Keresés

Részletes keresés

halacs Creative Commons License 2008.08.19 0 0 7642
Februárban Herceg Novi, mimózafesztivál? :-)
Előzmény: moon. (7640)
halacs Creative Commons License 2008.08.19 0 0 7641
"Sajnos" pár nappal később jövünk vissza, ezek szerint nem ilyen jeggyel, pedig mi is néztük.

Előzmény: Amari bp (7639)
moon. Creative Commons License 2008.08.19 0 0 7640

Decemberben Zabljak? Nagyon jo otlet!

Kivit azt viszunk vagy veszunk , a tengerre meg nincs otletem :-)

Előzmény: szemerke (7633)
Amari bp Creative Commons License 2008.08.19 0 0 7639
Én a Montenegro specielre váltottam retur jegyet 20300ft, és 21-én jön vissza utolsó járat.
Előzmény: halacs (7638)
halacs Creative Commons License 2008.08.19 0 0 7638
Mi meg 13-án indulunk, ha minden igaz, szintén vonattal. :-)
Előzmény: Amari bp (7637)
Amari bp Creative Commons License 2008.08.19 0 0 7637
Én csak szept. 06.   Vonattal, Tivatba, Adria kempingbe,és 21 én vissza :)
Előzmény: halacs (7636)
halacs Creative Commons License 2008.08.19 0 0 7636
Te mikor indulsz? :-)
Előzmény: Amari bp (7635)
Amari bp Creative Commons License 2008.08.19 0 0 7635
Hmm, ma milyen kihalt a fórum.
Berci77 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 7634
Sziasztok!

szombaton érkeztem meg ebből csodálatos országból, elég vegyes érzelmekkel és tapasztalatokkal. voltak dolgok, amik nem az elképzeltek szerint alakultak, többségében a mi figyelmetlenségünk vagy utána nem olvasásunk miatt. más esetben meg szerencsénk volt / nagyon bejött a dolog.

na nézzük sorban:

közlekedés:

mi szombaton 23:45-kor indultunk zalaegerszegről. egyedül a horvát-montenegrói határon kellett várnunk kb fél órát, addig úgy haladtunk, mit kés a vajban.
visszafelé pénteken 12-kor indultunk, 1 óra várakozás a montenegró-horvát határon (horvát oldalon). nem tudom miért szedtek szét minden harmadik tranzit kocsit. 1 óra valamelyik félig elkészült horvát alagútnál. kb ennyi.

szerettük volna megnézni dubrovnyikot visszafelé. nem sikerült, ugyanis kb 1 óra kavirnyászás alatt nem tudtunk leparkolni. konkrétan nem volt parkolóhely. a fizetős-sorompós parkolóhoz sorban álltak az autók, várták, hogy kijöjjön valaki. mikor a 3. körünket kezdtük meg, még mindig u.az a kocsi állt a sor elején. ez azért durva.

amúgy nem gondoltam volna, hogy herceg novi is enyire szűkösen áll parkolóhelyekkel. szinte nem mertem elhagyni a helyemet, mert nem volt biztos, hogy a környéken találok másikat. ahol a szállásunk volt, ott minden 3. autónak le volt törve a tükre, féltettem a járgányt.

vezetés:

azt nem tudom megítélni, hogy mennyire vezetnek jól, de hogy nekem a városokban hozzáizzadt a tenyerem a kormányhoz, az biztos. az nem jólvezetés kérdése, hogy simán bejönnek szembe az egyirányú utcába. meg ha valaki előttem fordul meg az úton és én megvárom, míg befejezi a műveletet, addig a hátam mögött 70-el érkező versenyző egyszerre előz be mindkettőnket. nem is vettem észre, mert ki a fene gondolt volna rá. még jó, hogy nem kezdtem bele én is valami manőverbe. így is kb 10 centin múlt a dolog. olyan úton, ahol 1 kocsi fér el, megyek gyalog, csomagokkal és simán elütne, ha nem ugranék félre (szemem láttára vitték el egy gyalogos könyökét, pedig nem ficánkolt). járda persze nincs.

kicsit budapesti stílusban kell vezetni: jelezd a kocsid orrának határozott kidugásával, hogy ki akarsz jönni (értsd: állj keresztben az úton) és AKKOR beengednek. addig nem. ha valaki te eléd dugja ki magát, akkor satufék, mert ki is fog jönni, mese nincs. fel lehet venni a ritmust, de nem árt hozzá némi bp-i előképzettség. szerintem a parkolóhelyek hiánya és az idióta helyeken való parkolás kényszere sokkal nagyobb gáz. közúton alapvetően dinamikusan de még éppen nem életveszélyesen vezetnek. ott a banga külföldiek sokkal rosszabbak, akik olyan szinten tudnak néha tökölni, hogy a már nekem kínos.

szállás és még egy kicsi parkolás:

itt nagyon hiányzott némi előképzettség és helyismeret. 3 feltétel volt az áron kívül:
- ne legyen messze a parttól (lehetőleg csak pár perc séta)
- le lehessen parkolni
- legyen terasz, ahova ki tudunk ülni
más szinte nem is érdekelt minket.

na kb 5 percen belül, hogy megálltunk a központban megtalált minket egy csávó és kínálta a szobát. csak sajna egyik fenti paraméternek sem felelt meg. na így folytattuk a keresést kb 2 órán keresztül és úgy találtunk egy szinte mindenben tökéleteset, 4 perc séta a part, kb 10-15 a városközpont, parkolás 100 m-re egy zsákutcában, hangulatos saját terasz. 84 euróig tudtuk lealkudni, így fejenként 21 volt éjszakánként. mi előzetesen kb ennyivel kalkuláltunk, de az itt elhangzottak szerint jól át lettünk b*szva. egyáltalán nem volt semmi lelki és fizikai erőnk tovább keresgélni és az árat kibírtuk. nem tudom, hol és hogyan kellett volna keresgéljünk, hogy kb ilyet találjunk féláron. lehet, hogy csak alkudni kellett volna még? nem tudom, de szívből ajánlom, hogy aki helyismeret nélkül megy, az keressen előzetesen szállástippeket, mert baromira vacak dolog 12 órás út után még caplatni vagy kivenni valami szart, mert már nem bírod idegekkel. ettől féltem én is előre, ezért kértem itt ajánlatokat, de konkrét szállástipp ha jól emlékszem herceg novi-ban nem érkezett. nagyon sokat segítene az első nyaralóknak. ha valakinek esetleg szüksége lenne szállstippre, akkor megkeresem a mienk telefonszámát és a gps kordinátákat. a tulaj elég jól beszél angolul.

tankolás:

itt biztos megint mi voltunk a bénák. vagy nem azon a kúton kellett volna tankolnunk neumban, vagy átb*sztak minket a váltásnál (euróval fizettünk), de az egész környéken ott volt a legdrágább a dízel. mi 1,3-at fizettünk, montenegróban meg kb egységes 1,22 volt az eurodízel.

nyelvtudás:

ezzel nem volt gondunk.
kb mint itthon a balaton mellett. vendéglátósok, szobakiadók elég jól beszélnek angolul és általában németül. a piacon persze más a helyzet, de kérdem én itthon a piacos nénike mikor beszél valamilyen idegen nyelvet?

árak:

szobaárak magasabbak voltak, mint amire az itteni írások után számítottunk (nem győzöm hangsúlyozni, hogy lehet, hogy csak erőszakosabban kellett volna alkudni).
minden más kb azon az áron, amik már százszor le lettek írva, nem ismétlem. kb mint itthon, néhol kicsit magasabb.

tisztaság, szemetelés:

ez összességében kellemes meglepetés volt. amikor a határra értünk, ott szemét hegyek és a sziget fesztivál utolsó estéjén a tojtoj-t idéző mellékhelyiség fogadott minket. a városközpontban a parkban pár csipszeszacsi és pillepalack úszott a szökőkútban, de kb ezt leszámítva a parti sétány, a strand és a tenger kifogástalanul tiszta, szemétmentes volt. még eldobált csikk is kevés volt. mindez azért inkább a rendszeres takarításnak volt köszönhető. láttam pár elég furcsa szemeteléses akciót, de egyébként a tisztaság nagyon kellemes meglepetés volt. a városon kívül ami nekem inkább bántotta a szememet, hogy rengeteg sitt és kidobott kacat (vashulladék, építési törmelék, betonhalmok, stb) van a telkeken-kertekben-útszélén. háztartási szemetet nem nagyon láttunk.

időjárás:

szerintem nagyon kellemes volt. én nem bírom a kánikulát, szóval kifejezetten jó volt az a kis tengeri szellő és a víz hűsítő hatása.

a látnivalókról majd később.



berci
szemerke Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7633
Az jó!!! Lehet kirándulni...és síelni, meg hógolyózni. Szép az a Zabljak én is úgy hallottam....de mi lesz a kiwivel, meg a tengerrel?
Előzmény: moon. (7632)
moon. Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7632
Hmmm jovore decemberbe fogok menni en legyek az utolso :-))
Előzmény: halacs (7630)
dolesz Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7631

 

moon.!

 

Köszi a segítséget. Valószínüleg úgy lesz, hogy kint keresünk helyet ugyanis reggel érünk oda és lesz időnk megtalálni a tuti szállást.  Ígérem majd elmondom Nektek ha megjöttünk.

 

halacs Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7630
Mi csak szeptember közepén indulunk. Már alig várom. :-)
Előzmény: moon. (7629)
moon. Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7629

Szervezkedo valoszinuleg vagy biztosan montiba van az utolso beirasabol ertelmezhetoen. Tenyleg az a legjobb ha csorgeted :-).

Azert ha foglalas nelkul indultok ugyis konnyen szallast lehet talalni barhol, 25-e az mar az ideny vege. Nekunk Petrovacnal kinaltak 10 euro per koponya, 20 m a tengertol, igaz klima nelkul. Gyerekekre altalaban fel ar, vagy 7 ev alatt nem is kernek erte. Csak nappal erjetek oda legyen ido keresgelni, habar azt hiszem titeket fognak megtalalni a szoba nepperek. Milyen jo is annak aki meg csak most indul :-)

Előzmény: dolesz (7627)
szemerke Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7628
Ha rákattintasz a nevére, ott a száma, hívd fel!!! :-)
Előzmény: dolesz (7627)
dolesz Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7627

Szia!

 

Helyileg hol található a 35 eur -os apartman?  Név? cím?

köszi

 

üdv.

dolesz

Előzmény: szervezkedő (7619)
Amari bp Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7626

Bocsi nem is annyira lentebb:) 7570, 7554 sz. bejegyzés.

 De irj neki, ha megfelel.

Előzmény: Amari bp (7625)
Amari bp Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7625

Szia!

 

Lentebb már megirta, mi az ajánlat, apartman 35 euró, , lakókocsi 20 eu, és ketten irták is, ott jártak, és jól érezték magukat.

 

(most honnan is irt szervezkedő tegnap késő éjjel, otthonról, vagy itthonról?:))

Előzmény: dolesz (7624)
dolesz Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7624

Szervezkedő!

 

Mi 25-én megyünk Montenegróba és szívesen fogadnám ha tudnál ajánlani valami jó apartmant. 2 felnőtt 1 gyerek részére.

Köszi

moon. Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7623
es ezek a fotok is nagyon jok ;-)...
Előzmény: szemerke (7621)
moon. Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7622

Valoban itt lehetoseget kell adni annak is aki elmondja ami rossz Montenegrol es persze annak is aki   a jot mondja. Szemerke nem vagy elvakult, hiszen csak azt erzed amit itt mi tobbsegben, hogy gyornyoru orszag Montenegro, nagyon jol ereztuk erezzuk ott magunkat es mar akar ma visszamennenk :-)

Persze, hogy vannak negativumok is, atkell siklani rajta, mindenek csak a pozitiv oldalat kell  nezni,akkor nagyszeruen tudjuk erezni magunkat, es egy csodalatos elmennyel terhetunk haza.

szemerke Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7621

Igazad van, szót kell kapnia a rossznak is! Én elvakult vagyok...rögtön szerelem...és ilenkor az ember hajlamos elsiklani a hibák fölött :-)

Én is láttam szemetet a hegyoldalban, /a kotori öbölnél pont/ de sajnos itthon is látok, meg Horvátoknál is láttam, pedig mindenhol igyekeznek megszüntetni. Feltételezem ők sem örülnek ennek Azért az egész országra ez nem jellemző... Inkább a városok környékén, mint nálunk is!

 

Nekem akkor is tetszett ;-) szemetestől, idióta autósokkal együtt...van valami varázs, amihez ezek hozzá tartoznak, ettől teljes :-) És most miről írnánk?

 

Kiengesztelésül a tenger!

Ada Bojana :-)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: obi van kitobi (7615)
csakamunka Creative Commons License 2008.08.18 0 0 7620

Mi öt éve minden nyáron Montenegróba nyaralunk és már kinéztük a jövö évi úticélt is. Úgy gondolom ebböl látszik, hogy szörnyűnek nem mondanám az országot, de ha valakinek negativ tapasztalatai vannak azt is le lehet írni. Azt is kiköthetjük, hogy itt a forumban csak szépet és jót lehet megosztani de attól még lesznek hiányosságok.

Azért pedig öszintén irigyellek titeket mert sokat lent tudtok lenni,cserélnék veletek,de nekünk évente csak 10-14 nap jön össze.

 

Egészségetekre!

Előzmény: szervezkedő (7619)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.17 0 0 7619
Olvastam pár érdekes hozzászólást az elmúlt másfél hét termeséböl. Igazatok van! Szörnyü ez az ország! Inkább a horvátokat vagy a görögöket ajánlanám mindenkinek. Legalabb akkor ennyivel is jobban férünk a strandon. (Holnap délután azért iszunk egyet Sutomorban Bafalolev szomszéddal azoknak a forumozoknak az egészsegére is, akik jól éreztek magukat itt!) Azt meg már nem akarom ismét reklámozni, ha valaki olcsó szobát(6/8e), apartmant(35e) vagy lakokocsit(20e) szeretne, dobjon egy emailt. Laku noć!
obi van kitobi Creative Commons License 2008.08.17 0 0 7618
Ti hoztátok a megfelelő döntést...:)
A kerülő kb. 100km pluszt jelentett helyenként feltúrt, hegyi, kanyargós úton.Mindezt éjjel, butaságokat mutató GPS-el.
Előzmény: potika (7616)
csakamunka Creative Commons License 2008.08.17 0 0 7617

obi van kitobi!

 

A közlekedéssel és a szeméttel kapcsolatban igazad van!!!

 

Előzmény: obi van kitobi (7615)
potika Creative Commons License 2008.08.17 0 0 7616
Niksicben mi is majdnem eltévedtünk Sarajevo felé. Aztán megkérdeztünk valakit, aki a buszmegállóban állt. Az lett a vége, hogy beszállt, és vittük kb. 20 km-t. Ő is jól járt, mi meg nem tévedtünk el.
Előzmény: obi van kitobi (7615)
obi van kitobi Creative Commons License 2008.08.17 0 0 7615
Hidd el, nem akarok senkit sem elriasztani!

A két évvel ezelőtti utazást beleszámítva szinte bejártuk már egész Montenegrót.Akkor mi is kedvességgel találkoztunk, most nem.Gagyogok szerbül, vásárolni nem gond, egész jól meg is értem őket, ami furcsa, hogy ha szerbül szólsz hozzájuk, onnantól elvárás lesz a dolog.

Egész Szerbiát, Boszniát, Horvátországot beautóztam már, a montenegrói stílust csak a macedónhoz tudnám hasonlítani.Ott vannak érdekességek..!Pl.:éjszaka a belső sávban, mindeféle világítás NÉLKÜL (értsd:SEMMI, se elöl, sem hátul) 60-nal "száguldó" Zastava..:)
Persze, hogy itthon is sok a szabálytalan.De azért józan ésszel be kell látni, hogy nem lenne szerencsés az ottani stílust ide importálni.Ez hülyeség.

A táblákról, utoljára: egyedül Niksicben volt gond, nagyon nem egyértelmű a dolog Szarajevó felé.Tény, az én hibám is részben, ezt elismerem, mert megkérdezhettem volna valakit.De hittem a táblá(k)nak, így jól át lettem vágva..na mindegy.Máshol nem volt gondom.Táblák terén amúgy Szerbiáról és Boszniáról is példát vehetnénk.
Pl. Belgrád is nagyon jól ki van táblázva.

Nem igaz, hogy már nem tetszik Montenegro.A hely csodálatos, természeti szépségekben bővelkedik, de nem vigyáznak rá eléggé - ebben az albánok persze toronymagasan megelőzik őket.Semmi keresnivalója a Kotori-öbölben a hegyoldalban a működésképtelen mosógépnek...és ez csak egy a sok közül.Szomorú látvány.
És a helyiek is szemetelnek, nem csak a turisták.

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, a két évvel ezelőtti utunktól egészen az utazás előtti pillanatig az összes ismerősömnek ajánlottam CrnaGorát, most is így teszek, de azt gondolom, szót kell kapjon a rossz is.
Előzmény: szemerke (7613)
Alex1111 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 7614
Köszönöm mindenkinek az infót. Alex
szemerke Creative Commons License 2008.08.17 0 0 7613

Huhúúúúú!

Direkt nem akartam megjegyzést tenni, mert azok közé tartozom akik először jártak ott és beleszerettek, de nem bírom ki. :-)

Hát én sem éppen azt tapasztaltam, hogy betartanák a kreszt, viszont a helyiek biztonságosan, gyorsan vezettek, nem így a Szerb, Olasz, Orosz egyéb nációkat. Szegény montenegrói ne bűnhűdjön már azért, mert mások idiótán vezetnek!

Nyilván köztük is vannak kivételek, köztünk nincsenek? Senki sem szabálytalankodik? Ugyan már!!!!

Leírtam, hogy dugóban álltunk majd három órát, mindenki előzte sort ész nélkül, nem mert a dugót akarta elhárítani, hanem mert gondolta ő ügyesebb...előttünk egy montenegrói autó állt, kettővel előttünk magyar, magyar elment :-), és elment az belgrádi, olasz.....

Viszont ha az utcából nem bírtunk kiállni, mert akkora sor volt, a montenegrói állt meg elsőként, de gondolom sejtették, hogy először vagyunk ott...és azért :-)

Aztán akkor már a táblák, ha már ilyen jól belejöttem. GPS, térkép...és így is néha a táblák segítettek. Nekem semmi gondom nem volt velük :-)

És a fejfák!!! Nálunk mennyit látsz? Viszont nem láttam balesetet..itthon naponta látok!

Az emeberek pedig nagyon kedvesek voltak velünk, mindenhol, állandóan beszélgetni akakrtak magyarul, büszkék voltak a pár szavas tudásukra, elmondták hol élnek...stb. Hát én gyakorolgattam itthon a szerbet...eljutottam a Gde je manastir-ig, meg a kako si-ig, aztán nem volt több időm, de örültek ennek a pár szónak is.

Bocs, nem akarok én itt vérre menő vitákat folytatni, de te írtad, hogy jót is, rosszat is...ne riasszuk már el azt aki csak most indul...hátha neki is lesz saját véleménye...hagy tapasztaljon!!!

Sajnálom, hogy nektek már nem tetszik!!!

 

Megjegyzeném Szervezkedőnek X nappal tett hozzászólásához, hogy megtaláltuk a házat...elsőre, de csak mert sárga volt, és ilyen sárga csak egy volt....és ott biza van egy utca, csak nem látszik :-) és a partról is van utca, csak az sem látszik :-)

Ejnye ismerd meg Sutomorét!

 

És Moon!!!!

Örülök, hogy tetszett!!! A te érdemed!!

Előzmény: obi van kitobi (7609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!