Töltsd le a Google Earth programot a
https://www.google.com/intl/hu_ALL/earth/versions/#earth-pro
oldalról ingyenesen, vagy használd a
https://www.google.com/maps
weboldalt.
Fejtsd meg az éppen aktuális feladványt. A megfejtés mindig link legyen, a Google Eart-on használd a View in Google Maps ikont.
Sikeres megfejtés után tegyél be új feladványt: A Google Earth programban a tájoló mutasson északra, kapcsold ki a menüben a View/Status bar- t a layerek közül pedig a Borders and Labels-t, hogy ne látszódjanak a koordináták és a feladvány neve, vagy használj egyszerű képszerkesztőt ezek kivágására.
Mentsd el a képet, és tölsd fel ide a fórumba feladványként. Nézz rá pár óránként a fórumra, és ha nincs megfejtés, adj valami segítséget(hintet). Ezt mindjárt a feladvánnyal együtt is megteheted, néhány szó, vagy egy kép erejéig.
Ha sikeres megfejtés után 24 órával nincs új feladvány, akkor bárki tehet be újat.
Ha a feladványra 48 órán belül nem érkezik jó megfejtés, és a feladó sem ad meg segítséget, akkor bárki tehet be új feladványt. Aki ezután mégis megfejti az elfelejtett feladványt, annak csak a dicsőség jut.
Régi feladványok megtekintése, hogy ne legyen ismétlés: http://scarabaeus.nvs.hu/Topic_(networklink).kmz
Letölt, Google Earth-ben megnyit, Temporary Placesből áthelyez a My Placesba. Igy minden indításkor frissülni fog.
Feltorlódhattak a sarokpont környékén a copyrightok, és nem került be a négybe, de akkor most már arrébhúztam 36°K-ről 33°45'K-re, ugyanazon az URL-en.
Semmi poén, az egyik GE-mániás feltette, mint szerinte érdekes alakú épületet. Nekem meg jól jött, mert olyan francia területen volt, ahol nincs copyright csak nagy magasságban :-)
Hoppá-hoppá, korai volt az öröm, ehh, maradt a régi kép, csak az előbb máshol bekapcsoltam a 3D épületeket, az itteni épületeket meg szépen textúrázták... Na akkor gyorsan a régi kép.
Hehe, új kép, még az oroszok se tudnak róla:-) Nemhogy a GEB olvasók (azok is mit összeküszködnek, hogy hol mi új, amikor már régen kirakja a sasgis.ru, de még azután is, hogy a GEB is írja, gyerekek, már a kmz-ben van, nem, ők küldik akkor is). Tegnap délután még nem ez volt, aztán most, ahogy ismét rázoomoltam (mert ugye a kép akkor készül, mint a hozzászólás, nem két héttel előtte), az orrom előtt váltott a cache-elt régi képről az újra.
Ha azt akarjuk, hogy a CR semmiképp se segítsen, mindig el kell rejteni, nem csak akkor,amikor valami országspecigikus, mert akkor már az elrejtés is segítség.. :