Keresés

Részletes keresés

krezidiesel Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81031

 Krézi évekighajózott az Aldunán a 80-as években és látott olyan helyeket amihez képest a Rejtő könyvekbeli lebújok úri helyek. Az arcokról meg ne is beszéljünk...

Pedig még orosz csajom is volt,de a véleményem akkor is fenntartom.

Láttam azt a Szovjetuniót amit nagyon kevesen innen.

Ja és évekig dolgoztam orosz csúcstechnikával, mert a szárnyashajót meg katonai üzem gyártotta.

Na arról is megvolt a véleményem...

Az oroszok nem akarták elhinni hogy ezekkel a hajókkal nemzetközi menetrendszerinti utasforgalomba járunk.

Ja csak mi hazahozás után befejeztük mint a román dácsiát itthon a tulajok... 

Előzmény: Arma Gedeonka (80902)
bolefánt Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81030
Jól látod, itt nem arról van szó, hogy néhány ember féktelenül kapzsi volt, vagy, hogy nem a legmegfelelőbb emberek lettek volna a megfelelő helyen. Egész egyszerűen a rendszer logikájából fakad, hogy csak ilyen emberek kerülhetnek felelős pozícióba, és kizárólag csak az önérdek alapján hozhatnak döntéseket. Több tonnányi papírra rögzíthetünk milliónyi új törvényt, amellyel korlátozni akarnánk a magánérdek érvényesülését, ám az keresztül fog törni azon is. Itt már a rendszer eljutott olyan pontra, amikor működése önmaga ellen fordul. A kapitalizmus egyszerűen felfalja önmagát.
Előzmény: Törölt nick (81016)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81028
Én szeretem a spenótot! :-)
Alig várom, hogy elolvadjon a hó, viszket a tenyerem az ásóvilla után. Vetek spenótot is.
Jó kertészkedést neked is, pazaroljunk minél kevesebb időt ilyen hülye jövőtlen dolgokra, mint pl. az internet.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (81021)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81027
Hidrogen kapcsan ezt hoztam

“For a successful technology, reality must take precedence over public relations, for Nature cannot be fooled.”
—Richard Feynman
Előzmény: Törölt nick (81022)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81023

Szerintem rajzolhatsz is, vagy simán csak megpróbálhatod pontokba szedni a mondanivalódat, esetleg kis nyilakkal ellátni meg csoportosítgatni. Az is sokat ér, ha rendszerezni akarsz, nem muszáj hozzá számolni.

 

Rengeteg nagyívű ötletről 3 perc gondolkodás és 15 másodperc fejszámolás után kiderül, hogy életképtelen marhaság.

Előzmény: Törölt nick (81020)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81021

Nem fogom elmagyarázni neked, hogy mi a bajom, mert szerintem sokszor és érthetően elmondtam, hogy mi azzal a bajom, ami egyre inkább, szinte kizárólag történik itt. (Ezen kívül meg a világon semmi bajom nincsen, kár megpróbálni belevetíteni akármit is.)

 

Egy dologban viszont teljesen igazad van, azt a tanácsot igyekszem megfogadni. Aki nem szereti a spenótot, ne egyék spenótot.

Előzmény: Arma Gedeonka (80966)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81018
http://www.rexresearch.com/clemengn/clemengn.htm
magosl Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81015

Azert figyelmesnek kell lennunk egymas "termekeire", ha nem lesz aki vasarol, akkor

az egesz vilagot le lehet 0-azni.

 

A baj az szerintem, hogy nem a megfelelo emberek vannak a jo poziciokban. Igenis szukseg van jo tanarokra es vezetokre. De a rendszer nem "ertekeli" oket, oda is inkabb a toltelek jut. Fejtol budosodik a lab.

Előzmény: Törölt nick (81012)
Kolmogorov Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81014
Nem kell itt számolni. :) A kő a csónakban annyi vizet szorít ki, amennyinek a súlya megegyezik a kő súlyával, a vízben meg csak annyit, amennyi a kő térfogata. Tehát a csónakban több vizet szorít ki. Tehát csökkenni fog a vízszint.
Előzmény: Törölt nick (81009)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81013

Az a baj, hogy az EV-k ezres nagyságrendben léteztek, mégis bedarálták őket. A H-kocsikből még egyet sem láttam, csak teszteken.

A H-buszokra is "befizetek". Elég 1 katasztófa, és az egész H-programnak annyi. Soha senki nem fog ilyen buszra szállni többé, de még kocsiba se.

Te felülnél egy csomó H-tartály alá, hogy azon menj munkába nap, mint nap?

Előzmény: Törölt nick (81010)
hetero11 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81011
CNN Breaking News

Oil prices settle up $2.72 to highest level of the session - $45.22 a barrel - as supply worries grow on production cut chatter.
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81008
Nekem az volt a benyomásom az "EV halála" film után, (főleg amikor Bush is feltűnt), hogy ezt a H-cellát szinte csak alibi szinten nyomatják, rengeteg hátránya van, amit fel is soroltak. A Toyotás fickó csak drága játékszernek nevezte a H-kocsiját. Kezdve ott, hogy már a hideg is alátesz neki...
Előzmény: Törölt nick (81006)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81005

1 millió dolcsiért már vehetsz H-Toyotát.. ebben a filmben is elmondják, miért nem fog elterjedni soha tömegesen: http://www.klimaebreszto.net/node/17

 

Előzmény: Ficium (81002)
Ficium Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81003
"Nem lehet ez a mi ki 911-ünk? Máris szigorításokról hallani, meg zéró tolerancia a rendvédelemben. Jó kis ürügy, s a társadalom boldogan asszisztál hozzá."

Találó + eltereli a figyelmet azokról, akik okozták.
Előzmény: Vadista Szandál (80979)
Ficium Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81002
5 éve teljesen azt hittem, hogy a H2 és az fuelcell lesz a jövő. Aztán rájöttem, hogy nem. :( A H2 nehéz tárolni, akkor már inkább metanol. Üzemanyagcellát meg nem tudunk annyit gyártani, mint kellene, mert nincs annyi platina a Földön (ami kell hozzá).
Előzmény: Levendula68 (80934)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81001
bolefánt Creative Commons License 2009.02.26 0 0 81000
Ez a rendszer csak buta emberekkel működhet. Éppen ezért van az, hogy a mostanság diplomázottak szűk szakmai ismereteken túlmenően totál sötétek, és igen szép számmal akad közöttük szakmailag értéktelen is. Általános ismeretek szempontjából a mai diplomások szintekkel maradnak el a régebbi generációk középfokú képzettségű tagjaitól, és nemcsak az érettségizettektől, de a szakmunkásoktól is. A mai középfokú oktatás és az érettségi paródiája a valódi tudásnak és követelményeknek. A szakmunkásképzés szintén katasztrofális, ráadásul teljesen hiábavaló, mert a végén kijön az ifjú egy olyan végzettséggel amit soha nem tud kamatoztatni, mert a gazdaságnak lényegesen kevesebb, de sokkal magasabb tudású szakmunkásra lenne szüksége, és sokkal több betanított munkásra, akikre meg kár 4-5 évet vesztegetni.
Előzmény: Törölt nick (80994)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80999
Nekem semmi bajom wulfinnal és irigylem a passzív házát. A város bajait cáfold ha tudod.
Előzmény: Törölt nick (80998)
RónaLD Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80997
Mi a fenét keresel te egy ilyen szinten aluli társaságban? Mazochizmus, vagy csak a felsőbbrendűségedet akarod villogtatni?
Előzmény: Törölt nick (80995)
RónaLD Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80996
Igen téged el kéne küldeni tanulni. Akkor talán nem fox építészeket csalóknak titulálni.

Van valakinek egy képe például a Kálvin téret tönkretevő akváriumról?
Vagy a Király utcai objektumról?
Azokat az építészeket akik ezt elkövették geológiai tanulmányokra kell küldeni.
Kőbányába követ törni.
A csalók nem csak a tőzsdén vannak. A "modern művészetek" minden ága tele van velük.
A budai várban egy egész szárnyat kaptak. Ez volt azelőtt a munkásmozgalmi múzeum. Legalább tudjuk, hogy most is ideológiai alapon kell megcsodálnunk a kukából kiszedett mirelites dobozok átalakulását magas művészetté.

Ettől még a tanulás szükséges és hasznos de az évente végző több ezer kommunikációs "szakember" helyett ápolónő és technikus hasznosabb lenne.
Előzmény: Törölt nick (80994)
Levendula68 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80993

De találtam egy ilyen hirt:

 

"Amszterdam utcáin hamarosan megjelennek a hidrogénnel működő buszok. Amennyiben a 7 millió eurós kísérleti projekt sikeresnek bizonyul, a járművek 2010-től leváltják hagyományos társaikat.

Amszterdam északi részében, néhány útvonalon közlekedik majd három hidrogénnel működő autóbusz. A 35-ös és 38-as járatok vonalán igen könnyen fel lehet majd ismerni a környezetkímélő buszokat: a tetejükön elhelyezett kilenc darab tartály miatt az átlagosnál magasabbak. A busz meghajtása árammal történik, amelyet a hidrogén és az oxigén vegyi reakciója állít elő. Minden egyes hidrogéntartályban 250 kilométeres útra elegend iső üzemanyag található. A buszokat a DaimlerChrysler autógyár készítette.

A hidrogén üzemanyagként való használata rendkívül előnyös a környezetvédelem szempontjából, ugyanis a működés során csupán némi gőz, pára keletkezik, ugyanakkor a hidrogéntartalékok igencsak bőségesek. A kétéves kísérlet 7 millió eurós költségeinek egy részét az Európai Unió fedezi, de hozzájárul a büdzséhez a holland szállítási minisztérium és Amszterdam önkormányzata is.

A buszgarázsok, a hidrogéntartályt előállító üzem, valamint az oxigéntöltő állomás közelében lakó polgárok viszont az esetleges robbanás miatt aggódnak. Annak ellenére, hogy szakértők szerint a baleset kockázata elhanyagolhatóan csekély, s különleges óvintézkedéseket is foganatosítottak. Amennyiben a kísérlet sikeresnek bizonyul, 2010-től a hidrogénbuszok átveszik a teljhatalmat Amszterdamban, legalábbis a városi közlekedési vállalat mai elképzelései szerint. "

Előzmény: V.4_BlackVoid (80972)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80991
Stratégiailag rövidesen jelentőségét veszti az egész.
Taktikailag porhintés zajlik.
Előzmény: tnsnames.ora (80989)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80989
Stratégiailag/taktikailag mi helyesebb szerintetek? Tárgyalni vagy nem tárgyalni ERM-II csatlakozásról?

Ne essünk úgy kétségbe, mint a lengyelek
http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/02/26/aligha_brusszel_menti_meg_a_forintot/

"Magyarország nem tárgyal [3] az ERM-II csatlakozásról, jelezte a kormány és a Magyar Nemzeti Bank is."
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80988
Akkor legyen szám is...

Négyévnyi magyar GDP-t bukott egy brit bank
http://index.hu/gazdasag/vilag/2009/02/26/negyevnyi_magyar_gdp-t_bukott_egy_brit_bank/

"Ugyanezen a napon az egyik brit nagybank, az RBS - a program egyik várható fő haszonélvezője - minden idők legnagyobb brit vállalati veszteségét jelentette be: 325 milliárd fontnyi követelésre kér állami garanciát."
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80987
Ez a rész az Izmaelből válasz arra, hogy szerinted én tán a fára akarok visszamászni. Jó helyen kerested a FA körül, de nem egészen a rá visszamászásról van szó, hanem a gyümölcse az érdekes:
----------------------------------------------------------------------

http://izmael.szerver.org/9.htm

– A Meghagyók közül számos nép foglalkozott mezőgazdasággal, de nekik soha nem volt a rögeszméjük az a tévedés, hogy amit tesznek, az helyes, és hogy az egész világon mindenkinek mezőgazdasággal kell foglalkoznia, hogy a bolygó legutolsó négyzetméterét is ennek kell szentelni. Nem mondták azt a körülöttük élő népeknek: „Többé nem élhettek vadászatból meg gyűjtögetésből. Ez helytelen. Ez rossz, és mi megtiltjuk. Vegyétek művelés alá a földeteket, különben megsemmisítünk benneteket!” Ezzel szemben azt mondták: „Vadászó-gyűjtögetők akartok lenni? Mi benne vagyunk. Nagyszerű! Mi mezőgazdászok akarunk lenni. Ti legyetek vadászó-gyűjtögetők, mi meg mezőgazdászok leszünk! Nem teszünk úgy, mintha tudnánk, melyik út a helyes. Csak azt tudjuk, hogy nekünk melyik tetszik jobban.”

– Igen, értem.

– És ha belefáradtak a mezőgazdász létbe, ha úgy találták, hogy nem tetszik nekik az, ahova ez az ő egyéni értelmezésükben viszi őket, képesek voltak feladni. Nem érveltek ellenkezve: „Márpedig ki kell tartanunk e mellett, még akkor is, ha elpusztít bennünket, mert ez az élet helyes útja.” Élt például valaha egy nép, amelyik hatalmas öntözőcsatorna-hálózatot épített ki, hogy a mai délkelet-Arizona sivatagjaiban gazdálkodjon. Háromezer évig tartották karban ezeket a csatornákat, és egy jól fejlett civilizációt virágoztattak fel, de végül egyszer csak azt mondták: „Vesződséges és nem kielégítő így élni, a pokolba hát vele.” Egyszerűen otthagyták az egészet, s olyannyira végérvényesen kitörölték magukat az emlékezetünkből, hogy még azt sem tudjuk, hogyan nevezték magukat. Az egyetlen nevünk rájuk az, amit a pima indiánok adtak nekik: hohokam – azok, akik eltűntek.

– Az elvevőknek azonban ez nem fog ilyen könnyen menni. Pokolian nehéz lesz feladniuk, mert amit ők tesznek, az helyes, és tovább kell csinálniuk, még ha ez a világ és vele együtt az emberiség elpusztítását jelenti is.

– Igen, úgy látszik.

– Feladni azt jelentené, hogy…?

– Feladni azt jelentené, hogy… hogy egész végig tévedésben voltak. Azt jelentené, hogy soha nem tudták, hogyan kell uralkodni a világ felett. Azt jelentené… hogy lemondanak a jóságra formált igényükről.

– Azt jelentené, hogy kiköpik a fa gyümölcsét, és visszaadják a világ feletti uralmat az isteneknek.

– Igen.
----------------------------------------------------------
Előzmény: Törölt nick (80907)
Arma Gedeonka Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80985
Sajnos ez nagyon felmerül.
Előzmény: Vadista Szandál (80979)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80984

:)))

ÖEE=Összeesküvés elmélet.

(Kerested a neten is? ez dícséretes..:)) pedig csak pár napja vezettem be..:)

Előzmény: tnsnames.ora (80981)
wulfin Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80983
Minden helyisegben van nyithato ablak is igy passziv modon (kezzel:) is lehet szelloztetni. De szerintem ezzel menyjunk at a passzivhaz topikba, ott joval reszletesebben foglalkozunk ezekkel.
Előzmény: Foeniculum V (80980)
Foeniculum V Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80982
Ja, és az utólagos újraüvegezés mennyire egyszerű, vagy bonyolult ezesetben?
Illetve hogyan csatlakozik az üveg a tokhoz?
Előzmény: Foeniculum V (80980)
tnsnames.ora Creative Commons License 2009.02.26 0 0 80981
>...hogy ÖEE az a könyv
Mennyire durva az, hogy ha valaki nem tudja, mi az, hogy ÖEE és neten sem talált rá utalást? ;)
Előzmény: Zottjoghurt (80915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!