hitelt fizesse. Ha a válság át tud jutni az euro-övezetbe, akkor az ősz megismétldőik Európában, ötször nagyobb méretben. Hát nem megmondtuk? - ffek. NYT: A Citigroup államosításáról tárgyal az USA kormánya. Hát nem megmondtuk? - ffek.

Heesh Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80629
A teherautó-adagolókat is vágod?
Előzmény: krezidiesel (80624)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80628
"Fűteni azért könnyebb vidéken, mert tudsz tárolni fűtőanyagot(fát, olajat stb)

Tedd ezt a panelban..."

 

Most gondolatban költöztesd le a hárommillió panellakót vidéki házakba! Akkor is olyan marha könnyű lesz az a tüzifa-ellátás? Csettintünk és hirtelen ötszörösére nő az elérhető tüzifaellátás?

 

Azt hiszitek, hogy a mára csk pár százezer ember által élt önfenntartó "vidéki élet" gond nélkül kiterjeszthető (lenne) milliókra?

 

Erre írtam azt, hogy a római kor végén se úgy volt a reurbanizáció, hogy fogták magukat és leköltöztek a  városokból vidékre, hanem úgy, hogy a városokban közel mindenki meghalt, vidéken meg csak jó sokan. Róma nem volt ötszáz fős sem a VII. százsd elejére. A pestis, a gót háborúk és a longobárd invázió megtette a hatását.

Előzmény: krezidiesel (80615)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80627

Ez mind igaz, de a nagyvárosi emberen ezt nem igazán szabad számon kérni, lévén mi a csodának gondolkodott volna el azon 25 éves korában, hogy 'majd egyszer nem lesz lágy kenyér', ha egyszer semmi sem indokolta, hog yilyesmiken gondolkodjék?

 

A falusi emberen sem szívesen kérném számon, hogy dísznövényt ültetett és gyepesített egy olyan környezetben, ahol fillérekbe került az élelmiszer, és a Melrose Place ment a tévében. Naná, még golfütőt is vehetett volna, legalább azt nem csinálta.

 

 

 

A nagyvárosi lét nem is alkalmas tartalékok képzésére.

 

 

Fizikai tartalékok képzésére nem nagyon alkalmas, bár pár hónapra elegendő élelmiszer meg néhány váltás meleg ruha, hálózsák, zseblámpa, stb.... akárhol elfér. De egyrészt a nagyvárosokban az elmúlt évtizedek során nem is igazán volt szükség ezekre a tartalékokra, másrészt meg hiába bizonyítod be feketén-fehéren, hogy a falusi lét fenntarthatóbb a jelen viszonyok között (szerintem ennek a bizonyítása egyáltalán nem olyan triviális, mint amilyennek hiszitek), szóval hiába bizonyítod ezt, ha egyszer nincs rá mód, hogy a békásmegyerieket Pócsmegyerre költöztesd. Nem férnek el, nem tudnak ott mit csinálni, még fedél se lenne a fejük felett.

 

A városba beköltözni is sokáig tartott, kiköltözni sem lesz gyors.  

Előzmény: krezidiesel (80624)
krezidiesel Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80625

Most vizsgáltatom a kutam vizét, és lehet nem is kel hozzá membrános szűrő.

Faszenet tudok csinálni még a sparheitben is, nem is rossz ötlet!

Előzmény: Törölt nick (80623)
krezidiesel Creative Commons License 2009.02.25 0 0 80624

Nem személyeskedésnek, vagy felsőbbrendűségnek szántam.

BP-en nincs termelő munka, 30 évvel ezelőtt meg egy csomó gyár volt.

Tudom mert akkor jártam középiskolába Angyalföldön, meg Újpesten.

Egymásba értek a gyárak a Váci úton. Most plázák vannak a helyükön.

Ha a válság beleerősit akkor komoly gondok lesznek a munkanélküliségből.

Abból a munkanélküliségből ami azt a szférát fogja leginkább sújtani amelyik most Bp-en "dolgozik".

Ha gebasz lesz, az emberek mindenen spórolni fognak és ki fog derülni mik azok a melók amikre nélkülözhetetlen szükség van.

Na ilyen nélkülözhetetlen meló nemigen van a nagyfaluban, csak akik ott élnek képzelik azt, hogy milyen fontos a munkájuk.

Én autókat, adagolókat javitok.

Tisztában vagyok vele, hogy a munkám igencsak nélkülözhető, ezért van már földem, jószágom. És nem tavaly vettem...

A városi ember ha szembesül vele, hogy nélkülözhetővé vált a munkaadójának, akkor mihez fog? Rak két virágládát a hatodikon az erkélyre, vagy megpróbál fénnyel táplálkozni?

A mai világban hamis illúziókban élni életveszélyes. 

A nagyvárosi emberek nagyrésze meg ezekben él, tartalékok nélkül.

A nagyvárosi lét nem is alkalmas tartalékok képzésére.(A pénzt, vagy a virtuális pénzt ne tekintsük tartaléknak! Az csak egy papir, vagy még az se. A tartalék az ami nekem a padláson füstölve lóg, meg a pincében van ...:-D)

Az embereket nem véletlen csábitották a városokba lakni, szándékosan szoktatták le őket a tartalékolásról sőt szoktatták rá az előre költekezésre.

Igy lehet legegyszerűbben megszerezni valaki felett az irányitást!

(tudom összeesküvéses paranoia...)

 

Szebb jövőt!

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (80622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!