Keresés

Részletes keresés

somap Creative Commons License 2008.01.21 0 0 59

Szia!

 

Jól mondta Optimus barátom. Műanyag zsákba csomagolják a halakat, és oxigént nyomnak a zsákba. Ezt érdemes elfektetve betenni a kocsiba, mert a víz/gáz felület arány határozza meg a túlélést.

 

Kezdetnek nem rossz telepítési arány, de egyenlőre ezzel a halmérettel alultelepített lesz a tó. Majdcsak megnőnek a halak! :-)))

 

HA mész halat venni, vigyél valakit magaddal, akinek odaadod a pénztárcádat, és előre szabd meg, mennyiért veszel halat. A "pénztárcaőrnek"meg kösd a lelkére, hogy bárhogy kéred, ne adjon pénzt. Ha jó tenyészetbe mész és van lehetőséged válogatni, akkor nehéz ám a dolgod!  Optimus barátom a megmondhatója, hogy hányszor jártunk úgy, hogy ez is kell, meg az is tetszik, és az egész tavat elhoztuk volna! :-)))))

Amit pedig baráti tanácsként mondok, ha a kiválasztott halon a legkisebb sérülést, betegséget, parazitát látod, NE VEDD MEG! Azért, mert macskakájának drága, orvosolni, gyógyítani meg nem olcsó!

 

Sok sikert!

 

Somap

 

 

 

 

Előzmény: cor2 (55)
somap Creative Commons License 2008.01.21 0 0 58

Szia!

 

15- cm nagy koi még nem biztos hogy ivarérett! Mondjuk ez attól is függ, hogy akváriumban tartottad-e öket vagy sem.

Általánoságban 3 nyaras korára kb 30 cm-s mérettől ivarérett egy koi.

 

Az aranyhal is kb ekkorra, de a szobai akváriumos tartás esetén 2 éves korára ivarérett.

 

Ha kirakod aranyhallal együtt, tuti ívnak! Mármint az aranyhalak. Ha a koi-k is ivarérettek, akkor összeívnak és sok csúnya hibrided lesz!

Ha tartani akarod őket, és a szaporítás nem cél, akkor nyugodtan rakd össze őket egy kert tóba, szépek lesznek és te is boldog leszel a látványtól, de ha tenyészteni szeretnéd akkor azt másképpen kell.

 

Üdv

 

Somap

 

Előzmény: erhaard (56)
optimus prime Creative Commons License 2008.01.21 0 0 57
Műanyag zsákban fogod a halakat megkapni, amibe még oxigént is nyomnak. Könnyedén kibírják így a több órás utazást is, ezen felesleges aggódnod. Hoztam már Bécsből is így koi-t. Milyen koi-kat akarsz venni?
Előzmény: cor2 (55)
erhaard Creative Commons License 2008.01.21 0 0 56
helló kb 10-15cm nem nagyok de még most kezdtem
ha berakom a kerti tóba akkor elkezdenek maguktól szaporodni?majd ha jut eszembe még valami akkor kérdezek előre is köszi!
Előzmény: somap (54)
cor2 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 55

Szia!

 

Köszönöm szépen a gyors választ. Hogy érdemes szállitani a halakat hosszabb úton (2-3 óra)? Vödörben, műanyag dobozban? Kapnak elég oxigént? A tó térfogata kb. 4-5 köbméter. Egyelöre kb. 4-5 db 20 cm hosszú koit tervezek venni. Lehet őket egy edényben/vödörben szállitani, vagy csak egyesével? Van tapaszalatod ebben a témában?

 

Köszi!

Előzmény: optimus prime (52)
somap Creative Commons License 2008.01.20 0 0 54

Szia!

 

Elég lendületes kérdések! :-)

Mekkorák a halaid? (koik)

 

Tartás: kerti tóban a legegyszerűbb. Akváriumban is lehet, de az sok macerával jár.

Szaporítás: a halak "feneke" különbözik hím és nőstény esetén. Elmagyarázni nem tudom, és este 9-kor lusta vagyok scannelni. :-)

Tavasszal lehet természetes úton szaporítani. Pontosabban a halak leszaporodnak, neked csak figyelned kell, mikor vedd ki az anyahalakat (koi). (aranyhalak szinte "folyamatosan" ívnak egész tartási szezonban.)

Mesterséges szaporítás is létezik, de oda felkészültség, meg gyakorlat kell, a halakat hormonkezelni, fejni, ikrát termékenyíteni, és keltetni.

 

Kérdezz majd konkrétabbat, és konkrétabban fogok válaszolni.

Üdv

 

Somap

 

Előzmény: erhaard (53)
erhaard Creative Commons License 2008.01.20 0 0 53
helósztók én idén kezdem a kerti halakkal való foglalkozást van 2 koim meg kb 10 aranyhalam nem sok de még fogok beszerezni azt szeretném kérdezni vagyis tanácsokat kérek a tartásukról és szaporitásukról hogy lehet megkülönböztetni a nemüket ilyenek. előre is köszönöm!!!!!!!!!!
optimus prime Creative Commons License 2008.01.19 0 0 52
Hello!

Legjóbb tudomásom szerint hozzád legközelebb Kecskeméten vagy Kiskunhalason tudnál koi-hoz jutni. A kecskemétiekek van honlapja is goldfisch néven, a Kiskunhalasinál pedig tavasszal érdeklődj telefonon a 06702168531-es számon.
Amenyiben viszont Pest környékén jársz ajánlom Somap barátomat, a topic létrehozóját! Remélem sikerült segítenem és megosztod majd a tapasztalataidat!
Előzmény: cor2 (51)
cor2 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 51

Kedves Koi-Rajongók!

 

Egy kis segitséget szeretnék kérni. Debrecen környékén keresek tenyésztőket, akiktől szép halakat tudnék beszerezni. Az a problémám, hogy sok helyen árulnak koikat, de "ki vannak válogatva" a legszebbek. Ezért szeretnék inkább közvetlenül a tenyésztőtől vásárolni. Ha tud valaki Debrecen környékén koi valakit ajánlani, akkor kérem, hogy irjon.

 

 

Előre is köszönöm

optimus prime Creative Commons License 2008.01.16 0 0 50
Így múlik el a világ dícsősége!
Nálam még nem látszanak orfáék, de ha ilyen lesz a tél nemsokára előbújnak nálam is.
Rakjál fel majd képet az orfákról,ha tudsz!
Előzmény: somap (49)
somap Creative Commons License 2008.01.16 0 0 49

Sajnálom!

Részvétem!

Idénre már szaporodhatott volna!

Original japán hal! Kár érte!

 

Orfák a kistóba nagyon élénkek!

Előzmény: optimus prime (48)
optimus prime Creative Commons License 2008.01.16 0 0 48
Azt hittem, hogy ezt a telet is simán átvészelem elhullás nélkül, de csalódnom kellett.
Észrevettem, hogy 1 halam fekszik a tó alján és sikerült kihalásznom. Persze melyik az?
A gin-rin kohaku, amelyiket szeptemberben hoztam Bécsből!!!
Miért van az, hogy mindig a legkivállóbbak hagynak itt minket?!
Miért pont most? Miért?
Legyen neki könnyű a föld! Isten veled drága jó halacskám.
Az utolsó kép ami még megmaradt nekem.
Előzmény: somap (47)
somap Creative Commons License 2008.01.15 0 0 47

Kösz, de kihagyom! :-)

 

Elment a jég a kistavamról! :-)

A halak jól átvészelték a telet.

Előzmény: optimus prime (46)
optimus prime Creative Commons License 2008.01.05 0 0 46
Nekem ez nem első látásra szerelem, vedd meg Te, Péter bátyám!
Előzmény: somap (45)
somap Creative Commons License 2008.01.04 0 0 45

Erre mit mondasz?

Csak piti 5500 dolcsi!

 

 

somap Creative Commons License 2008.01.03 0 0 44

Hát ez nem volt gyenge eszmefuttatás! :-)))

 

 

Előzmény: optimus prime (43)
optimus prime Creative Commons License 2008.01.03 0 0 43
Gyönyőrű SHOWA SANSHOKU (Showa) ez Péter bátyám.-Fekete koi egy fekete és fehér rajzolattal. A Kohak és Sanke visszafogott elegaciával hódít a Showa pedig a dinamizmusával. A feketének ébenfához hasonlóan sötétnek és fényesnek kell lennie, mintha frissen lakkozták volna. Aminnyiben a fekete nem elég mély és fényes, akkor fáradtnak és szomorúnak tünik. A tradícionális Showa esetében a domináns fekete kb. a test felét fedi. A "váll" és a fej területén vagy egy V vagy egy Y motívum kell, hogy látható legyen. Na már most itt ez példaértékű, ezért molyolnak ki a japánok több millióból csak néhányat. A modern Showa-nak (Kindai Showa) ezzel szemben csak 10-30 százaléka a fekete.
Minden Showa kell bírjon fekete fejrajzolattal és a mellúszok tövénél feketével. Eredetileg a piros nagyon halvány és alacsonyabb minőségű volt. A Kohaku vérvonallal való keresztezések által azonban sikerült egy sötét, csillogó vöröset a halra fixálni. A pikkelytelen Showa a Doitsu Showa, a fényescsillogós a Ginrin Showa és a fémes pedig a Kin Showa. Showa nagy piros folttal Hi Showa. - szerintem. :)
Ja és Martin Kammerer szerint is! :)
Nehéz szakma ez a koi-s szakma.
Előzmény: somap (42)
somap Creative Commons License 2008.01.03 0 0 42

Ezt a koit most találtam a neten! 11000 dolcsit kérnek érte! /az nem kicsi pénz forintban! 1,8 milla!!!!/

 

 

somap Creative Commons License 2007.12.31 0 0 41

Igaz!

Mindjárt itt a tavasz, és ismét koiszaporítás lesz!

Majd kikeresünk az állományból pár szép színű halat! :-)

 

BÚÉK!

Előzmény: optimus prime (40)
optimus prime Creative Commons License 2007.12.31 0 0 40
Előzmény: optimus prime (39)
optimus prime Creative Commons License 2007.12.31 0 0 39
Nyári emlékek.:)
Előzmény: somap (38)
somap Creative Commons License 2007.12.31 0 0 38

Nincs mit! :-)

 

Tanulgasd, okosodjunk, mert itt a tavasz! :-)

 

 

Előzmény: optimus prime (37)
optimus prime Creative Commons License 2007.12.31 0 0 37
Nagyon szuper, már belenéztem. Mégegyszer köszönöm szépen!
Előzmény: somap (36)
somap Creative Commons License 2007.12.30 0 0 36

Na, milyen a könyv amit vittem?

 

 

somap Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35

Szerintem az a compó is ivarérett már amit tavaly kaptam tőled!

Az az 1 baj, hogy sehol nem látom a halat, baromira rejtőzködik.   :-))))

 

 

Előzmény: optimus prime (34)
optimus prime Creative Commons License 2007.12.30 0 0 34
Így igaz!
Előzmény: somap (33)
somap Creative Commons License 2007.12.30 0 0 33

Akkor az a compó 2007 tavaszán szaporodni fog! :-))))

 

 

Előzmény: optimus prime (32)
optimus prime Creative Commons License 2007.12.30 0 0 32
Előzmény: optimus prime (31)
optimus prime Creative Commons License 2007.12.30 0 0 31
2005 március 23.-án készült kép az egyik compómról. Azóta nem lettek kisebbek.:)
Előzmény: somap (30)
somap Creative Commons License 2007.12.30 0 0 30

Ez már így műkszik!!!!!

 

 

Előzmény: optimus prime (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!