Nekem pont fordítva mondta az ablakszerelő és logikusnak is gondolom, hogy az ablak üvegfelületén szökik ki a több meleg, hiszen az a kb 3/4 felülete. na most ki beszéli az igazat?
Az én ablakomon nincs résszellőző, és a 150*150-es egyben van, nem kétszárnyú. Lehet, hogy ezért olcsóbb. Én úgy tudom, hogy azért jobb a több kamrás profil, mert hiába jó hőszigetelő az üveg, a meleg nem ott, hanem a profilnál szökik el, és az minél több kamrás, annál jobb a hőszigetelése. Egyébként levegő sehol sem jön be, csak a meleg megy ki...
nekem itt az ablakszerelő tag azt mondta, h az egyre több légkamra leginkább marketing, ha bazira szigetel az ablak, akkor meg folyton szellőztetni kell, mert annyi pára marad bent h penészedik a fal. Az üveg közti szigetelőgáz szerinte is hasznos, mert sokat számít, amig ott is marad, merthogy ezek szép lassan elillannak. nekünk a legegyszerűbb veka 3 kamrás van, az olyan 30K körül volt a 120x150es. A konyhába és a fürdőbe két-két méretezett szellőzőt kell csináltatni annyira zárnak.
Csak?? Nekem haveri alapon, a párkányt hozzá ajándékba, de munkadíj nélkül 68000! Na persze lehet különbség a keret kialakításában, de ennyi azért biztos nem! A vasalat 5 funkciós? És persze: melyik cégnél jártál?
Helló! Építkezésünkhöz műanyag ablakokat keresünk. Már jártunk néhány cégnél, és jelenleg a Gealan 5 légkamrás, 1,0 hőszig. ablakok állnak az első helyen nálunk. Van valakinek ilyen ablakokról tapasztalata? Esetleg jótanács, milyen ablakokat vegyünk? Előre is kösz!
Szeretném megkérni a hozzáértőket vagy tapasztalattal rendelkezőket, hogy írják meg véleményüket a CertainTeed tolós (függőlegesen fel, mint az angoloknál) müa. ablakokkal és az oldalra eltolható teraszajtókkal kapcsolatban.
Praktikussági okok miatt kedvező lenne a házunkban, de csak a gyártó-forgalmazó véleménye áll rendelkezésemre, ami - ugye tudjuk - mennyit ér(het).
Nos, mi három éve ősszel költöztünk, úgy fél évvel az után, hogy kulcsrakész lett a lakás, tehát nem azonnal, de soha nem volt ilyen gondunk. Mi annyit tettünk, hogy 1) amíg nem laktunk ott, bukóra volt állítva a teraszajtó, ahová nem esik be az eső 2) amikor már bent laktunk, a konyhaablak és ugyanazon az oldalon egy másik ablak éjjel-nappal ki volt nyitva bukóra (kivétel a nagyon-nagyon hidegben), ebben a két helyiségben nem fűtöttünk 3) télen fűtöttünk - jobban is, mint fáztunk volna - az említett harmatpont dolog miatt. A fürdőnk, vécénk alapból ventilátorosan szellőzik, azt értelemszerűen kicsit mindig tovább menettük a kelleténél.
A résszellőzőnek nem tudom, mennyi szerepe volt ebben: nekünk egyetlen (a legkisebb) ablakon van, de ha becsukom azt az ablakot, akkor simán levegőtlen a konyha. ALEF 45, állítólag 45 m3/h légcserével, de nagyon kis mennyiségű levegőt enged be (kb. 16, egy centiméter átmérőjű lyukról van szó a felső keretben!), és ha leereszted a redőnyt, akkor semmennyit. Ha a konyha párásodik főzés közben, muszáj ablakot nyitni, mert azon a pár lyukon semmi nem jut ki!
Lehet kölcsönözni ipari párátlanító készüléket, ha a fal vizes, de talán a fűtés és _állandó_ szellőztetés (pl. nem használt szoba ablaka állandóra nyitva, minimális fűtás) kombinációval is megszüntethető a probléma.
A lakás egy 50 m2-es új építésű lakóparki lakás. Másfél éve készült el. A falak téglafalak, a szigetelés jó. A ház fűtése egy központi kazánról megy, a lakás minden helyiségében van radiátor, a radiátorok termosztátosak, bármikor fel- és le kapcsolhatóak. Az ablakokkal sincs semmi gond, nagyon jó hang- és hőszigetelésűek. Túlságosan is jól szigetelnek. Nyilván még a ház sem száradt ki teljesen, de a páralecsapódást leginkább a túl jól szigetelő nyílászáróknak tulajdonítom. Belső munkálat nem volt az elmúlt másfél évben. Gyakran szellőztetünk, elég intenzíven, csinálunk kereszthuzatot is, hogy a pára elmenjen. A páralecsapódás problémája csak a téli hónapokban jelentkezik, de akkor mindennapos, ezért is gondoltam arra, hogy résszellőzőket építtetnénk be. Szerencsére penészedés még nem indult meg, arra nagyon figyelek, hogy ne legyen túl meleg benn a lakásban, illetve figyelek arra is, hogy naponta többször szellőztessek. Tavasszal, nyáron és ősszel semmi probléma nincs, akkor szinte mindig nyitva vannak az ablakok.
Érdemes lenne először megkeresni a fokozott párásodás okát!
Mekkora a lakás/ház? Mikor épült? Mióta van ez a probléma? Milyen falak vannak, szigeteltek-e? Milyen gyakran és mennyi ideig szoktatok szellőztetni? Milyen fűtésetek van? Volt-e mostanában valamilyen belső munkálat, amitől pára képződhet (betonozás, vakolás, burkolás, stb)?
Volna egy olyan problémám, ami valószínűleg sokakat érint. Késő ősszel és télen, amikor a szobai belső hőmérséklet jóval magasabb, mint a kinti, az ablakaim és teraszajtó belső oldalán pára csapódik le. Minél hidegebb van kinn, annál több pára és víz gyűlik meg az ablakoknál, ami sokszor lefolyik a parkettára. Mivel az én ablakaimba nincs gyárilag résszellőző beépítve, szeretném utólag beépíttetni. Végignéztem az ezzel foglalkozó cégek honlapjait is és már csak egy kérdésem maradt hátra. Azt tudom, hogy a legmaximálisabb eredményt a páraelvezetésben akkor érhető, ha az ablakokra szerelt légbeeresztők mellett egy légelvezető is beépítésre kerülne, így folyamatos lenne a levegő frissítése. Viszont mivel ez az egész nem túl olcsó mulatság, így arra gondoltam, hogy talán elég lenne, ha csak résszellőzőket szereltetnék fel az ablakokra. Kérdésem az, hogy van-e valaki, aki szintén csak résszellőzőket szereltetett fel utólag és milyen tapasztalatai vannak, sikerült-e a páralecsapódási problémát minimalizálni?
"Vagy például az üveg sem mindegy, hogy "megszelepelik" a távtartót és telenyomják argonnal, vagy eleve argonkamrában ragasztják össze, és valószínű a második esetben benne is marad a gáz."
Tehát ettől függ, hogy mennyi ideig marad benne az argongáz az üvegben? Először azt hittem, csak pletyka az a híresztelés, hogy egy idő után meglép az üvegből az argongáz és ezáltal jóval csökken az üveg fokozott hőszigetelése! Vagyis ez a dolog nagyban függ a gyártás technológiájától?
Sziasztok! Épülő házunkba mostanában rendelem meg a nyílászárókat. Mi a véleményetek/tapasztalatotok a következő típusokról? Actual A600 5 kamrás műanyag profil, MACO vasalat, ajtóhoz Schüring zár és DR HAHN pántok Rehau profil, Siegenia vasalat VEKA profil, ROTO vasalat Premier Comfort Line profil Aluplast profil
Megéri-e az 5 kamrás profil magasabb ára a jobb hőszigetelő-képességet? Ha most rendelem meg a nyílászárókat, akkor várhatóan kb. november eleje-vége lesz, mire beépítik. Milyen min. hőmérséklet szükséges/ajánlott a beépítéskor, esetleges kisebb éjszakai fagy okozhat-e kárt vagy minőségromlást?
Az ablakvilag.hu-ról (Remete Metál Bt.) van vkinek tapasztalta? Actuall 500-as profilos ablakokat árulnak meglehetősen kedvező áron, eddig ő a nyerő, de nem szeretnék befürödni velük.
A VEKA 3 kamrás profil a ma kapható műanyagablakok széles palettájából az alapkiépítést képviseli mind szigetelésileg, mind esztétikailag. A régi tönkrement faablakhoz képest mégis sokkal komfortosabb megoldás lehet.
Az Actual ablaka van vkinek? Munkatársam tavaly és az idén is olyat vett és azt mondta, hogy ő meg van vele elégedve, de érdekelne még más tapasztalata is.
Add hozzá a festés-mázolás munkadíját 4-5 évente cca. 150 ezerért, plusz a festékek, gittek stb. árát 30-40 ezerért, és máris öt év lesz a megtérülés :))
Én is most akarok cserélni különben. Eleinte mázoltatni akartam a régi, 30 éves ablakokat, de horror áron csinálják. Van tippetek, hogy kitől és hol érdemes műanyag ablakokat venni?
A hibásan betett ablakot nem kellene átvenned. Kérni kell a hiba kijavítását. Ha még nem történt meg a számla kifizetése akkor gyorsabban fogják orvosolni. Ha már igen akkor be kellene menni a céghez, és a számlák birtokában garanciális bejelentést kellene tenned, jegyzőkönyv felvételével. A takaróléceket valószínűleg cserélni fog kelleni, a sziloplaszt eltávolítható kaparás nélkül, takarólécek rögzítésére egyébként is jobb a gyári öntapadó ragasztófelülettel ellátott. Azt jó tudni, hogy a premier ablakrendszer ha nem nála vizsgázott hivatalos szerelő építi be az ablakot nem vállal garanciát a hibás beépítésből adódó károkért. (lásd garanciajegyen)
Sziasztok! Kezdő vagyok a gépen.Közel a 60-hoz a stilusom is konszolidáltabb,de ha ez nem baj kérem segítsetek adjatok tanácsot mit tennétek a helyemben.Tulvagyok az ablakcserén.A szereléskor sok hibát követtek el,melyek közül a legnagyobb és legbosszantobb,hogy a kb.125x125-ös egyszárnyú konyhaablakom nem függőleges,hanem 8-10mm-tbefelé dől.Emiatt ha megnyitom az ablakot az magától kb.45 fokig benyílik a konyha asztal közepéig aminek valahogy nem tudok ürülni.A javítás lehetséges,de ez további károkozással járna .mert kikellene bontani az ablakot ehhez kivül-belül lekell szedni asziloplaszttal odaragasztott takaró leceket.A sziloplaszt csak mechanikai úton távolítható el.Ők éles vésővel kapargatják le miközben ezáltal össze-vissza karcolják az ablak keretét mind a négy oldalon kivül és belül.Ezt tapasztalatból tudom mert igy karistolták össze az erkélyajtóm egyik oldalát amiért azon saját trehány munkavégzésük miatt-nem rézsletezem-takarólecet kellett cserélni.Aztán az ablak visszarögzítéséhez is újabb két -két lyukat kellene furni a tokokba.Felajánlották,hogy maradjon igy ahogy van és ajándékba adnak egy szunyoghálót.Képzeld el egy szúnyogháló áráért viseld el mondjuk 20 éven át,hogy az ablakod minden nap benyílik a konyhaasztalod közepéig.Ez már egészen groteszk.Nem?Úgy látom ezen a fórumon komoly "szakértők" is hozzászólnak sok kérdéshez.A realitások talaján maradva szerintetek mit kérhetek vagy követelhetek.Avagy a sziloplaszt másként is eltávolítható mintsem,hogy az új ablakom úgy nézzen ki mint amit most hoztak a szeméttelepről?
Szal az, hogy valamit Veka profilból csinálnak, még nem sokat jelent.
Az csak a profil. olyat akár Te is vehetsz, és a garázsba összelegózhatod. De hidd el, egész más lesz az eredmény, ha azt egy GYÁRBAN és nem egy sufniban rakják össze. Pl. Vekát raknak össze egy nagy krakkói gyárban is (Oknoplast), valamint számos nagyobb garázsműhelyben. A garázsműhelyek ára nem sokkal marad el a nagy gyárakétól, hiszen ezen az árérzékeny magyar piacon úgyis megveszik.
Vagy például az üveg sem mindegy, hogy "megszelepelik" a távtartót és telenyomják argonnal, vagy eleve argonkamrában ragasztják össze, és valószínű a második esetben benne is marad a gáz.
a VEKA és a Panoráma ablakok közt mi a lényeges különbség? találtam egy oclsónak tűnő közeli céget ahol ezt a kettőt nyomják, ráadásul a VEKA 3 légkamrást raktárról, 25% kedvezménynel. (elvileg...) (www.boikft.hu - érdi cég)
Igen azonos, már amennyire én meg tudom állapítani. Mindegyik cégnek teljesen ugyanazt az emailt küldtem, és ajánlottak 3 ill. 5 kamrásat is. Tudsz valamit ezekről a típusokról?